Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania rezerwy paliwa


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba jest taka, abyście - wyjeżdżając maksymalnie dużo km, w sensie, żeby na pozycji "zasięg" ilość km była jaknajmniejsza - napisali:

- ile litrów wlazło paliwa (do pierwszego odbicia proszę - żeby była jasność!) i

- ile km pokazywał komp w pozycji "zasięg" zaraz przed tankowaniem?

Czekam z odpowiedzią, bo mam jeszcze 1/4 baku.

Jedno wiem na pewno - po zapaleniu się rezerwy, przy tankowaniu do pierwszego odbicia wchodzi +- 36 litrów. Niestety w tej chwili nie pamiętam pozostałych wartosci.

Dzisiaj natomiast widzę, że przy spalaniu 8,2 /100 pokazuje mi, że mogę przejechać 115 km, ale nie wiem już, czy to jest dystans do zapalenia rezewy, czy ogólnie. Jak ogólnie, to coś rzeczywiście jest tu nie tak.

 

A tak swoją drogą... to ile nas jest - 2-3 Notki, więcej.... :?: :wink:

Jak jeszcze kilka notków się pojawi, to może dostaniemy własny dział, he he he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, żebyś przed tankowaniem wyjeździł jak najwięcej (jeśli się boisz do zera - to do 10-15 km na pozostałym "zasięgu"), a potem zanotował wszystko: łącznie z zasięgiem, spalaniem no i ilością paliwa które weszło potem do pełna do baku - do PIERWSZEGO odbicia. :wink:

Postaram się, ale bradzo nie lubię jeździć na "rezerwie" (taka trauma :smile: )

 

Będziemy walczyć z ASO.... :P

No ładnie! Ja jeszcze jednej nie skończyłem, a tutaj na kolejną się zanosi... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bak o wielkości 36 litrów jak na auto, które po mieście potrafi w niektórych warunkach spalić 10 litrów - to trochę mało... :neutral:

 

Pomyliłes się o całe 10 litrów :) Wg specyfikacji zbiornik ma 46 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mógłby ktoś - jeśli się nie boi - wyjeździć całe 10 l (dla bezpieczeństwa powiedzym 7-8 l) tego paliwa w baku, którego wg wskaźników NIE MA, zatankować... i przy ponownym zatankowaniu zbadać czy to coś pomogło, coś się zmieniło?

Może Ty na ochotnika! :)

 

Niestety dzisiaj mój nutek zapiszczał, że chce pić. Stan liczników:

zużycie 8,5 l/100km

dystans pozostały do przejechania: 70 km

 

Z prostego przeliczenia wyszłoby, że mam w baku ok. 6 litrów... Tankował będę jutro, po przejechaniu ok. 12 km, wiec zobaczę ile wejdzie.

 

A na jeżdżenia na rezerwie "do oporu" nie będę ryzykował, bo zwykle wtedy (prawami Murphy'ego) trzeba gdzieś nagle pojechać i lepiej mieć na czym :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam większe problemy niż złe wskazywanie komputera, a z komputerami tak jest, że zawsze pokazują coś czego nie ma :twisted: he he he

Poza tym był juz w wyposażeniu std - nie można było bez niego :D

 

Do notka: zapiszę zapiszę! nie martw się, bo nie będziesz mógł zasnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to leciem z koksem :) :

 

Przed tankowaniem:

zużycie 8,6 l/100km

zasieg: 66 km

 

Do pierwszego odbicia weszło 36,311 l (Shell V-Power 95)

 

Po tankowaniu:

zużycie 8,6 l/100km (dziwne gdyby się zmieniło)

zasięg: 443 km

 

No i z wyliczeń mi wyszło, że po zatankowaniu mam w baku 38 litrów :(

 

Ale zastanawiam się nad jednym. W instrukcji piszą, że zasięg jest wyliczany na podstawie aktualnego spalania. To pokazywane przez komputer to spalanie średnie. Ostatnio mam 8,6 bo sporo stałem w korkach i nie było zerowane jakieś dwa tygodnie temu przed wyjazdem poza miasto. Kiedyś z ciekawości wyzerowałem ten licznik stojąc w korku i pokazywła mi zużycie nawet 13 l/100. Może tu o to chodzi, że pokazuje zużycie inne niż bierze do pomiaru? Sprawdzę nastepnym razem :)

 

Z drugiej strony zastanawiam się w jaki sposób "auto" wie ile dokładnie jest litrów w baku?

 

Może trzeba tankować więcej niż do pierwszego odbicia?

 

Akurat dla mnie wskazanie pozostałego dystansu nie jest aż takie ważne. Ważne jest, że zapala się kontrolka rezerwy i wiadomo, że trzeba szukać stacji benzynowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 13 l/100 to wiem, że to normalne. Chodziło mi o to, że może komp bierze własnie takie bieżące zużycie do wyliczenia dystansu i dlatego wyliczanie czegokolwiek ze zużycia średniego zmienia pozostałe wartości. :)

 

Współczuję Ci tej reklamacji, bo sam wiem, że z nimi trudno się cokolwiek załatwia... A pytałeś o te szczegóły dot. kompa na infolinii nissana? Ciekawe, co oni na ten temat sądzą. Telefon prosty 0801 NISSAN ;)

 

Pozdro! Tomek

 

PS. Proponuję, żebys zrezygnował z cytowania poprzedniego postu. I tak go widać, a wątek się strasznie wydłuża :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jestem ciekaw, czy cokolwiek uda Ci sie załatwić. Niestety tak to jest z kupowaniem świeżego modelu z jego wszystkimi wadami wieku dziecięcego. Jeszcze nie jedno może wyjsc, że źle skonstruowali/wymyślili/zrobili... mimo, że (zdaje się) w Japoni ten model jeździ juz od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja.

A ja powinienem się cieszyc, że u mnie jest lepiej niż u Ciebie... zobaczymy co będzie dalej.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tankowaniem więcej niż do pierwszego odbicia... Ile mogłoby wejść, ale żeby nie przesadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się, czy pierwsze odbicie u mnie i u Ciebie jest "takie samo". Czy coś może jeszcze mieć znaczenie. Szczerze mówiąc, to się na tym nie znam. Wtykam :grin: i nalewam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam,

 

Trochę potrwało ale w końcu mam jakieś dokładniejsze info. Rezerwa włączyła się przy stanie 71 km do celu. Przejechałem jeszcze kilka kilometrów i przy stanie 68 km do celu zatankowałem do pierwszego odbicia całe 35,24 litra. Wskazówka na poziomie paliwa znajdowała się mniej więcej na poziomie 1/8-1/9 baku. Według kompa spalanie na poziomie 5.9l/100km. Nie spojrzałem niestety na zasięg już po zatankowaniu :(

 

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...