Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Szarpanie i nierówne obroty


Gość TomaszD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomaszD

Czytałem kiedyś że przyczyną może być przepływomierz powietrza. Wszystkie filtry, przewody itp sa nowe, a samochód szarpie czasami podczas jazdy i nierówno chodzi na wolnych, czasem nawet nagle zgaśnie. Czy ktoś pozbył się juz kiedyś takiej lub podobnej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dokladnie taka samą dolegliwosc. samochod zimny chodzil dobrze ale juz po zagrzaniu sie zaczynaly sie cuda z nim dziac.faktycznie wina lezala w przeplywomierzu. po wymianie wszystkie te objawy znikly. wyrownala sie tez praca silnika (odpowiada za nia silniczek krokowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomaszD

Czyli jak dobrze rozumiem wymiana przepływomierza powietrza wiąże się z wymianą silniczka krokowego? Ile kosztuje wymiana tej części?

 

[ Dodano: Sro 05 Lip, 2006 17:59 ]

Czyli jak dobrze rozumiem wymiana przepływomierza powietrza wiąże się z wymianą silniczka krokowego? Ile kosztuje wymiana tej części?

A skąd wiedziałeś, że to chodzi o przepływomierz, byłeś na jakiejś diagnostyce komputerowej? Czy ten przepływomierz powietrza można jakoś sprawdzić czy jest sprawny czy zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak. wszystko wyszlo na jaw gdy podlaczylem samochod do komputera u mechanika. w micrze przeplywomierz jest razem z przepustnica i silniczkiem krokowym, a wiec za jednym razem wymieniasz wszystko. niestety obawiam sie ze jedynym mozliwym sposobem na sprawdzenie sprawnosci takiej przeplywki jest zamontowanie jej do samochodu. innej mozliwosci nie widze, ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszD,

 

Witam , objawy sa typowe dla przepływomierza , z tym że nie koniecznie trzeba go wymieniać , można naprawić , napisz do mnie na e-mail dokładne dane auta , i skąd jestes może cos pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się do tematu. Mam dokładnie te same problemy z moją micrą 1.3 1993r. Silnik zimny chodzi normalnie, po rozgrzaniu zdarza mu sie szarpać, nieraz zgaśnie i czuć zapach paliwa. Wymieniłem filtry paliwa i powietrza, przewody, kopułke, palec, sonde lambda, czyściłem przepustnice i silniczek krokowy i niestety to nie pomogło. Czy to może być wina przepływomierza? Czy może ktoś wie gdzie w Warszawie można podpiąć się pod komputer żeby to sprawdzić, bo w warsztatch których byłem nikt nie ma wtyczki do tego modelu, dopiero po 1995r. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dragguns

Witam wszystkich widze ze to gorący temat moze to przez to gorąco :). Jakies 3 tygodnie temu padła mi pompa w micrze k10 1.2 super s rok 91. Gdy zawiozłem mojego mikrona do mechanika ten postanowił mnie odwieźć do domu moim autem i wtedy pękł pasek rozrządu. Porobiło się . Od czasu wymiany zaworów i uszczelki ma dokladnie takie same problemy jak przedmówcy. Tyle, że u mnie przy gaźniku silnika krokowego nima. Są podejrzenia ze zle zostały podłączone przewody powietrza a jest ich troche może ktoś mógłby podesłać mi jak powinny być podłączone i czy u mnie tez jest przepływomierz? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek00000

witam wszystkich ,mam k11 95r ma 11000tys km i juz cos sie tłucze jak by z maglownicy,jak jest wyłonczony silnik i ruszam kierowienicom to cos puka i jak jade po trejlince dołkach to terz cos sie tłucze i niewiem co to , ktos mi powiedział ze jest luz n maglownicy ,

 

[ Dodano: Sob 15 Lip, 2006 09:51 ]

a moze to ten krzyzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
witam wszystkich ,mam k11 95r ma 11000tys km i juz cos sie tłucze jak by z maglownicy,jak jest wyłonczony silnik i ruszam kierowienicom to cos puka i jak jade po trejlince dołkach to terz cos sie tłucze i niewiem co to , ktos mi powiedział ze jest luz n maglownicy ,

 

[ Dodano: Sob 15 Lip, 2006 09:51 ]

a moze to ten krzyzak

 

Kolega chyba się rąbnął w tematach. :)

Tu jest o tym krzyżaku:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=214482#214482

 

 

Wracając do tematu.

Ja generalnie takowego problemu nie miałem ale jak kumplowi padł przepływomierz to jeden z mechaników w moim mieście rozpoznał to wyjmując i oglądając 1 świece, bez podłączania kompa itp.

 

Uzupełnijcie Profile - skąd jesteście itp. Gdyby np kolega TomaszD miał napisane w profilu skąd jest to może ktoś z jego okolicy już mógłby go skierować do jakiegos konkretnego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie obioway wystepowały przy tym jak wypadł najdluzszy przewód zapłonowy z silnika(swiecy) ( dodam ze sa to nowe przewody zaplonowe firmy Janmor :/) moze to to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość robert_fk

Kaz21, mnie tez powiedz jak mozna regenerowac mój mikrus tez ma czkawke i niedługo zabiera się do niego facet co robił diagnoze powiedz co dokładnie ma robic ż :027: eby nic nie przeoczył :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciulek

Grzenie lutów rzadko pomaga no ale co szkodzi spróbować.

 

Przepływomierz to b. droga rzecz (co prawda mi udało się kupić za 80 zł huraaa :) ) więc zanim wymienicie sprawdzcie czy to napewno on. Najlepiej na kompie bo to daje 99.9% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hejka. chciałbym podreanimowac temat mianowicie pytanie co do WYMIANY przeplywomierza. udalo mi sie zakupić niby uszkodzony przepływomierz na allegro. gdy go dostalem i dokladnie obejrzalem okazalo ze sie jedna sprężyna była zapieczona i teraz dziala juz poprawnie. ale aby miec pewnosc czy dziala poprawnie chcem go podstawic do silnika i teraz pytanie: DUŻO JEST Z TYM ZABAWY ?? czy trzeba sie zaopatrzyc w coś dodatkowego (uszczelki??) czy ktos juz wykonywal wymiane przeplywomierza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przepływomierza to:

 

1) ściągnięcie filtra powietrza i rurek do niego dochodzących (chyba 2ie)

2) odłączenie wtyczek od przepustnicy silniczka krokowego itp

3) odkręcenie 4 śrub imbusowych

 

razem jakieś 15 min :)

 

ps. imbusy jakieś neitypowe będziesz musiał czymś podszlifować

ps. Ile dałeś za przepływke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markdottir

Witam,

też mam kłopot z przepływomierzem. U mnie objawia się zapaleniem kontrolki silnika. Oczywiscie ASO nie zauważyło problemu. Zwaliło wine na sondę lambda i skasowało mnie na 100 zł. W kolejnym warsztacie znaleziono przyczynę i przeczyszczono mi przepływomierz. Pomogło na kilka miesięcy i kłopot znów się objawił. Chyba czeka mnie wymiana.

Oczywiscie "nasłuchuje" moją micrę i słyszę, że nierówno pracuje, ale nie wiem, czy to nie jest juz paranoja.

Ponieważ jestem laikiem samochodowym boje sie kupować używane części. Czy mozecie polecić zaufane miejsce do takich zakupów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markdottir nie musisz go regenerować własnoręcznie ;). Regeneracja polega na

1) zdjęciu plastikowego filtra powietrza (potrzebne niewielkie zdolności manualne i śrubokręt)

2) wydłubaniu metalowej płytki osłonki (być może jest również przykręcona) - potrzebne to, co wyżej

3) przelutowaniu lutów będących na płytce elektronicznej pod spodem (potrzebna lutownica, prąd i umiejętność lutowania)

4) przyklejeniu z powrotem metalowej płytki i przykręceniu jeśli jest również przykręcana (potrzebny silikon...)

5) założeniu z powrotem filtra powietrza (śrubokręt + trochę cierpliwości).

 

Jeśli sama nie chcesz tego robić, to zapewne zrobi Ci to dowolny elektryk samochodowy (przydadzą się zdjęcia z pdf'a z tematu wyżej). Dopiero jak to nic nie da, to kupuj przepływomierz i wymieniaj (przepraszam, zapłać komuś za wymianę... ;) ).

PS. Możesz też spróbować podjechać na zlot lokalny i namówić któregoś z kolegów, żeby Ci pomógł to zrobić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli, ze za przeczyszczenie przepływomierza...
Czyszczenie przepływomierza, to coś troszkę innego. Potrzebne są (chyba) większe zdolności manualne i nie wiem co jeszcze. W każdym razie ja samodzielnie bym się za to nie zabrał. Jeśli nadal masz problem z przepływką, to sprawdź teraz te zimne luty (oczywiście niekoniecznie samodzielnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markdottir
wspominałaś ze chcesz to kupić nowe - w sklepach niema zamienników w ASO nówka kosztuje 4800 zł :] hehe poważnie mówie

 

hehe wiem. własnie tu lezy problem... jakby to była część za 100 zł to bym sie nie zastanawiała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie przepływomierza nie jest takie trudne. Nieraz pomaga przeczyszczenie komory przepustnicy. Jest tylko problem ze ściągnięciem siatki od strony filtra powietrza. Już mówie jak ściągnąć:

na wierzchu jest pewien pierścień który trzeba podwarzyć niestety nie ma jak. Ma on jednak na sobie wycięcie. W miejscu wycięcia wiercimy bardzo małą małą dziurkę - przesuwamy pierścionek, wkładamy coś w wywierconą dziurkę i podwarzamy pierścionek. W ten sposób łatwo wyskoczy z rowka. Później już tylko czyszczenie. Jest banalnie proste, nieraz zwykłe przetarce szmatką nasączoną benzyną pomaga. Założenie pierścienia to już prościzna.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...