Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Woda na wycieraczce


Gość Radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj przylało troche i z niecierpliwoscią czekałem czy pojawi sie woda w nogach pasażera pomimo wielu zabiegów (zasilikonowany cały prawy słupek i całe podszybie włącznie z zielonymi spinkami.) Niestety woda pojawiła się. Zacząłem węszyć i znalazłem miejsce przeciekania - prawy górny róg przedniej szyby lub gdzieś na odcinku od lusterka wstecznego do drzwi pasażera (nad głową pasażera). Dokładnie nie wiem, bo pod tapicerką dachu jest przy szybie gąbeczka, która jest cała mokra i utrudnia to dokładne zlokalizowanie przecieku. Na bank musi górą lecieć, bo przecież do góry woda nie poelci. Następnie po słupku (pod plastikiem tam gdzie jest syczek) i na dół po kablach itd. się roznosi woda.

 

Teraz pytanie: jak zdjąć tę listewkę metalową co jest na górze szyby. Słupki mają podobną listewkę, ale ona jest przykręcana na 4 śrubki, a nie weim co z tą górną. Jest jakoś na wcisk czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem u szybiarzy uszczelnić szybę, ale kiepskie było dojście do górnej listwy (nie chciała wyjść), więc wycięli mi całą przednią szybę i wkleili na nowo. Zapłaciłem 150zł, po kilku dniach polałem wodą i było sucho. Dzisiaj popadało i znowu mokro :twisted: . Wkurzony rozebrałem trochę tapicerkę (zdjąłem plastik ze słupka pasażera oraz uchwyt nad głową pasazera i to "coś" przeciwsłoneczne z lusterkiem). Zacząłem węszyć w znalazłem, że cieknie nie szyba tylko coś z głębi tapicerki. Odkryłem, że nad każdymi drzwiami pod uszczelką (pierwsza fotka) są po dwa otwory nagwintowane i zaślepione, ale zaślepka coś nie była w otworze tylko obok (to chyba otwory na mocowanie bagażnika). Gdy wlałem tam wodę to ładnie wyleciała ze słupka (foto nr 2) :D. Leciała tak po plastiku od wewnątrz do dołu w deskę rozdzielczą (obicie słupka wchodzi w szczelinę deski pod syczkiem) i potem na kable oraz na obudowę schowka i na dywanik. A tapicerka w prawym górnym rogu namakała przez wodę, kóra wypływała pomiędzy warstawami dwóch blach (foto nr 3) - i to mnie zmyliło, bo myślałem, że to cieknie szyba. Mam nadzieję, że więcej nie będzie mi leciała woda, bo już nie mam do tego sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej P10 objaw był podobny, woda na gumie pasażera. Przyczyna:

Woda ściekała z szyby na podszybie (odkrywcze:) ) a tam napotykała na taki kołek do którego mocowana jest listwa podszybia. Kołek ten położony jest centralnie nad gardzielą wentylatora, woda sobie podcielkała przez kołek, potem do wentylatora i przez jego obudowę na podłogę. Naprawa polegała na tym, że podłożyłem na silikonie folię nad gardzielą wentylatora, i zasilikonowałem dokładnie wszystkie umiejscowione tam kołki, na dzień dzisiejszy jest spokój, a już kilka ulew w międzyczasie było.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam w mojej p11 po ulewnym deszczu zauważyłem sporą ilość wody najciekawsze, że woda jest tylko w dwóch miejscach w nogach kierowcy i za fotelem kierowcy wszędzie dookoła jest sucho jak na pustyni . Wykręciłem fotel i dawaj to suszyć ale miejsca skąd by ciekło nie widać może ktoś z was miał taki problem doradźcie gdzie szukać przyczyny bo ja już ręce rozkładam . informuję, że szyberdach i szyby były pozamykane czekam na radę i pozdrawiam nissanowców

Bolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekPrimera

moze przecieka gdzies gdzie sa pasy...moze z tamtad a jak nie to sam nie wiem moze jakiez z lewych dzwi masz odchylone, jak nie to, to przykro mi ale wiecej pomyslow nie mam na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyba przednia byla wymieniana?Moze jest zle wklejona i tam cieknie?Wez 2 osobe niech patrzy w srodku a ty polewaj woda szybe przy uszczelce na gorze w rogu(tam najczesciej partola)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelki wokół drzwi i przy oknach czy są całe, czy guma nie sparciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z podszybia jest chyba norma w Primerach - temat byl juz wielokrotnie poruszany - klej szyby popuszcza albo poprzez plastikowy uchwyt.. nie wiem tez czy przez wlot powietrza do filtra sie nie moze dostawac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybę to sam wklejałem dałem nawet tą pianke dystansową a kleju to nie żałowałem dobry pomysł lać wodą jutro to zrobię i dam znać

 

[ Dodano: Wto 23 Maj, 2006 14:52 ]

może faktycznie coś spartoliłem poprzednią jak chciałem wkleić to stłukłem a szkoda bo orgiginał nissan a tak to tania podóbka no może nie tania 270 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bobtrebor

ostatnio zauważyłem, że pod dywanikiem (gumowy) pasażera skrapla się woda, jest równo zaroszony pod spodem, nie jest to płyn chłodniczy tylko woda, nie jest to woda z ulicy bo ostatnio ciągle sucho, wygląda na to, że skrapla się gdy działa klima

 

co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawa spinka pod przednią szybą (trzeba zdjąć osłonę plastikową podszybia, żeby ją zobaczyć) straciła uszczelnienie i deszczówka wali prosto w kanał nawiewu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to jest druga wersja. Wymontuj filtr pyłkowy. Jeśli pod nim będzie mokro i brudno (trzeba w tej szczelinie pogrzebać czymś wąskim i dłuższym) to znaczy że jest zapchany kanał odpływowy na wodę, która się skrapla z klimy. Czyli po prostu ta rurka, którą kapie woda na glebę, jak jest włączone AC.

Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał B12 możesz mieć problem z odpływem skroplin z klimy. Na początek spróbuj przepchać ujście skroplin w komorze silnika (po lewej stronie stojąc przodem do komory silnika). Sprawdź czy przy postoju i włączonej klimie (tak ok. 3 min) pod samochodem robi się plama wody. Jeżeli nie, to skropliny mają ujście do wnętrza somochodu a nie na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.

Prawa spinka pod przednią szybą (trzeba zdjąć osłonę plastikową podszybia, żeby ją zobaczyć) straciła uszczelnienie i deszczówka wali prosto w kanał nawiewu. Powodzenia.

 

popieram, poproszę o więcej informacji. wybaczcie wiem ze było to opisywane kiedyś widziałem ale wtedy nie miałem tego problemu, ale ostatnio nie mam czasu przeglądać całego forum, jeśli ktoś może podać jakiś opis lub zdjęcie będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.otóz po okolo 2 gdzinnej jezdzie w deszczu pojawiła sie woda na miejscu pasazera a najwiecej z tyłu pod dywanikiem.rozebralem wszystko i zobaczyłem ze w progu jest woda nie mam pojecia skad sie az tyle wzieło i czy to mozliwe aby sie przelewała z progu do srodka pod dwyaniki?rozgielem łaczenie progu z podłoga i wszystko wyleciało ale niepokoi mnie to skad sie ona bierze.aha rozebrałem nadkole i pod plastkiem przed wlotem do progu było pełno ziemi nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym?oczywiscie to wyczysciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
witam.otóz po okolo 2 gdzinnej jezdzie w deszczu pojawiła sie woda na miejscu pasazera a najwiecej z tyłu pod dywanikiem.rozebralem wszystko i zobaczyłem ze w progu jest woda nie mam pojecia skad sie az tyle wzieło i czy to mozliwe aby sie przelewała z progu do srodka pod dwyaniki?rozgielem łaczenie progu z podłoga i wszystko wyleciało ale niepokoi mnie to skad sie ona bierze.aha rozebrałem nadkole i pod plastkiem przed wlotem do progu było pełno ziemi nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym?oczywiscie to wyczysciłem.

 

wszystko jest mozliwe, ale jeszcze powinienes sie zajac dzwiami a w zasadzie ich otworami odplywowymi (na pewno sa zasyfione) przez ktore woda nie odplywa i przelewa sie pod tapicerka ladujac na dywaniku i pod nie.

co do progu to powinienes to wyczyscic i wysuszyc a potem jeszcze zakonserwowac.

na koniec zostanie ci zabezpieczenie otworow do konserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. narazie wymienilem uszczelke pod szyba tzn ta ktora jest przed wlotem do dmuchawy od strony pasazrea bo była w polowie oderwana.zobaczymy jak bedzie i sie odezwe moze komus sie przydadza spostrzezenia.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...