Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Woda na wycieraczce


Gość Radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie orientujecie się jak jest zamocowana górna listwa przedniej szyby. Wiem, że boczne są przykręcane. Mniej więcej na środku szyby zauważyłem przeciek. Po każdym większym deszczu mam powódź w aucie. Próbowałem wpychać silikon pod tą uszczelkę, ale niestety pomogło to tylko w małym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marcinp777

Witam.

A więc tak jak wcześniej pisałem o swoim problemie z wodą na wycieraczce, podjąłem kolejną próbę.

Wyciągnąłem filtr kabinowy, bo i tak był do wymiany, ale niczego niepokojącego nie znalazłem, przedmuchałem przewód odprowadzający wodę od klimy, ale też wydawał się w porządku. Odkręciłem obudowę od silnika dmuchawy i zobaczyłem przerdzewiały kawał blachy, a więc tamtędy dostaje się woda. Przy skręcaniu dmuchawy nawaliłem tam silikonu (na tę uszczelkę) i do tej pory jest sucho.

Teraz zastanawiam się, co dzieje się z wodą, która już się nie wydostaje z dmuchawy ? To pewnie przez to nadal dość ostro parują mi szyby, pomimo wymiany filtra kabinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc tak jak wcześniej pisałem o swoim problemie z wodą na wycieraczce, podjąłem kolejną próbę.

Wyciągnąłem filtr kabinowy, bo i tak był do wymiany, ale niczego niepokojącego nie znalazłem, przedmuchałem przewód odprowadzający wodę od klimy, ale też wydawał się w porządku. Odkręciłem obudowę od silnika dmuchawy i zobaczyłem przerdzewiały kawał blachy, a więc tamtędy dostaje się woda. Przy skręcaniu dmuchawy nawaliłem tam silikonu (na tę uszczelkę) i do tej pory jest sucho.

Teraz zastanawiam się, co dzieje się z wodą, która już się nie wydostaje z dmuchawy ? To pewnie przez to nadal dość ostro parują mi szyby, pomimo wymiany filtra kabinowego.

 

to może załataj dziurę gdzie wchodzi woda a nie wychodzi, wówczas zniwelujesz możliwość poozstania wody w jakimś dołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dzieje się z wodą, która już się nie wydostaje z dmuchawy ?

Zbiera się, zamieniając się w śmierdzące bagno. Jeśli stwierdziłeś, że pojawianie się wody nie ma związku z chodzącą klimą, to leci z podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeciekało pod szybą (przy górnej listwie). Woda spływała po materiale na dachu na przedni słupek. Po każdym myciu bądź opadach deszczu, miałem powódź w aucie. Od czau jak zdjąłem górną listwę i napchałem silikonu mam sucho. Dokładnie posprawdzaj, może masz podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co tylko możliwe (łącznie z magiczną zieloną spinką) jest zaklejone.

A jakaś blachareczka w tym rejonie nie miała miejsca?

Lać wodę i patrzeć. Nie trza dużo. Wystarczy z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek z klimatyzacji woda skrapla sie do środka też nie wiem co zrobić

Zafajdolony odpływ na zewnątrz. Samo odetkanie to tylko chwilówka. W rejonie pod filtrem pyłkowym bagno pozostanie. Rozkręcić co się da i posprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj zauważyłem, że mam na wycieraczce troche wody. Wsadziłem głowe pod schowek, ale nie znalazłem żednego mokrego miejsca. Była tylko wilgotna ta gąbka, ale nie wiem czy od obudowy nadmuchu czy filtra. Ojciec lał wodą po szybie, ja patrzyłem, ale nic nie leciało.

Dzisiaj znowu pojawiło się kilka kropli na wycieraczce. Znowu wsadziłem głowe i zauważyłem, że leci z obudowy nadmuchu, przy śrubce. Wczoraj samochód był rozgrzany, bo jeździłem troche po mieście, nagrzało się w środku i myślę, że poprostu ta woda wyschła i dlatego nie było nic widać.

Nie czekając na następne zalanie, odrazu dostałem się do zielonej spinki, wyjąłem ją. Nie widziałem, żeby była tam jakaś dziura w uszczelce. Czy byłoby ją widać, czy jest ona minimalna i niewidoczna :?: Oczywiście zakleiłem sylikonem przy spince i troche po bokach.

Niech się ktoś wypowie, co zaklejał, jak było u niego.

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy trzeba rozkręcić obudowe nadmuchu, żeby wyczyścić i osuszyć w środku :?: Czy ta woda wyschnie sama i nic nie będzie się działo :?:

Licze na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czy w p11.144 też możliwe jest kapanie wody ? bo dziś zauważyłem że na zakrętach czasem sobie kapnie woda , więc jutro muszę zafajdać te otwory silikonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w p11.144 też możliwe jest kapanie wody ? bo dziś zauważyłem że na zakrętach czasem sobie kapnie woda , więc jutro muszę zafajdać te otwory silikonem :)

 

Konstrukcja samochodu taka sama , czy przed czy po lift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniłem 2 białe otwory w które wchodzą spinki kolejne pytanie tera czy tą zieloną wyciąga się też ? bo już zapomniałem jak to robiłem w p11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmowałem tylko tą zieloną.

 

tak jak ziomek napisał tylko zieloną ,ja ją kompletnie wywaliłem i jakiś korek zapodałem na silikon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wyciągnąć to coś zielone i po próbach długich nie chciała wyjść aż w końcu pękła i wyszła odtłuściłem powierzchnie zapodałem tłusto silikonu i tylko przyłożyłem to zielone . może tak być ?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby wyjąć tą zieloną spinke musiałem wsadzić ręke pod spód i ścisnąć tą spinke od spodu. Troche od góry podważyłem śrubokrętem i poszło. Udało się wyjąć całą.

 

może tak być ?:]

Z tego co pamiętam co tu kiedyś wyczytałem, to ta spinka chyba trzyma szybe, żeby szyba nie przesunąła się w dół. Ale głowy nie dam. Musiałbyś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wyciągnąć to coś zielone i po próbach długich nie chciała wyjść aż w końcu pękła i wyszła odtłuściłem powierzchnie zapodałem tłusto silikonu i tylko przyłożyłem to zielone . może tak być ?:]

 

Ja u siebie niedawno to przerabiałem i połamałem całą tę zieloną spinkę, więc zasilikowowałem, przyłożyłem wcześniej wycięte trochę innego plastiku i do dziś sucho, także, jeżeli to wykonałeś dokładnie to może tak zostać. Spinka jest tylko potrzebna przy fabrycznym montażu szyby, by równo ją wkleili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się okaże czy dobrze zrobiłem w sumie w poprzednim aucie nie leciała woda więc i tym razem też nie powinna lecieć nic mi nie pozostaje jak czekać na ulewę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...