Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulator (korektor) siły hamowania


Gość marekmarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No- byłem na przeglądzie ale..... Zająłem się tyłem- wyszło pięknie- jak diagnosta powiedział ale Q.......... :evil: przód ma 17% różnicy :shock: . Miałem pękniętą osłonę przegubu i być może smar prysnął na tarcze więc muszę teraz zaatakować lewy przód. Narazie nie dostałem wydruku do czasu usunięcia usterki.niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm nie dobrze...

 

A u mnie robota staneła bo nie moglem wykręcić z kolektorów przewodów hamulcowych no tak sie zapiekły że hej! Tylko kluczem obrobiłem je do okoła tak że juz nie łapie - może zabką spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zagwozdka. Czy w końcu przy braku ABS-u wycinać korektory hamowania? Już się nawet umawiałem z Dżodżo...

Kto jest za ;-) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem Za.

Przeciez nie ma najmenjszego problemu z ponownym ich przykręceniem bo nic w seryjnym ukladzie nie przerabiasz tylko zastepujesz kolektory odpoweidnią rurką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

U mnie urwały się tylko 2 śrubki.Po jednej przy każdym korektorze, które słuza za przykręcenie korektora do podwozia.Korektor trzyma się na 3 śrubkach, a pare razy dobrze je spsiukać jakimś WD, to myśle, że może dałoby rade bez ich urwania odkręcić.A jeśli się urwą, to zawsze można rozwiercić i nagwintować i dać nową śrubkę.Wszystko jest do zrobienia.

Co do Primerki bez ABS-u, to ja bym wywalił korektory i zobaczył jak się będzie samochód zachowywał.W lecie myśle, że byłoby za***iście, natomiast w zimie mogłoby troche tył rzucać przy hamowaniu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko.

Mam model P10 SLX 2.0 z 1992 roku i nie bardzo wiem czy mam ABS czy nie. Pytam bo niedawno troche mocniej musiałem zachamować i koła tak jakoś przerywanie piszczały. troche mi to by pasowało pod ABS ale nie wiem bo nie znam się na tym za bardzo. Co sądzicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko.

Mam model P10 SLX 2.0 z 1992 roku i nie bardzo wiem czy mam ABS czy nie. Pytam bo niedawno troche mocniej musiałem zachamować i koła tak jakoś przerywanie piszczały. troche mi to by pasowało pod ABS ale nie wiem bo nie znam się na tym za bardzo. Co sądzicie o tym??

Tak jak widac na zdjeciu ponizej. Przy przednim prawym reflektorze, obok wlewu zbiorniczka plynu do spryskiwacza jaest modul ABS. Jesli go nie masz to nie masz tez ABS'u.

tn_Obraz-013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko.

Mam model P10 SLX 2.0 z 1992 roku i nie bardzo wiem czy mam ABS czy nie. Pytam bo niedawno troche mocniej musiałem zachamować i koła tak jakoś przerywanie piszczały. troche mi to by pasowało pod ABS ale nie wiem bo nie znam się na tym za bardzo. Co sądzicie o tym??

 

Moze byla jezdnia zapiaszczona, zabrzudzona albo neirówna - normalka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

qwinto.... ale ty masz fajne ramki ;-)

myslałem ze sa one tylko w P11

vieviel kostet das ??

 

ps.

Dżodżo ... nie dy rydy wywalic korektoreka jak ktoś nie ma ABS tam korektor jest (tak pisze w siłowniku / cylinderku) na stałe chyba że sposobem jakimś ;)

 

ps2.

a jak Wy zamieszczacie te fotki do postu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwinto.... ale ty masz fajne ramki ;-)

myslałem ze sa one tylko w P11

vieviel kostet das ??

Czy masz na mysli te chromowane obwodki na grilu??

nissan_p10s.jpg

ps2.

a jak Wy zamieszczacie te fotki do postu ?

Ktore fotki? Te pod nickiem z lewej strony, czy te w podpisie czy te samej tresci wiadomosci?? Czy chodzi Ci o to ze obrazek jest linkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaZeLoT
qwinto.... ale ty masz fajne ramki ;-)

myslałem ze sa one tylko w P11

vieviel kostet das ??

Zdaje się że jest to strasznie chodliwy towar. Na pewno były w serii Invitation, bo ja też mam takie. Od razu zastrzegam, nie sprzedaję :!: :!: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Invitacjon to ta poladniona wersja lata produkcji 95 i 96 w wysokiej wersji wyposarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72
Ktore fotki? Te pod nickiem z lewej strony, czy te w podpisie czy te samej tresci wiadomosci?? Czy chodzi Ci o to ze obrazek jest linkiem??

 

chodzi o ten obrazek z linkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie smieszne pytanko

czy oryginalne cylinderki hamulcowe z korektorami sily hamowania tyl (P10 2.0D) mozna zastapic jakimis innymi bez korektorow ?

moze ktos sie orientuje z jakiej marki i modelu moze cos podejsc

bo nie mam pomyslu na rozbebeszenie cylinderka i wyjecie z niego korektorow

 

i jeszcze male pytanko z inne beczki ale dotyczace hamulcow

mialem nieco slaby reczny - szczeki,bebny i cylinderki nowe (jakies 5kkm)

linka ok ... dzisiaj sie tym zajalem i podciaglem nieco linke

odczuwalny opor pojawia sie przy 3-4 zabku

na kostce brukowej i szutrze blokuje kolka i jest ok , ale na asfalcie ni h..tki

nie chce zablokowac tylko dupe auta ciagnie ku ziemi

mozna jeszcze w jakis sposob poprawic dzialanie recznego ??

dodam ze dzisiaj u mnie bylo mokro na asfalcie wiec powinien blokowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy tarczach w P10 taki slabiutki jest ten ręczny...

 

Jedynie co mozna zrobić to tylko nasmarować w toloczku ten mimośród, Ps. jak nie chcerz kolektoró to wstaw zaciski hamulcowe z P10 która takchowych nie posaida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Coobciu z zaciskami to bylby problem, bo z tego co sie doczytalem, to kolega Cysio ma z tylu bebny.Trzebaby bylo poszukac cylinderkow takich samych bez korektorow, lub wywalic korektory z cylinderkow.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ten obrazek z linkiem

[url=http://adres.strony][img=http://adres.obrazka][/url]

To tak w skrocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

z obrazkiem wszystko jasne

.. czyli trzeba miec gdzieś w necie stronkę i go tam wsadzić

 

a co do korektorków

to w ksiązce piszą , ze sie cylinderków nie naprawia

bo mają te korektorki

ale może ktoś kiedys rozbierze i popróbuje poprawić

japońską doskonałość :?

 

ps. na pewno ten korektor nie jest zależny od obciążenia tyłu tak

jak to jest w p10 z tarczami z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Jesli jest w cylinderku, to moze jest ustawiony aby zawsze tyl o wiele slabiej hamowal niz przod.jesli mozesz, to przeslij mi te fotki na emaila, a ja je umieszcze w necie i wrzuce na stronke.Jakby ktos mial taki zuzyty cylinderek, to jestem chetny sie nim pobawic i byc moze nawet udoskonalic :D:D:D:D:D

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno da się coś zrobićzeby pozbyć się tego badziewia.

Niestety w Servisówce nie mam obrazków więc nie pomogę, chyba żę będzie foto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

skoro do cylinderka dochodzi tylko jeden przewód

hamulcowy to na chłopski rozum

ten korektorek musi działac tak .. że

w srodku jest malutki otworek (kryza jakaś np )

 

i jak ciśniesz mocno na pedał to część płynu przelewa na zasilanie tym otworkiem zmniejszając ciśnienie w cylinderku

 

innego rozwiązania nie widze

:wink: przecież to ludzie zbudowali

 

... chociaż nie.... japończycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...