Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka turbina do micra k10


Gość Maryn87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz tylu przeciwników to montuj LPG+T możesz coś w ten sposób udowodnic kolegom kturzy naoglądali się w życiu już tylu explodujących LPG+T że ohoho..... , poza tym ile jeżdzi uturbionych Seiczenciaków i jakoś śmigają a co do Fiatowskich silniczków mam wyrobione zdanie i się dziwię że jeżdżą . Temat BLOS + T będziesz musiał ogarnąć sam i nikt na tym forum ci nie pomoże bo z tego co widzę nikt nie wie jak . :036:

 

tobie moge napisat tylko ze KTÓRZY tak sie pisze, no i sprobuj jeszcze wyrazac swoje mysli tak, by rozumial je jeszcze ktos poza toba.

 

ps. dla zainteresowanych silnikami fiata w spec F.I.R.E. opracowanie w ostatnim numerze GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny topic pi.... o niczym albo o czyms co ma marne szanse na powstanie...z wypowiedzi kolegi jasno wynika ze wg niego silniki fiata sa do d a potem odwraca kota ogonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czesci sie nie zgodze co do gazu z turbina.Sam osobiscie mialem Opla Vectre 2.016v turbo i praktycznie jezdzila na samym gazie bo komp jak wtryski byly od seryjnego motora 150 konnego i smigalo mi to bez problemu.Mialem zwykla instalacje z reduktorem BRC Turbo i sterownik BingoS,doladowanie ustawione na 0,9 bara ,a najwiekszym problemem w tym aucie to byla skrzynia biegow [i przednie opony],w sumie przez 4 miesiace poszly cztery.Mysle ze jak wszystko jest zrobione z glowa to niepowinno byc problemow,w obecnej chwili uturbilem prime i na benzynie mam stuka [wtryski,pompa paliwa itd. seria] ale mam sekwencje i tak ja wystroilem ze zapi..... bez problemu.Oczywiscie niewiem jaki mam Afr ale poki co daje rade.Niedlugo wleci SMT6 i wieksze wtryski i zobaczymy jak sie bedzie sprawowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chory pomysł dla mnie uturbiać auto....

lepiej kupic wrsje z turbo i tym sie bawić, taniej wyjdzie

 

pzdr

 

ciekaw jestem z skąd weźmiesz tą micrę z turbiną,szczególnie w Polsce...liczy się pomysł,a ty też zaczynałeś od wolnossaka,chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znalazłem fajna stronkę do obliczania turbin pod dane autko :) i wygląda na to ze najlepiej w K10 spisywała by sie T3-40 :) ale to tylko moje obliczonka więc mogę sie mylić :D

 

LINK

 

nawet przy 90% wypełnieniu komory spalania powinno sie uzyskać 110 kucy z silniczka 1,2 :D coś mi to za optymistycznie wygląda ale mam nadzieje że program sie nie myli :D

 

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 23:15 ]

Mam pytanko czy ten model KKK 03 będzie odpowiedni do silniczka MA 12 :D ??

 

2mcdlww.jpg

 

49g0j7n.jpg

 

2vchppv.jpg

 

mam nadzieje że tak :) w sumie najważniejsza część już jest :D teraz tyko powoli zbierać reszte elementów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do jazdy na codzień będzie bardzo przyjemna, będzie się błyskawicznie wkręcać... Na fotcę widzę że ma regulację napięcia WG, jak możesz to poluźnij to do takiej wartości żeby WG był zamknięty przy możliwie najmnijeszym naciągnięciu - powinna CI wnet dmuchać 0,4 bara co powinno wystarczyć do tych bezpiecznych 100-110KM.

 

Ps. Ta K03 nie ma chłodzenia wodnego więc pochodzi z disela, na luzie spokojnie idzie ją tak wkręcić żeby wchodziła na boost, pod obciążeniem doładowanie pewno zacznie pojawiać się od 1500obr.min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi,napisałeś że masz najwazniejszą część,ale dłluuuuuuga droga jeszcze przed tobą...chociaż życzę powodzenia :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

sam sie zastanawiam :/ kumpel wyrwał go gdzieś na szrocie :) ale nie wie z jakiego to autka :) mi wygląda to na jakiegoś małego Japończyka albo Opelka co widać na pewno to był 16 zaworowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to dalszy ciąg prac nad K10 turbo :D

oto pierwsze rezultaty :D (prawie gotowy kolektor wydechowy)

 

4r1fhoh.jpg

 

4pa24j8.jpg

 

4lyvf4w.jpg

 

niestety flansza została źle przyspawana i kolektor musi przejść parę modyfikacji ale wygląda obiecująco :D

mam nadzieje że następne fotki będą pojawiały się częściej :) niestety autko jest ciągle użytkowane przez co prace troszkę się wleką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko będzie na razie jeździć tylko na Blosie :D a sondę wykorzystam jedynie do podglądu składu mieszanki :) tylko proszę nie komentujcie mojej decyzji co do blosa jeśli wszystko będzie ok to będzie miło a jeśli nie to trudno :P

 

kolektor ssący też będzie poddany przeróbce ale nie wiem jaką średnice przepustnicy zastosować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...