Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara i prawda o 4H


Gość Maciek 007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łopatke kupisz za mniej niż stówke, a rezste wydaj na BFG AT i będzie super. Ja sam zbieram na goodriche :D Narazie będę przycinał stare zimówki.

Czasem lepiej poskutkuje dociążyć pakę np krawężnikiem niż blokada, poza tym można robić delikatną niby blokadę przychamowując tylne koła hamulcem ręcznym. Navara nie ma chyba ręcznego na wale napędowym to taką sztuczkę można zastosować :one:

 

Działa szczególnie w sytuacjach, w których nie ma czasu na włączenie reduktora tj w których nie można się zatrzymać. W szczególności na śliskim, czyli śniego - mokro trawiasto i innym podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślę, że sobie poradzę bez blokady. Oponki mam nowe takie jak montowane fabrycznie (widocznie ktoś się nie nacieszył nimi) ale kupie może jakieś inne przed zimą.

 

 

A jak wam spisywały się te fabryczne oponki? Można na nich pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
widze ze opinie sa w sumie jednakowe iż navara w 4x4 H to jedna wielka ch*j...nia.szkoda tylko że zacząłem Was czytac gdy wpłąciłem zaliczke na swoja nave za 168 400 i odbieram ja za tydzien.troche to zenujace iż takie alto nie ma rożnicowego miedzyosiowego założonego.

 

Jak Ci nie odpowiada to nie kupuj !!!

 

Przecież nikt Ci tego samochodu nie wciska na siłę. Chcesz mieć silny , trwały samochód do jazdy w terenie, który dodatkowo ma bardzo dobre osiągi na asfalcie to kupuj.

 

 

DZEMIK mnie strasznie objechał:)tyle ze nie rozumiem jego oburzenia,navara jest ok ale napewno nic by sie jej nie stało jakby ten mechanizm miedzy osiowy do niej wsadzili a ide o zakład ze by sie jej polepszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze opinie sa w sumie jednakowe iż navara

 

DZEMIK mnie strasznie objechał:)tyle ze nie rozumiem jego oburzenia,navara jest ok ale napewno nic by sie jej nie stało jakby ten mechanizm miedzy osiowy do niej wsadzili a ide o zakład ze by sie jej polepszyło.

 

Ale co by sie poleprzyło ?? twoje sampoczucie ?? możliwe, poza tym większość lanserów jeżdżacyc LC 120 nie ma bladego pojecia co to jest Torsen nie mówiąc już o zasadzie jego działania..

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZEMIK mnie strasznie objechał:)tyle ze nie rozumiem jego oburzenia,navara jest ok ale napewno nic by sie jej nie stało jakby ten mechanizm miedzy osiowy do niej wsadzili a ide o zakład ze by sie jej polepszyło.

 

Nissan nie stosuje takich rozwiązań w samochodach terenowych.

 

Jak chciałeś mieć pickupa z miedzyosiowym mechanizmem różnicowym - trzeba było kupić L200, a nie teraz narzekać.

 

Ja jestem przekonany do samochodów z trwałym , prostym przeniesieniem napędu, w których człowiek decyduje co zostanie włączone. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przekonany do samochodów z trwałym , prostym przeniesieniem napędu, w których człowiek decyduje co zostanie włączone. :D

 

 

 

kazdy ma prawo wyboru a o gustach sie nie dyskutuje ....ponoć:)

rozłaczany mechanizm roznicowy miedzyosiowy bylby napewno OK,i niechce mi sie wierzyc aby ktos to negował nawet tak doswiadczony moderator jak dzemik:)|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego, niektórzy posiadacze samochodów terenowych używają ich zgodnie z zamiarami inżynierów projektujących je. Navara jest typowym wołem roboczym, a że przy okazji fajnie wygląda to nie musi od razu byc wozem do lansu.

 

Coś mi sie wydaje, że się powarzam. Takie deja vu mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też się po raz kolejny powtórzę:

 

Samochód pickup - wrzucasz na pakę 1T plus zapinasz z tyłu przyczepę 3T.

 

Czy międzysiowy mechanizm różnicowy to wytrzyma ? Być może. :D Ale jak długo ???

 

Tak jestem zwolennikiem prostych rozwiązań w takich samochodach. I jest to moje zdanie.

To , że jestem modem nie znaczy , że chcę narzucic swoje zdanie.

 

 

Jeździłem ostatnio z Arabem po pustyni - myślisz , że chociaż raz włączył napęd na 4 koła ?

Dodam , że piasek był do 1/3 koła, miejscami do pół koła. Myślisz , że jechał z napędem 4H????

 

Na moje pytanie dlaczego nie zapina 4H , odpowiedział , że zapina napęd 4H tylko w trudnych warunkach :D:D:D

 

Dodam jeszcze , że był to LandCruiser , który ma 12 lat i pojeździ jeszcze z 40 lat w tamtych warunkach. A dlaczego tyle pojeździ?

 

Niech każdy sobie sam odpowie. :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie z Tobą zgadzam w 100% tyle ze NIESTETY navara nawet sie nie umawia do LandCruisera i to jeszcze tego starszego czy Land Rovera Discavery starego czy tez patrola.a o awaryjnosci nie wspomne choc stosunek ceny do wygladu i mozliwosci jest bardzo kozystny i tu chyba jest zgoda.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jest kwestia użytkowania. Są tacy ludzie, którzy nawet w GAZie 66 rozwalą półosie. A są tacy, którzy wujadą prawie ze wszystkiego seryjnym samochodem na bardziej terenowych oponach. Trzeba mieć po prostu troszkę wyobraźni i wiedzieć jakie są mniej więcej możliwości autka którym jedziemy.

 

Co do tego beduina to sie zgadza, poza tym auto z napędem na 2 koła jest bardziej sterowne niż z 4x4. Kiedyś mi się udało dojechać dalej fiatem 125 niż koleś Jeepem Cherokee ;)

 

A stary Land Cruiser będzie z pewnością stokroć trwalszy od nowego, tylko, że tego nie w sposób sprawdzić bo większość nówek została kupiona do lansu :zly:

 

A disco wcale nie zachwyca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów

Mieszkam i pracuję w Belgii.Czytam Wasze forum od wiosny tego roku i po długich

przemyśleniach ja i mój wspólnik zostaliśmy posiadaczami pod koniec czerwca dwoch

czarnych Nawar (LE+IT+AT ) Jsteśmy zadowoleni.Niedługo jedziemy do Polski na święta i ja wybieram się w góry. I w związku z tym mam pytanie. Moje opony to

Bridgestone dueler h/l 400 .Czy ktoś coś wie o tych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... co do przeniesienia napedu w L200 - ostatnio w radiu reklamowali ze mitsu wsadzilo do L200 SuperSelecta ... i powiem szczerze to myslalem ze juz tam byl .. bo jesli nie to po **** ta roznicowka ??? ... mialem w Pojarce SS i powiem szczerze po mojej orance szedl bezpieczniej ... ostatnio sasiadowi w pole wpadlem na zakrecie bom se nie zwolnil gazu :-) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...