Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Ilość paliwa w rezerwie


Gość mt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rezerwa i wskaznik paliwa w micrze to jedna wielka zagadka ;)

gdzies juz taki temat byl .... u mnie miesci sie po zapaleniu pasozyta ok 9-7l beny .... roznie bywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze niedokladnosc wskaznika k11 odziedziczyła po k10 :) pełny bak wg niego oznacz około 32 litrów (zbiornik 40 l) gdy wskazowka wchodzi na pole Empty jest jeszcze jakies 6-7 litrow do dyspozycji :) dodatkowo zawsze po nocy wskazowka jest srednio 3 mm wyzej niz wieczorem :) no i w srodkowych pozycjach wskaznik opada szybciej niz w skrajnych ;)

 

sory za OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciulek

Zgadzam się z przedmówcą :) Moja K11 ma to samo. Na komorniku najwięcej zrobiłem 90 km i więcej nie próbowałem bo jak wiadomo jeżdząc na resztkach można uszkodzić np lambde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Schumi03

Kiedyś u siebie sprawdzałem jak to jest z rezerwą. Po pierwszym mrugnięciu rezerwy od razu zatankowałem do pełna. Weszło równe 30 litrów, więc wychodzi na to że było jeszcze 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tak samo jest w Mikrze 1.5d 1999r którą jeździ żonka na rezerwie przejeżdżała już po 170 km a ropa wciąż w baku była ,natomiast w mojej poprzedniej Mikrze 1.3 z 1995r po zapaleniu się rezerwy wchodziło do baku 35 l czyli rezerwą było ok 7l.

Pozdrawiam

siinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja niemam probelmu bo niemam lampki rezerwy :P jak lezy poziomo to ze 4-6 litrow jest , zalezy jak mu sie chce wyswietlac:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytane czy w k 11 rok 95 jest kontrolka rezerwy czy tylko czerwone pole na wskaźniku poziomu paliwa. kilkukrotnie wskazówka była na czerwonym polu a kontrolka sie nie zaświeciła :?:

 

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 00:54 ]

zapomniałem dodać silnik 1.0 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kontrolka ... widocznie masz przepalona zarowke ;)

 

niekoniecznie....u mnie wskazówka jak już leży na czerwonym polu, to dopiero kontrolka po ok 20km sie zapala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę . okazało się iż nie było żarówki od kontrolki poziomu paliwa. nie wiem czy jest to możliwe żeby w tym modelu nie było wskazania poziomu paliwa przez kontrolkę? poza tym wymieniłem aż 7! spalonych żarówek w tym 3 w podświetleniu liczników i 4 w podświetleniu włączników ogrzewania szyby i tylnej lamy przeciwmgielnej ( nie liczę tej od poziomu paliwa której nie było) :) . jak to jest z tym wskazaniem paliwa? czy lampka włącza sie na moment przy włączeniu zapłonu czy dopiero gdy spadnie ilość paliwa. nie mogę sprawdzić czy dział gdyż poziom paliwa jest powyżej rezerwy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lampka włącza sie na moment przy włączeniu zapłonu czy dopiero gdy spadnie ilość paliwa
Tylko, gdy spadnie ilość paliwa (i chyba dodatkowo gdy zapłon jest włączony). U mnie wygląda to tak, że jak już wskazówka sobie trochę poleży na czerwonym polu, to zaczyna się zapalać rezerwa, najpierw tylko chwilami, w zależności od tego czy jadę z górki czy pod górkę, potem na trochę dłużej, aż w końcu pali się ciągłym światłem. Przez pierwsze parę miesięcy nie wiedziałem, czy w ogóle istnieje ta lampka... wiadomo jak to jest - lepiej myśleć, że nie ma gdy jest, niż myśleć, że jest i wyjeździć benzynę do końca i zassać syf z baku do układu i potem mieć problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytane czy w k 11 rok 95 jest kontrolka rezerwy czy tylko czerwone pole na wskaźniku poziomu paliwa. kilkukrotnie wskazówka była na czerwonym polu a kontrolka sie nie zaświeciła :?:

 

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 00:54 ]

zapomniałem dodać silnik 1.0 16v

 

Przypomina mi się moja jazda do pierwszej rezerwy. Tak się martwiłam, że mam żarówkę przepaloną, albo podczepioną do innej kontrolki... jeździłam i jeździłam na "czerwonym" a kontrolka zapaliła się i zadźwięczała (aż podskoczyłam :D ) już prawie przy dnie. To był pierwszy i ostatni raz kiedy ucieszył mnie ten dźwięk i lampka :P Wiadomo dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam. Auto jest juz 2 miesiace i dopiero wczoraj mrugnela nam rezerwa. Wskazowka byla wtedy na dnie i wydawalo sie, ze zaraz skonczy sie paliwo, a do stacji mielismy jeszcze daleko. Wielka byla radosc kiedy zauwazylismy jej pomaranczowy blysk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytane czy w k 11 rok 95 jest kontrolka rezerwy czy tylko czerwone pole na wskaźniku poziomu paliwa. kilkukrotnie wskazówka była na czerwonym polu a kontrolka sie nie zaświeciła :?:

 

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 00:54 ]

zapomniałem dodać silnik 1.0 16v

 

Wracajac do tematu kontrolki tzw. "żyda", mam micre 1,0 16V z 1995 roku, wszystkie zarówki wymienione a kontrolka rezerwy nie pali sie nawet nie błysnie poniżej czerwonego pola.. Gdzie jeszcze moze byc problem..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej zapala sie w połowie czerwonego zakresu, ale ja mam troche inny wskaźnik bo czerwony zakres jest dosyć duży, natomiast u mojej kochanej kobiety która również ma mikrusa z tym ze 96' ostatnio tez zaczęło się coś walić ze wskazaniem paliwa. Znajomy z ASO nissana powiedział ze może to być związane z opuszczeniem się pływaka. Bo czasem naprawde jest tak ze jak stoi na krawęzniku to rano nie moze odpalić smochodu a rezerwa sie nie pali:) wyobraźcie sobie jak to komicznie wygląda- spychanie samochodu z krawężnika pod blokiem...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tez jeszcze nie miałam okazji zapoznac się z moja kontrolką rezerwy... Już nawet podejrzewałam, że jej nie posiadam. Ale widzę, że nie tylko ja mam takie doświadczenia... Jak już ktoś tutaj wspomniał - wolę nie ryzykować, że kontrolka po prostu nie działa a ja będę katowac ten samochód licząc że ona kiedyś mi sie ukaże. Tankuję zawsze kiedy wskazówka wchodzi na czerwoną kreskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SimonWarka

Ines ciut odkopała ten temat, ale przy okazji krótko wspomnę, jak to PIERWSZY raz zapaliła mi się kontrolka - skręcając dość gwałtownie w pewnej chwili coś zaczęło przez kilka sekund "brzęczeć"/dzwonić/dawać sygnał. Trochę spanikowany zauważyłem magiczną pomarańczową kontrolkę na tablicy :D hahaha :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A u mnie nie było żarówki. Założyłem wkład wraz z żarówką , wyjeździłem paliwo aż wskazówka była poniżej czerwonego pola i nic. Rezerwa sie nie zaświeciła. Więc co jest grane. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...