Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Ilość paliwa w rezerwie


Gość mt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię nieco temat. Zauwazyłem ostatnio, a dokładniej w te mrozy, że gdy zatankuję do pełna, dosłownie POD sam korek, tak że się wylewa, to wskazówka nie chce mi dojść do końca skali w polożeniu max. Zatrzymuje się tak około 2-3mm poniżej. Latem tego nie miałem, więc domniemam, że pewnie temperatura mam wpływ na wskazania. No chyba, że tak jak napisałeś Domiss z tym dolewaniem na szybko tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymarznac moglo, wytracilo sie odrobine wody. dlatego zaleca sie zalewanie do pelna zima i co jakis czas w duzych mrozach uzywania specyfikow do benzyny/diesla. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymarznac moglo, wytracilo sie odrobine wody. dlatego zaleca sie zalewanie do pelna zima i co jakis czas w duzych mrozach uzywania specyfikow do benzyny/diesla. ;)

No ja właśnie wczoraj byłem zatankować do pełna. Też tak myślałem, że coś mogło przymarznąć. eX a Ty używasz jakiś specyfików? Może mógłbyś coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_205

Smoła, ja mialem problem w swojej micrze i postąpiłem tak, dotankowałem do pełna i wlałem takiego na stacji specifiku ok 50ml wczoraj wieczorem i wrociłem szcześliwy do domu, potem siedziałem na forum i Myka powiedziała zze to szajs wiec bylem troszke zdenerwowany wiec pstanowiłem wyjsc jeszcze raz i dolałem denaturatu, a że mam slaby akomulator to tez go zabrałem i na szczęście dzis rano micra odpaliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostszy to SPT czerwony do silnikow benzynowych, butelka kosztuje 12-22zl (juz nie pamietam po zeszlej zimie zostal mi zapas)

 

o takie cos, http://allegro.pl/item517666622_hurt_stp_f...xtrajakosc.html

 

na wiekszosci stacji powinni miec STP, u mnie w okolicy jest na 100% na BP, LOTOS, na ORLEN widzialem jakies ichne dodatki tak samo na SHELL

 

tam te brednie o mniejszym spalaniu etc to z przymruzeniem oka radze brac, ale faktycznie w dieslu jak uzywalem to przestal kopcic o polowe, pozniej uzylem STP do czyszczenia wrtyskow i na kocu maja jeszcze tzw "doktora" ale to mowie o starym mercedesie.. ;)

 

a w micrze co jakis czas dolewam odrobinke STP (tylko nie przesadzac z proporcjami)

Smoła, jako ze zima paliwo jest tansze przy wiekszych mrozach tankuje full, pozniej jak jest lekko ponizej polowy to jazda na stacje i to przed noca ;) narazie bylo zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...