Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Ilość paliwa w rezerwie


Gość mt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jest, tylko czy działa...? Bo jak się okaże że jest, ale zepsuta/przepalona żarówka i się po prostu zatrzymasz na środku drogi bez paliwa, to będzie przykro (tym bardziej, że w takim przypadku wtryski są już zwykle pozatykane przeróżnym świństwem zassanym z dna baku...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ja to nie mam nawet czerwonego pola :D po prostu tankuje jak mam wskazówkę na pierwszej kresce, a może jest u mnie ta kontrolka?? silnik 1.0, 1996 rok

Jak to nie masz "czerwonego pola"? Musisz mieć, a kontrolka też na pewno u Ciebie jest, ja nie wiedziałam o niej dopóki sobie jej nie wyjeździłam :D

Tylko faktycznie tak jak pisze Domiss, może lepiej nie próbować, chociaż ciekawa jestem czy w sytuacji kiedy jest spalona żarówka od kontrolki to sygnał dźwiękowy zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie sytuacja jest podobna jak u innych, tzn. mam żarówkę i jest dobra, ale się nie zapala. Próbowałem już przeczyścić styki, te które znajdują się pod siedzeniem pasażera, ale to nic nie dało. Podejrzewam, że może coś w pływaku uległo uszkodzeniu, nie wiem może jakaś ścieżka się przetarła i dlatego się nie zapala. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz jesli chodzi o wskaźnik. A mianowicie, jak jadę pod górkę, albo gwałtownie zachamuje to WIDZĘ jak zmienia on położenie. Czy ktoś też tak ma?

polo987 Orientujesz się ile taki pływak kosztuje i jak wygląda sprawa z jego wymianą? Może ma ktoś jakąś instrukcję jak to zrobić. No i kolejne pytanie, czy wymiana tego pływaka (bo rozumie, że razem z nim jest jakoś zintegrowany czujnik poziomu paliwa) wziąże się grzebanie przy pompie paliwa?

Z góry dziękuje za informacje.

Jeszcze jedna rzecz: kiedyś zatankowałem "pod korek" i wskaźnik zatrzymał się na pierwszej kresce od poziomu maksymalnego. Czy to może o czymś świadczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz "czerwonego pola"? Musisz mieć,

Jeśli "czerwone pole"- to pierwsza czerwona kreska- to mam faktycznie. Jeszcze nigdy tak nie jeżdziłam- tankuję gdy jest na pierwszej powyżej.

A co do kontrolki- to gość od którego kupiłam- powiedział że nie ma jej- więc jeśli jest to gdzie i jaką żarówkę kupić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest umieszczona symetrycznie do kontrolki ładowania akumulatora i ciśnienia oleju, obok kontrolki tylnego światła przeciwmgłowego. W tym akurat miejscu jest żarówka W5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest umieszczona symetrycznie do kontrolki ładowania akumulatora i ciśnienia oleju, obok kontrolki tylnego światła przeciwmgłowego.

Dzięki spróbuję sprawdzić przy następnej wizycie u mechanika.

Mam jeszcze jedno pytanie- wiem że nie na temat :D i pewnie głupie :029: ale gdzie jest włącznik światła przeciwmgielnego???- tylnego- chyba wszystkie je mają???Jeszcze nie miałam potrzeby go używać, dopiero dziś zaczęłam nad tym myśleć, że go nigdzie niema :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie jest włącznik światła przeciwmgielnego???- tylnego- chyba wszystkie je mają???Jeszcze nie miałam potrzeby go używać, dopiero dziś zaczęłam nad tym myśleć, że go nigdzie niema :?:

 

U mnie jest na lewym drążku kierunkowskazu poniżej (obok) włącznika świateł, tak jakbyś ręką zamiast włącznika świateł złapała niżej i przekręciła w dół. Ja mam jeszcze na tym samym drażku włącznik halogenów ale myślę, że u Ciebie po prostu jest od razu do przeciwmgielnych.Popróbuj sobie na parkingu, pokręć i popatrz co świeci, powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji przed liftem jest pomiędzy dwiema środkowymi kratkami powietrza, pomiędzy ogrzewaniem szyby i awaryjnymi- takie 3 duze guziki, jak sie wcisnie ogrzewanie szyby albo przeciwmgielne to zapala sie na nich pomaranczowe swiatełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż ciekawa jestem czy w sytuacji kiedy jest spalona żarówka od kontrolki to sygnał dźwiękowy zadziała?
No nie wiem... u mnie np. nie ma sygnału dźwiękowego... :D.
wiem że nie na temat :D i pewnie głupie :029: ale gdzie jest włącznik światła przeciwmgielnego
Nie martw się, ja za pierwszą jazdą w nocy nie wiedziałem, gdzie są długie i do tego zamiast na krótkich jechałem na postojówkach... :D. A włącznik masz raczej tak, jak Ci napisał Longers - przy czym kolor światełka może być inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy w mojej Micruni z 93 roku, silnik 1.3 16V jest filtr paliwa? A jeżeli tak, to czy mógłby ktoś zrobić jakieś zdjęci i mi pokazać. Z tego co wiem to w Dieslu jest, ale mogę się mylić.

Dzieki za info.

P.S. A jeżeli jest, to na jaki wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze mocno zchodzicie z tematu posta

Kontrolka paliwa w micrach zyje wlasnym zyciem i jest tak juz od modelu k10.

U mnie np nigdy nie widzialem jak swieci a przez przypadek wyjezdzilem kiedys benzynke do zera i dreptalem na stacje po paliwo, a z ciekawostek powiem Wam ze gdy wskaznik wchodzi u mnie na czerwone pole to po zatankowaniu okazuje sie ze mam jeszcze ok 12l paliwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sie dzieją dziwne rzeczy z rezerwą.

Kontrolka zapala sie w połowie czerownego pola i powinno być jakies 5L paliwka.

 

Jeżdze aż wskazówka opadnie dosłownie do zera (do 80km) jade na stacje i .... nigdy nie udało mi sie wlac więcej niż 35L.

Mało tego, po przejechaniu 5 km poziom paliwa spada do powiedzmy 7/8 :diabel:

 

Musze chyba kupic bańke benzyny i zrobić test ale wychodzi że kontroka może sie zapalać jak w baku jest jeszcze 11-12 litrów paliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak, że jak odpalę samochód mam np. tuż nad rezerwą. Jadę ze 30 km a benzyny jakby tyle samo. Zostawiam samochód np. na noc. Rano odpalam a tam już taka mała rezerwa została. Generalnie zawyża mi poziom wachy podczas jazdy ;) Wygląda to jakby nie ubywało, a nieraz to i przybędzie, jak po odpaleniu pali się rezerwa a po paru km gaśnie ;) Także w moim przypadku ciężko jednoznacznie stwierdzić ile da się na rezerwie przejechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma w K11. U mnie jak się pali kontrolka i dam ostro w gary to gaśnie. Wogóle w zbiorniku wytwarza się podciśnienie (przewód odpowietrzający bak wychodzi pod korkiem wlewu) i jak auto postoi to wskaźnik opada. Ja wiem, że mogę wyjeździć tak na grubość wsazówki poniżej czerwonego pola. Sprawdzone wielokrotnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopuję trochę temat bo nasza Micra ostatnio stanęła na środku skrzyżowania prawdopodobnie z powodu braku benzyny bez żadnego ostrzeżenia. Wcześniej wszystko działało tj. zaświecała się kontrolka rezerwy i były sygnały dźwiękowe przypominające o tankowaniu a teraz kompletnie nic. Na dodatek do baku weszło tylko 5L z kanistra i na stacji dotankowaliśmy max. 25L aż się prawie na ziemię wylewało. Wychodzi na to że w baku powinno być jeszcze 12L paliwa !!! Zastanawiam się czy to nie ma związku z niższą temperaturą ostatnio.

 

Jak sprawdzić czy kontrolka działa poprawnie ewentulanie co i jak naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw żarówkę kontrolki (W5W o ile dobrze pamiętam). Jeśli będzie przepalona, to być może powodem jest to, czego obawiała się Go_nia:

chociaż ciekawa jestem czy w sytuacji kiedy jest spalona żarówka od kontrolki to sygnał dźwiękowy zadziała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, takie rzeczy jak żarówka to od razu sprawdzam. nie w tym jest rzecz.

Raczej w tym że jeżeli bak rzeczywiście ma 42L to dlaczego po zatrzymaniu samochodu do baku dało się wlać jedynie 30L paliwa? CZyżby pompa nie umiała uciągnąć tych 10 które są na dnie? A może mam 10L syfu na dnie zbiornika? Może ktoś wie jak ta pompa działa bo szczerze mówiąc nie bardzo się w tym orientuję. Dziwne że niedawno wszystko chodziło jak należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-qlka2 no powiem Ci, że dziwnie to u Ciebie wygląda. Ja u siebie maxymalnie nalałem 37 litrów. Może rzeczywiście masz jakiś syf w baku, ale żeby aż 10 litrów? Słuchaj, a brałeś może pod uwagę, że dystrybutor na stacji może oszukiwać. Spotkałem się już z takimi sytuacjami? Kiedyś gościowi do Fabii weszło prawie 60 litrów według wskazań dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby oszukiwał to weszło by chyba teoretycznie więcej a nie mniej co?

Ja myślę że to ma jakiś związek z pompą paliwa ewwntualnie z niskimi temperaturami przynajniej jeżeli chodzi o kontrolkę bo w lecie wszystko śmigało idealnie ale do baku i tak za mało jakby wchodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby oszukiwał to weszło by chyba teoretycznie więcej a nie mniej co?
No w sumie tak, ale cholera wie jak to jest z tymi dystrybutorami. W każdym razie dziwne to u Ciebie wygląda. Słuchaj, a może masz problem z odpowietrzeniem baku, nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Jak mam "pusto" w baku, to jak odkręce korek, to słyszę takie syczenie :D.

Ja u siebie zauważyłem inną rzecz. A mianowice, jak sobie jade autostrada odcinek ok 55km w czasie jazdy wskazówka prawie nie drgnie, a po zjeździe na drogi podmiejskie zaczyna "szaleć". Rozumie, że na autostradzie jadę praktycznie jednostajnie, a w mieście ciągle ruszami hamuje, ale u mnie to są naprawdę DUŻE wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła, to raczej kwestia płaskości terenu, lub jego braku ;). To że Bart-qlce2 weszło tyle ile weszło to może być faktycznie kwestią odpowietrzania, ale zasysanie powietrza i tak będzie występować - tyle, że lejąc (od początku) benzynę znacznie wolniej będzie jej wchodziło więcej... ale jak nalejesz szybko do pierwszego odbicia i potem będziesz dolewał wolniej, to już dużo nie wejdzie... u mnie tak to mniej więcej działa... tyle że kontrolka na razie sprawna... ja nie mam pomysłów - chyba trzeba by było podnieść siedzisko tylnej kanapy i zajrzeć do baku i do pompy, ale to ani bardzo bezpieczne ani na tę porę roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...