Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co wymienić dodatkowo przy wymianie oleju


Gość Wiedziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do olej to zależy jaki był lany do tej pory - jeśli syntetyk i auto sprawuje sie dobrze to dalej lac sysntetyk to najlepiej taki sam jaki był lany do tej pory, jesli nie wiesz jaki był lany to polecam Valvoline z serii SynPower najlepiej 5w40 bo olej ten wystepuje w 3 czy 4 wariantach(najlepiej wejdz na stronke valvoline.pl i tam jest konfigurator doboru a olej do danego modelu auta), zauważ jednak ze w wiekszsci przez serwisy nissana a nawet na zaprzyjaźnionych forach nissana primery z zagranicy polacany jest raczej pólsyntetyk bo ponoć silniki mające łańcuszek rozrządu lepiej sprawują sie na półsyntetyku a nawet minerale.Jeśli chodzi o pólsyntetyk też polecam Valvoline z serii DuraBlend albo MaxLife 10w40.choć oleje valvoline nie należą do tanich (około 140-150pln za 4 litry) to poprostu warto.Jeśli chcesz zaoszczedzic na oleju to dobry i w miare tani jest pólsyntetyk mobil S 10w40.Piszesz że masz wersje GT wiec radzę ci osobiscie jechac do jakiegoś mechanika , sprawdzic silnik (cisnienie na tłokach,świece, czy nie słychac łańcuszka), dokładnie dowiedzieć sie od poprzedniego własciciela jaki olej był lany do tej pory i jesli syntetyk to wlej sobie Valvoline VR1 Racing Motor Oil 5w50 lub 10w60 - do szaleństwa idealne.Jeśli niedawno kupiłes to auto to wymień sobie filtr oleju, filr powietrza, filtr przeciwpyłkowy i filtr paliwa.Jesli chodzi o filt olej to walnij sobie manna lub knechta - broń cie panie Boże wkładac filtr z JC.Symbole filtrow manna i knechta do primery znajdziesz w ktorymś z postów z ostatniego tygodnia.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Valvoline z serii DuraBlend albo MaxLife 10w40

 

Czy ktoś może powiedzieć jaka róźnica jest pomiędzy tymi olejami skoro obydwa są jednego producenta i obydwa są 10W40 ? Pytam bo mnie ciekawość zjada... ;)

 

dobry i w miare tani jest pólsyntetyk mobil S 10w40

 

Ja tego oleju w ogole nie polecam, zalałem go do siebie i sie zawiodłem, po drugie łatwo trafic na podróbke. Silnik głośno pracuje i rzęzi...polecam valvoline

 

A co do reszty to podpisuje się pod tym co koledzy powiedzieli o filtrach,swiecach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zassałem 4 litry Valvolina :P, mam tylko problem z kupnem filrtu oleju, chcę kupić knechta lub manna, możecie polecić jakiś sklep netowy gdzie mają dobre ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, skontaktuj się z gościem co sie nazywa Sauron na tym forum, on ma duże zniżki w dobrych sklepach. On ci na 100% załatwi taki filtr jak potrzebujesz.

A ktorego Valvoline kupiłes? DuraBlend czy MaxLife?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, skontaktuj się z gościem co sie nazywa Sauron na tym forum, on ma duże zniżki w dobrych sklepach.

A ktorego Valvoline kupiłes? DuraBlend czy MaxLife?

Pozdro

Dzięki Gringo za info, kupiłem Valvo max life 10w40 za 103 zyla w tym wliczona przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym wcześniej jeździłeś ( jaki olej ) ale powiedz czy słychać róźnice w tym jak silnik pracuje? Jest ciszej? Jeżeli chodzi o saurona od filtrów to podaje ci numer gg 7128691

 

Pozdrawiam i powołaj sie na NKP :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym wcześniej jeździłeś ( jaki olej ) ale powiedz czy słychać róźnice w tym jak silnik pracuje? Jest ciszej? Jeżeli chodzi o saurona od filtrów to podaje ci numer gg 7128691

 

Pozdrawiam i powołaj sie na NKP :diabel:

Oki wysłałem już prywatną wiadomość do Saurona, powołując się na Ciebie, samochód ma przejechane 166 tys., na pewno był przez Guntera z Niemiec :D zalewany Castrolem przez jakiś czas a potem Texaco, zresztą na tym Texaco jeździłem przez parę tysiaków i silniczek pięknie chodził, ale zalałem go potem tym gównianym Mobilem i chyba odezwały się wszystkie elementy w silniku, jak zmienię olej to dam znać jak chodzi, ale chcę też porządny filtr kupić, a mam teraz jakiś szmelcowaty JC :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tez spażyłeś się na Mobilu? Ja po zalaniu tego oleju byłem załamany,silnik pracował jak sieczkarnia...

 

P.S. Maglev powiesz co to za pani na tej fotce pod twoim nickiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop

P.S. Maglev powiesz co to za pani na tej fotce pod twoim nickiem?

Koleżanka, ale nie zdradzę nic więcej :D

spytaj czy nie chce zostać moją koleżanką :diabel2: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Ja teraz tez mam zalany Mobil S 10W40 i silnik rowniez rzezi przy odpalaniu, na Valvoline tak nie bylo, niedlugo wracam spowrotem do Valvoline, Mobil to syf :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz_Primera

Ja mialem Valvoline Dura Blend i do niego tez wroce. 4 litry kosztuja 20 euro, mysle ze to niedrogo ;) No chyba ze polecacie jakas inna lepkosc, bo ja troche katuje moj silnik, moze sie cos lepiej sprawdzi. benzyna 1.6 jakies 170tys. przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak wielu też mam dylemata - kupiłem auto zalane Castrolem HighMileage 15w40, przebieg 140000 i zastanawiam sie czy nie zalac jakims półsyntetykiem 10w40 tylko boje sie zeby mi tam za dużo nie wypłukał... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro wlewam półsyntetyczny Valvoline MaxLife 10W-40 mam nadzieję że się sprawdzi, a jak będzie bez problemów to przy następnej wymianie wleję syntetyk też od Valvolinea.

A mobilowi jutro rano podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem valvoline maxlife 10 w40, filtr knecht i jest ok, ciśnienie łapie szybko, kontrolka pięknie gaśnie. wcześniej miałem shell syntetyk. Olej był czarrrrny jak chol..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...