Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co wymienić dodatkowo przy wymianie oleju


Gość Wiedziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś może mi w kilku słowach wyjaśnić różnice jaka jest pomiędzy MaxLife a DuraBlend - obydwa 10W40

Moje śmiałe przypuszczenie: MaxLife, poza "wspaniałymi dodatkami dla silników o przebiegu > 100 tyś", jest poprostu gęstszy, aby nie wyciekał tak łatwo. DuraBlend - zwykły półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tagęstość tego oleju ma wpływ na głosność pracy silnika ( rozrządu )? Czy przez to że jest on gęstrzy silnik będzie miał wieksze trudności z doprowadzeniem go do górnych częsci silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było moje przypuszczenie, które wcale nie musi być prawdziwe. Poczekajmy, aż ktoś kompetentniejszy się wypowie.

Wlej Synpower`a, jeśli nie wciąga Ci oleju i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce jakiś półsyntetyk 10W40....dlatego biore pod uwage tylko DuraBlend albo MaxLife, z tym że ten MaxLife jakies nagrody pozbierał w USA wiec chyba nie jest lipa...

Najlepiej byłoby tak jak mówisz,zeby sie tu ktoś od tematu wypowiedział....ale normlanym językiem - prosto i na temat,co jest lepsze, dlaczego i do czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak czytam i czytam i mam pytanie: kupilem autko z wlanym shell hellix plus 10w-40, wymienilem go na Castrol Magnatec 10w-40. Zostac przy tym oleju czy wymienic na valvoline max life 10w-40. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czemu on byl zalany 10w-40 i ciekawe od momentu wyjazdu z fabryki juz byl takim olejem zalany...

 

Pozdr.

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kris_kjk

Niedawno kupiona Primerka była serwisowana w ASO i ma zalewany olej Shell Helix Ultra Racing 10W-60 (wg. faktur) to troszkę drogi olej ... czy waro przy nim pozostać i jaki filtr, czy jak zmieniać to na jaki olej ? Teraz silnik suchy, jeszcze nie zauważyłem ubytków oleju.

 

Pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...