Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co wymienić dodatkowo przy wymianie oleju


Gość Wiedziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko mam filtr oleju jakiś japoński jest na nim bodajże napisane Auto Union Japan, Made in Japan itp, i miał ktoś już do czynienia z takimi filtrami czy nie?? Wziąłem ten bo do wyboru był jeszcze jakiś JC i Filtrona, a ten niby japońskiej produkcji jest więc powinien być ciut lepszy od tych pozostałych. Co radzicie szukać na dniach KNtecha lub Manna czy spokojnie ten da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DINO P10GT

Ja jezdze na Mobilu Super S 10W40 i nie narzekam, do tego filtr Mann, lub Knecht, silnik ma 170tys, i żadnych problemów z łancuszkami niegasnącą kontrolką, czarnym olejem itp.

Co do Valvoline, nie mam zdania, ale skoro tak chwalicie to może wypróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na Mobilu Super S 10W40

leje ten sam, filtr Filtrona i jakos jest dobrze, nic nie rzezi, kontrolka ladnie gasnie, a stuknelo juz 200000km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja mam teraz w 100NX'ie Castrola Magnatec 10W40 ale to tak tylko narazie na dotarcie i żeby wypłukać syf z silnika po wymianie rozrządu i kilku innych pierdół ale potem zalewam go MOTUL'em Turbolight 4100 10W40 :)

 

A filtr oleju kupuje marki Clean, sprawują się lepiej od BOSCH'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnatec nie wypłucze Ci syfu z silnika, wręcz przeciwnie będzie sie jeszcze bardziej osadzał w silniku.

Ja właśnie zrobiłem pierwsze 50km po zalaniu Valvoline MaxLife i jestem mile zaskoczony, zobaczymy jeszcze jak będzie przy odpalaniu zimnego silnika ale wydaje mi się że też powinna być poprawa skoro teraz już jakby spokojniej pod maską :) a starego Mobila jak zlewałem po 4 tys km to był czarny już jak smoła, chyba silnik by się zapłakał jakby jeszcze 6 tys minimum do następnej wymiany musiał na nim jeździć. A tak swoją drogą ciekawe ile ze swoich właściwości Mobil zachował przy takim stopniu zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nadal nie wiem ile litrow oleju wchodzi do Primery.Zaproponwano mi olej Esso ,ale chyba jednak sie skusze na wasz Valvoline lub Motul. Czy ktos sie orientuje gdzie oprocz Jappartsa dostane filtry oleju w Trojmiescie? W Jappartsie sa ,ale JC :/ Pytam o Trojmiasto bo we wtorek mam wymiane ,takze chcialbym zdazyc kupic filtr oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
no i nadal nie wiem ile litrow oleju wchodzi do Primery

 

wczoraj zalewałem wlazło niecałe 4 lytry

 

.Zaproponwano mi olej Esso ,ale chyba jednak sie skusze na wasz Valvoline lub Motul

 

ja zalałem walwoline(pozdro Sauron )

 

. Czy ktos sie orientuje gdzie oprocz Jappartsa dostane filtry oleju w Trojmiescie? W Jappartsie sa ,ale JC :/ Pytam o Trojmiasto bo we wtorek mam wymiane ,takze chcialbym zdazyc kupic filtr oleju

 

kup knecht lub mann-nie jakieś syfy,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przysłuchuję dyskusji ( a też jeżdziłem na Mobilu 10W40) to za 500 km mam wymianę i też chyba wypróbuję do mojej Primerki tego Valvoline max life 10W40. Czy już powinienem wymienić na inny? Mam 136 tyś przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
mnie uczono w szkole, że nie powinno się zmieniać oleju w silniku jak rękawiczek!!!

sie zgadze,lecz jak zmieniasz np. półsyntetyk na półsyntetyk to jest wpożo chodzi o to żeby nie zmieniać np. minerał na sytetyk itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

ta "kolezanka" pod nickiem maglev-a to nie jest czasem Melissa Midwest;>?? ... Chyba tak...;]

 

[ Dodano: Nie 18 Mar, 2007 12:32 ]

A jak mialem prawdopodobie mineralny i teraz zaleje polsyntetyk to bardzo zle??

Silnik jest suchy i ma przejchane 107000 mil.

 

Przejscie z mineralnego na polsyntetyk nie jest zalecane... i mysle ze nic dobreko dla silnika z tego nie wyniknie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
A jak mialem prawdopodobie mineralny i teraz zaleje polsyntetyk to bardzo zle??

Silnik jest suchy i ma przejchane 107000 mil.

możesz zaryzykować-tylko po co ??? skoro na mineralnym jest w pożo to bym nie kombinował.Możesz przecież częściej zmieniać ewentualnie zmienić na minerał ale jakiś lepszej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce kupowac filtru JC ktory jest w jappartsie dlatego pytam czy ktos sie orientuje gdzie w Trojmiescje kupie Knechta:) dzieki wielkie wszystkim za pomoc.

Mam oznaczenie Filtru Oleju Knechta do Primery P10

 

KNECHT OC218

Zamienniki:

 

*

FILTRON …. OP612

*

FRAM ……....PH5166

*

ORYGINAŁ ... W610/4

 

http://www.allegro.pl/item174175914_filtr_...218_nissan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mialem prawdopodobie mineralny i teraz zaleje polsyntetyk to bardzo zle??

Silnik jest suchy i ma przejchane 107000 mil.

możesz zaryzykować-tylko po co ??? skoro na mineralnym jest w pożo to bym nie kombinował.Możesz przecież częściej zmieniać ewentualnie zmienić na minerał ale jakiś lepszej marki

 

Lepszej marki to co bys proponowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziu, filtr Knechta kupisz w Norauto :)

Ja u nich wymieniam olej, mają Mobila 5W50 z beczki w dobrej cenie. A akurat uważam że tak duża sieć nie będzie oszukiwać na oleju z beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja też za niedługo muszę zmienić olej

i wszystkie filtry. Wyczytałem, że filtry Mann'a są najlepsze,

a Filtrona?? Filtron ponoć robi je dla Mann'a. Olej napewno

zaleję Valvoline MaxLife tylko jeszcze niewiem jaki symbol

będzie najlepszy dla mojej P11.144. Ma 140k. przebiegu.

4 litry wystarczy?? Nie jestem w stanie sprawdzić jakiej firmy

wcześniej był lany - ponoć w końcówce Platinium - ale zawsze

syntetyk. Jeżdżę w 99% po mieście - jaki polecacie i co myślicie

o filtrach polskich Filtron :?:

:?:

Pozdrawiam

No jeszcze muszę zmienić rozrząd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć silniki mające łańcuszek rozrządu lepiej sprawują sie na półsyntetyku a nawet minerale

Mineralny do GT!? Podeślij linka, gdzie to wyczytałeś.

ile litrów oleju wchodzi do P10 GT?

Wlej 3,7 - 3,8l. Powinno wystarczyć. Po wymianie sprawdź stan np. następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupię chyba 4L Valvoline MaxLife 5W-40

Czemu MaxLife? Ja mam 222000 tyś przebiegu, leję SynPowera i nie bierze oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wcześniej zadawałem pytanie czy ktoś może mi w kilku słowach wyjaśnić różnice jaka jest pomiędzy MaxLife a DuraBlend - obydwa 10W40. Ale tak konkretnie - co, dlaczego i do czego jest lepsze....

 

P.S. mamprzebieg 98 tyś km i wcześniej był zalany Mobil S 10W40

 

Będe wdzięczny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...