Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego długość rury ma znaczenie na osiągi???? Bo skoro długa jest zła a krótka dobra a zimne powietrze lepsze niż ciepłe spod maski, to juz wogóle nic nie rozumiem i wszystko mi sie w głowie miesza !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zrobilem:))) na odmach sa filtry, jest zamontowany stozek, ale jak demontowalem standardowa puszke od filtra to odlaczylem od niej poza odma jeszcze jeden cieniutki przwod (przewod podciśnienia - haynes) ktory byl podlaczony do tej puszki od spodu i tu sie pojawia moje pytanie - co mam z nim zrobic? moze sobie tak wisiec czy mam zalozyc jakis dluzszy pod silnik czy jkai filterek na niego?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cienutki przewodzić to podcisnienie idące do tych grzypków od EGR wywal go w cholere a miejsce jego przymocowania do puszki filtra poweitrza zaślep szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie gdyz na dniach kupuje sobie stozek noi zastanawiam sie jak go dopasowac do przeplywomieza jak u was to wyglada ?? u umnie w srodku puszki jest cos takiego podobnego do adaptera czy da sie to wykozystac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszki nie mam bo wywalilem:) i ten przewod odchodzi sobie od grzybka i tak wisi:) wywalic go i zaslepic grzybek czy ma soibie tak wisiec?:)

 

[ Dodano: Sro 31 Maj, 2006 21:22 ]

mam problem po zamontowaniu stozka skacza mi obroty na jalowym biegu i tylko na niskich obrotach (bez wciskania pedalu gazu) mial ktos juz taki problem? cop to moze byc?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mam pytanie czy w moim E16i (aktualnie juz znajduje sie w innym aucie) da sie zalozyc stozek? pod ten talez jest podlaczone wiele przewodow i czujnikow. co nimi zrobic? ponawiam pytanie bo nie otrzymalem odp. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego jest ta czarna rurka zagięta do dołu

Przepowietrzenie skrzyni biegów - zostaw jątak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziure która zostanie w dolocie zaślep, a na rure od odmy załóż filterek (dostępny w każdym sklepie "tjunigowym") albo włóż ją w jakąś butelkę, pojemnik........(tylko jej nie zaślepiaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio mam prośbe , opisywałeś wiele razy odłączenie EGR tuning za dwa zł i chodzi o to żebyś napisał co mam zrobić z węrzykami ( pisałeś żeby pozatykać ) ale ja mam 1600 dwanaście zaworow na jednoponktowym wtrysku i z kolektora wydechowego wychodzą dwie rurki metalowe , co wywalic dwie ? Teraz sprawa filtra węglowego i tych dwuch zaworow na podciśnienie jak to zrobić bo węrzykow podciśnienia mam chyba osiem lub dziesięć.

Spodobał mi się twoj opis zbędnych gadżetow pod maską i z chęcią bym wywalił wszystkietylko jak ?

 

 

 

ps/ wstawił bym fotke tylko nie wiem jak .

 

Tylko nie pisz że mam przejrzeć dokładnie forum , bo przejrzałem nasze i Turbokillers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1600 dwanaście zaworow na jednoponktowym wtrysku i z kolektora wydechowego wychodzą dwie rurki metalowe

Masz gaznik a nie wtrsyk to popierwsze :)

Wywal tą rurke stalową o mniejszej średnicy, jak będziesz usówać puszke z filtrem węglowym i te grzybki od EGRu to zobaczysz ze z kolektora ssącego jedynie idą z tego 2 przewodziki, reszta przewodzików to jest łaczenie względem siebie tych zaworkó i fitlra węglowego - wszytko to do usunięcia a te metalowe rurki w dolocie do zaślepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
mam 1600 dwanaście zaworow na jednoponktowym wtrysku i z kolektora wydechowego wychodzą dwie rurki metalowe

Masz gaznik a nie wtrsyk to popierwsze :)

To GA16i wiec jest to wtrysk jednopunktowy a nie gaznik. Pod filtrem w obudowie siedzi jeden wtryskiwacz a obok jest mini przeplywka. Wszystko pod filtrem ktory jest nalozony na obudowe wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nigdy się nie spotkałem z tym silnikiem... Dopiero teraz wyczytałem w necie ze występował w Senatrze i byl produkowany w latach 82-90, na jedyn wałku i na jednopunkcie - SZOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
o nigdy się nie spotkałem z tym silnikiem... Dopiero teraz wyczytałem w necie ze występował w Senatrze i byl produkowany w latach 82-90, na jedyn wałku i na jednopunkcie - SZOK

Byl montowany w N13 B12 pod koniec lat 1988-1991. Jeden walek 12V, jednopunkt z kompem pod siedzeniem... wbrew pozorom troszke ich smiga u nas w PL. Sprzedalem taki silnik w zimie, siedzial w dawcy na blotniki i maske dla Bombla :P

Jeszcze jedno - napedzany juz lancuchem a nie paskiem.

 

silniczek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nigdy się nie spotkałem z tym silnikiem... Dopiero teraz wyczytałem w necie ze występował w Senatrze i byl produkowany w latach 82-90, na jedyn wałku i na jednopunkcie - SZOK

Byl montowany w N13 B12 pod koniec lat 1988-1991. Jeden walek 12V, jednopunkt z kompem pod siedzeniem... wbrew pozorom troszke ich smiga u nas w PL. Sprzedalem taki silnik w zimie, siedzial w dawcy na blotniki i maske dla Bombla :P

Jeszcze jedno - napedzany juz lancuchem a nie paskiem.

 

Obrazek

 

Tak to dokładnie ten!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tylko niech ktoś napisze czy jak odłącze węrzyki to co z tymi zaworkami ? po prawej stronie (na zdięciu) one dają sygnał do kompa .

 

W końcu zmniejszyłem spalanie na 11l na setke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja poproszę o potwierdzenie bądź zanegowanie mojej teorii.

 

Mam 100 NX'a GA16DS i tak się zastanawiam nad zimnym dolotem, narazie nie chcę przerabiać całego układu, wrzucać stożków itp bo finanse poprostu na to nie pozwalają.

 

I teraz pytanie. Czy wystarczy rurę od dolotu pociągnąć w inne miejsce, nawet ją przedłużyć i wrzucić w przód w okolicę chlodnicy? Teoretycznie coś to powinno dać bo zawsze płynęłoby zimniejsze powietrze.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to też będzie dobre rozwiązanie, dobrze jeszcze jak byś powiekszył seryjny wlot do puszki i dał rure o możliwie największej średnicy, samą rure poprowadź tak żeby miała jak najmniej zawijasów i żeby łapała możliwie najwiekszą mase powietrza podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

OK. THX za info.

 

Pozdro.

 

A jeszcze jedno pytanko.

Jak odepnę seryjną rurę przy filtrze i omine te wszystkie fabryczne i zimny dolot ze zderzaka dam bezpośrednio w filtr to nic nie nabroję?

Chodzi o to, że w seryjnym dolocie po drodze do filtra jest jakaś puszka i zastanawiam się nad jej funkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ok. Jescze raz THX.

 

Pomierzę dzisiaj i pokombinuje którędy rurkę poprowadzić. Mam zamiar kupić taką gientką lekką aluminiową rurę i cosik pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woockush

A oto moj budzetowy dolot w GA16DE. Kolanko jacka 90 stopni 77mm, nierdzewka 76,1mm - 49cm i tani filtr z allegro. Trzeba jeszcze tylko dorobic jakies lepsze mocowanie ;) i doplyw zimnego powietrza ze zderzaka. Moje spostrzezenia po montazu to swietne odglosy dzwiekowe i niedobor mocy przy wysokich obrotach :( Pytanko: Czy ktos wyliczal wg wzorow ktore kraza po necie jakiej dlugosci/pojemnosci powinien byc dolot do GA16DE??

 

e00fc359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...