Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość conan_librarian

No wczoraj pobiłem swój rekord - 360 km i 24 l lpg co daje 6,7l/100km i przy obecnej cenie 1,63zł/l dało mi 40 zł. silnik 1.4 na gaźniku. Praktycznie 100% trasa ale co chwila wioski i ograniczenia a nie jechałem specjalnie wolno (100-120 a czasem szybciej) i sporo wyprzedzałem. Za kilka dni zrobię tą samą trasę spokojnie - może zejdę poniżej 6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sunny N14 2.0GTI, przebieg 275k. LPG wymontowałem ostatnio, bo żarł ok 13 litrów i były problemy z odpalaniem przez złą emulację sondy lambda(a właściwie jej brak, bo do gazu zamontowana była druga), do tego denerwowała mnie butla...

Benzynki łyka 8,5 l przy butowaniu(pomiar dokładny bo na prawie całym zbiorniku robiony). Była to jazda miejska, dużo na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Sunny N14 2.0D wersja 3d hatchback . Ostatnio miałem małą wycieczkę: Olsztyn - Ożarów Maz. - Warszawa (2godz jazdy po centrum warszawy w godzinach popołudniowych) - Kraków (1godz jazdy po Krakowie w godzinach popołudniowych) - Zakopane - Możliwie najbliższy parking na Morskie Oko :) - Prosty powrót "siódemką" do Olsztyna (czas powrotu 10h). Prędkości z jakimi jechałem to 100-120km/h (chciałem wolniej lecz jak zobaczyłem że niektóre ciężarówki chcą mnie wyprzedzać to stwierdziłem że tak łatwo się nie dam) , trochę bałem się o uszczelkę pod głowicą, ale co postój sprawdzałem stan płynu i czy pojawiają się jakieś bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym. Przejechane 1466km spalone 82L paliwa, co daje 5,59l/100km.

Gdybym nie musiał zjeżdżać do Wawy i Krakowa spalanie było by mniejsze, jestem mega zadowolony, dodam jeszcze że wracając prędkość auta wynosiła 115-125km/h i nie byłem najwolniejszy na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sunnym 1,4 16V w jeżdzie mieszanej z przewagą miasta spalanie wychodzi koło 7,3-7,4l/100km. Wczoraj wróciłem z wyjazdu nad morze to spalanie na trasie wyniosło ok 6 l/100km. Jazda raczej spokojna koło 90-120km/h miejscami szybciej.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sunny 1,4 na wtrysku 75km niemiecka wersja z 95r

jazda economy

miasto 7 l

trasa nieco ponad 6 l

 

a mój ulubiony styl noga w podłodze

miasto około 10 l

trasa

8 l

 

a cykl mieszany bardziej w miesci ciezka i lekka noga

okolo 8,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pala wasze maszynki , generalnie chodzi mi o 1.4 16 v - gaznik podcisnieniowy

 

Mój 1,4 ,benzyna - 5 drzwi z wtryskiem wielopunktowym- 87 km. pali na trasie do pracy 30 km 5,7 benzyny lub 6,7 gazu przy ekonomicznej jeżdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie <nie bić po oczach-świeża jestem>

Słuchajcie u mnie coś spalanie dziwnie wygląda. Wczoraj kupiłam nissana sunny 1.4 92r. wtrysk jednopunktowy,benzyniak. No i z okolic Krakowa wróciłam na podkarpacie (200km trasa) spalił może 1,3 baku paliwa. Dzisiaj natomiast jadąc w cyklu mieszanym 60 km spalił mi tyleż samo! Jako zielona kobieta w kwestiach spalania, powiem tak: jadąc szybko i mając ciężką nogę na dłuższej trasie spaliłam o wiele mniej paliwa niż na krótkim odcinku.

 

No, ale ok...idąc dalej moim kobiecym sposobem rozumowania na czym to spalanie polega...co mam konkretnie zrobić w celu zmniejszenia spalania?

Czytając "Was" wyciągam wnioski co kolejno wyczytałam u Was:

 

-wyregulować gaźnik i sprawdzić czy trzeba go wyczyścić,

-sprawdzić świece,

-wyregulować skład mieszanki,

-przyspieszyć zapłon...,

 

Moje nowe-stare słoneczko przy dodawaniu gazu daje z rury wydechowej czarny dym :( do tego niezbyt szybko przyspiesza (ale to może być moje odczucie po przesiadce z passata...no nie wiem)...I co z tym wszystkim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

a więc mam sunny z 94 roku silnik 1,4 16V 75 KM i pali:

 

na trasie na odcinku 900 km spalił mi 5,9 litra przy delikatnej jeździe mniej już się na pewno nie da.

W mieście przy krótkich odcinkach przekracza nawet 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N14 1995, GA16DE Wg skalibrowanego komputera pokładowego: trasa, lato, jazda-eko, minimum jakie uzyskałem na odcinku 30km: 5,6 l. Miasto, temp. bliska zeru, spokojna jazda, odcinek 8 km: 8,5 l. Miasto, temp. bliska zeru, ostry but, odcinek 8 km: 12 l. Latem jazda mieszana: 8 l. Zimą jazda mieszana: 10 l.

Edytowane przez Kejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie <nie bić po oczach-świeża jestem>

Słuchajcie u mnie coś spalanie dziwnie wygląda. Wczoraj kupiłam nissana sunny 1.4 92r. wtrysk jednopunktowy,benzyniak. No i z okolic Krakowa wróciłam na podkarpacie (200km trasa) spalił może 1,3 baku paliwa. Dzisiaj natomiast jadąc w cyklu mieszanym 60 km spalił mi tyleż samo! Jako zielona kobieta w kwestiach spalania, powiem tak: jadąc szybko i mając ciężką nogę na dłuższej trasie spaliłam o wiele mniej paliwa niż na krótkim odcinku.

 

No, ale ok...idąc dalej moim kobiecym sposobem rozumowania na czym to spalanie polega...co mam konkretnie zrobić w celu zmniejszenia spalania?

Czytając "Was" wyciągam wnioski co kolejno wyczytałam u Was:

 

-wyregulować gaźnik i sprawdzić czy trzeba go wyczyścić,

-sprawdzić świece,

-wyregulować skład mieszanki,

-przyspieszyć zapłon...,

 

Moje nowe-stare słoneczko przy dodawaniu gazu daje z rury wydechowej czarny dym :( do tego niezbyt szybko przyspiesza (ale to może być moje odczucie po przesiadce z passata...no nie wiem)...I co z tym wszystkim zrobić?

 

 

 

Sprawdź, czy nie znika Ci olej przypadkiem, czarny dym, to nic dobrego, głowica może być do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boze... 7L Nissan pali bo tak tu srednio wychodzi?? Mój pali więc chyba za duzo... 10L w trasie 10L w miescie... wogolenie warto go tankowac bo wskazówka spada momentalnie... swiece nowe , kable nowe , gaznik wyczyszczony , filtry wszystkie nowe, 14' z przodu 175 z tyłu felgi 195/15 ... No i ja nie wiem czy taki mały samochód znaczy lekki z 1.6 16V na gazniku pownien tyle palić ? jak jezdze spokojnie tez tyle pali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość momopole

mój pali koło 7,3 z duża przewagą miasta :) silnik 1,4 16V a trasa nad morze w sierpniu na spokojnie tak 100-120 miejscami szybciej to średnio mi wyszło 6,1 gazu brak więc nie wiem ile pali na LPG :P

Edytowane przez momopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zmierzone przeze mnie spalanie w Olsztynie i tylko w mieście w moim dieslu to 7,76. Hm......to dobry wynik jak na starego klekota i ulice tego jakże głupiego miasta gdzie co chwilę trzeba zatrzymywać się na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w te wakacje podczas wyjazdu nad morze odnotowałem nową najniższą spalania w moim autku... mam instalacje gazową więc podróż była praktycznie jak za darmo :) 6,6 faktem jest że nie przekraczałem 120 jechałem w dwie osoby i miałem trochę bagażu czyli w sumie niewiele ale wynik ten bardzo mnie zadowolił i pokazał że prawie pełnoletnie autko też potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...