Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fakt że jak ktoś mało jeździ to zanim instalacja mu się zwróci minie kilka lat....a co do gazu w aucie to po prostu trzeba umieć się z nim obchodzić:D przegląd droższy fakt 164pln...na szczęście mnie gaz ma niecały rok więc śmigam bezproblemowo...co do ciśnienia to ja mam tak koło 2.1 ważne żeby pilnować i mieć równo wszędzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość piotrek_1987

Tydzień temu zakupilem nissanka sunny z instalacją gazową, po paru dniach jazdy i sprawdzaniu ja ktam spalanie wyszlo mi 16 litrów w mieście (silnik 1,6 gaźnik) chyba troche duzo - czy cos moze być nie tak z instalacją gazową i ewentualnie co to moglo by być? Dodam że rano musze go odpalić na benzynie bo na gazie nawet nie drgnie... Czy wam odpala na gazie rano? Bo troche to uciążliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszp1979

Mam 2.0 diesel kombi. W miesiącu październiku zrobiłem 2100 km - około 1300 do pracy (25 km w jedną stronę) + reszta zakupy, wycieczki itp. Zapisywałem każde tankowanie i średnie spalanie wyszło mi 5,4l. Ale staram się nie przyśpieszać bez potrzeby, hamuje silnikiem itp. Obciążenie samochodu - połowa dystansu 2 osoby dorosłe, reszta - 2 dorosłe + dziecko 4 lata.

Ale i zdarzało mi się przewieźć kanapę czy ościeżnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość oleko65350

moj 1,3 na gazniku rekord byl na 45lit. 880km latem pozniej jak zalorzylem alusy 185/60/14 na palil 7,5lit teraz dalej mam zimowieczki 155/80/13 wyglada troche jak podkasany szerszen ale pali 5-6lit na 100 km oczywiscie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość conan_librarian

1.4 z 92r. na gaźniku - jak na razie bierze równe 8l lpg/100 km w cyklu 70% trasa + 30% miasto (mówimy o spalaniu zimą). Niestety moc na gazie kiepska i podejrzewam że Vmax to może 130-140 km/h ale więcej to raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój słonecznik przy mrozach palił 8-10l w cyklu mieszanym,przy normalnej jezdzie.Ostatnio się ociepliło i dzis wyszło mi że spalił 6-7l.Wiem,że im zimniej tym auto powinno palić więcej,ale to różnica 2-3l.też tak macie?

 

Niestety moc na gazie kiepska i podejrzewam że Vmax to może 130-140 km/h

Utwierdzasz mnie w przekonaniu,że gaz dobry do zapalniczek.Mój co prawda na jest na mpi,ale też ma 75KM,a jedzie 170km/h a może nawet ciut więcej.Oby tylko cena paliwa była pozostała taka jak jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na gazniku ostatnio jak mrozy byly i grzalem na postoju to wciagnal 11. Zwykle w zimie kolo 10, w lecie kolo 8. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Umnie 2.0D rok 96 pali trasa przy 130 5.5,cykl mieszany(trasa ok 8km + miasto 15k mieszakńców) 6.5, miasto (kraków) 7.0, mam trochę cięzką nogę:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość myszka323

Witam,

 

Chciałabym zapytać co może być przyczyną wysokiego spalania paliwa. Moj samochód to nissan sunny B12 z silnikiem 1.6 12V. Przy pręddkości nie przekraczającej 100km/h i obrotach przy zmianie biegów maks 3300 spalanie benzyny wyszło 11.6/100km. Dodam, że silnik jest po remoncie, wymienione zostały panewki pierścienie, dotarte zostały zawory. Wszystkie filtry także zostały wymienione i oleje. Wymieniony został także termostat i czujnik temperatury. Bardzo proszę o pomoc. Poprzednio miałam takiego samego, z tym samym silnikiem i palił po mieście 8l/100km benzyny a 10l LPG. Nie wiem co może być przyczyną, że w tym takie wysokie jest spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszka323 przyczyną wysokiego spalania w Twoim autku jest pora roku ;) Powaga. Jest chłodno, w autku masz tzw. automatyczne ssanie i gaźnik. Zanim Ci się ssanie wyłączy to gaźnik poda dość dużo paliwa. Do tego zapewne dochodzi ogrzewanie pojazdu i ... paliwka ubywa. A tak całkiem serio to sprawdziłbym szczelność wszystkich przewodów od podciśnień. Może któryś jest sparciały. Pewnie Cię nie pocieszę, ale u mnie w K10 z silnikem 1,2 spalanie przy dużych mrozach wyszło około 15l/100 z tym, że wygrzewałem silniczek przed jazdą przy okazji oskrobując, odszraniając i odparowując autko - zależnie od sytuacji. Jazda po mieście na krótkich odcinkach 2-3 do 5 Km + dogrzewanie autka na postojach. Latem dla odmiany tym samym autem na zbiorniku 40l udało mi się zrobić dokładnie 706 Km (jazda mieszana 2/3 - trasa 1/3 miasto i gruntówki i wcale nie w emeryckim stylu ;) ). Cholera też muszę w końcu sprawdzić u siebie przewody i trochę odmulić autko w jakiejś trasie. Może przepalę nagar na świecach, a jak nie pomoże to chyba zostanie tylko wizyta u gaźnikowca ;(

Zresztą przeczytaj uwaźnie ten wątek. Wszysto jest napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeździć tylko na paliwie :D

 

Ja bym wolał na wodzie......

 

 

Dodam że rano musze go odpalić na benzynie bo na gazie nawet nie drgnie... Czy wam odpala na gazie rano? Bo troche to uciążliwe...

 

Przy takich temperaturach jak są w listopadzie to ja bym nie próbował odpalać na gazie. W instrukcji instalacji gazowej pisze, że odpalanie na gazie jest dopuszczalne przy ciepłym silniku. Na zimnym silniku można też odpalać ale tylko wtedy gdy temperatura otoczenia jest przynajmniej ok 20 stopni. Kiedyś miałem Fiata Uno. Odpalał nawet lepiej na gazie niż na benzynie. Raz nawet na gazie odpalił mi przy -30 stopniach. Problem polegał na tym że walnięty był reduktor (częsta przyczyna odpalania samochodu zimą na gazie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
myszka323 przyczyną wysokiego spalania w Twoim autku jest pora roku ;)

no ja się nieźle zdziwiłem jak po tankowaniu wyszło mi 11,6L/100km LPG ale trzeba się z tym pogodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość falbinho

Mój Sunny 1.6 16V SLX z 1991r na wtrysku pali średnio 8,5l/100km . Przy spokojnej jezdzie tak do 90 do 2,5tyś obrotów 7,5l/100km. Ale jak troche dostanie po garach to to 9,5l max 10,2l/100km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sergiej

w 91 roku nie bylo silnikow nissana na wtrysku o ile sie nie myle tylko gazniki elektroniczne ...a moj nowy silnik poki co potrzebuje duzo duzo ...fakt ze noga ciezka ...jutro bede wiedzial ile wyszlo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość antonius

Silnik diesla przejechal 240 000 km. Jeżdże ani za szybko, ani nie za wolno. W zimię pali do 8 litrów, a latem nie wychodzi ponad 7 litrów. W trasie (90 - 110 km/h) spala 6 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie (90 - 110 km/h) spala 6 litrów.

 

Tyle to mi zimą pali, nie powinienem więc narzekac. Ciekawy jestem ile będzie spalał latem. tak średnio wychodzi mi 5,7 litrów na 100 km. 30% miasto 70% trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
w 91 roku nie bylo silnikow nissana na wtrysku o ile sie nie myle tylko gazniki elektroniczne ...a moj nowy silnik poki co potrzebuje duzo duzo ...fakt ze noga ciezka ...jutro bede wiedzial ile wyszlo ...

 

 

Ale moj własnie jest na wtrysku wiec jak to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 91 roku nie bylo silnikow nissana na wtrysku o ile sie nie myle tylko gazniki elektroniczne ...a moj nowy silnik poki co potrzebuje duzo duzo ...fakt ze noga ciezka ...jutro bede wiedzial ile wyszlo ...

 

 

Ale moj własnie jest na wtrysku wiec jak to???

 

pokaz fotke silnika to sie okaze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wróciłem z podróży, w której zaplanowałem sprawdzić w końcu jak jest ze spalaniem w moim Sunnym.

Zatankowałem do pełna w Gliwicach i pojechałem odwiedzić siostrę w Łodzi (miałem kilka dodatkowych tras po drodze), pojeździłem trochę po łodzi, stałem w korku w Częstochowie. Jadąc do Łodzi, nie starałem się oszczędzać, bo mi się spieszyło - jechałem tak 130-140km/h. W Łodzi, jak to w Łodzi - trochę korków było. Wracając wrzuciłem piąty bieg i starałem się jechać 90-100km/h.

Ogólnie, tryb jak najbardziej MIESZANY

Teraz najlepsze:

 

Udało mi się wrócić do Gliwic. Licznik, na tej stacji, na której tankowałem w piątek(przed wyjazdem), wskazał 680km. Zacząłem tankowanie i... po trzecim odbiciu pistoletu do tankowania, do baku wlało się 39,57l, co oznacza spalanie 5,81l/100km

 

Jak dla mnie, wynik jak najbardziej zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...