Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przy oktualnych temperaturach w miescie na krótkich odcinkach dość duża 11l/100kmw ale przy robieniu ednorazowo powyżej 10 km spalanie spada do 9l/100km mam nadzieje, że latem będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1992 1.4 benzyna na gaźniku pali obecnie 14,5 lekka masakra ale może da się uleczyć :D jak nie zrobi się transplantacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Moja nysa 1.4LX 16V 1991r. Spala przy jeździe spokojnej 6.1 - trasa / 7 - miasto. Dynamicznej 7.3 - trasa / 8.5 - miasto.

 

Zamienisz się na silniki??? Mi pali miasto do 9 a trasa 7. Może ja mam za dużą (48) i ciężką nogę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sageros

hehe ja mam 47 :D ale powiedzmy że staram się jeździć - nie obrażając nikogo jak emeryt, każdy wie że ceny paliwa idą w górę więc na czymś trzeba oszczędzić a co za tym idzie to zużycie silnika jest mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde Panowie to powiedzcie mi dlaczego w moim nissanku tez 1.4 lx 93` przebieg 81kkm (nie kręcony na 1000%) auto nagle zaczęło palić po 8 litrów gdy spalał mi miesiąc temu 6,4... a proporcja miasto:trasa to 30:70%.myslicie ze czyszczenie i regulacja gaźnika coś dadzą? bo tak sie cieszyłem jak go kupiłem że pali góra 6,5 litra a tu nagle zaczął po 8 :( i stylu jazdy nie zmieniłem tzn w trasie 90-110 góra, a i nie ruszam z piskiem opon

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba taniej zacząć od samej regulacji + sprawdzenia i ew. wymiany filtrów paliwa, powietrza, świec i kabli WN. Czyszczenie gaźnika jest dość drogie z tego co można na forum wyczytać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba taniej zacząć od samej regulacji + sprawdzenia i ew. wymiany filtrów paliwa, powietrza, świec i kabli WN. Czyszczenie gaźnika jest dość drogie z tego co można na forum wyczytać..

 

filtry, swiece i kable są nowe więc to raczej odpada. a ile mniej więcej średnio kosztuje czyszczenie i/lub regulacja gaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za przeczyszczenie dysz gaźnika dałem ostatnio 40zł, ale czytałem, że gdzieś na śląsku super skrupulatnie czyszczą gaźniki i biorą za to 300zł. Czyli pewnie to mocno zależy..

Nie wiem ile za regulacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Evil-Jacob

Ja za przeczyszczenie dysz gaźnika dałem ostatnio 40zł, ale czytałem, że gdzieś na śląsku super skrupulatnie czyszczą gaźniki i biorą za to 300zł. Czyli pewnie to mocno zależy..

Nie wiem ile za regulacje..

 

Mam sunny N14 z grudnia 1991,od nowości w mojej rodzinie-pewny przebieg 272 tysiące i spalanie pomiędzy 5 a 6 litrów,na pełnym zbiorniku benzyny można pokaźny dystans kilometrów ukręcic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

N14lx 1.4

średnia (jak w opisie) 8.4 - z czego 90% miasto i "trasy" ~3-4 km

w tym roku były dwa wyjazdy,

1. 6.2 (przeginka na autostradzie ;) 3 osoby na pokładzie + bagarze) ~750 km -> 90-130 km/h

2. 6.03 pod ruską granicę (brak dróg gdzie można przegiąć) 4 osoby na pokładzie + bagarze ~620 km -> 80-105 km/h

Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sunny n14, 1.6 16v 94r

ok 9 litrow po Wroclawiu, co wydaje sie byc niezlym wynikiem zwazywszy na plynnosc , a raczej jej brak

Trasa ok 7l, generalnie duzo czasu zajelo mi dojscie do wniosku, iz w 16V im wiekszy wycisk(w ramach zdrowego rozsadu oczywiscie) tym mniejsze spalanie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
Gość Szymon_88

Witam!

 

Byłbym ogromnie wdzięczny, gdyby ktoś z Was, najlepiej były lub obecny posiadacz takiej samej wersji Nissana Sunny, odpowiedział mi na następujące pytanie:

 

czy Nissan Sunny 1.4, liftback, z gaźnikiem (rocznik 1992) może spalać około 15 litrów (Pb 95) w mieście na krótkich odcinkach, przy obecnej porze roku, na oponach zimowych, z włączonym właściwie cały czas ogrzewaniem pokładowym oraz tylnej szyby?

 

Pisząc o krótkich odcinkach mam na myśli taką jazdę jak dzisiaj. Przejechałem w sumie po Krakowie, raczej nie stojąc w korkach, 35 kilometrów. Na tę liczbę złożyła się jedna trasa 10 kilometrowa, jedna 7 kilometrowa, kilka 4 i 3 kilometrowych i kilka bardzo krótkich (nawet mniej niż pół kilometra). W sumie odpalałem go i gasiłem kilkanaście razy. Prędkość zwykle przepisowa, z małymi skokami (do 80 na godzinę). Jaką mam technikę jazdy? Zapewne mało oszczędną. Przykładowo, startując spod świateł jadę chwilę na jedynce, potem na dwójce do 40 na godzinę (z nogą w podłodze) i wtedy zmieniam na trójkę. Przy 50-60 na czwórkę. Piątki nie używam, bo próba na trasie wykazała, że na piątce przyspiesza słabo. Często też gwałtownie zwiększam i zmniejszam prędkość oraz nie oszczędzam hamulców, choć zasadniczo staram się hamować silnikiem.

 

Podobny rozkład odległości, czyli krótkie odcinki kilkukilometrowe (i sporo mniejszych, na przykład kilkaset metrów do sklepu) oraz ze dwa czy trzy razy 10 kilometrów za miasto i z powrotem utrzymywały się przez 200 kilometrów, z tym, że niemało (10-20% odległości) było w tym stania w korkach. Wcześniej zalałem do pełna, więc po 200 kilometrach znowu przyjechałem na stację i udało mi się wlać do baku 29 litrów benzyny, ale nie dociskałem, więc pewnie i 30 by weszło.

 

Byłem z nim u zaprzyjaźnionego mechanika (sprawdził go na oko i na słuch) i powiedział, że wszystko jest w porządku, poza przepustnicą do przeczyszczenia (i stąd wynikają drgania na wolnych obrotach). Poza tym, o ile mi wiadomo, wszystko zdrowe.

 

Dodam, że to mój pierwszy własny samochód i pierwsze samodzielnie przejechane kilometry, co pewnie też ma wpływ na nieprawidłową technikę jazdy.

 

Czy zatem takie spalanie (14-15 litrów na 100 kilometrów) przy opisanej wyżej technice jazdy i charakterystyce tras może występować czy raczej coś jest nie tak z samochodem i powinienem ponownie odwiedzić mechanika jak najprędzej i poprosić o dokładniejszy przegląd?

 

Pozdrawiam wszystkich właścicieli Nissanów, tym bardziej, że to miedzy innymi dzięki lekturze tego forum zdecydowałem się na kupno Sunny'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.4 16V na wielopunkcie pije 10-13, ale i noga ciężka :P

obrotomierza nie mam, ale czasem zdarza się odciąć zapłon ;] Ogólnie to poniżej 8 nie udało mi się nigdy zejść (jak wspomniałem już, noga ciężka)

o tej porze roku auta z reguly palą więcej, na gaźnikowych jednostkach się nie znam więc za wiele nie pomogę,

Przy technice jazdy (zwłaszcza zimą) typu odpalę, na zimnym przejade 1km, zgasze i tak kilka razy powtarzać to 15 litrów nie powinno nikogo dziwić :whistle:

Silnik niedogrzany, krótkie odcinki, (prawdopodobnie) dynamiczna jazda na zimnej jednostce i takim sposobem spalanie jest jakie jest :shifty:

 

Ja bym jeszcze zrobił test na trasie albo w cyklu mieszanym. zatankuj pod korek, zagrzej lekko auto przed jazdą, nabij z 100-200km i znów zalej pod korek, sie okaże ile spaliła bestia. Jak nadal będzie takie wysokie to coś masz nie tak, może gaźnik rozregulowany

Edytowane przez Len
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon_88

Wielkie dzięki za odpowiedź. Zrobiłem tę próbę. Przejechałem 100 kilometrów w cyklu mieszanym (25 krótkie odcinki po mieście, 35 dłuższe odcinki po mieście i okolicach; i 40 kilometrów autostradą), bez żyłowania, zwłaszcza na zimnym silniku i spalanie spadło do 10 litrów, więc chyba utrzymuje się w normie. :)

 

Zapewne zresztą jednostka gaźnikowa może spalać nieco więcej zimą niż ta na wtrysku, z uwagi na paliwo, które zżera automatyczne ssanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę mało! Mój pali teraz 11. Przejechałem 400 kilometrów, z czego 250 po autostradzie (ze średnią prędkością koło 140 km/h), a 150 po mieście, odcinki zwykle do 5 kilometrów, czasem 10-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...