Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurde jak Wy to robicie ?:D mi sie raptem raz udalo zejsc ponizej 10.. na 9.5 po miescie :P a trasa 5.5 - 6.5 /100... takze chyba wszystko z nim w porzadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak Wy to robicie ?:D mi sie raptem raz udalo zejsc ponizej 10.. na 9.5 po miescie :P a trasa 5.5 - 6.5 /100... takze chyba wszystko z nim w porzadku...

 

Normalnie, z głową. Jadąc kombinujmy tak, żeby jak najmniej stać. Pozatym hamowanie silnikiem, itp. Dla chcącego nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój w mieście gazu pali od 13 do 16 litrów, benzyny około 12.Na trasie tak do 120km/h około 10 gazu, 7,5 benzyny,a do 90km/h gazu 9,benzyny 6.5.Nie wie ktoś jak to ograniczyć, bo mi się skończyły pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas.nis

Mój sunny 1.4(LPG) średnio 11l/100 km

almera 1.4 (benzin) miasto 8 trasa 6,5 -7 l/100 km

sunny gti 2.0 (benzin) rozklekotany miasto 10-15 l/100km (obecnie spalanie spadło do 0l/100km :D silnik się remontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marecki_1966

1,6 w gaźniku z 92r, pali LPG jak obok. Rano odpalanie z benzyny, całodzienna jazda na gazie (25 km trasą do pracy, ale i sporo po mieście) i wieczorkiem na benzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walazzios

witam

 

mam problem, mój saniacz za dużo pali :(:( teraz na 95km spalił 9 litrow etylinki 98 czyli duzo za duzo a to nie bylo po miescie :( wymienilem ostatnio swiece olej i filtr powietrza i niestety dalej nic nie dalo :< czy powinienem isc do "gaznikowca" na przeczyszczenie i regulacje? bo ten gaznik jest elektroniczny czyli teoretycznie sam sie reguluje.......

 

(zeby nie bylo ze butuje, jezdze ekonomicznie, 20-2 40-3 60-4 90-5)

 

jak u siebie zmniejszyliscie spalanie?

 

bo to co sie dzieje u mnie to troche przegiecie :029: :029: :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeczyszczenie i regulacje? bo ten gaznik jest elektroniczny czyli teoretycznie sam sie reguluje.......
Reguluje dawkowanie w zależności od otwartej przepustnicy ale sam się nie wyczyści.

Aczkolwiek nie sądzę żeby to było to bo wtedy też by się dławił w niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walazzios
na przeczyszczenie i regulacje? bo ten gaznik jest elektroniczny czyli teoretycznie sam sie reguluje.......
Reguluje dawkowanie w zależności od otwartej przepustnicy ale sam się nie wyczyści.

Aczkolwiek nie sądzę żeby to było to bo wtedy też by się dławił w niskich obrotach.

 

hmm

 

niekiedy (ale rzadko) na 3 lub rzadziej 2 przy wdepnieciu zamiast "wyyyyyyyyy" robi "yy...wyyyyyy" :D inaczej mowiac , lekko sie dlawi niekiedy

 

na wyzszych obrotach nie widze problemu

 

a benzyna coraz drozsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy się taki smok sie zrobił ???moze masz gdzieś wyciek paliwa (skorodowany wąż),sprawdz najpierw to......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walazzios

od kiedy go kupilem juz tak mial

 

wyciekow nie ma, zawsze pozostawia za soba suchy beton na parkingu...... wiec watpie, nawet jak na godzine zostawialem to zadnej plamy nie dal :diabel:

 

moze to katalizator jest zaje***paćkany? tzn. jest zużyty i nie przepuszcza juz latwo spalin?

 

z drugiej strony jakis koles w wulkanizacji mowil mi ze jak zuzyje sie katalizator to bedzie mial podglos metaliczny jak polonez (czyli niby kat. bedzie pusty w srodku w co watpie bo katalizator wylapuje a nie wypluwa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walazzios

zimowki 14 ktore maja juz pare lat (chyba 14 bo oryg. fele nissana) :/ , niedlugo je wymienie, ale zeby az tyle jaral :( :( to jest obled, ja chce zeby wyszlo 5,5L przy V bieg 90-100 KM/H, zdaje mi sie ze realne, to moj wczesniejszy mitsu colt 1.3i 12V jaral 4,8 przy 100KMH :/

 

[ Dodano: Czw 22 Maj, 2008 21:45 ]

Czy ja wiem czy to tak dużo, mój Sunny z trybie mieszanym przy spokojnej jeździe wciąga średnia 9 literków.

 

to za duzo chyba? musisz miec cos nie tak, ja jesli nie zejde ponizej 6 w trasie to chyba pozbede sie nyski :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym topicu pisałeś że masz stare zimówki moja propozycja kup nowe opony ale nie szersze niż 185 i zmierz spalanie jeszcze raz bo jeśli zmieniłeś świece na nowe (czyli teoret. powinno być dobrze) i nie masz wycieków to jedyne co przychodzi mi do głowy to błędny pomiar spalania lub nie do grzany silnik. Jak by Ci się chciało to jeszcze raz sprawdz świece bo może jest problem nie z samymi świecami ale może kable lub kopułka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walazzios
W innym topicu pisałeś że masz stare zimówki moja propozycja kup nowe opony ale nie szersze niż 185 i zmierz spalanie jeszcze raz bo jeśli zmieniłeś świece na nowe (czyli teoret. powinno być dobrze) i nie masz wycieków to jedyne co przychodzi mi do głowy to błędny pomiar spalania lub nie do grzany silnik. Jak by Ci się chciało to jeszcze raz sprawdz świece bo może jest problem nie z samymi świecami ale może kable lub kopułka.

 

swiece wymienial mi mechanik :] - nie smiac sie :P dalem im caly worek czesci i mi pomontowali :), hmm opony na bank nie sa szersze niz 185, spalanie? zalazlem za 40 PLN benzyny e98 - 8,8L, pojechalem na dzialke i wrocilem =100km, wskazowka na takim samym poziomie co wyjezdzalem :/ ostatnio czytalem ze e98 nie daje nic w stosunku do 95!!!!

 

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/c...-paliwo,1101106

 

topic o spalaniu calutki przelecialem, uwazam ze jak na taki przebieg to 6 jest realne, widzialem ze komus wersja "i" pali 5,5 wiec powinno byc podobnie, nie satysfakcjonuje mnie wynik wiekszy niz 6 :/, zaczne od wyczyszczenia gaznika ktory na pewno od 96r. nie byl czyszczony , czy tam nie ma przypadkiem filtra paliwa? :D sory ale nie znam sie na samochodach, dopiero konkretniej poznaje :) przy colcie nic nie robilem przez 6mc a nyske dostalem do robienia wiec sie ucze :), kapcie i tak wymienie, jak to nie da rady to zobaczymy :( gazu nie oplaca mi sie pakowac, jakby szósteczke palił to bym go chetnie zostawil sobie na dluzej (5 lat? :diabel2:) , progi , nadkola porobie i bedzie super, tylko zeby tyle nie chlał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sunny ga14ds na gaźniku palił w trasie przy spokojnej jeździe nieco poniżej 6 l/100 km a po mieście tak do ośmiu.

Sprawdzanie proponuję zacząć od: sprawdzenia poprawności pracy sondy lambda, sprawdzenia poziomu paliwa w komorze pływakowej, sprawdzenia prawidłowej pracy (wyłączania się po nagrzaniu) urządzenia rozruchowego, sprawdzenia prawidłowości ustawienia zapłonu - lampą stroboskopową.

Sprawdź też sprawę banalną - czy Ci nie ocierają hamulce. Przejedź się po trasie nie używając hamulców, wyhamuj potem silnikiem i ręką sprawdź czy tarcze/bębny są zimne.

Aha.. i nie lej benzyny 98 zamiast 95. W tym aucie niczego przez to nie zyskujesz, a być może nawet nieco tracisz. Nie warto przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...