Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara - predkość maksymalna


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj - 195 km/h - spalanie 15,3 . Dałoby się jeszcze pociągnąć, ale trzeba było zjeżdżać. :<

 

Przy okazji test anteny CB 1,5m na magnesie o średnicy 16cm -zero przesuniecia magnesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci , że do 200 bym dobił spokojnie, jeszcze był luz pod gazem .Wyjechał mi taki gość z Ukrainy i trzeba było schodzić do 100 km/h.

 

Mam założony hardtop i są chyba mniejsze opory powietrza. :D

 

Spróbuję przy jakimś mniejszym ruchu zamknąć licznik - to tylko 220 . Może zrobię zdjęcie , bo nie zamierzam częściej grzać z taką prędkościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałem sam , ale uwazam że hardtop - pełna zabudowa - powoduje , że zawirowania powietrza, a tym samym opór jest dużo mniejszy.

 

Cyknę zdjecie , bo wydaje się dziwne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszłe do 200km bez problemu

 

Myslę, że dobra pusta droga - bez wiatru czołowego - i licznik się zamknie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze obciazonym 5-osobami zajmie to dluzej ale i wiecej powinien pojsc ... kiedys robilem testy Audi - to byly czasy jak A4a jeszcze sie do tego nadawala ... sam max 200 - probowalem 2x i wiecej nie chcial ... jak jechalismy we 4 to poszedl do 215 i pewnie poszedl by wiecej ale idiota wyjechal na lewy pas z pomiedzy ciezarowek i trza bylo heblic do 120

testowa Navara w Bielsku na trasie Bielsko-Katowice do 160 poszedl w mgnieniu oka wiecej nie chcialem bo by mi salesmanager zemdlal :-) ... swoja dobilem do 160 ale nie bardzo mam gdzie ... niedlugo sie szykuje wypad do Berlina to sprawdze ...

znajomy wydoil z Polo 1,4 prawie 200 wiec z tymi predkosciami to roznie bywa ... to jest kwestia dlugosci odcinka i czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 180-190km/h licznikowo to wyciąga od ręki, bez hardtopa, nawet z moim słynnym balastem który wtedy szczerzył kły jak pocisk nuklearny :D

Ale nie miałem drogi do przetestowania czy poleci 200, te opory to już potem rosną wykładniczo.

Swego czasu na youtube był filmik z widokiem na licznik jak gostek 200km/h wykręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual licznikowe 205 według GPS 190, automat 185 licznikowe i na tym koniec. Co do oporów powietrza to niezabudowany pick-up ma znacznie lepszy współczynnik niż nadwozie kombi. Widziałem doświadczenia w tunelu aerodynamicznym na Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wnioski doczytałem na amerykańskich stronach, że w pickupie poprawę aerodynamiki przynosi zabudowanie na płasko paki, albo założenie siatki/przelotowej kratki zamiast tylnej klapy. Samo położenie lub wymontowanie klapy wbrew pozorom daje gorszy efekt niż zamontowana normalnie.

 

Tu krótki artykuł na ten temat:

http://www.enjoythedrive.com/content/?id=27712

 

A tu dowód, że amerykańce wzięli to sobie do serca i produkują te przelotki na tył (tailgate):

http://www.aztrucks.com/categories/tailgates.html

 

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 22:37 ]

Przy okazji: produkują również dodatkowe zabezpieczenia żeby ktoś nie ukradł tylnej klapy - ale jaja, żeby tylko nasi złomiarze nie dowiedzieli się że to można ukraść !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 220 wg licznika - czyli max. a gps pokazywal 188 - mialem zalozone kola 16 i tu byl myk bo navka liczy predkosc z czujnika abs i przelicza na kola 17 i tez na nich lekko zawyza. teraz na 17 zawyza o jakies 6% a na 16 zawyzala 15%. a wiec nie do konca predkosc na zegarze jest prawda a gps napewno tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze się wtrącę, jako ten, który nie mógł salonowo-testowego muła-navary. Jak wam się hamuje z tych 180, dajmy na to do 90? Tarcze z przodu nie grzeszą średnicą, a z tyłu tylko... bębenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem peteros czym ty jeździłeś w tym salonie, ale mułem to navara na pewno nie jest. Oczywiście mówimy o klasie samochodów normalnych, użytkowych a nie sportowych.

 

A co do hamowania, to przy schodzeniu ze 180 wydatnie pomaga system wspomagania hamowania, ebd czy jakoś tak, w każdym razie ja na początku byłem trochę sceptyczny: hamulec twardy, szybko dobija do dna i jak tu wyhamować, ale okazuje się że w sytuacjach nagłych - a takie już miałem - nie było żadnych problemów.

No i masz ten komfort, że w razie ostateczności możesz przelecieć po poboczu czy jakimś nawet rowie i masz duże szanse wyjść z tego bez szwanku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 km/h
-a producent zdaje sie ze wpisal do broszurki ze predkosc max to 170!jak na pick-upa to chyba niezle :D:D

 

nie chce być niegrzeczna :D ale na przykładzie patha zostało mi wytłumaczone, ze producent delikatnie mówiąc koloryzuje fakty w tabeli..........chyba ze navary to nie dotyczy............bo kierujac sie ta logiką navara nie powinna wyciagac więcej niż 140km,

 

 

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 00:01 ]

No to musicie jeszcze zmierzyć czas w sekundach do setki :diabel2: skoro Navka może się rozpędzic ponad zapisane w papierach 170km/h to może i do 100 dobija prędzej???

 

 

czy to sam GREG który tłumaczył mi jak to producenci ZAWYŻĄJĄ dane w tabeli ? :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Mi się udało dojść do 205 km/h i koniec. Zabudowana.

 

Jeśli chodzi o hamowanie to całkiem nieźle to jej wychodzi bo co chwilę na autostradzie wyprzedają się tiry - jeden jedzie 96 a drugi 98 km/h, a ty ciągniesz 190 .... Ale zgodnie z instrukcją obłsugi navary - nie powinno się jechać dłuższy czas z jedną prędkością. :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

200 w dwie osoby z pełnym bagarzen na narty ... zabudowana z obudowanym przodem lotka na masce ...... 17 fele oryginalne .... wiecej .... moze 5 jeszcze ale droga mi sie skonczyła ... a przekłamanie licznika mierzyłem i jest 5 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 mph czyli 155 kmph i ani km wiecej :/ - fabryczne odciecie przy tej predkosci - wersja z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25
95 mph czyli 155 kmph i ani km wiecej - fabryczne odciecie przy tej predkosci - wersja z usa

 

a nie da rady odłaczyc ? choc szczerze powiem bardzo zadko jezdze wiecej niz 140-160 ... wiec w sumie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc szczerze powiem bardzo zadko jezdze wiecej niz 140-160 ... wiec w sumie ....
wiec wlasnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...