Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ukręcona półośka P11


Gość dawid007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a tak z ciekawości, czy wiesz jakiej firmy Masz przeguby ??

 

Nazwy firmy nie pamiętam, ale to jakaś włoska firma. Ogólnie element wygląda solidnie jak na zdjęciu. Zrobiłem już jakieś 5 tyś km na tej półośce jeżdżąc czasami bardzo dynamicznie i jak dotąd nie mam zastrzeżeń. Poza tym człowiek to sprzedaje od dłuższego czasu także gdyby to był badziew to by już dawno przestał tym handlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i zrobione ! Terkotanie ustało ! Wymieniłem oba przeguby zewnętrzne oraz profilaktycznie lewy wałek półosi. Trochę kaski poszło ale przynajmniej już jest głowa spokojna, że nie stanie się na środku drogi.

Tak wyglądał wałek półosi po zdjęciu tłumika drgań:

 

IMAG0314.jpg

 

IMAG0315.jpg

 

..no comments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mi tez strzelila w wp 11 2.0 td > kupiłem nową ośkę przegub i zamontowałem . Pasuje jak ulał,zamawiałem w fimie armon technika tel do nich 519 392 150.. nie jest to zadna chinka tylko wloska produkcja przez nich rozprowadzana. maja strone internetowa i od razu odnośniki na strone sklepu. po poludniu zamowilem na drugi dzien mialem przesyłke w domu . Kurier wliczony w cene. POlecam za przegub z abs i oś zapłacilem 235 zl.

Edytowane przez GRZESMAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

u mnie obydwie półosie już wymienione , pierwsza 3lata temu - koszt z wymiana ok.400zł ,dwa tygodnie temu druga (tym razem lewa)

koszt z wymiana (170zł - głównie dzięki znajomemu w serwisie i rabatowi na część) na szczęście obydwie "poszły" ok. 200m od garażu (a nie gdzieś w trasie)

mam nadzieję że temat półosiek zamykam już na zawsze w tym egzemplarzu i życzę Wszystkim jak najmniej takich niespodzianek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok stukających lub skrzypiących wahaczy to chyba jedna z poważniejszych wad Naszego modelu (zastanawiam się tylko czy ten problem występuje w innych krajach tak często , czy ma to związek z tonami soli na drogach i nie tylko drogach dribble.gif) a denerwujący bo wyklucza dalszą jazdę :( , mnie bardziej zdenerwowała tylko wymiana tylnej szyby która się rozsypała "sama" w czasie postoju w garażu :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano1718

hmm... słyszałem zeby szyba pekała od zamykania bagażnika, przy jeździe ale żeby pekła samoistnnie to 1 słysze :| !!!! może nagła zmiana temperatur!? no nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dokładnie SAMA, zamykałem garaż była cała ,rano otwieram drobny mak :( , podejrzewam że coś musiało się stać w trakcje jazdy (np jakieś naprężenie np. od dziury w jezdni) nie wiem kiedy to się stało może chwilę po tym jak zamknąłem garaż ,spaść nic nie mogło bo nad autem tylko sufit ,na bokach żadnych półek itp. a różnic temperatur lub ciśnień to raczej takich nie mamy (nie licząc wywoływanych celowo) żeby od tego tak sama w zamkniętym garażu , no ale było minęło trochę kłopotu z wymianą też było i została dziwna "schiza" jak otwieram garaż :( (może mnie nie "powieszą " za post nie w temacie :dribble: ale jakoś tak się rozmowa w tym kierunku rozwinęła )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tak podpytam bo akurat w temacie. Mam oryginalne półosie z tłumikami drgań. Czy lepiej wywalić te tłumiki i będzie szansa że półoś pokręci nieco dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal i zobaczysz czy nadżarta czy nie. u mnie po ściągnięciu okazało się że jedna zdrowa a druga zeżarta o 1/4 śr i wymieniłem tą zżartą bo strach było jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yesithurts

Witam!

Też przyłączam się do "klubu". Właśnie przed chwilą ukręciła mi się prawa półośka. Wyjeżdżałem z podporządkowanej i wystrzeliło... :|

 

Dobrze, że stało się to ~20m od domu. Zawsze mówiłem, że mimo wszystko Nissan to kochane autko, przecież mógł mi to zrobić w trasie... wink.gif

 

dokładnie! ~100m od domu:) pod tłumikiem drgań... etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dopadło także mnie ukręcona prawa półośka pod tłumikiem drgań . Pech chciał że 250 km. od domu a w dodatku w niedziele. Byłem uziemiony na dwa dni, urlop na żądanie plus 2 noclegi same niepotrzebne koszta .Mało tego za wałek zapłaciłem 320 zł + 60 zł wymiana, tylko dlatego że zależało mi na czasie . O 9.30 we wtorek wyruszyłem do domu. A w sobotę sam wymieniłem drugą półośkę za 140zł . Nie życze takiej przygody nikomu , więc posprawdzajcie swoje półośki zanim was to dopadnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość marekdaniel85

I ja dwa dni temu miałem przygodę z półosią. Ukręciła się lewa. Na szczęście nie daleko domu. Wcześniej nie trafiłem na ten watek i nie miałem pojęcia o takiej przypadłości Primerek. Zamówiłem obie półosie u niejakiego Sebastiana na allegro, mam nadzieje że będą pasować i sobie poradzę z wymianą. Przebieg mojego auta to 220 000

 

Mam pytanko. Wymontowałem przegub od strony koła i pozostał mi ten od strony skrzyni. Ściągnołem mniejsza opaskę z gumowej osłony i wałek stawia nadal opory przy próbie wyciągania z przegubu. Co mi poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij też dużą opaskę i mocno szarpnij, musi wyjść z przegubu razem z gumą i częścią przegubu, a potem to co wyjdzie przekładasz na nowy wałek i wbijasz spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekdaniel85

Założyłem nowy wałek. Udało sie choć trochę się omęczyłem. Dojechałem do domu te 4 km więc chyba wszystko gra. Co mogę powiedzieć od siebie to radzę kupić opaski na śrubokręt bo ja kupiłem inne i strasznie ciężko je założyć. Jutro trzeba obejrzeć prawą półoś żeby mnie nie zaskoczyła pękając w trasie

 

Obejrzałem tez prawą oś. Po przesunięciu tłumika drgań okazało się że jest pod nim warstwa korozji. wszystko wyczyściłem i oś nie zmniejszyła swojej średnicy więc może nie sprawi mi niespodzianki. Tłumik drgań zdjołem zupełnie choć nie było to łatwe bo był zbrojony. zauważyłem że elementy te były inne na osi lewej i prawej więc moze któraś była juz wymieniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Przeczytałem posty w temacie i porównując Wasze ceny za wymianę z ceną jaką ja muszę zapłacić za wymianą lewej półosi wraz z przegubem i silentblockiem (600 zł +100 zł wymiana) muszę przyznać, że chyba ktoś chce ze mnie zedrzeć. Naprawa na zamiennikach w zwykłym warsztacie w Poznaniu...chyba że są zamienniki w tej cenie - może ktoś się spotkał z takimi cenami :] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale ja bym nie dał tyle za półoś, nawet za tzw. ekspress. http://moto.allegro.pl/polos-nissan-primera-p11-2-0-16v-lewa-nowa-hq-i2488973837.html dużo taniej można znaleźć + 100 za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

szukam rady - uwaliła mi się lewa półoś, tak niefortunnie, że kawałek został w przegubie-o ile dobrze zrozumiałem mechanika.

Tak czy siak, poprostu nie może zmierzyć jaka jest długość tej półosi.

W sklepie twierdzą że jest ich 4 rodzaje :(

Zakup całej osi aż po skrzynię biegów to spory wydatek

Co robić koledzy?

 

aaa, samochód primerka z 1998r p11 1,6 16v kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...