Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ukręcona półośka P11


Gość dawid007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sąsiad ma tokarkę, ja spawarkę i obaj po dwie ręce. Znaleźliśmy kawał grubościennej rury i w 20min. zrobiliśmy takie coś z ukręconej półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego się najbardziej obawiam, ale jak nie pojeżdżę to się pewnie nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to poszła i druga :angry: tym razem prawa i obie wyglądają teraz tak :

Myślę że prędko ukręci się tak naprawiona półoś. Po pierwsze dlatego, że przez spawanie materiał się rozhartował, po drugie dlatego że krawędzie połączenia nie są gładkie. Będą się tam spiętrzać naprężenia i po jakimś czasie dojdzie do pęknięcia zmęczeniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zdjalem ten tlumik z lewej poloski. Po zdjeciu go stwierdzilem ze nie jest tak zle i nie bd rozcinal tego metalu, bo jak on nie skorodowal to pewnie w srodku ok. Gdzie sie dalo popackalem polos CORTANINEM, i na koniec pomalowalem Farba (CORINA). Tak sobie popatrzylem na ta polos przed zdjeciem tlumika i ujrzalem ze z jednaj strony tlumika brakuje opaski. Wzialem sie za sciaganie, zaczalem rozpinac ta opaske i nagle sie rozleciala w proch :blink: . Czyli z tego co wynika to problemem dostawania sie syfu do polosi nie jest poprostu tlumik drgan, tylko urywaja sie przerdzewiale opaski i bez problemu dostaje sie tam syf. Jutro zobacze jak sie ma prawa poloska. Dolanczam zdjecia poloski i opaski ktora kroszy sie w reku.

 

A ten metal to mozna usunac tylko szlifierka? Czy mozna go przesunac, bo jak probowalem to sie nie da siedzi na amen, a boje sie ze jak rozetne ten metal to polos rozleci sie :) .

 

a jest chyba w dobrej formie bo wczoraj 5 razy przygazowalem ze swiatel (slizgaly sie kola) i nic :P . Odpukac w niemalowane :D przebieg 186tys. 2.0TD 99r. jak oceniacie te zdjecia, pociagnie jeszcze?

post-22531-038719000 1293906876_thumb.jpg

post-22531-051807800 1293906919_thumb.jpg

post-22531-021599900 1293907119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zajrzeć tu: http://www.motomax.pl/www/index.html w sprawie półosi. Ja u nich ze 6 lat temu regenerowałem półoś od renault 19 i polecam ten zakład. Nawet sami z siebie dali pisemną gwarancję na całość (półoś i robota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukac w niemalowane :D przebieg 186tys. 2.0TD 99r.

 

chyba sam w to nie wierzysz? ja mam 2.0td z '98r. i ma 320tyś nakręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ja rok temu, miala 169tys. km, podobno stala pare lat, bo nie mieli kase zeby silnik naprawic bo pasek sie zerwal. :rolleyes2:

 

chociaz czasami sie zastanawiam czy nie krecona, bo kierownica starta, pedaly tez (podobno normalne powyzej 200tys km) i siedzenie sie przetarlo od wsiadania i wysiadania. <_<

 

Dzisiaj zdjalem drugi tlumik, z prawej polosi, przesunalem go bez problemu, i jak sie okazuje polos idealna, nawet farba jeszcze byla pod tym ustrojstwem, Wiec chyba moja prima byla na akcji serwisowej, wkoncu na poczatku uzytkowal ja Bank :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxrudybalon91xxx

ha ja juz dwie prawe ukrecilem tyle ze druga kupilem na szrocie orginalna używaną i niestety tez poszla teraz kupilem bez tlumika drgan i jest narazie ok przebieg 296 tys. a poki co to mi skrzynia padla! ;P pozdrawiam :D

Edytowane przez xxxrudybalon91xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie, 268 tyś i prawa... mam nadzieję że podczas holowania nic dodatkowo nie poszło, czekam na ekspertyzę i wymiary od mechanika - i teraz pytanie:

 

lepiej w motomaxie czy u kolegi Seba z Radomia przez Allegro? Primerka z 1999 2.0 kombi i ma posłużyć jeszcze jakieś 2 latka....

Edytowane przez maciej_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o ekspertyzę. Wczoraj postanowiłem w końcu ocenić stan moich półosi i uzbrojony w kątówkę zdemontowałem te nieszczęsne tłumiki drgań. Lewy zszedł spoko i korozji nie było wiele ale prawy nieźle przywarł i było trochę czyszczenia z rdzy. Obie ółosie oczyściłem i zakonserwowałem ale mam obawy co do tej prawej. Proszę zerknijcie na zdjęcie i oceńcie. Duże r ryzyko? Jakiś czas temu poszła półoś w primerze szwagra ale u niego to średnica pręta zmniejszyła sie dosłownie do 1,5 cm w najcieńszym punkcie

 

dsch.jpg

 

dscn38.jpg

 

dscn0.jpg

 

Pozdrawiam grono "negatywnie ukręconych" :shifty:

Edytowane przez mareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareq przeciez to jest na wykończeniu. W tym wątku pisałem już chyba 2 razy, że wytrzymałość nie zależy liniowo od średnicy - czyli jak trochę średnicy ubędzie, to ubędzie tylko trochę wytrzymałości, a dużo zostanie. Niestety - wałek półosi pracuje na skręcanie tylko zewnętrznym utwardzonym płaszczem, a miękki rdzeń ma przenosić inne obciążenia. Jak widać u Ciebie ubytek jet już spory (stawiam, że nie ma tam więcej jak 20 mm, a o ile dobrze pamiętam powinno być 24 mm). Tak że koniec jej jest bliski. Ja bym wymieniał natychmiast, zwłaszcza, że koszt dobrego wałka jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te półosie to nieźle skopali w tym modelu. Mi się ukręciła jak z bunią 3 ruszałem na zielonym:p . Gdy wbiłem 2 nagle usłyszałem łuppppp no i już wiedziałem że to to dziadostwo :) :)

Edytowane przez darek101120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to doświadczenie spotkało niestety też i mnie. Ale to zdaza się tylko w prawej półośce

 

 

z obu stron.

mi pierwsza strzeliła lewa. prawa troszkę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej może to smarem posmarować a jak będzie ciepło po kurzu pośmigać. jeszcze nie widziałem żeby zaolejona i zakurzona część skorodowała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...