Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 200 SX'a ... tu ocena, komentarz, opinie


Gość lenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za taka kase nie bedzie latwo :( b. dobry stan + maly przebieg - te auta w ogole jest ciezko znalezc w b. dobrym stanie i z malym przebiegiem - jak dodasz do tego ta kwote to moze byc baaardzo ciezko. zalezy co jeszcze rozumiesz jako maly przebieg i b. dobry stan ale jesli mamy takie samo wyobrazenie to "troche" bedziesz musial poszukac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rysiotm_200sx

maly przebieg, czyli taki absolutny max do 120tkm. a B. dobry stan, czyli nie po wypadku, nie katowany. Wiadomo, ze kazdy byl pewnie uderzony lzej czy mocniej... ale ja chce znalezc taki mniej, albo wcale nie uderzony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
za taka kase nie bedzie latwo :( b. dobry stan + maly przebieg - te auta w ogole jest ciezko znalezc w b. dobrym stanie i z malym przebiegiem - jak dodasz do tego ta kwote to moze byc baaardzo ciezko. zalezy co jeszcze rozumiesz jako maly przebieg i b. dobry stan ale jesli mamy takie samo wyobrazenie to "troche" bedziesz musial poszukac ;)
Troche czasu minelo odkad Adam kupil sxa;) i ceny tez pospadaly;). Mysle, ze za ta kwote da sie juz kupic cos sensownego, oczywiscie nie taka perle jak Adamsa.

A te 120 tys to chcesz miec na liczniku czy w rzeczywistosci? ;) Jak Emil napisal to auto wogole jest ciezko dostac w jakims sensownym stanie takze czeka Cie sporo jezdzenia i poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu minelo odkad Adam kupil sxa;) i ceny tez pospadaly;). Mysle, ze za ta kwote da sie juz kupic cos sensownego, oczywiscie nie taka perle jak Adamsa.

A te 120 tys to chcesz miec na liczniku czy w rzeczywistosci? ;) Jak Emil napisal to auto wogole jest ciezko dostac w jakims sensownym stanie takze czeka Cie sporo jezdzenia i poszukiwania.

no oczywiscie ze ceny pospadaly, ale jak sadze niestety ceny tych perelek ktorych jak na lekarstwo nie wiele spadly :/

i jak ja rozumiem 120tys nawet realnego przebiegu to nie jest niski przebieg jak na s14a Adam kupil swojego z przebiegiem ok 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Troche czasu minelo odkad Adam kupil sxa;) i ceny tez pospadaly;). Mysle, ze za ta kwote da sie juz kupic cos sensownego, oczywiscie nie taka perle jak Adamsa.

A te 120 tys to chcesz miec na liczniku czy w rzeczywistosci? ;) Jak Emil napisal to auto wogole jest ciezko dostac w jakims sensownym stanie takze czeka Cie sporo jezdzenia i poszukiwania.

no oczywiscie ze ceny pospadaly, ale jak sadze niestety ceny tych perelek ktorych jak na lekarstwo nie wiele spadly :/

i jak ja rozumiem 120tys nawet realnego przebiegu to nie jest niski przebieg jak na s14a Adam kupil swojego z przebiegiem ok 4000

Oj Adama to ewenement :) popatrz na reszte aut na spotach NT...

 

BTW nie 4 tys. tylko 36 tys km. Mam nawet foty licznikow Adamsa jak przyjechal pierwszy raz na spot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rysiotm_200sx

hmm... powoli chyba jednak zaczynam sie sklaniac ku s13 ;) i w ciagu najblizszych 3 m-cy sprobuje kupic ;) Prosze o kilka porad na temat zakupu, na co zwrocic szczegolna uwage, co sprawdzic itp. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiotm_200sx, napisz PW do jarkark, jakis czas temu kupowal sxa i sporo mu napisalem na PW - napisz mu zeby Ci to przeslal - a jak juz tego nie ma to daj znac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość EnDrIu WAWA
A mam pytanie na co najczęściej zwracać uwagę przyzakupie??

 

Marzy mi się taka sztuka.

http://moto.allegro.pl/item625234357_nissa..._km_200_sx.html

Najczesciej wali panewka. Najlepiej osluchac sie jak silnik ma pracowac mozesz to zrobic i u mnie jak i najlepiej u Adama(chociaz w takim stanie co on ma to nie do kupienia :) ).Przejechac sie SXem i zobaczyc czy turbo pompuje jak powinno czy nie ma szarpania etc. Standardowo bierzesz miernik lakieru i sprawdzasz czy mocno byl szpachlowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx
A mam pytanie na co najczęściej zwracać uwagę przyzakupie??

 

Marzy mi się taka sztuka.

http://moto.allegro.pl/item625234357_nissa..._km_200_sx.html

Najczesciej wali panewka. Najlepiej osluchac sie jak silnik ma pracowac mozesz to zrobic i u mnie jak i najlepiej u Adama(chociaz w takim stanie co on ma to nie do kupienia :) ).Przejechac sie SXem i zobaczyc czy turbo pompuje jak powinno czy nie ma szarpania etc. Standardowo bierzesz miernik lakieru i sprawdzasz czy mocno byl szpachlowany.

 

a jak chcesz zobaczyć jak wygląda więcej szpachli na sx-ie to wal do Elmera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zobaczyć jak wygląda więcej szpachli na sx-ie to wal do Elmera :-)

a Ty czego nos wtykasz w temat o którym pojęcia zielonego nie masz :D na moim nie ma grama szpachli a u Ciebie nie ma centymetra bez szpachli :D

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChromosomekBiTurbo

Witam jestem tu od niedawna i mam ogromny dylemat :(

nie bardzo wiem gdzie zamieścić to pytanie ale myślę ze nie zrobie strasznej rzeczy jeśli spytam o to tu bo nie znalazłem nic na forum o tym

 

Mam dylemat 200sx czy 300 zx :( zależy mi na tym by wreszcie kupić sobie kawałek porządnego sportowego samochodu-nie zależy mi na spojlerach czy body chce moc i porządny kawał samochodu,przyznam ze z jedynym nissanem z jakim miałem styczność to stary sentra w combi choć muszę przyznać ze jak na dziadka dawał mi więcej przyjemności niż obecny ford z 2001 roku.

Jeśli napisałem w złym miejscu to przepraszam i proszę o jakieś zawiadomienie czy mam zalozyc osobny temat czy mogę pytać tutaj o różnice w autach.

tzn różnica jest oczywiscie, zależy mi żeby samochód był w dobrym stanie.manual ,turbina i przede wszystkim mocnym silniku co byście poradzili-proszę o konkretne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

ale powiedz dokladnie szukasz 300zx (z31,z32?) i ktorego SXa(s13,s14)? I do czego Ci bedzie potrzebny samochod? Jakiej mocy oczekujesz? Na pewno bedzie Ci latwiej znalezc 200sx`a, jest od niego wiecej czesci. 300zx mysle, ze jest ciekawszym autem do crusingu- ma zdejmowany dach, niespotykana sylwetka. Na pewno bedzie wiecej palic i czesci beda duzo drozsze, jest wiecej rzeczy ktore sie moga popsuc(twin turbo), jest wygodniejszy. Jesli chcesz miec auto, ktore kupujesz dla zabawy, dla osiagow wpchalbym sie w 200sxa jest lekki, ma nieograniczone mozliwosci przerobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChromosomekBiTurbo

moim pierwszym kandydatem był 200sx s13 później naoglądałem się tych 300zx i już sam nie wiem, statystycznie osiągi maja lepsze ale faktycznie jeśli przełożyć to na masę i spalanie i wydatki ewentualne ,to nie wiem co da mi faktyczna radość :D

 

sx tez ma nienaganna linie, nie zależy mi na zdejmowanym dachu,to ma być auto sportowe a niekoniecznie rekreacyjne :) rekreacyjny/rodzinny to ja już mam ;]

Wolałem spytać w klubie bo wiem ze tutaj znacie się na nissanach dużo lepiej niż ja!

 

moja znajoma ktora zaraziła mnie motoryzacja tez sugerowała 200 sx mówiła ze ostatecznie wyjdzie mnie taniej i będę zadowolony,doradzała mi już nie raz w sprawach motoryzacji i mogę jej ufać pod tym względem nie mniej jednak dzięki za wasza pomoc jeszcze jakieś sugestie?

 

moc jakiej szukam do 200-250 koników tzn 300 bym nie pogardził ale nie wiem czy z sx da się tyle wyciągnąć :) do czego auto mi potrzebne? odpowiem szczeniacko ze do szaleństwa-chce poczuć spaliny,asfalt pod gumami i grom silnika chce chłonąć motoryzacje całym jej asortymentem :) (samochód rodzinny niestety nie daje tego-co najwyżej można posłuchać najgłośniejszej części rodzinnego auta jakim jest kobieta) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co Endriu napisał - zx jest ciekawszy chyba no i na bank rzadszy ale wiąże się z tym seria minusów.

 

moc jakiej szukam do 200-250 koników tzn 300 bym nie pogardził ale nie wiem czy z sx da się tyle wyciągnąć :)

Nie przejmuj się :) z sx'a wyciągniesz tyle

 

chce poczuć spaliny,asfalt pod gumami i grom silnika chce chłonąć motoryzacje całym jej asortymentem

oba samochody Ci to zapewnią

 

Moja rada jest taka...

Spotkaj się z osobą mającą sxa i osobą zxa, niech Cie przewiozą - obejrzysz auto pogadasz sobie poczujesz spaliny etc :)

Jeśli jesteś z wawy lub okolicy to nie ma przeszkód żebym się z Tobą spotkał - możesz też wpaść na zlot ogólnopolski bo jest niebawem z tym że nie jestem pewien czy będzie tam jakiś zx bo ostatnio nie było - na bank będzie kilka sxów no i na bank będzie super zabawa - na zlotach ogólnopolskich zawsze jest super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
moc jakiej szukam do 200-250 koników tzn 300 bym nie pogardził ale nie wiem czy z sx da się tyle wyciągnąć :) do czego auto mi potrzebne? odpowiem szczeniacko ze do szaleństwa-chce poczuć spaliny,asfalt pod gumami i grom silnika chce chłonąć motoryzacje całym jej asortymentem :) (samochód rodzinny niestety nie daje tego-co najwyżej można posłuchać najgłośniejszej części rodzinnego auta jakim jest kobieta) ;)

W takim razie uwazam, ze potrzebujesz SXa ;) ZX to ciezka krowa, w SXie jest frajda pokonywania zakretow :) utrzymanie go w poslizgu to proscizna, jest dobrze wywazony :)

Tutaj masz moj filmik: http://www.youtube.com/watch?v=J10OvtbaT_8...re=channel_page mysle, ze spokojnie seryjna s13+szpera rowniez tak by jezdzila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Tutaj masz moj filmik: http://www.youtube.com/wa...re=channel_page mysle, ze spokojnie seryjna s13+szpera rowniez tak by jezdzila :)

 

 

chcialem obejzec ale..

Film jest niedostępny w Twoim kraju.

a mam ustawiona polske w profilu :/

Wrzucilem jeszcze raz

http://www.youtube.com/watch?v=GXxmgAnKy0M

BTW: tu jest link do mojego profilu na YT tam mozna obejrzec wszystkie moje filmy

 

EDIT: link poprawiony:) a nowy film bedzie po zlocie pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChromosomekBiTurbo

Wreszcie jakieś konkretne odpowiedzi na turbo killers od razu za takie pytania pojechali po mnie po całości :) no ale cóż :) dzięki chłopaki za propozycje tez uważam ze najlepiej się z kimś przejechać i wtedy będę wiedział już wszystko :) trochę to może głupio zabrzmi jak wożenie wózkiem w supermarkecie -każdy chciał to zrobić ale głupio mu było spytać ;]

Jestem z Warszawy myślę ze będzie nam dane się spotkać :) było by to dla mnie wreszcie jakieś pchniecie sprawy na przód-konfrontacja twarzą w twarz tez jest jak dla mnie dużo bardziej wartościowa :) dzięki wielkie idę poszukać info o tym zlocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na turbo killers od razu za takie pytania pojechali po mnie po całości

heheh norma to forum z tego słynie

 

skoro z wawy jesteś to wpadaj na najbliższy spot, pogadamy, zobaczysz sobie sx'y

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...