Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 200 SX'a ... tu ocena, komentarz, opinie


Gość lenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ChromosomekBiTurbo

to znane miejsce ze spotów i fiatów i bmw i rożnych klubów rozumiem ze następny spot 5 czerwca :) no to mam nadzieje ze do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość EnDrIu WAWA
witam, interesuje mnie ten wózek:

nissan 200sx

to by był mój pierwszy nissan, co o nim sadzicie, co w nim sprawdzić?

SX i gaz to nie jest dobre polaczenie. Z reszta jest to malo ekonomiczne auto jak nie bedzie Cie stac na zatankowanie paliwa to raczej sobie odpusc SXa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się dowiedziałem właścicielem jest jaki młody chłopak - pewnie kupił na palenie gumy i zajezdzenie ale że sie nie udało to sprzedaje, ciekawe też dlaczego sprzedaje, czyzby coś nie tak? był sprowadzony dwa lata temu do kraju wiec na gazie długo nie latał alw wiadomo że mógł dostać już w du,,pe, podobno pali 10 - 12 l LPG - ciekawe, chociaż mieszka z dala od miasta i jak nie jeżdzi gaz/hamulec to może faktycznie...

tylko pytanie czy jest naprawde bezwypadkowy jak opisano w ogłoszeniu, żebym go dał rade utrzymać na szosie po deszczu chociaż.

ale pytanie co w takim sprawdzić, na co zwrócić uwage, bo chociaż miałem już naście samochodów to o tej konstrukcji nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam jak w temacie chce kupic 200sx z silnikiem CA18DET , mam proźbe zebyscie pomogli mi wybrac ten dobry egzemplaz doradzic , mam na oku jeden niby po lifcie ale 91r : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10319352 Moze znacie tegoo nissana z forum ? i czy oby napewno jest on po lifcie ? mysle ze dobrze trafilem i pomozecie mi z wyborem , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość 1Sz5ary6

Witam !

 

Mam kilka pytań dotyczących 200SX-a ponieważ przymierzam się do kupna takowego auta .

Konkretniej chodzi oto czy auta da się używać nacodzień i zimą czy eksploatacja nie jest drastycznie droga czy da sie takim autem bez problemu jeździć nie tracąc na tym fortuny ???

 

Pytanie zadaję dlatego gdyż 200Sx to bardzo charakterne auto i wyróżniające się z tłumu nie to co BMW E30,E36 lub E46 i chodzi Mi też auto z możliwością tuningu ponadczasowym wyglądzie i w miarę możliwości tanie w zakupie i najlepiej tylno napędowe z uwagi na to że auta tylno napedowe tak szybko sie nie nudzą jest sporo frajdy z jazdy nimi nie toco FWD . A moze polecicie jakieś inne auta niż 200SX ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań do użytkowników nissana 200sx. Chciałbym się dowiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie? W planach jest s13 ale może sytuacja materialna pozwoli mi na zakup s14. Obecnie jestem na etapie poszukiwań. Lepiej kupić serie i samemu zacząć grzebać czy po niewielkich modyfikacjach. Prawdopodobnie będzie to auto sprowadzane a nie krajowe. Z góry dzięki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość kuba góral

witam.

Dołączę się do tego tematu, gdyż nie chciałem zakładać nowego. Zamierzam kupić samochód tak do ok 3000 tyś zł. Przeglądałem allegro i trafiłem na to ogłoszenie:

http://moto.allegro....negocjacji.html Chciałbym poznać Wasze zdanie jako ekspertów smile.gif czy jest warty ceny, czy przebieg nie jest wysoki i ile jeszcze można mniej więcej zrobić. Ile ewentualnie trzeba by włożyć po zakupie, rozrząd itp.

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam

 

Przeniosłem do bardziej pasującego działu. Diabeł.

 

a mógłbym wiedzieć do którego ? bo szukałem i nie znalazłem a jest ich trochę. sory za kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja troszkę zboczę z tematu, nie mam na razie upatrzonej konkretnej sztuki - ale interesuje mnie 200SX S13. Nie do driftów ani palenia gumy. Po prostu tylny napęd, w miarę spora moc - to by mnie interesowało. Napęd ze względu na jego bezawaryjność i lepsze prowadzenie; ojciec przez 15 lat miał Mercedesa 190, prze te wszystkie lata nie było problemów z układem napędowym, a i prowadzenie o wiele bardziej przyjemne, niż przednionapędówka. I do tego wygląd 200SX - podoba mi się.

 

Ogólnie na auto bym miał ~10tys. zł. Myślę, żeby za jakieś 7tys. kupić Nissanka, a 3tys. włożyć w doszykowanie go do tego, aby ze 2 lata pojeździł.

 

Może ktoś obeznany oceni, czy to w ogóle jest realne? Czy może za dobrego trzeba się niestety wykosztować? Albo lepiej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość ChromosomekBiTurbo

najważniejsza buda i silnik, sprawdźcie czy nie ma rdzy na kielichach jak wygląda bagażnik pod obiciem,osłuchać jak chodzi silnik jak ta turbina

 

myśmy kupili autko w dobrym stanie za niewielkie pieniądze 200 sx :) ale szukaliśmy go od prawie 2 lat! powodzenia :) z doświadczenia wiem ze nie warto rzucać się na każda okazje,jeśli będziecie mieć jakiekolwiek zastrzeżenia to lepiej poczekać :) myśmy trafili na właśnie TO :) zobaczymy jak będzie chodził ,póki co jest u nas od niedawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, tak sie zarejestrowalem, bo widze ze duzo ludzi sie interesuej i pyta o rozniece silnikowe i roznice nadwozia itp. odrazu mowie ze nie jestem zadnym expertem, ale mam sporo znajomych posiadajacych s13, s14, s15 ja osobiscie posiadam 1993 240sx s13 hatch z ka24de. przed kupnem auta, sporo sie zastanawialem nad silnikiem, i oto czego sie dowiedzialem. ca18de ma moc, ale sie sypie, w szczegolnosci turbina. czesto chodzac po allegro widac auta na sprzedaz z uszkodzonym turbo, itp. dobrym silnikiem jest sr20. wieksza pojemnosc, mniej awari. ka24de co prawda nie ma turbo, zato ma dobra reakcje na gaz, i mozna wiecej koni z niego wycisnac, niz z sr20. jako ze sr jest na pasku a ka na lancuchu. bylo to w artykole "SR20 VS. KA" w magazynie " import-tuner" ka24 ma charakterystyczny klekot.. ale niech to nie przerazi, poniewaz sa to prowadnice lancucha ktore zostaly officjalnie przez nissana uznane jako niepotrzebne. sa oczywiscie czasami auta wystawione na sprzedaz z legendami pod maska, RB26DETT lub RB25. co do wyboru silnika, jest to wybor indywidualny. kazdy musi wiedziec czego oczekuje, jakie ma plany no i na co go stac. Dla chetnych nabycia nissana 240sx, polecam strone Modified Car Trader.com lub ebay.com mozna tam nabyc fajne auta za niewielkie pieniadze. mam nadzieje ze sie to komus przyda.. jezeli nie mam racji w jakims aspekcie, to prosze o poprawienie...

 

przydatny link. http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_CA_engine#CA18DET

Edytowane przez zilvia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam mam pytanko... chce kupic 200sx'a s13 1.8T JDM i przelozyc go na EU oto moje pytania...

1 czy da rade?

2 wystarczy sam kokpit ( fotele deska itp) czy moze cos wiecejczyt. mechanika?

3 czy da sie potem autko zarejestrowac? jezeli obecnie nie posada prawa rejestracji...

4 czy jest kos z okolic kto posiada wiedze i umiejetnosci i podjal by sie tego?

5 ile to moze kosztowac?

 

 

z gory dzieki hahahks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość tsuiso.pl

witam mam pytanko... chce kupic 200sx'a s13 1.8T JDM i przelozyc go na EU oto moje pytania...

1 czy da rade?

2 wystarczy sam kokpit ( fotele deska itp) czy moze cos wiecejczyt. mechanika?

3 czy da sie potem autko zarejestrowac? jezeli obecnie nie posada prawa rejestracji...

4 czy jest kos z okolic kto posiada wiedze i umiejetnosci i podjal by sie tego?

5 ile to moze kosztowac?

 

 

z gory dzieki hahahks

S13 CA18DET w wersji 175 KM...

Hmm... Jeśli decydujesz się już na to auto z tego rocznika, to powiem Ci szczerze, że mimo iż CA18DET to silnik DOHC, z intercoolerem i całkiem pokaźną mocą - to czuje się niedosyt pewien jeżdżąc z tym silnikiem w tej budzie. Po prostu masz poczucie, że buda chce więcej DUŻO więcej... Że całe auto prosi o wsadzenie w niego czegoś więcej ;). Nie mówię tu nawet o zastosowaniu driftingowym, ale ta buda naprawdę jest świetnie zbalansowana - najbardziej optymalne autko sportowe na tej półce cenowej.

Rozwiazaniem według mnie idealnym jest SR20DET - w 94 roku wprowadzony na JDM na samym początku jest po prostu cudem techniki w tym aucie i powiem Ci, że dopełnia charakterystykę budy w większym stopniu niż CA18DET

1. Da radę

2. Fotele zostaja tak jak są, decha do przerzutu, przerzut kiery i pedałów. Będziesz miał tylko wówczas kłopot z hamulcem ręcznym, bo pamiętaj że na JDM jest on kładziony na udo.

3. Tak

4. Skontaktuje się na PW dam Ci namiar na odpowiedniego człowieka

5. Cholera jasna raczy wiedzieć tak naprawdę. Są pseudo specjaliści którzy robią to za grosze. Ale ich omijaj szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość supermario

siemanko. jestem nowy na forum nissana i bardzo zainteresowany kupnem 200sx w wersji S14a. czy zna ktos przeszlosc autka z tej aukcji: http://otomoto.pl/nissan-200-sx-C17996905.html ? Czy ktos, kto siedzi w tym temacie moze doradzic mi, ba ile ze za taka kase jego przebieg i stan jest wiarygodny? Moze macie cos godnego uwagi? Zalezy mi na niskim przebiegu, oryginalnym stanie i bezwypadkowej przeszlosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Jestem nowy na tym forum a zarejestrowalem sie bo rozgladam sie za 200SX s14a.

Mam pytanie: Jako ze siedze w UK to myslalem o kupnie auta tutaj i przelozenie go na nasza strone. Jakie to beda koszta? Czy sa ludzie ktorzy sie tym zajmuja od A do Z? Da rade to wogole zrobic samemu czy trzeba spawac sciane grodziowa?

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez Draxan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na tym forum a zarejestrowalem sie bo rozgladam sie za 200SX s14a.

Mam pytanie: Jako ze siedze w UK to myslalem o kupnie auta tutaj i przelozenie go na nasza strone. Jakie to beda koszta? Czy sa ludzie ktorzy sie tym zajmuja od A do Z? Da rade to wogole zrobic samemu czy trzeba spawac sciane grodziowa?

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

dobrze zrobiona przekładka może być droższa od samego samochodu. słabo zrobiona przekładka może być fatalna w skutkach.

moim zdaniem opłaca się przy drogich samochodach tylko. Są ludzie, którzy Ci to zrobią w całości, łącznie ze sprowadzeniem z UK.

U mnie wymagało cięcia i spawania ściany, dokupienia maglownicy i walonego drugiego egzemplarza żeby przełożyć deskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jako ze teraz mieszkam w UK to auto sprowadzic dam sobie rade sam ;) . Bardziej interesowal mnie koszt takiej przekladki, bo jak ma to wyjsc na to samo albo i drozej co kupno auta w PL to szkoda mojego czasu na szukanie auta tu i kombinowanie potem z przekladaniem, oplatami, rejestracja itp. . Jak by jeszcze nie trzeba bylo spawac, to zrobil bym sobie auto powoli na urlopach z ojcem dokupujac poszczegolne czesci bez pospiechu, ale jak trzeba spawac to juz mniej mi sie to usmiecha...

Edytowane przez Draxan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jako ze teraz mieszkam w UK to auto sprowadzic dam sobie rade sam ;) . Bardziej interesowal mnie koszt takiej przekladki, bo jak ma to wyjsc na to samo albo i drozej co kupno auta w PL to szkoda mojego czasu na szukanie auta tu i kombinowanie potem z przekladaniem, oplatami, rejestracja itp. . Jak by jeszcze nie trzeba bylo spawac, to zrobil bym sobie auto powoli na urlopach z ojcem dokupujac poszczegolne czesci bez pospiechu, ale jak trzeba spawac to juz mniej mi sie to usmiecha...

 

ja tylko dlatego kupowałem auto z kierą po dziwnej stronie bo w tym roczniku co mój japońcy prawie nie produkowali na europę. w innym przypadku by się kompletnie nie opłacało. rzecz jasna pan kaziu ci zrobi taniej, ale ja do poważniejszego sportu chciałem więc lipy nie może być. Dowiedz się dokładnie czy ten konkretny model trzeba ciąć i spawać bo to nie jest oczywiste. W końcu mogli przewidzieć kierę po obu stronach, w moim nie przewidzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...