Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wywalanie katalizatora


Gość jugo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam juz doszczętnie spalony katalizator auto rozebrane ( padła skrzynia) więc zastanawiam się co z tym katem . czy może sie coś stać ?? sonda może mieć troszkę inne odczyty i zastanawiam się czy spalanie mocno podskoczy . Co myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to nic niepowinno sie stac ja sam wywalam swoj katalizator (jeszcze troche sprawny pewnie:P ) a sonda jest tuz za silnikiem wiec wywalenie kat nic niespowoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy wiesz ale katalogowo nissany bez sony dysponują moca wiekszą o 4-7KM.

 

Sonda lambda znajduje sie na koelktoze wydechowym więc wywalenie kata nie wplynie w nejmenijszym stopniu na jej dzialenie.

 

Za to przybedize pare kucyków co jest tak istotne dal takich ludzi jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zkłądzie w ktorym mi to robili, łacznie z podniesieniem auta zajlo to ok 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale u mnie sróby są przerdzewiale, pozatym trzeba tam rurke wstawic chyba? do srodka zamiast wkladu... :? wiec mysle ze chyba wiecej czasu zejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut moze...

 

Oni palnikiem wycinaja katalizator co sie bawic w odkrecanie i rurke walą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

co do kata. moj znakjmy ma Uno i takze ma wywalony kat a w jego miejsce ma wstawiona strumienice.. ale.. byl na tyle sprytny ze abezpieczyl si ena wypadek przegladu. tzn co roku gdy jedzi ena przeglad.. wjedzcza do garzau, sciaga strumienice wklada katalizator i jedzie na przeglad.. i trzeba przyznac.. przejechalem sie tym uno bez kata a poniej z katem i ..qrde ale to mulilo.. sam teraz zbieam na strumienice i bede robil takie system podmianowy :) ps mam nowy dowod a gdzie to qrcz epishe to KAT ?? bo ja czego stakiego nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim K10 wywaliłem katalizator. Wpłynęło trochę na poprawę dynamiki, ale tylko na benzynie. Na LPG bez zmian. Nic innego się szczególnie nie zmieniło. Zamiast całego katalizatora wstawiłem kawałek rury wydechowej od starszego typu Poloneza. Pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja dzis spawalem koncowy wydech bo sie przepalil, a wiec przy okazji zapytalem o koszt wywalenia kata i wstawienia rury - 40zl

tez w najblizszym czasie bedzie trzeba sie go pozbyc :D:D:D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do strumienicy zamiast kata to w sumie i tak jest wiekszy przelot niz przez kat był co nie?? wiec i tak lepiej mze nie nie tak jak rura ale jest chyba;]

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gray zamotalem sie czytajac twoja wypowiedz :P mi chodzilo o to ze zwykla rura to zwykla rura... a wstawienie w to miejsce strumienicy wylotowej hmm najlepiej cos z dzialu luskowych naddzwiekowcyh powoduje shybsze wyrzucenie spalin z silniczka.. czyli.. silniek nie traci swojej bezcennej mocy na wypychaniu spalin.. a nowo zaoszczedzona moc przekauje na .. naped :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przestrzegam was nei wyalajcie kata jak macie islnik 1,5 lub 1,8 on ma tytanowa sonde za katem i po jego wywaleniu przechodzi silnik w tryb awaryjny, w niektorych ASO potrafia wykasować z kompa drugą sonde.

 

A we wszystkich innych przypadkach no do roku 2002 wywalić wręcz trzeba to ustrojstwo, tzn. "zapychacz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzeć pod samochod i zobaczyc czy jestsonda za katem, mialem przeypadek ze w 1,8 po wywalanie kta przelaczyl sie w tryb awaryjny a jak wiadomo 1,5 i 1,8 to dokłądnie jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Czy przez niesprawny kat może więcej palić ?

Niesprawny znaczy zaklejony w 95% przypadkow bedzie mial mniejsza moc - uklad wydechowy bedzie dlawil silnik. Silnik bedzie sie mocnie grzal, wolniej rozpedzal a co za tym idzie wiecej palil bo kierowca bedzie go "dusil" (pedal gazu) myslac ze szybciej wejdzie na obroty.

Niesprawny moze byc jeszcze pod pojeciem jak go nie ma? Wtedy zazwyczaj moc jest wieksza a zuzycie paliwa takie same jak katalizator jest sprawny. Bywaja przypadki ze po wywaleniu kata spalanie spada. U mnie jest takie samo jak kiedys ze sprawnym katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...