Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wywalanie katalizatora


Gość jugo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak to jest znak ale nie kończącego sie kata ale luźnej osłony wydechu :D jak sie kat kończy to tracisz moc i śmierdzi zgniłymi jajkami z wydechu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zywotnosci to wiekszosc tlumikarzy mowi tosamo: zywotnosc katalizatora to 100 tys. ale zdarzaja sie takie (od audi np) co wytrzymoja i 200tys a i takie co sa do kibla po 15 tys. ja osobiscie po 125tys zdecydowalem sie go zlikwidowac. (rura tej samej srednicy)

tak jak hermol napisał.. autko zaczelo fantasytycznie sie zbierac. no nie wiem jak to jest z innymi autakami ale w przypadku 1.0 to sie odczulo róznice. dzwiek faktycznie.. glosniejszy i wyrazisty. ale przyjemnie wpadajacy w ucho. jednym słowem POLECAM taki zabieg

ps. przestroga dla tych ktorzy nie chca miec klopotow na badaniach technicznych. : otwieramy dowod rejestracyjny i szukamy czy gdzies jest wpisane "KATALIZATOR" bądz "KAT", nie ma ? jeden klopot z glowy teraz pod maska na tabliczce znamionowej rowniesz szukamy skrotu "KAT". niema ?? WYCINAC SMIAŁO!! w innym przypadku beda problemy na badaniu tech.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk
ps. przestroga dla tych ktorzy nie chca miec klopotow na badaniach technicznych. : otwieramy dowod rejestracyjny i szukamy czy gdzies jest wpisane "KATALIZATOR" bądz "KAT", nie ma ? jeden klopot z glowy teraz pod maska na tabliczce znamionowej rowniesz szukamy skrotu "KAT". niema ?? WYCINAC SMIAŁO!! w innym przypadku beda problemy na badaniu tech.

 

Chyba że Adex może ktoś ma układy w stacji kontroli pojazdów :) to było by najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie no spox chłopaki .. wierze ze sie zawsze mozna dogadac z kolesiami na przegladzie. ale poprostu chialem zarzucic info ze jak ktos nie ma tych wpitek "kat" to moze spac spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MisiuMyszka

Ja przy swojej bede wyrzucał kata i ktoś mi mówił że dobry sposób to wyjąć kata dociąć rure o dł taka jak kat bez kołnieży i o srednicy przelotu jak układ wydechowy odciąć kołnieże od kata i dospawać do rury po czym taki wynalazek zamontować spowrotem :wink:

Ja musiałem już nawt tłumnik wybebeszyć bo mi sie w nim siatka przepaliła i się zatykał :cry: Teraz jest sama puszka ale wierkiej rużnicy w buczeniu nie ma ale jakby ciut zrywniejszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat wycięty; był w idealnym stanie i szkoda go było wydłubywać ale poszedł w kosmos... szczerze to nie zauważyłem żadnej różnicy jeśli chodzi o moc czy wogóle o prace silnika ale może coś zauważe jak pojeżdże troche, co do głośności to sie odrobine zmieniło ale prawie niezauważalnie. Zapłaciłem 30zł i już sie pytałem ile za wydłubanie kata na kolektorze- ok 50zł. sam nie wiem czy ma to sens czy nie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest banalna sprawa,naprawde nie dajcie sie naciągac,odkrecasz kilka srobek,wytłukujesz srodek,wysypujesz i jest!!chyba ze chcesz wspawac w niego rure,wiec jak ktos nie ma dostepu do maga to niestety,ale inaczej sie nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłubanie kata pod autem to rzeczywiście nie problem ale ten na kolektorze to jest w nieciekawym miejscu, śruby trudno dostępne, zapieczone strasznie wiec tego bym sie sam nie podjął :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu 2 są ?? ee to ja chyab ten za kolektorem zostawie jednak. bno po zdemontowaniu tego podspodem i wstawieniu (doslownie 1h temu) przelotowki odnosze wrazenie ze bede conieco ludzi budzil wracajac o 1 w nocy do domu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...sam nie wiem czy ma to sens czy nie... :?

Jasne że ma. Ja z tego za kolektorem stłukłem porcelane i mówie Ci że różnica jest i to zauważalna (u mnie kat był wypalony i dodatkowo ta metalowa siateczka się zwinęła w rulonik). Ale u kumpla też wytłukliśmy i też jast różnica (nie wspominając o głośności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...