Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie radio i głośniki wybrac ???


Gość niebieski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce troche poprawic audio w swoim aucie. Jakie radio i głośniki możecie polecic na przód i na tył. Jesli chodzi o radio to pioneer deh-6900 pewnie bedzie, chyba że jest cos lepszego w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj budzet

Podaj co chcesz zakupic (wzmak, sub, zestaw, przewody,radio co?)

Podaj swoje preferencje (jaka muzyka, lubisz cieplo czy zadziornie?,kto bedzie tego sluchal itd.itp.)

 

pomozemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio cos koło 800zl, głośniki przód do 400zl i tył też do 400zl pod to jakis wzmak i kondensator (czy opłaca sie kupywac firmy krzak kondensator) skrzynka i wzmak mi stara została, niezle gra wiec zostawiam.

Radio myśle pionka deh 6900 (allegro), a głośniki power bass - 16. Chyba ze cos lepszego polecicie w tej cenie. Nie chce alpiny bo jest przereklamowana i tak naprawde rewelacji nie ma jesli chodzi o dziwiek (miałem okazje odsłuchu),dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Sunnym z przodu zestaw SPEED 1700 Tonsila (2 basy 16 cm + 2 gwizdki przyklejone przy szybie) napędzane są bezpośrednio z radia i z przodu nie potrzeba nic więcej. Natomiast do tyłu jeżeli masz tubę to polecam jakiś jakiś dobry kpl owali 6/9" (Pioneer lub sony) minimum 3 drożne żeby ładnie uzupełniły ten bas z tuby. Te głosniki możesz też podpiąć do radia i nie będzie źle ale jak masz wzmacniacz to efekt napewno będzie lepszy. Możesz też poszukać pobawić się w zrobienie sobie półki ale wtedy koszt mocno wzrośnie. Z doświadczenia polecam do półki głośniki basowe 20cm około 50-100W (oczywiście RMS nie daj się nabrać na chywyty chińczyków którzy piszą na głośnikach 1000W bo to jest PMPO i nie ma nic wspólnego z mocą elektryczną) do tego dołóż 10 cm średnie tony o mocy max 60W i gwizdek (najlepiej na magnesie neodymowym) o mocy do 80W. Wszystko połącz przez trójdrożną zwrotnice i do wzmacniacza o mocy 100-150W na kanał. Kiedyś robiłem coś takiego kumplowi na głośnikach S-line Tonsila i okazało się że tuba nie była już potrzebna. Niestety Tonsil juz nie produkuje tej serii :( a szkoda bo to było jedyne co mieli dobrego do auta.

 

A tak tylko żebys wiedział ile to może kosztować:

Speed 1700 (teraz nazywa się Speed 240) 300 zł

Głośniki 6/9" Pioneer lub sony koszt około 250-350 zł

A zrobienie półki zależy już tylko od ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwerty79, czy ty kiedykolwiek slyszales te owale w trakcie pracy? z subem w bagazniku dodatkowo??

Nie jest to madry pomysl.

 

Tak, Tonsil to sprawdzona marka, S-Line jest jeszcze dostpne w sklepach.

 

Nie podzielam zdania z polka, i osobiscie z DOśWIADCZENIAS, odradzam calym sercem i uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie dobry przód fajny bass na tył to wg mnie na tyle z głosnków a przód jaknajbardziej 2 lub 3 drozny tylko konkretny a co do wzmaków to tez jeden najlepiej miałem rózne konfiguracje i z własnego doswiadczeniawiem ze jeden dobry wzmak jest lepszy niz 2 srednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Qwerty79 może i nieźle grają głosniki (np. sony - jesli chodzi o bas), ale z dobrze zestrojonym subem nie maja szans (nie zejdą tak nisko). Co sądzicie system na przód PowerBass ES-6C czy Kicx gfq 62, na tył tez kupie coś bo wczesniej miałem i naprawde lepiej wszystko razem gra :)

do DJSzmer słyszałem serie CDE. Mysle cos o ALPINE CDA-9883R, ALPINE CDE - 9881 R (tych nie słyszałem) albo PIONEER DEH-6900IB. Nie ukrywam że pionek mi sie podoba, wczesniej mialem deh-7400mp i jesli chodzi o regulacje to miał tonów to miał trochę tego.

 

[ Dodano: Pią 14 Wrz, 2007 01:44 ]

Słucham głownie rap, hip-hop, troche rocka czasem techno trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Qwerty79 może i nieźle grają głosniki (np. sony - jesli chodzi o bas), ale z dobrze zestrojonym subem nie maja szans (nie zejdą tak nisko).

 

 

Masz racje. Nie ma głośników które zagrają tak nisko jak tuba. Ale wiem że 90 % klientów którzy kupują tube to tylko patrzą na to żeby dawała czadu (czytaj: żeby podrzucała autem a z kontrolek robiła dyskoteke) a nie na to jak gra. A jak bardzo dobrze zestroisz tubę to i tak musisz ją czymś uzupełnić żeby coś faktycznie posłuchać.

 

 

nie zrozumielismy sie dobry przód fajny bass na tył to wg mnie na tyle z głosnków a przód jaknajbardziej 2 lub 3 drozny tylko konkretny

 

Nie zgodze się z tobą. Dobry przód jak najbardziej ale żeby uzyskać naprawdę dobry efekt musisz też mieć dobry sprzęt na tyle. Przy niektórych rodzajach muzyki może się sprawdzi twoja teoria, ale jeżeli faktycznie chcesz iść na jakość dźwięku a nie power to musisz jednak trochę zainwestować w tył auta. Nie mówię że musi to być zrobiona półka bo to już lepiej zlecić komuś kto sie na tym zna, ale dobre głośniki o dużej powierzchni membrany basowej, uzupełnionej o conajmniej dwa głośniki grające w średnim i wysokim paśmie muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tobą. Dobry przód jak najbardziej ale żeby uzyskać naprawdę dobry efekt musisz też mieć dobry sprzęt na tyle. Przy niektórych rodzajach muzyki może się sprawdzi twoja teoria, ale jeżeli faktycznie chcesz iść na jakość dźwięku a nie power to musisz jednak trochę zainwestować w tył auta. Nie mówię że musi to być zrobiona półka bo to już lepiej zlecić komuś kto sie na tym zna, ale dobre głośniki o dużej powierzchni membrany basowej, uzupełnionej o conajmniej dwa głośniki grające w średnim i wysokim paśmie muszą być.

 

Czlowieku opamietaj sie. Dobry sprzet to nie wszystko, mozesz wsadzic szczytowa serie Focala, Lotusa czy DLSa, i g**no - nie zagra. Najwazniejsze to rozmiescic sprzet i go zestroic!

 

Nie wiem ile wy siedzicie "w tym fachu" - czy jak by to zwał. Ale pisanie i wprowadzanie ludzi w blad swietnie sie wam udaje. Z regoly nie montuje sie glosnikow z tylu, nie montuje sie glosnikow wspolosiowych, nie zaklada tub (dla janusza "walcow"), i nie prawda jest ze infinity to taki Hi-End.

 

Czy macie pojecie o dynamice dzwieku, o budowie przetwornika, skutecznosci, podziale pasma, umiejscowieniem systemu, przestrzennosci??

 

To juz zaczyna byc nudne. Kazdemu oddzielnie tlumaczyc dlaczego tak a nie inaczej. Moze i mnie ponioslo. Ale koledzy, nie przenoscie glupich plotek i opini.

 

Teraz przyznac sie kto byl w profesionalnym zakladzie CA badz na zawodach Soud-Off ??!!

 

[ Dodano: Pią 14 Wrz, 2007 16:33 ]

chcac miec dobrze grajacy system z glosnikami na tyle, potrzebujesz enkodera minimum 5.1, procesor dzwieku zliczajacy opoznienia, odtwarzacz wspierajacy taki dzwiek, i koniecznie nagrania zapisane w tym systemie, bo czegos musisz sluchac, nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam dj szmera

moge powiedziec tylko tyle ze ostatnio kumplowi robiłem audio w aucie upierał sie zeby zostawic tył bo wtedy wg niego dzwiek bedzie wszedzie i wogóle wymyslał cuda powiedziałem ze nie ma sprawy chce to bedzie miał i po 2 tyg wyciagnąłem mu ten tył żeby sprawdził jak słychac bez niego pojezdził pare dni i przodu juz załozyc nie chchiał.

zreszta sam sie o tym najlepiej przekonałem.

 

w wakcje pracuje troche w zakładzie gdzie zakladaja ca czasem roboty po godzinach, znam troche ludzi co sie tym zajmują i kazdy potwierdza to o czym piszemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że warto mieć głośniki z tyłu ale z uwagi na tych co właśnie na tylnej kanapie podróżują, gdyz nie trzeba za bardzo podgłaszać żeby osoby z tyłu np wysłuchały swobodnie wiadomości w radiu, przy głośnikach z przodu niestety wiąże się z dosyć znacznym podgłoszeniem a przez to trzeba krzyczeć żeby w tym czasie skomunikować się z osobami z przodu np komentując co tam rząd nam dziś wymyślił :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie jestescie zwolenikami tyłu :D Słyszałem kumpla auto zrobione przez firme CA z głosnikami z tyłu pod szybą (golf IV) wszystko wyroby Power Bassa, i powiem ze ładniej (według mnie) grały niż bez tyłu (golf III kumpla, tez na power bassach).Podobno sprzet kompletuje sie od głośników potem wzmaki i radio, prawda czy fałsz ? jak narazie mam skrzynie z głosnikiem rockfoorda HX2 i wzmaka hifonics brutus D-class (według mnie najładniej gra). Teraz szukam głośników, a na rynku jest kupe firm o których prawie nikt nie słyszał (chodzi o zwykłych ludzi :D) radio chyba bezie ALPINE CDA-9883R (nowe), bo o pionku nikt nic nie mówi, wiec chyba pójde za waszymi radami. teraz głóśniki :D jakie polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj przedział cenowy ja kupiłem niedawno morel dotech mkII 6" jeszcze nie założyłem ale słuchałem ich w niejednym autku no i powiem ze cud miód..

a pionki tez sa git polecam na ten rok wypuszczone deh 88rs ma procesor dzwieku BURR-BROWN tylko ta cena :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neostar, jezeli sie wozi i owszem, w takiej sytuacji mozna zastosowac dobrej jakosci glosniki wspolosiowe, podlaczajac je bezposrednio pod koncowke radia, jak jedziesz sam poprostu sciszasz balansem w radiootwarzaczu.

 

Glosnikow na tyle nie neguje, jezeli sa dobrze zestrojone i maja swoje zastosowanie. W amatorskich instalacjach czesto graja by grac, i podswiadomie jest lepiej w/g uzytkwnika, ale posluchajcie.

 

 

niebieski, Alpine swietny wybor.

Prawda jest ze sprzęt kompletujesz pod swoje preferencje, "ucho", upodobania, wlasne widzi mi sie i pod swoj portfel.

Glosniki: Polecam DLS badz Rainbow np. slx Deluxe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys za namowa DJ'a i Radek100nx zmienilem elipsy 4x6 na Helixy 165mm + syczki + wyciszenie drzwi w firmie zajmujacej sie CA. Roznica kolosalna, nie jestm audiofilem, mam pare plyt ze starymi ulubionymi mp3kami, pare audio, ktorych lubie sluchac. Po tej zmianie uslyszalem nowe instrumenty, nowe dzwieki w ogole wrazenei jakbym siedzial w studiu jakims.

Z przekory wrzucilem na tyl glosniki.... raz ich posluchalem i juz nigdy ich nie wlaczylem, gral tylko sam przod.

 

Osobiscie uwazam ze glosniki na tyle auta przydaja sie super... do zagluszania pasazerow :) zebym mogl jechac spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się pyta o sprzęt dla ludzi a wy tu wyskakujecie z HI-endem. Ja pisze jak na tańszym sprzęcie uzyskać dobry efekt. Nadal obstaje że tył jest potrzebny, choć w jednym się z wami zgodzę że lepiej grają głośniki w drzwiach (czyt. z przodu). Ale zawsze można tył trochę przyciszyć. Dzięki temu można uzyskać trochę "głębi" w dźwięku. To co opisuje DJszmer to jest sprzęt dla ludzi co nie mają na co pieniędzy wydać. Znam takich co szukając sprzętu do auta wybierają kable głośnikowe po 15tyś zł za metr, a cen innych elementów lepiej nie podaje bo od samych zer się kręci w głowie. Powiedzcie tylko po co to komu?? Ilu z was koncentruje się podczas jazdy na tym czy tylne głośniki grają idealnie równo z przednimi?? Ilu z was słyszy w aucie muskanie miotełek po talerzach?? W czasie jazdy to jest nierealne więc po co takie rzeczy montować i wydawać na nie grubą kase??

 

 

EDIT

 

Jest jeszcze sprawa słuchania MP3 które same w sobie obniżają jakość nagrania.Jak nie wierzycie to właczcie sobie na tym samym sprzęcie MP3 i zwykła płyte audio z tym samym nagraniem - nawet laik zauważy że jest gorsza dynamika i brakuje sopranów bo przy kompresji zostały usunięte. Co za tym idzie najlepszy sprzęt jak włączysz MP3 nie zagra i nie wyregulujesz tych braków niczym. Więc podumowując to co napisali moi przedmówcy i ja, proponuję ci kompromis. Jedne z wymienionych przez kolegów zestawów na przód, i coś średniej klasy na tył żeby w racie czego szło właczyć. Tuba to już twoja indywidualna sprawa czy ją zostawisz czy wyrzucisz. Tyle ode mnie. Wiecej nie proponuje bo widze że sa tu luzie co mają więcej doświadczenia z CA niż ja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...