Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie radio i głośniki wybrac ???


Gość niebieski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widać co mam pod opisem:Nie ma nic lepszego pod samo radio w cenie do 500 zł.Jakość przede wszystkim wykonania i dźwieku!!!Jedyne co bym zmienił to jednostka sterujaca, najlepiej alpine, clarion, kenwood.Komplet z tyłu jest idealny jeżeli wozimy dzieciaki, lub żone z małym dzieckiem.Do tego już tylko można dać 4-kanałowy wzmacniacz, podłączajac odseparowany przód na 2 kanały i mostkując 2 pozostałe pod suba w bagażniku,tylnie w półce pozostawić pod radio, ale to już wtedy robi się dyskoteka.Pamietać należy o jednym, czesto w naszych nismo fabryczna instalacja zasilajaca radio jest za słaba by pociagnąć dobre głośniki i wtedy konieczna jest przeróbka zasilania, ale to banał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączajac odseparowany przód na 2 kanały i mostkując 2 pozostałe pod suba w bagażniku,tylnie w półce pozostawić pod radio

 

o_O^

 

przod pod wzmaka a tyl pod radio? to zrujnuje wszystko :/ znajomy ma tak podpiete i tyl wyprzedza przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilem mu o tym ale ten dalej swoje :/

 

[ Dodano: Wto 25 Gru, 2007 20:05 ]

twierdzi ze nie bedzie tak grac na zewn. ma matiza i glosniki na polce obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tobą. Dobry przód jak najbardziej ale żeby uzyskać naprawdę dobry efekt musisz też mieć dobry sprzęt na tyle.

 

No to ladnie :P kolego muzyka jest nagrywana w stereo czyli należy odsłuchiwać jej na sprzęcie stereofonicznym więc totalną bzdurą jest montowanie głośników z tyłu auta. Podstawa to także wygłuszenie drzwi aby uzyskać przyzwoity dźwięk.

 

Nic nie zagra w aucie lepiej jak:

- dobry zestaw odseparowany tweeter+zwrotnica+midbass

- pod zestaw wzmacniacz

- wygłuszenie drzwi

- no i radyjko najlepiej Alpinke

 

Później jak nazbiera sie troche kasy można dodac wzmacniacz+subwoofer+kondensator dla poprawy dzwieku.

 

Napisalem dobry zestaw odseparowany i tutaj popelnilem blad :/ nalezy dobierac sprzet do swojego budżetu wiec dla jednego dobry to taki za 1000pln dla innego za 300PLN chodzi o to aby poczytać, zapytac fachowców jakie modele w jakiej cenie zagraja dobrze i takowy model nabyc.

 

I jeszcze jedno nie oszczedzac na kablach cos o tym wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do tych phonocarow trzeba juz wzmacniacz, na radiu to zagra bez rewelacji. poszukaj nizszego modelu tej firmy, y-lie (zolte), maja o polowe mniejsza moc i sa idelane do radia. Jelsi mozesz dolozyc to kup Helixy Dark Blue lub starsze Blue.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helixy

http://www.allegro.pl/item294941513_helix_..._f_vat_gw_.html

Phonocary

http://www.allegro.pl/item295197611_phonoc...ery_zestaw.html

 

który lepszy ?

imo Phonocary - bo mają oddzielne gwizdki

 

Ale liczę na was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinienes wybrac te zolte phonocary. To fakt, jest to zestaw odseparowany ale myslac o Helix'ie chodzilo mi takze o zestaw z tweeterami. TYlko ze one sa drozsze, trzeba za nie zaplacic w granicach 250-300zl (dlatego napisalem ze jesli mozesz dolozyc...).

Reasumujac- wez Y-Line'y-bedziesz zadowolony.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nieplanowałem zakupu nowego radia (teraz jest stary kaseciak z zdejm. panelem, 2x40W i 4 głośniczki z początku 90 latek :) ), ale dziś byłem w MM i był dzień wyprzedaży i skusiło mnie na popatrzenie radyjek w cenie 200pln :one: Były Clariony, Blaupunkty, Sony i inne gorsze - Clatronic, Technocoś itp.

Wyszło że kupiłem Sony CDX-A250, dobry wybór :?: :027: Teraz zastanawiam się, jak popodłączam zasilanie (raczej nie mam kostki ISO), mam ACC, antena zewnętrzna jest podnoszona siłownikiem i teraz z przycisku sobie ją podnosze.

Narazie będe chciał podłączyć to pod stare głośniki, w przyszłości wymienie 4 głośniki na coś (nie wiem co wybrać, ale cena to ok 200zł za wszystko), wymienie wszystkie kable, a na końcu może jakaś skrzynia do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepszy byłby Clarion.

 

Co do podlaczenia to ja sie tam specjalnie nie znam, ale jak chcesz zeby radio gralo tylko z kluczykiem to + pod ACC a co do glosnikow to najlepiej byloby chyba tak jak mowisz puscic nowe kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helixy

http://www.allegro.pl/item294941513_helix_..._f_vat_gw_.html

Phonocary

http://www.allegro.pl/item295197611_phonoc...ery_zestaw.html

 

który lepszy ?

imo Phonocary - bo mają oddzielne gwizdki

 

Ale liczę na was

A ja Ci powiem tak: jeżeli chcesz usłyszeć coś nowego z twojego ulubionego utworu lub albumu, to wybór jest oczywisty Helix. Jeżeli szukasz basu, solidnego i czystego to midbasy, nawet po wytłumieniu drzwi, nie dadzą ci tego co mała skrzynka pod wzmaka.Oczywiscie mam Helixy i nic innego nie polece, trzeba posłuchać a później kupować!Najważniejsze Helix może grać pod samym radiem, wydajnie i czysto, dodatkowo pod wzmakiem to już extraklasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już troche od zakupu radia mineło, jeszcze leży w pudełku i czeka na montaż. Ale już niedługo ...

 

Z miesiąc temu kupiłem głośniczki 13cm - Helix DB 6.1 do przednich drzwi i 10cm Helix DB 5.1 na tył. Wczoraj ruszyło mnie, by wymienić je, narazie poszedł tył w ruch i wyszły ładne kwiatki z tego :D

Walczyłem pare godzin z wyciągnięciem tylnej kanapy i półki tak by nic nie połamać i dziś zobaczyłem jak wyglądają ponad 20-letnie Blaupunkty 30w Made in West Germany :diabel: Nawet ładnie grały jeszcze, ale nadszedł czas.

 

Niestety przy montażu nowych głośniczków, które mocno ewulowały od lat 80-tych i stały się większe, był problem przy ich założeniu. Niestety z racji konstrukcji tylnej półki nie da się założyć dystansów, nie chciało mi się biegać, szukać a potem i dorabiać - poleciałem najprostszą drogą - podkładki gumowane do mocowania dachów np. garaży :D Dzięki temu powinno się nic nie tłuc i spełniać swoją role - wyżej usytułować głośnik :one:

 

Kilka fotek z roboty (do niedzieli wrzuce relacje z pracy przy drzwiach przednich):

 

dsc00636bf1.th.jpg dsc00639ms6.th.jpg dsc00640rf2.th.jpg

dsc00642xx6.th.jpg dsc00643qp8.th.jpg dsc00644aa8.th.jpg

 

 

Jeszcze pytanko o dystanse, z tyłu nie było "technicznej" możliwości zastosowania normalnych dystansów bo połać jest nierówna i głośnik tylko jest przykręcany na 3 śruby.

Dziś zajrzałem do drzwi przednich i znów bez ok 2cm dystansu się nie obejdzie, ale jest równo i można zastosować dystans z mdf, ale pytanie, czy jest sens ? Za dystanse z mdf musze dać z 10zł za sztuke, a podkładki kupie za 2zł i starczy na 2 głośniki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...