Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Warianty wyposażenia i różnice w PRIMERACH


Gość marekmarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to to to : post-54264-0-66831200-1358539566_thumb.jpg tu gośc ma dookoła zegarów, na dole i na gałce od biegów, a nie ma na kierownicy. ja mam na dole i na kierownicy ale nie mam na gałce... rozumiem że np kierownicę, a tym bardziej gałke od biegów mógł poprzedni własciciel wymienić ale ten panel dookoła zegarów??? juz wolałbym w ogóle nie mieć tego drewna, niby drewna:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiny z naklejki same w sobie są byle jakie a różnice temperatur potęgują ich brzydotę. Fajne są profesjonalne oklejki desek totalna zmiana desgnu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

to mojej facet w zakładzie powiedzial że za:

okjejenie tego całego plastikowego kokpitu czyli tego co jest w tej powyżej fotce w tym niby drewnie+ popielniczka+panel szyb elektrycznych+konsola srodkowa

zaśpiewał 490 zł. Ale to jako ten hydronadruk czyli okręcic wyczyscic i ta folia na wodzie jest,wkąłda się element i to przywiera. Opis dokłądny na encie jest.

500 zl za taie coś to chyba drogo co?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam pojęcia co do wartości. Ja myślałem o zamszu czy coś na moje chektary plastiku.Ale ten hydrocrbon wygląda fajnie. Jak masz kasę to oklejaj zawsze milej wsiada się do swojego :nissan2: jak jest indywidualne w środku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A zapomnialem dopisać-do tego jeszcze miało być raczki do zamykania,oklejenie słupków( to co w p11.144 jest wzdłóż drzwi taka folia czarna) carbonem ;d

jak nazbieram to czemu nie ;)

na razie inne wydatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A pewnie że mogę :)

 

Drobne różnice między p11.144 do 09.2000 a po tej dacie czyli tzw lifcie liftu. Niestety oprócz estetyki inne zmiany to raczej cięcia kosztów:

 

po 09.2000

 

- inne zegary (wsk. temp silnika poniżej wsk. paliwa, obrotek do 8 tys z niższą odcinką - 6600, dioda immo na zegarach nie na podszybiu.

- inny wyswietlacz komp pokładowego, znaczy inaczej rozmieszczone wyśw informacje

- inne "pokrętło" reg elektycznej lusterek (okrągłe takie jak w p12)

- inna kierownica (jak w p12)

- wsk. poziomu płynu spryskiwaczy (nie jestem pewien czy we wcześniejszych też nie było, w ostatnim wypuście jest na pewno)

- trochę inna gałka zmiany biegów ? (z taką plastikową plakietką)

a teraz z cięć niestety

- pojedyńcze uszczelki drzwiowe zamiast podwójnych, tzn są tylko te wokół otworu drzwiowego karoserii, brak tych biegnących spodem samych drzwi! (niestety róznica w wytłumieniu zauważalna)

-brak uszczelek maski silnika (dwóch nad reflektorami i środkowej wzdłuż chłodnicy)

- brak uszczelek pod migacze boczne te w błotniku!

- brak stopki, podstópki, podnóżka (jak zwał tak zwał) lewej nogi. Zn nie ma tej gumowo plastikowej łatki , jest czysta wykładzina! Bardzo mnie to irytuje.

- brak plastikowych szybek/osłonek na wyświetlaczach reg temp i nawiewu klimatyzacji.

- lampka bagażnika nie przykręcana na wkręty a jedynie na wcisk który się często łamie ;/

- z mechanicznych to Primy po tym okresie teoretycznie powinny mieć z tyłu znowu mniejsze tarcze tj 257mm zamiast 278 i "nowe" wsp hamulców.

- zmiany w elektryce. Brak osobnego modułu odpowiedzialnego za sterowanie c. zamkiem. Ma on swoją nazwę lecz teraz nie pamiętam. Najlepsze jest to że schematy elektryczne do modeli po 2001r nie istnieją a są trochę inne.

[Nissan z**e]

Primera ta po lifcie liftu ma antenkę z przodu na dachu. Z tego co jeszcze zauważyłem to ma najczęściej listwy progowe i zderzakowe w kolorze nadwozia,chromy na nerce,klamkach wew,zew,oraz nawiewach i SR20 ma obrotomierz do 8000 obr (przed liftem liftu 9000)

Lift liftu miał podgrzewane lusterka (włączane wraz z ogrzewaniem tylnej szyby) Teraz wszyscy sie rzuca do aut żeby sprawdzić ;)

U mnie pierwsza rejestracja pojazdu to 5 wrzesień 2000r.

z wersji przed liftem liftu:

-wskaźniki na tym samym poziomie, immo pod szybą, obrotomierz do 9tys.

-kierownica raczej z przed drugiego liftu, znaczek tłoczony nie przyklejany.

-kontrolka płynu spryskiwaczy-jest

-gałka zmiany biegów z wytłoczeniem "rozpiski biegów", cała gumowa.

-uszczelki drzwi pod spodem-są

-uszczelki lamp przednich są, nad chłodnicą też jest

-brak wygłuszenia maski

-uszczelki pod kierunkami bocznymi- są.

-podnóżek lewej nogi kierowcy-jest

-szybki wyświetlaczy klimy-są

-tylna tarcza ok 275mm (nie chce mi się zdejmować koła żeby dokładnie zmierzyć), a wspomaganie hamowania to chyba nie u mnie :D (miałem okazję jeździć golfem IV z 2000r. i tam jak się człowiek zapomni i naciśnie na hamulec to koła wgryzają się w asfalt-w primerze trzeba się wysilić.

-antena z tyłu

z wersji po lifcie liftu (z tego co pisze kolega wyżej)

-listwy progowe to jeśli chodzi o te widoczne dopiero po otwarciu drzwi to u mnie są chromowane, a te "a la" progi zewnętrzne są w kolorze nadwozia, listwy na drzwiach w kolorze nadwozia, listwy zderzakowe? u mnie nie ma czegoś takiego, zderzaki są całe gładkie beż żadnych wstawek, edit. właśnie widziałem primerę i miała dolną część zderzaków czarną jak w niektórych samochodach jest taka nakładka/dokładka obniżająca wizualnie samochód, tylko u mnie ta część zderzaków to jest wytłoczenie i stanowi całość zderzaka i jest w kolorze nadwozia.

-chromy na grillu, klamki zew i wew, przycisk ręcznego, suwaki na nawiewach to jakieś naklejki wyglądające jak chrom,  chrom na listwach w progach z napisem logo nissan'a.

-lampka bagażnika na wcisk-już zdążyłem połamać zatrzask przy wyciąganiu :P

-regulacja lusterek ma okrągłą gałkę

-lusterka grzane wraz z tylną szyba (chyba tak jest wszędzie)

-nie wiem o co chodzi z tym osobnym modułem do sterowania centralnym zamkiem ale jeśli Kolega miał na myśli ten przycisk obok kierownicy otwierający drzwi i klapę bagażnika to u mnie jest.

Edytowane przez LOOKEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze co innego :-) chociaż bardzo podobnie jak u mnie, tak na szybko patrząc to różni nam się tylko antena (ja mam z przodu) i kierownica. Reszta chyba to samo.

 

System BAS (wspomaganie hamowania) miała seryjnie każda Primera P11.144, chociaż rzeczywiście - trzeba się trochę wysilić żeby to włączyć. Ale zasada działania tego systemu jest właśnie taka że włącza się tylko kiedy naprawdę tego potrzebujesz, a nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge sprawdzić vin.. w sensie opis...SJNTEAP11U0504611

Ja mam w wyposażeniu ;


-ABS
-wspomaganie
-regulacja kierownicy
-regulacja swiateł - el.
-zderzaki w kolorze nadwozia
-elktr. lusterka,podgrzewane

- podgrzewane siedzenia
-imobiliser
-centralny zamek+autoalarm
-podlokietnik,przod ,tył
-tapicerka welurowa
-roleta tylni

-climatronic

i więcej nie pamietam :)

Generalnie wersja skandynawska wyprodukowana w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj dokładnie,nie pamiętam gdzie, ale są na forum tematy z linkami do odczytywanie VINu, z tego co pamiętam koledzy pomagali w odczytaniu VINu z większą ilością informacji o wyposażeniu bo te internetowe strony podają bardzo mało informacji. ewentualnie inne fora nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w posiadaniu programu serwisowego Nissana (FAST) gdzie można rozkodować VIN. Mam go z netu kiedyś ściągnięty, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć. W każdym razie tego który podałeś nie da się rozkodować - sprawdź dokładnie pod maską, może masz błąd w dowodzie.

 

SJNTEAP11U0504611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już znalazłem w necie ten programik tylko jestem w pracy i więc jak wrócę to mogę zasssać :D

jak mi się uda to dam znać, będziemy rozkodowywać ...

Edytowane przez LOOKEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko on często po ściągnięciu nie działa :-) miałem tak kilka razy że go ściągnąłem w różnych wersjach, niby udało się uruchomić ale nie znajdował wielu VINów podawanych przez forumowiczów. Ten który mam teraz znajduje wszystkie które się w ostatnim czasie pojawiały na forum, oprócz kolegi alaniasty.

Jeśli ktoś ma miejsce do udostępnienia 5,5 GB to mogę wrzucić :-) obejmuje nissana na właściwie cały świat. Ewentualnie jeśli interesuje kogoś tylko europa z kierą po lewej, to zajmuje 1,3 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

europa z kierą po lewej jak dla mnie jest git opcja, jak możesz to postaw torrenta na bezpośrednim łączu i podeślij link;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

tylko ja mogę to odpalić jak wrócę do domu ok 16:00 , będziesz miał w tedy włączonego kompa? napisze do ciebie na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej umówmy się na wieczór (po 19) bo teraz też jestem w pracy i nie wiem czy IT mnie tu nie ścignie za torrenty ;-) zostawię w domu kompa na całą noc i wszyscy zainteresowani będą sobie mogli pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...