Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mp3 player zamiast zmieniarki ze sterowaniem z poziomu radia


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Jako ze od pewnego czasu proboje znalezc rozwiaziazanie nastepujacego problemu - posiadam nissana primere p11.144 z fabrycznym radiem blaupunkt na kasety,

do radia jest fabryczne sterowanie na kierownicy i obsluga dedykowanej

zmieniarki clarion CV 707 na 6 cd ktora posiadam...

calosc mi generalnie odpowiada z jednym malym zastrzezeniem...

 

zmieniarka jest na CD-Audio i zaczyna chyba cos siadac - raz widzi niektore

plyty raz nie, cos tam trzeszczy w czasie odtwarzania - generalnie siada....

 

szukam rozwiazania ktore pozwali mi podlaczyc w samochodzie do istniejacego

radia np. inna zmieniarke cd lub zmieniarke mp3 lub zwykly odtwarzacz mp3

ale nie za pomoca istniejacych rozwiazan - np. kasety przejsciowki lub

transmitera FM, gdyz takie rozwiazanie nie satysfakcjonuje mnie jakosciowo jezeli chodzi o

odtwarzany dzwiek...

 

Szukalem, szukalem i znalazlem firme ktora produkuje interfejsy konwertujace standard zmieniarki nissan clarion na inne (sony, alpine), w cenie okolo 280 zl

 

http://www.iron.from.pl/index.php?id=16,0,0,1,0,0

 

firma ta tez produkje playery mp3 w pelni integrujace sie z fabryczna instalacja radiowa...

 

http://www.iron.from.pl/index.php?mp3

 

Specjalizowane odtwarzacze MP3

Opracowana przez naszą firmę rodzina odtwarzaczy audio MP3 z serii CDI-100 to unikalne urządzenia zastępujące fabryczną zmieniarkę CD i umożliwiające nieskrępowane korzystanie ze zgromadzonej domowej kolekcji utworów muzycznych również w podróży.

(ciach)

99790add40e92d5db50d6311f957e38e.jpg

Wbudowane oprogramowanie odtwarzaczy CDI-100 zapewnia pełną integrację z fabrycznym systemem audio samochodu. Bezpośrednie podłączenie odtwarzacza CDI-100 do wejścia zmieniarki, w przeciwieństwie do dostępnych na rynku odtwarzaczy z modulatorem FM, zapewnia maksymalne pasmo przy minimalnych zniekształceniach sygnału audio.

 

niestety, firma ta, takie odtwarzacze oferuje tylko do toyoty i hondy... do nissana nie ma.

rozmawialem jednak z szefem tej firmy, ktory powiedzial ze nie ma problemu by stworzyc taki odtwarzacz do nissana, tylko ze wzgledu na brak czasu i nikle zapotrzebowanie na tego typu sprzet po prostu tego nie robia... jednak gdyby zainteresowanie zakupem takiego urzadzenia by byly, mogli by pomyslec nad produkcja... cena jednostkowa wynosila by okolo 290 zł

 

sluchajcie... moja propozycja jest taka - jezeli sa/beda chetni na zakup takiego odwarzacza, zrobmy liste i przekazemy ja firmie IRON Electronics i moze wtedy chetniej zabiora sie do pracy nad stworzeniem takiego odtwarzacza do nissana ???)

 

ciekawy jestem waszych opini...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie w to wszedł, rozumiem że podany przez ciebie interfejs wraz z odtwarzaczem emuluje zmieniarkę więc możliwe jest np. sterowanie zmianą utworów z kierownicy oraz wspólpracuje on z wyświetlaczem radia. Czy obsługują one tylko karty SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie w to wszedł, rozumiem że podany przez ciebie interfejs wraz z odtwarzaczem emuluje zmieniarkę więc możliwe jest np. sterowanie zmianą utworów z kierownicy oraz wspólpracuje on z wyświetlaczem radia. Czy obsługują one tylko karty SD ?

 

z tego co wyczytalem na stronie IRON Electronics to tylko sd - nie ma problemu, karty sa tanie jak barszcz - wczoraj kupilem 2 gb za 50 zl,

 

a obsluga wyglada tak:

plik mp3 widziany jest jako track, natomiast kazda playlista jako plyta i tym sie steruje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK więc przy kosztach które podałeś ja wchodzę na 100 % - idealne rozwiązanie

 

[ Dodano: Czw 04 Paź, 2007 16:14 ]

Bruneros widzę że ciężki temat, ja jestem zapalony do twojego pomysłu bardzo ale z tego co obserwuję to zainteresowanie niezbyt wielkie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że podejdzie do naszych radyjek ? Bo na stronie producenta wymieniają wprawdzie primerę i almerę ale nie podają roczników. Jakby podeszło to wystarczy zebrać parę osób i można zamawiać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno podejdzie - zlacze te samo

http://www.xcarlink.it/nissan.html

 

pisze wlasniez tm gosciem z wloch, podeslal fotki zlacza i wyglada na 100% zgodne :-)

 

dostalem takie info, czekam jeszcze na idpowiedz i bede zamawac...

 

Hi Michal,

 

Xcarlink interface for Nissan it's already in stock and ready to ship.

It cost 105 euros shipping to your country included

(international registered uninsured mail)

You can paypal me or you can make a bank transfer (slowest)

Regards,

 

Giuliano

 

idea dzialania jest taka na pamieci flash / usb

robimy fodler cd01 do cd06 , w kazdym folderze mozna wrzucic 99 plikow mp3,

pliki sa widziane jako tracki cd, foldery jako plyty i wszystko gra... :-)

 

105 euro troche duzo, bo mozna za to kupic firmowe radyjko grajace mp3.... ale coz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wymiany radia, dochodzą jeszcze koszty przejściówki, zaślepki i przycisku awaryjnych więc lekko licząc ok 100,-. Nie masz sterowania z kierownicy no i wysiadając z samochodu musisz pamiętać o zabraniu ze sobą panela :-). Mnie tam osobiście moje firmowe radyjko się podoba i nie chciałbym go zmieniać więc gdyby udało się zebrać parę osób i zmniejszyć koszty wysyłki to bym się pisał. Może gdybyśmy kupili parę sztuk to zeszliby odrobinę z ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowalismy u goscia znalezionego przez wegierskie allegro czyli teszvesz

 

http://www.teszvesz.hu/item251686102_xcarl...i_radiohoz.html

tu link do wersji dla ipoda, moze skonczyly sie mu aukcje z wersja USB ? najlepiej napisz do niego

 

gosc blyskawicznie odpowiada na mejle, zrozumiala angielszczyzna :-)

kase przelewasz przez paypala, wysyla kurierem DPD (masterlink) - 17 euro

 

http://www.xcarlink.hu/

jarmy.richard@externit.hu

Richard Jarmy

managing director

Tel: +36 20 9238 489

Fax: +36 20 297 962

http://www.externit.hu

Skype: jarmyricsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i interfejsy dotarly...

 

tak toto wyglada:

zestaw.JPG

 

niestety po podlaczeniu okazuje sie ze nie dzialaja - oprocz wtyczki do gniazda zmieniarki sa 2 przewody do podlaczenia. wg opisu wyslanego przez sprzedawce trzeba to ak podlaczyc: Yellow with fuse: +12V, Blue cable: ACC +12V

 

podlaczylem wiec wgt. schematu

xcarlink.jpg

 

ale w interfejsie miga dioda podlaczonej pamieci flash, ale nie daje sie przelaczyc przez SRC na zmieniarke - widac interfejs nie przedstawia sie radiu jako zmieniarka, albo gdzie sjest jakis blad...

 

jak ktos bardzo chce to moze zobaczyc filmik jak sie toto "nie dziala"

http://www.bruneros.md4.pl/xcarlink/MVI_1760-1.wmv

nakrecilem cos takiego by pokazac sprzedawcy o czym mowie, ten wyslal to do chinczykow - producentow interfejsu i czekamy na rozwiazanie...

 

btw. wiecie moze czy w zlaczach zmieniarek nissana przy radiu byly jakies roznice ktore mogly by powodac niekompatybilnosc ????

 

M

 

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2007 15:00 ]

wlasnie dostalem odpowiedz od sprzeawcy ze chinczycy potwierdzili ze jednak ten adapter nie jest zgodny z radiem z p11.144 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewykluczone ze ten adapter BEDZIE kompatybilny z p12 - ja naocznie sie przekonalem wraz z Pablo ze nie jest zgodny z fabrycznym radiem z p11.144 - z czego to wynika nie wiem...

 

chinczyki ktore to produkuja przez sprzedawce z wegier od ktorego kupilismy adaptery

przekazaly wiadomosc:

 

"for this situation, this is a compatibilty. if he can ofer us the radio, we will send one adapter for free after development..."

 

czyli generalnie jakby wyslac chinolcom radio z p11.144 stworza kompatybilny adapter i wysla jedna sztuke za friko... tylko czy to gra warta swieczki ? podobno to dosyc nowy produkt i mysle ze wraz z jego rozwojem problem kompatybilnosci z poszczegolnymi modelami nissana sam sie rozwiaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jedna to głośniki, druga to steroanie zasilanie i sygnały różne, trzecia kostka to komunikacja ze zmieniarką.

mam pytanie ile kabelków leci od tego Xcarlinka do radia? oprócz zasilania oczywiście.

Ja mam od zmieniarki 2 na sterowanie i 3 na sygnał (prawy lewy, masa). Pozostałe kable są ale jakby nieaktywne, może radio blaupunkta inaczej komunikuje się ze zmieniarką niż radia Clariona z nowszych modeli aut z CV 707? może wystarczy kabelki przełożyć.

Widzę, że cytujesz kablomanię ze stony studio24.pl,ale tam nie ma rozpisu mojego radia Clariona i nie do końca zgadza się pinologia - jesli jest radio z wyświetlaczem centralnym - pinologia jest inna.

Niestety pinów od mieniarki nigdzie nie znalazłem i nie rozpracowałem, po prostu kupiłem kabel idziała, ciekawe, czy Xcarlink by zadziałał u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kurpasban

I co jak sie skonczylo to poszukiwanie ?

 

Tez szukam i znalazlem cos takiego tylko ptytanie czy zadziala ?

 

ADAPTER INTERFEJS AUX-IN dla wejść zmieniacz CD

 

Lub jak juz zniknie ta aukcja to poszukac w Allegro haslo:

"ADAPTER INTERFEJS AUX-IN dla wejść zmieniacz CD"

 

Rozumiem ze to nie bedzie dzialac z niektorymi radiami bo bylo juz przerabiane ?

http://allegro.pl/item280707803_zmieniarka_nissan_mp3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam i znalazlem cos takiego tylko ptytanie czy zadziala ?

mam takie cosik,podpiołem pionka przez aux do mp3 i ........ straszna kupa jest,szkoda kasy moim skromnym zdaniem :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...