Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mp3 player zamiast zmieniarki ze sterowaniem z poziomu radia


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kurpasban
Tez szukam i znalazlem cos takiego tylko ptytanie czy zadziala ?

mam takie cosik,podpiołem pionka przez aux do mp3 i ........ straszna kupa jest,szkoda kasy moim skromnym zdaniem :zly:

 

Kupa z dzwiekiem czy kupa z emulacja zmieniarki czy jescze cos innego ?

 

Nadmienie ze mam radio fabryczne PN1268V w Tino i szukam, szukam jak by tu iPoda podpiac.

 

 

Tyl radia PN-1268V czyli bez AUX ale z wejsciem na zmieniarke (nadzieja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, polecam wyprowadzić sobie wejście liniowe z radia i podłączyć pod nie dowolny odtwarzacz MP3. Jakość dźwięku z w moim przypadku lepsza od zmieniarki. Ten patent wymaga jednak wiedzy elektronicznej ale efekt jest niesamowity. Modyfikacja polega na wpięciu się przed przedwzmacniacz na płycie głównej radia i odcięcie zakresu MW/LW, który i tak nie jest wykorzystywany przez zdecydowaną większkość słuchaczy radiowych. Działa to tak: przełączam w radiu zakres fal na MW/LW i włączam empetrójkę, poczym z głośników zaczyna płynąć muzyka jakości CD. Co do emulatora MP3 pod wejście zmieniarki to może i wygodne ale ma pewne ograniczenia, np. jeden folder może mieć max. 99 utworów, można stworzyć tylko 6 folderów, brak wyszukiwania utworów po wykonawcach, brak możliwości tworzenia playlist i innych przydatnych funkcji, które ma każdy odtwarzacz MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model radia? Jeśli elektronika nie jest Ci obca i zdobędziesz schemat do radia to sam jesteś w stanie coś podobnego wykonać ;) Czy Twoje radio nie jest czasami kodowane przez immobilizer? Jeśli jest to nie uruchomisz go poza autem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemo007

Może dysponuje ktoś schematem do naszych nieszczęsnych radyjek w P11.144 - zawsze łatwiej coś pokombinować bo radia kasetowe to już przeszłość :diabel: Tak na marginesie - dlaczego nie produkowano radia z cd do tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model radia? Jeśli elektronika nie jest Ci obca i zdobędziesz schemat do radia to sam jesteś w stanie coś podobnego wykonać ;) Czy Twoje radio nie jest czasami kodowane przez immobilizer? Jeśli jest to nie uruchomisz go poza autem :/

 

Niestety jezd ;(

Czyli rozumiem, kupa???

 

Niech tych Japońców gęś kopnie, kabel do zmieniarki tylko oryginalny, radio zakodowane, tak jakby ktoś kiedyś chciał je kraść i handlować, może u nich kaseciaki droższe od tych z CD? Jako zabytki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak jak napisał kolega Gregory można wyprowadzić wejście AUX. Udało mi się to bez rezygnacji z żadnych fal radiowych, jedynie wystarczy podpiąć się pod CD jeżeli jest i wkładać płytę na której nie ma żadnej ścieżki dźwiękowej. Jeżeli natomiast macie kaseciaka, można spróbować podłączyć się pod głowice kaset i wkładać pustą kasetę bez taśmy ale nie wiem jaka będzie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość sunny001

kupilem urzadzonko do odtwarzania MP3 ktore wpina sie w miejsce zmieniarki jest to cos jakby wirtualna zmieniarka i chcialbym je podlaczyc konkretnie chodzi mi o zasilanie . Na jednym kablu jest oznaczenie ACC a na drugim BAT . Czy ktos by mi pomogl i napisal dokladnie gdzie w Nissanie Primerze P12 moge podlaczyc te kabelki. Chodzi mi dokladnie w ktora kostke i kolor kabli w ktore moge sie wpiac tymi ACC i BAT. Wiem ze oznaczenia te to prad staly i zmienny czyli ze stacyjki ale gdzie mam sie wpiac zeby mi to urzadzenie napewno dzialalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy bedzie urzadzenie dzialalo to nie da sie zagwarantowac. kilka osob mialo cos podobnego i lipa. jak chcesz podlaczyc to proponuje znalezc gdzie w radiu jest plus i sterowanie miernikiem lub zaroweczka na 12V. i pod te kabelki to podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzadzonko dziala loguje sie bo bylo podlaczone w innym P12 ladnie logowalo sie zamiast zmieniarki trzeba bylo tylko zaraz po odpaleniu autka nacisnac szybko guzik SRC na konsoli tak aby komputer pokladowy mogl je odczytac . Nastepnie na ekraniu pojawial sie napis CD CHANGER i mozna bylo miec 9 katalogow w ktorym bylo po 99 utworow taka musi byc konfiguracja na karcie SD na ktorym sa nagrane MP3 . Kazda katalog musi byc nazwany CD01,CD02 itd az do CD09. Problem moj polaga na tym ze nie umiem u siebie podlaczyc zasilania ACC i BAT - dwa kabelki ktore trzeba podlaczyc i trzeba dokladnie wiedziec gdzie je podlaczyc poniewaz w P12 jest system NATS ktory nie pozwala ot tak sobie znalesc miernikiem jakis kabelek i sie wpiac potrzebuje dokladnie wiedziec gdzie w jakim miejscu do jakich kabli moge podlaczyc ACC i BAT tak aby bez problemu urzadzenie dzialalo i wiem ze to sie napewno da zrobic bo mialem okazje widziec jak to urzadzenie dziala potrzebuje tylko precyzyjnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w P12 bez zadnego problemu moglem sprawdzic gdzie jest zasilanie. poprostu bierzesz miernik i do kabelkow przymocowujesz dwie szpileczki. wtedy bez odlaczania radia od kostek mozesz sprawdzic gdzie co jest. wiem tylko ze jedna kostka jest od glosnikow druga od zmieniarki trzecia od zasilania ale nie pamietam ktory kabelek byl w jakim miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dzisiaj zamontowałem xcarlinka. Koszt z montażem 350zł (Warszawa). Mogę podłączyć pendrive, sd, czy minijack.

Działa ok jednak jest małe ale...

Problem pojawił się kiedy zmieniłem z mp3 (tzn emulatora zmieniarki) na CD i na RADIO a następnie znowu chciałem przełączyć na mp3 i nie ma....

Jak zapalam silnik to jest już ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może i tak mam podłączone. Jednak się już dowiedziałem że xcarlink tak działa niestety z nissanami. Inne marki nie mają z tym problemów. Czekam aż przyjdzie nowe pudełko to wymienią mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do tematu z jednym pytankiem :)

 

Znalazlem takie cudo: http://www.allegro.pl/item430087885_zmieni...2gb_gratis.html i poprosilem sprzedawce o mozliwosc podpiecia go i sprawdzenia przed zakupem (zobaczymy co odpisze).

Zastanawiam sie tylko czy jezeli mam pod siedzeniem subwoofera to poprowadzona tam jest instalacja zmieniarki. Jakies luzne kostki niby tam sa ale musze sprawdzic jakie dokladnie...

 

Edit: sprzedawca sie odezwal i zapewnia, ze bez problemow bedzie to dzialac z fabrycznym zestawem P12. Istnieje mozliwosc wyprobowania przed zakupem wiec w przyszlym tygodniu bede testowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

moj 1 post na forum, ale mam nadzieje ze sie komus przyda,

czytalem to forum zanim zamontowalem carlinka, czytalem tez inne fora na ten temat

osobiscie mam carlinka zamontowanego w Tino, dzis to uczynilem :)

kilka uwag jak to dziala:

1. po wylaczeniu radia bez gaszenia silnika jest problemik.

radio po ponownym jego wlaczeniu nie widzi zmieniarki, jesli radio chodzi caly czas to bezproblemowo mozna sie przelaczac mieszy fm i kaseta i zmieniarka.

2. Nie wiem czy to jest istotne ale na jednym z forum ( forum mazdy to bylo) znalazlem goscia i od niego kupilem sprzet. Jest to jak mnie zapewnial najnowsza wersja carlinka.

model V, podobno bardziej dopracowany pod wzgledem kompatybilnosci z Nissanem, poza tym oczywiscie kilka nowinek, jak np. mozliwosci przewijania utworow, oraz co mnie przekonalo do zakupu - zestaw glosnomowiacy na bluetooth.

Zestawu jeszcze nie zainstalowalem takze sie nie wypowiem o jego zaletach, ale podobno ladnie wycisza muze i bezproblemowo laczy sie z komora,

 

Tyle w temacie, pozdrawiam i zamieszczam foty z instalacji :)

 

Radio

 

Okablowanie ACC i BAT

xcarlink w schowku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odnoszac sie do tego co napisales powyzej o tym ze jak przelaczysz na radyjko to pozniej nie mozesz wrocic do Xcarlinka podpowiem ze znalazlem na to prosty lecz skuteczny sposob. Na kablu z oznaczenienim ACC zainstalowalem przelocznik zwykly najzwyklejszy przelacznik i po odpaleniu autka klikam w ten przelacznik ustawiajac jednoczesnie CD CHANGER na konsoli i zawsze jest ok potem moge klikac pomiedzy radiem,cd i xcarlinkiem . Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu samochodu musze ten przycisk nacisnac. Wyglada to poprostu tak jakby komputer pokladowy widzal Xcarlinka dopiero wtedy kiedy zostanie on zresetowany chociaz najlepsze w tym wszystkim jest to ze i tak widzi ostatni przeze mnie odsuchiwany utwor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bob123, z tego co czytam, chodzi o mnie. ;) Cieszę się, że w ogóle Ci to działa (nie dałeś żadnego znaku na priv i nie odpisałeś też na moje zapytanie w tej sprawie). Na równi z Tobą zakupu dokonał także użytkownik Nissana Primery P12 - niestety nie uruchomił wcale xCL, zatem zwrócił towar. Tobie oczywiście też to przysługuje jeśli nie jesteś zadowolony.

 

Z Nissanem jest zdecydowanie największy problem. Mało osób się decyduje na zamontowanie tego rozwiązania - może ze względu na skomplikowaną operację podłączenia. W innych modelach nie trzeba ciąć kabli, "mierzyć prądu", wystarczy podłączyć i gra.

 

Męczyłem producenta o jakieś instrukcje, ale jedyne co mi przysłał, to jakąś g... fotkę pęczka kabli. Żadnych więcej informacji od "żółtego" nie udało się wyciągnąć. :| To smutne, ale on nie daje praktycznie żadnego wsparcia. Wszystko co wiadomo na temat xCL, to doświadczenia użytkowników z sieci. Pierwsi szlak przecierali Mazdowicze (w tym ja), ale w M6 po za problematycznym rozbieraniem konsoli i lutowaniem jednej ścieżki w radiu wszystko potem śmiga bez zarzutu.

 

Kończę ten wywód, na ten czas spróbuję pomęczyć Chińczyka jeszcze. Jeśli możecie, to podajcie dokładne dane swoich radyjek i ew. jakie problemy występują. Jeśli ktoś ma umiejętności i chce pomajsterkować, mogę podesłać do testów sztukę do Nissana.

 

PS jeszcze dodam taką uwagę. W przypadku volkswagenowskich starszych radioodtwarzaczy kasetowych z zamontowaną oryginalną zmieniarką jest dosyć "dziwna" sytuacja. Wyboru źródła dokonuje się jednym klawiszem cyrkulując pomiędzy FM/ZmieniarkaCD/kaseta/ew xCL. Teraz uwaga. Jeśli kaseta jest "pusta" to xCarLink jest widziany. Ale wystarczy wsadzić kasetę i już go nie ma. Analogicznie odłączając CD, jest widziana kaseta i xCL. Do tego "cyrkulacja" pomiędzy źródłami wygląda tak: FM-xCL-FM-Zmieniarka CD Fabryczna-FM-xCL. Jak widać, kombinacja dość dziwna. Do przodu i do tyłu... Informację o takim stanie rzeczy przekazał mi airbob

 

Jeszcze mi coś przyszło do głowy. Czy może być tak, że port zmieniarki trzeba aktywować jakoś? W Mazdzie trzeba zlutować ścieżkę, w Peugeotach trzeba jechać podłączyć się pod komputer i aktywować zmieniarkę, w Toyotach trzeba zastosować specjalny trójnik, bo wtyczka zmieniarki jest zajęta i po jej wyjęciu a następnie podłączeniu xCL ten przestaje być widoczny. Może w Nissanie też jest jakiś haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza sie Myjk o tobie pisalem :)

Sunny - tez myslalem nad takim rozwiazaniem i byc moze to zrobie, ale u mnie nie ma takiej potrzeby jak piszesz zeby cos kombinowc za kazdym razem

u mnie dziala ok do momentu wylaczenia radia (np. podczas pracy auta ) wowszas nie moge wrocic do zmieniarki, wylaczenie zaplonu i ponowne uruchomienie powodu restar i wszystko smiga ok.

dzis zamontowalem zestaw glosnomowiacy z kompletu, troche jest z tym zabawy zeby kabelki przeciagnac pod plastikami, ale juz wszystko jest na miejscu, dziala ok (zestaw dziala tylko podczas pracy zmieniarki, na radiu nie dziala) jakos moze nie rewelacyjna ale tez nie ma do czego sie przyczepic

 

pozdrawiam wszystkich i zycze pwodzenia z xcarlinkiem.

ps. przypomnialo mi sie, u mnie czyta do 9 plyt po 99 utworow, takze jest czego sluchac

 

a0efb1af2bb86c42m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...