Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

XENONY,DIODY - OGÓLNIE DODATKI OŚWIETLENIOWE !


Gość whitemonster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze.... nie wiem jak doczytałem, że to "komplet" a nie "kompletny" :one:

 

[ Dodano: Nie 05 Paź, 2008 11:42 ]

Może ktoś się i zechce napisać, co trzeba mieć po za samymi kloszami lamp bi-xenonowych od Pathfindera by zrobić "przeszczep" do Navary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy przy tych lampach są wbudowane przetwornice. Jeśli nie ma, to trzeba jeszcze dokupić przetwornice.

 

Te lampy na allegro są już bardzo długo. Gość chce za jedną 1600 zł i szuka jelenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem swoją Navarką przez prawie 2,5 roku na tzw. biksenonach, 6000K, elektromagnes itd. itd.

 

moje wnioski:

 

1. bardzo słabe długie.

2. zniszczone reflektory od wysokiej temperatury żarników - są do wymiany

 

Nigdy więcej takich cudów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. zniszczone reflektory od wysokiej temperatury żarników - są do wymiany

no nie przesadzaj

moc H4 to 55/60W a moc żarników xenonowych to 35W...... nie ma mowy o wypalaniu czy innych aspektach związanych z temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A któa żarówka jest gorętsza

chodzi ci o temperaturę barwy czy inna temperaturę ? sprecyzuj.

 

 

Jeżeli chodzi ci o wydzielanie ciepła to standardowa żarówka ksenonowa wydziela go mniej.

Jeżeli weźmiemy nawet żarnik ksenonowy o mocy 42W a nie 35W to i on będzie wydzielał mniej ciepła niż żarówka H4 55/60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zielonego pojęcia, kompletnie się na tym nie znam ;) facet który mi sprowadzał to auto (bo polski Nissan jeszcze ich nie miał w październiku 2005) sam mi zaproponował że je założy za free i założył :)

 

a tak to wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96560bf11510e88e.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qpiepsko to wygląda, mi założyli w serwisie, niestety też chińszczyzna. Barwa całkiem ładna ale widmo takie sobie, na długich prawe oko świeci za nisko :( Myślę, że za jakiś czas będzie więcej części od Patha i wtedy się wymieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee... no oczywiście, że nie zauważą.

w policji drogowej są przecież sami ślepi idioci i nie odróżnią chińskich xenonów bez dopuszczenia w stosunku do seryjnych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee... no oczywiście, że nie zauważą.

w policji drogowej są przecież sami ślepi idioci i nie odróżnią chińskich xenonów bez dopuszczenia w stosunku do seryjnych lamp.

 

ano zeby tak wszyscy slepi i głupi byli to loos niezwrocili by uwagi ze łamie sie przepisy ruchy drogowego ....

 

zapłacic 2 tys za podróby jak za 2800 mozna miec w nissanie ... cos koło 2300 netto u polodego wołali w poznaniu i w odziale w kaloszu .. za orginały zaznacze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po zalozeniu lampek 3 razy bylem sciagany przez policjantow na pobocze (2 razy rutynowo, 1 za predkosc :P) i nawet nie wspomnieli o swiatlach :)

Co wiecej 2 razy bylem w service Nissana, popatrzeli i nic...

Po za tym barwa 6000K wyglada bardzo naturalnie i nawet do glowy (policjantom) nie przyszlo, zeby kontrolowac lampki w nowym aucie. Sa przekonani, ze takie auto z powodzeniem moglo by miec montowane ksenony seryjnie.

Swiatelka wygladaja swietnie i bede sie tego trzymal, pala jasno i wyraznie, widoczna jest linia odciecia swiatla, nie wypalaja kloszy (jak to pisza niektorzy), i wygladaja bardzo naturalnie. 10000 km na nich przejechalem i nikt nie zwrocil mi uwagi, ze oslepiaja.

Wiec naprawde nie wiem do czego sie doczepic. Ja nie mam zadnych zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pierwszy patrol drogówki zabiera za nie dowodzik rejestracyjny i laweta do domu.. :D :D :D

Troszeczkę przesadziłeś :)

Prędzej zabiorą za te zwyczajne HIDY.

Za te zwyczajne HIDY to powiem szczerze, że sam osobiście bym wszystkim zęby wybijał, bez wyjątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym barwa 6000K wyglada bardzo naturalnie i nawet do glowy (policjantom) nie przyszlo, zeby kontrolowac lampki w nowym aucie. Sa przekonani, ze takie auto z powodzeniem moglo by miec montowane ksenony seryjnie.

 

no i własnie o to mi chodzilo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 3-4 czy 7 razy ci się udało... przy zwykłej kontroli to o niczym nie świadczy.

Teraz policja jak się czyta bardziej ostro to sprawdza.... i słusznie.

 

Wszystko jest cacy ale do czasu... wypadku, który może każdemu z nas się przytrafić.

 

- wymiana źródła światła (zamiana żarnikowej żarówki na palnik lub soczewke z palnikiem lub soczewkę) powoduje utratę homologacji na lampę

 

- utrata homologacji może być powodem zabrania dowodu, możne być powodem wycofania się ubezpieczyciela z wypłaty odszkodowania bo: pojazd miał elementy niedopuszczone do ruchu >> wiec nie miał ważnego dopuszczenia do ruchu >> nie powinno go być na drodze bo stanowi zagrożenie. Ale był i jako ten którego nie powinno być spowodował wypadek. Warunkiem wypłaty odszkodowania jest to ze pojazd był sprawny. W pojęciu prawa: ten nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...