Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

XENONY,DIODY - OGÓLNIE DODATKI OŚWIETLENIOWE !


Gość whitemonster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro

 

 

Przyjeżdża ,"prawie" ściąga zderzak , montuje i gotowe ...

 

Samemu trzeba sie pokusić o precyzyjną regulacje , trochę pojeździć i sprawdzić co i jak . 5 razy chyba sam ustawiałem i sie udało

 

Jak coś zapraszam do Koluszek , pokaże jak to wygląda i świeci = daleko nie masz B)

 

dzieki za szybka odpowiedż.

Chetnie przyjadę do koluszek

Podaj odpowiedni dla Ciebie termin na biuro@am-pol.com.pl lub tel. 601 313 743

 

Pozdrowienia

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktoś przerabiał juz ten temat to moze podpowie:

Jakich dokładnie modyfikacji wymaga instalacja oryginalnych xenonów w miejsce zwykłych reflektorów?

trzeba majstrować przy wiązkach? widziałem ze przetwornica jest częscią lampy.

jesli nie ma samopoziomowania to można to jakoś zastąpić? czy światła bez tego systemu będą padać maksymalnie w dół?

i na ile oryginalne xenony bez soczewek daja lepsze oświetlenie od tych na H4 ?

 

test hella luminator compact jako dodatkowych swiateł drogowych. efekt robi wrażenie :dribble:

post-21294-0-97683100-1313142511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie, mam pytanko odnośnie wymiany żarówek w lusterkach posiadających doświetlanie boków samochodu oraz kierunkowskazów. Interesuje mnie wymiana białej żarówki na diodę lecz nie bardzo wiem jak sie zabrać za rozbieranie tego lusterka a nie chciał bym nic urwać. Ma ktoś doświadczenie w tej sprawie i mógłby pomóc ??

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć tą chromowaną osłonkę zatrzaski podważasz małym wkrętakiem płaskim za lustrem. lustro możesz zdjąć lecz nie musisz

Da się bez zdejmowania po zdjęciu odkręcasz bodajże 3 wkręty torx i masz dostęp do lampki żarówka wtykana 12V5W wymieniasz na led

Ja mam całe oświetlenie przerobione na ledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat

Panowie przeczytałem cały temat i dziwię się wam, niektórym.

W opisie Navara D 40 i chcecie zmieniać żarówki na HID.

W nowej Navarze światła mijania są super. Więc wasza chęć zmiany na chińszczyznę może być spowodowana tylko chęcią posiadania białego światła.

Nie mam nic przeciwko "lansowi" oczywiście, ale nie mówcie, że światła są do d*py.

Weźcie Audi A6 C5 i tam dopiero są ( w 10-letnim aucie) światła jak świeczki. Chociaż cała reszta jak najbardziej OK.

Są tam światła na soczewkach i lepiej trochę sprawują się chińskie światełka, ale pod warunkiem, że klosz nie jest brudny od wewnątrz i porysowany. Miałem okazję porównać na swojej A6 lampę wyczyszczoną i starą. Tragedia krótko mówiąc. Ta brudna od wewnątrz strasznie rozpraszała światło mimo soczewki.

Więc nigdy nie zgodzę się ze stwierdzeniem: "założyłem HID-y w zwykłe lampy ale nikt mi nie mruga więc jest OK"

Jak chciałem sprawdzić czy audi nie oślepia juz po założeniu HID i ustawieniu świateł na stacji diagn. to poszedłem 100 m przed auto i sobie zobaczyłem sam obiektywnie.

Edytowane przez robsonb73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć tą chromowaną osłonkę zatrzaski podważasz małym wkrętakiem płaskim za lustrem. lustro możesz zdjąć lecz nie musisz

Da się bez zdejmowania po zdjęciu odkręcasz bodajże 3 wkręty torx i masz dostęp do lampki żarówka wtykana 12V5W wymieniasz na led

Ja mam całe oświetlenie przerobione na ledy

 

Dzięki za info zakupię żarówki i spróbuję jeśli będę miał problem to pozwolę sobie jeszcze o to zapytać.

 

Powiedz mi jeszcze proszę, czy po wymianie zwykłych żarówek na diody nie występują jakieś błędy w komputerze (mam na myśli jakieś oznaczenia spalonych żarówek lub coś w tym stylu, jak ma to miejsce w innych modelach samochodów) ??? Zwykłe ledy wystarczą czy mam kupić te CANBUS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, no i mam problem z wymianą żarówek w lusterkach. U mnie bez zdejmowania lustra się raczej nie dojdzie do dwóch torx-ów trzymających to plastikowe szkiełko. Zdjęcie srebrnej osłony tylnej nic nie daje, tam jest dojście do dwóch torxów od kierunkowskazu, którego i tak sie nie da wyjąć gdyż jeszcze jedna śruba jest za lustrem :|

 

Mam pytanie orientuje się ktoś jak wymontować lustro bez uszkodzeń ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany - żarówki przychodzą do oświetlenia tablicy w Pathcie? W5W? jesli tak - jakie diody proponujecie do oswietlenia tablicy na W5W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy komuś też często przepalają się żarówki H4? Myślałem, że tu chodzi o jakość więc kupiłem Osram 50zł za komplet, po 4 miesiącach padły. No to pojechałem po bandzie i kupiłem Philips (jakiś kosmos super świecący) 50 zeta/szt - świeciły rzeczywiście super ale tylko 3 miechy. Wczoraj wieczorem jedna skapitulowała!!! :devil: Lubię mieć dobre światło, dużo jeżdżę wieczorami po wioskach gdzie nawalone towarzycho w czarnych kufajkach na swych wigry4 zasuwa w poprzek drogi. Raz omal jednego nie przejechałem po nogach, od tamtej pory poprawiam sobie standard świecenia, ale nie zawsze można pomykać na drogowych. Chyba jednak będę zakładał tanie żarówki skoro co 3 miechy do wymiany. Wiem, że jazda w terenie nie pomaga ( a mam jej sporo), bo rozgrzane żarniki nie lubią wstrząsów, no ale taka praca, z tego jest chlebek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wątków dalej wyczytałem, że to standard. Nie opłaca się kopować drogich żarówek, bo w moim przypadku jest to wymiana co 2-3 miechy. Trochę kiszka :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że Twoja navka ma fajnie wkomponowane światła dzienne, chyba też będę musiał sobie wykroić coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rada żarówki typu long i światła dzienne a wtedy zapomnicie co to wymiana na długi czas

Będę się przymierzał do zamontowania dziennych.Zniechęca mnie trochę widok przepalonych pojedynczych diod w takich dorabianych ledach i okropnie to wygląda.Rozumiem,że takie po 20zł mogą się przpalać ,ale obserwuję też i droższe,które mają`przepalone dziury`.pewnie wymiana takiej pojedynczej `żarówki` nie jest możliwa i trzeba całą lampę wymienić wtedy...nie masz takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie po 20 zł to pewnie i nie świecą ja za swoje dałem coś ok 300-400 zł nie pamiętam dokładnie identyczne robi Hella za ok 700 zł

Przejechałem na nich ponad 100 tk i nadal działają i mimo częstej jazdy w terenie nadal są szczelne i co najważniejsze są dobrze

Widoczne nawet w bardzo słoneczny dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak alkaspaw pisze, dodam jeszcze, że w tych lepszych są diody SMD sporej mocy (jak na LEDy), więc wystarczy ich tylko kilka dosłownie (ja np mam po 4 na lampke). W tańszych lampkach mogą być zwykłe diody w obudowach (nigdy z bliska się takim lampkom nie przyglądałem) z wystającymi drutami, nie wiadomo wtedy czy dioda się spaliła czy może drucik ułamał czy co się stało. Inna sprawa że powinna być jakaś gwarancja nawet na te tańsze lampki. Samych LEDów w lampce nie wymienisz (w prosty sposóB), klosz dodatkowo jest hermetycznie zamknięty. Moim zdaniem lepiej wydać te 200 czy 300 zł i mieć porządne lampki, raz założone i zapomnieć o temacie na kilka dobrych lat. Przy okazji to czytałem kiedyś przed założeniem, że światło dzienne musi mieć określoną powierzchnię świecenia i świecić z określoną mocą, nie wiem jednak czy jest to jakoś ujęte w naszych przepisach, z drugiej jednak strony jak lampki mają widoczną na kloszu homologację DRL to z cała pewnością spełniają wszystkie rozporządzenia (pytanie tylko czy takie za 20zł mają homologację jakąkolwiek?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jestem zdecydowany zamontować te cuda.Nie ma sensu palić wszystkich lamp wiosną i latem jak słońce jarzy do 20ej:).

Podjadę najpierw do jakiegoś sklepiku,żeby pogadać,obejrzeć,dotknąć,polizać...widzę na allegro samsunga za 150zł.Niby z opisu gitara:)

 

Mam tylko teraz zagwozdkę,gdzie te dzienne zamontować.Po zapoznaniu się z tematem okazuje się,że od obrysu pojazdu może być max 40cm do brzegu lampy.A otwór w zderzaku,gdzie najmniej inwazyjnie da się je zamocować jest sporo powyżej 40cm.zostaje rezanie w zderzaku nowej dziury(?)...

Edytowane przez eldritch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba minimum 40 cm a nie maximum zobacz gdzie masz swiatla normlane tez taka jaki piszesz czy wyzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba minimum 40 cm a nie maximum zobacz gdzie masz swiatla normlane tez taka jaki piszesz czy wyzej ?

No właśnie ten wymiar od obrysu auta(boku) do brzegu lampy może być maximum 40cm.a wartości minimum,to 60cm pomiędzy lampami i 25cm od podłoża.

Ale namierzyłem fajne okrągłe dzienne i chyba takie kupię,bo zamocowane w rogu otworu w zderzaku chyba będą nie dalej niż 40 cm od brzegu,obok halogenów lub lekko powyżej.I zderzak zostanie w zasadzie nie ruszony.

Edytowane przez eldritch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał jakieś konkrety to wrzuć, popatrzymy sobie. Ja też się przymierzam do światełek dziennych, byłem nawet w sklepie dotknąć tematu, ale wydawały mi się jakieś mikre te światełka. Może trafiłem na jakiś pasztet, ciśnienia nie mam założę jak trafię coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten wymiar od obrysu auta(boku) do brzegu lampy może być maximum 40cm.a wartości minimum,to 60cm pomiędzy lampami i 25cm od podłoża.

Ale namierzyłem fajne okrągłe dzienne i chyba takie kupię,bo zamocowane w rogu otworu w zderzaku chyba będą nie dalej niż 40 cm od brzegu,obok halogenów lub lekko powyżej.I zderzak zostanie w zasadzie nie ruszony.

W tym temacie: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63682-led-do-jazdy-dziennej/

ostatni post masz fotki jak lampki wyglądają u mnie, z tego co pamiętam alkaspaw ma podobnie (a właściwie to ja mam podobnie do niego).

Moim zadaniem nie ma lepszego miejsca w zderzaku, chyba że ktoś nie ma halogenów (zamiast nich zaślepki) to może zamontować dzienne LEDy (jakiś model okrągły) w miejsce właśnie halogenów.

Pozdrawiam i powodzenia w montażu.

 

PS. Może nie ma 40cm od obrysu, a jest chyba coś koło 42cm, więc nie bądźmy takimi aptekarzami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...