Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile mają przejechane Wasze Almerki (czysta ciekawość)


Gość Maciek PO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1999>1.4 sdean 50 000

 

Długi, skąd ty wytrzasnąłeś taki wózek z tak małym przebiegiem :)

 

Almerka 97

Połtorej roku temu jak ją dostałem miała 49 tys.

Teraz ma 87 tys.

Sony - twój przebieg - ten 49 tys- to też coś niesamowitego.

 

Mój ojciec ma 2001 - n16 1,5 około 76 tys.

Moja N15 1999 obecnie 212 500 km

Wszystko jak w zegarku!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja n16 z 06/2000r. ma już 176 000 km.

 

Kupiłem niedawno, bo w sierpniu br. i przyznam że trochę "kota w worku".

Znajoma już nim nie jeździła i spuściła trochę z ceny, a że uległem od razu urodzie Almerki postanowiłem nie baczyć zbytnio na detale i niewiedzę właścicielki (nie wiedziała niestety nawet gdzie Almerka została wyprodukowana :)

Jak się później okazało Almerka pochodzi z Włoch, konkretnie z Turynu, gdzie jeździła conajmniej do 2004r. (tak przynajmniej wynika z przeprowadzonych regularnych serwisów w tym mieście). Później niestety czarna dziura - nic w papierach, aż do lutego 2007r. kiedy to po raz pierwszy została zarejestrowana w naszym kraju. Panna była w PL drugim właścicielem, a że kupiła sobie dużo (naprawdę!) lepszą furę, Almerkę postanowiła zbyć po kilku miesiącach.

Ja jestem na maxa zadowolny. Samochód pomimo 176k przebiegu pali dokładnie tyle ile pokazują katalogi dla n16 2.2Di. Z olejem podobnie - od zmiany oleju w 08/2008 nie dolewałem jeszcze ani kropli i na bagneciku wciąż na "dolewkę" się nie zanosi.

Jedyne dolegliwości to dość głośno pracujące szczęki hamulcowe, niemożność przesuwania przednich siedzeń przy wpuszczaniu pasażerów na tylną kanapę i ten początkowy brak mocy przy ruszaniu do 1500 obr/min :diabel2:

Pomimo wieku widzę że autkiem pojężdżę ładych parę lat a przebieg rzędu 200 000 km i więcej to dla Almerki widzę żaden przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleepyhead
Almerka N16 2.2 Di 250tys km

 

Czy przy tym przebiegu ujawniły się jakieś awarię poza rzeczami eksploatacyjnymi ?

(np: sprzęgło, przeguby, łozyska, elementy zawieszenia, silnik, przepływka, itp.)

 

U mnie na 219 000 kilometrze pękły przednie sprężyny (obie) - komplet 4 Eibachów kosztuje 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dolegliwości to dość głośno pracujące szczęki hamulcowe, niemożność przesuwania przednich siedzeń przy wpuszczaniu pasażerów na tylną kanapę

Sorry ale Jake szczęki?

Co do przesuwania, jak to ma miejsce w samochodach trzydrzwiowych, mechanizm składania fotela jest odpowiedzialny jednocześnie, za przesunięcie go do przodu, po czym składaj go, wraca do pozycji wyjściowej zapamiętanej. Może u Ciebie jakaś linka w środku pękła?

Bawiłem się z tym w Astrze II tyle, że tam dodatkowo miałem podgrzewanie foteli i skórzaną tapicerkę ale przypadłośc bardzo częsta dla tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Almerka 97

Połtorej roku temu jak ją dostałem miała 49 tys.

Teraz ma 87 tys.

 

Sony - twój przebieg - ten 49 tys- to też coś niesamowitego.

 

Tesciu jeździł nią do pracy i z powrotem, oraz czasami do sklepu. Ale i tak zdąrzył ją z wszystkich stron obić, włącznie z dachem. Nigdy go nie wypytywałem jak, bo po co. Dzięki dobrym blacharzom, nic z zewnątrz nie widać (tylko troszke dach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość DŁUGI.76
Alma '99 1.4 3D klima GX

38100 km - na 99% taki jest, autko prawie nówka nieśmigana to też jak na razie chodzi jak zegareczek.

Pozdr

 

To ja myślałem ze mam najmniej a tu prosze jeszcze sie znalazł ktos kto ma jeszcze mniej

1.4 16v Sedan 99r 49 000

zakupiona 3.5 roku temu z przebiegiem 23 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona rok temu z przebiegiem 143 kkm. Dzisiaj 168 kkm. Poza eksploatacyjnymi rzeczami pierwsza naprawa nieprzewidziana tydzien temu: stacyjka (problem z odpalaniem). Poza tym - nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DŁUGI.76
1999>1.4 sdean 50 000

 

Długi, skąd ty wytrzasnąłeś taki wózek z tak małym przebiegiem :)

 

 

kupiłem ja w maju 2005 miała 23200 albo 22300 autko wiekszosc czsu stało a jakjezdziło to nie przekraczało 60km/h i dlatego była strasznie zamulona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N15 1999r. 90 000 km

 

Rudy się powoli dobiera do mojego srebrnego szerszenia. Ostatnio wymiana skorodowanej miski olejowej, naprawa wydechu (wycięcie elastycznego łączenia i zastąpienie go plecionką plus dospawanie nowych mocowań podwieszenia bo stare zgniły). Pojawiają się purchle w standardowych miejscach (progi, krawędzie tylnych błotników). To są pierwsze dodatkowe wydatki poza normalną eksploatacją, ale w sumie i tak groszowe. Jak na prawie dziesięcioletnie auto to i tak uważam nieźle :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

N16 - 2002 - silnik 1.5 - 62.000 km - kupiona w salonie.

 

Jeździ bez zarzutu, silnik trochę za słaby ale się przyzwyczaiłem i polubiłem.

Jedyny mankament że na co dzień pali mi za dużo, ale jeżdżę głównie po mieście i na krótkich odcinkach. W trasie v>= 130km/h + rowery, box + klimatyzacja + 4 osoby więc też mam zawsze kiepskie wyniki.

Zaskoczyła mnie w tym roku na Bornholmie (wycieczki 25km, zero korków + ronda bez żadnych świateł, v=60km/h constans) przejechałem 950 km !!! na baku. Więc wynik poniżej 6 dm3.

 

I pytanie: kiedy autko zaczyna się sypać? Zastanawiam się nad upgradem do Tiidy. Teraz jest koniec roku, dealerzy się pozbywają starszego rocznika. Myślę o wersji z silnikiem 1.6 - podobno jest wystarczająco dynamiczny i oszczędniejszy niż 1.8.

 

Co sądzicie?

 

pozdrawiam

Nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stanislaw1952

N15 - 2000 - silnik 1,4 - 190.000 kupiona w Niemczech

 

od jednej właścicielki, serwisowana w jednym miejscu w Niemczech,książka serwisowa

prowadzona do końca tak, że nie muszę nawet wymieniać oleju.

Jak dotąd jeździ bez zarzutu, założyłem tylko tylne nadkola no i trzeba w lecie zrobić konserwację podwozia. narazie rudej nie widać oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...