Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB w navarze


Gość GRAFIKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam pytanko - jak macie zamontowane radyjko i jak poprowadzone kable?

Czy są w Navarze gdzieś otwory wychodzące na zewnątrz (nie mam namysli drzwi :)) którędy mozna by poprowadzić kabel?

Słyszałem że podobno jakoś w dachu przy relingach?!

I jeszcze mam pytanie o umieszczenie anteny i wjeżdżanie z nią do podziemnego garażu. Ktoś ma jakieś sprytne rozwiązanie?

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

GRAFIKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja mam tak:

w navarce sprytnie można przeprowadzić kabel antenowy poprzez szczeliny wentylacyjne znajdujące się za tylnymi fotelami.

Ja wsadziłem radyjko do schowka w podłokietniku - jest tam także gniazdo zapalniczki, więc nie ma problemu z zasilaniem.

Odsłuch radyjka jest spoko.

A gruszka od radia leży w jednym z uchwytów na napoje w tunelu środkowym.

pozdrawiam

jarkopl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę się wysilisz to mój wątek znajdziesz, z fotkami.

A po krótce:

- antena przykręcona w miejscu jednego z nitów na takiej czarnej zaślepce z tyłu kabiny, z lewej, u góry oczywiście

- kabelek idzie pod obiciami, schodzi do tunelu środkowego i pod konsolę

- radio pod konsolą, czyli pod przełącznikiem 4H-4L, przed dźwignią zmiany biegów; jest zamocowane pod kątem: spoko widać, łatwo się manipuluje, bardzo dobry odsłuch, podłączone stałym kablem ze złączką pod gniazdo zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- radio pod konsolą, czyli pod przełącznikiem 4H-4L, przed dźwignią zmiany biegów; jest zamocowane pod kątem: spoko widać, łatwo się manipuluje, bardzo dobry odsłuch, podłączone stałym kablem ze złączką pod gniazdo zapalniczki.

 

A jak ktos ma zmieniarke w tym miejscu to co bys poradzil :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne miejsce to - Radio przykręcone z boku tunelu od strony pasażera, obok dźwigni zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

albo kupic radyjko w gruszce :) troche drozsze ale mniej miejsca zajmuje .. ja tam mam i tylko podłaczasz antenke zasilanko i biega :) a antenke mam megnesik na dachu choc bede zakładac inna :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma navi to można również zamienić radio na 1DIN a w drugie miejsce włożyć CB - będzie elegancko i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich mam pytanie jakie radio ma najlepsze filtry przeciw zakłóceniowe

chodzi mi o zakłócenia pochodzące od wtryskiwaczy dodam że antena SANTIAGO 600

montowana na stałe tzn dziura w dachu swr 1,2 proszę o podanie konkretnego

modelu radia cena niema znaczenia tylko rozmiar. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem Unidena 520 XL pro i antene Magnum. Efekt rewelacyjny. Jednak po kradziezy anteny zakupiłem jakąś inną i trochę tańszą i rzeczywiście szumy od wtrysków sa tragiczne. Dzisiaj zmieniam te antene znów na Magnum. Wniosek Gó...no kupisz to i gó..no masz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radyjko president HARRY II i drut Lemm AT-1000 i żadnych szumów, co najwyżej od silniczka wycieraczek, ale on włącza się rzadko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem sobie dobrą antene (nie lemma) i niestety szumy od silnika nie ustapiły. Instalatorzy CB twierdzą, że jest to trudna sprawa. Niekiedy filtry nic nie dają. Spróbuje jeszcze umasowić antenę to czasami pomaga. Brałem zasilanie z innego auta a antena stała na navce i żadnych zmian. Będe trenowal dalej i informował o postepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę z wypowiedzi, że większość ma anteny mocowane na stałe do dachu. Ja ze względu na wysokość samochodu miałem niziutką antenę presidenta-missouri ... aż do wczoraj :(. (pier****** złodzieje)

Teraz zastanawiam się, czy nie lepszym rozwiązaniem była by antena mocowana na stałe czy na magnes. Pytanie teraz jaka. Posiadam radio Harry 2. Może któryś z kolegów ma doświadczenie i doradziłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek25

ja antenke załozyłem na stałem na uchwycie na klape presidenta .. uchwyt ten mam z boku tylniej burty czyli dzwi do przestrzeni bagazowej . radyjko mam midlanda 42 ( w gruszce całe radyjko) i antenke 92 cm ( czyli wystaje koło 30 cm nad autko ) presidenta powlekana gruba ( sr 0,7 mm) i daje rade

 

antenke oczywiscie demontuje w celu unikniecia kradzierzy

( w poprzednim aucie podp... mi antenke lema na magnesie 206 cm ucinajac kabel , zaznacze autko zostawiłem pod kinem i stwierdziłem parking strzezony to nie ukradna ... )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em, ja mam antenkę na stałe, tyle że Lemm da się motylkiem szybko odkręcić i jak jestem w warszawie to odkręcam, poza tym to nie i póki co nikt nie połasił się, ale też nic by z tego nie miał.

Jedyne co to strach, że ktoś wywali szybę i wytarga radio ze środka, dlatego jednak preferuję parkingi strzeżone, czasem zarzucam kurtkę żeby nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się dylemat, w poprzednim samochodzie miałem antenę montowaną na stałe na tylnej klapie. Z anteny byłem zadowolony z tym, że była obawa o to, że ktoś sie połasi o radyjko ze środka. Dlatego w przypadku navarki zdecydowałem się na magnes, żeby nie było śladu jak się schowa antenę. I tak wczoraj o godzinie 13 pojechałem na obiadek świąteczny i w przeciągu 2 godzin antena zmieniła właściciela. Każde rozwiązanie ma jakieś minusy.

domadm powiedz mi czy nie przeszkadza Ci taka antena w codziennym użytkowaniu samochodu ? chodzi mi głównie o wjazd na parkingi podziemne, o przejazdy w miejscach o ograniczonej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje radyjko zamocowane jest z boku tunelu, a antenka wyprowadzona przez wywietrzniki za tylnymi fotelami. Antena na magnesie, w razie potrzeby kładę ją na dach i przejeżdżam pod czymś niskim.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em, antena nie przeszkadza zwykle bo potrafi się mocno ugiąć. Natomiast w ekstremalnych przypadkach, np. parking podziemny to przed wjazdem poluzowuję motylkiem, przechylam ją do poziomu i dokręcam (radio dalej działa) - nie trzeba jej wcale zdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Czy nikomu z was nie trzeszczy radio? Nikt o tym nie pisze? Trzaski od silnika sa tragiczne. A może ja mam jakiś porąbany silnik :036: ! Instalatorzy CB twierdzą, że to wina tego, że Navara nie ma izolowanej instalacji elektrycznej. czy ktoś może mi poradzić co z tym trzeszczeniem?

Moja konfiguracja:

radio UNIDEN 520 XL pro

antena SIRTEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie nie trzeszczy. Coraz bardziej zaczynam podejrzewać, że niektóre egzemplarze mają jakieś inne rodzaje elementów wykonawczych, np. wtryskiwaczy czy czego tam. I te niektóre modele zakłócają.

U mnie przeszkadza tylko silniczek od wycieraczek, ale to nie takie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lekko trzeszczy.Mam Johnsona II z antenką sirio triplex w miejsce oryginalnej,czasami zakładam na trasę magnes ml 145.Pierdzi na jednej i drugiej ale zakłócenia są chyba jednak od układu wtryskowego.Temat był już wałkowany na forum cb,czasami w dieslach nic się nie da zrobić bo zakłócenia zbiera antena.Ja dałem od razu przy montażu sprzętu filtr na zasilaniu ale w zasadzie nic nie pomógł.Doszedłem do wniosku że chyba trzeba się do tego przyzwyczaić,w sumie u mnie nie jest to zakłócenie aż tak głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam pytanie gdzie macie zamontowane CB w Navarze w Automacie + pakiet IT ?

Niemam pomysłu gdzie zamontowac radio.....

ktoś podpowie ? jakies sprawdzone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam pytanie gdzie macie zamontowane CB w Navarze w Automacie + pakiet IT ?

Niemam pomysłu gdzie zamontowac radio.....

ktoś podpowie ? jakies sprawdzone miejsce.

 

Ja woze w schowku, a jak potrzebuje to wkladam miedzy panel

a fotel, siedzi rewelacyjnie i radio mam pod reka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...