Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB w navarze


Gość GRAFIKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam radia typu "ręczniak", gdzie wszystko zintegrowane jest w jednym niewielkim urządzeniu. Np Midland Alan 42 lub Intek INTEK H-520 PLUS. W komplecie znajduje się adapter do montażu w aucie: odpina się baterypack i podpina adapter z wyjsciem do kabla anteny i wtykiem zasilania do zapalniczki. Ma uchwyt, którym można zawiesić je na uchwycie od zwykłej gruszki. Plusy: bardzo zintegrowane urządzenie, które można bardzo łatwo schować lub przenosić z auta do auta. Dobrej jakości dźwięk, dobrze pracujące regulatory. Długo już korzystam z tego typu radyjek i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena zintegrowana jest zdejmowana :) Zostaje tylko malutka wtyczka po niej. Inaczej można by se oko w aucie wyjąć :) Oczywiście zewnętrzną antenę podłączam, która zainstalowana jest na stałe na dachu. Kabel od anteny wyprowadzony mam pod siedzeniem pasażera, a od radia odchodzi kabelek (sprężysta skrętka), która rozdziela się na wtyk do zapalniczki i końcówkę do nakręcenia kabla anteny. Wszystko odbywa się pod fotelem pasażera więc tego nie widać, a jak trzeba radio zabrać/przenieść/schować trwa to 3 sek.

 

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 14:14 ]

Tu na zdjęciu widać jak to wygląda allegro.pl/item339598138_intek_h_520_warszawa_sklep_2_lata_gwar_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie doradźcie - w związku z lawinowym zwiększeniem się u mnie podróży po polskich drogach postanowiłem zainwestować w CB.

Na razie na próbę śmigam z Alanem 42 + antena magnesowa Hustler 1m.

Radyjko bardzo zgrabne, ale jego podstawowe wady to:

- trafia mnie cholera jak muszę kręcić pokrętłem redukcji szumów, jadę i kręcę...przy mniejszych prędkościach przy danym ustawieniu czułości nie trzeszczy, jak jadę szybciej to zaczyna trzeszczeć i znowu kręcę....a jak skręcę za bardzo to znowu cisza w eterze ....i tak w kółko... :<

- Alan przenosi dźwięki: wycieraczek i szum chyba wtrysków bo pierdzi jak dodaje gazu i jak jadę na wyższych obrotach...

 

Zatem generalnie skłaniam się aby kupić zestaw: HARRY II - i tu pytanie do Domadm'a - czy automatyczna redukcja szumów działa w tym radyjku? Rzeczywiście samo się reguluje do odpowiedniego poziomu i słychać tylko rozmowy?

Chcę kupić jakąś antenkę na magnes - jaką polecacie? Chce na magnes bo po rodzimym mieście CB nie używam, a po co jakiś dziad ma mi ją rąbnąć...

Co sądzicie o poniższym zestawie a Allegro:

- Harry II + ANTENA ML 145 V-2 SUNKER 148CM za 629 pln brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w johnsonie działa w praktyce ASC?

jakie są zalety johnsona? ma coś czego nie ma inne radio i stawia go w czołówce?

jestem zdania że jak kupować to coś porządnego a nie badziewie "na sztukę"...

a jak pokazuje życie - jedna trasa Kraków-Wawka a radyjko potencjalnie się zwraca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna redukcja szumów to bajer, który nie zdaje egzaminu. Wycina zbyt dużo z normalnie słyszalnego zakresu, w którym nie ma jeszcze szumów, a w którym odbieramy najwięcej transmisji. Z doświadczenia wiem, że najlepsze radia to są te proste radia (oczywiście te dobrej jakości) bez żadnych dodatkowych bajerów. Trzaski, gwizdy i szumy nasilające się często przy nabieraniu prędkości, zazwyczaj spowodowane są niewielkimi zwarciami na masie pojazdu, do której właśnie dostrajana jest antena CB. Zależy to od marki samochodu, konkretnego egzemplarza, staranności jego montażu lub doposażania w sprzęt grający np. wzmacniacz do subwoofera, który wymaga porządnego zasilania bezpośrednio z akumulatora i swojego wyjścia do masy - i zakłócenia gotowe. Wszelkie montowane na zasilaniu do CB filtry zazwyczaj nie dają żadnych rezultatów. Oczywiście nie jest to regułą, ale w niektórych autach problem jest poprostu nie do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafael, może odpowiem Ci jako ktoś z kto używał Alana 48 Excel i do tego niestety już niedostępny (w Polsce tylko na zamówienie ale to też już nieaktualne) głośnik z cyfrową redukcją szumów. Po włączeniu układu (a właściwie obydwu bo w radiu też jest) słychać było jak cichną szumy. Odbiór głosu poprawiał się na tyle, że byłem wreszcie w stanie rozmawiać z tymi, którzy co prawda słyszeli mnie (Antena - dwumetrowy Sirio Silver Megawatt) ale sami nie byli w stanie przebić się przez kiepski posiadany sprzęt i statykę.

 

Gdyby komuś udało się znaleźć taki głośnik to polecam.

 

A to o czym piszesz tzn te reduktory to zwykłe filtry obcinające pewne częstotliwości sygnału. Nie ma to nic wspólnego z porządnym cyfrowym filtrem, ścinającym zakłocenia.

Ciekawostka - na zaporze we Włocławku kiedyś stałem przy stacji transformatorowej i spokojnie rozmawiałem przez CB. Kto jeździł tamtędy lub przy jakiejkolwiek większej stacji trafo z włączonym CB wie o czym mówię.

 

To jest właśnie to. Niestety wyśle tylko do Niemiec, ale spróbujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz racje Hubeeert. Moja opinia pochodzi wyłącznie z własnego doświadczenia, z rozmów z innymi użytkownikami CB i z tego co wyczytałem na pudełkach radyjek, które przewinęły się w moich samochodach. Z tego wszystkiego wynika, że producenci radyjek poprostu oszukują nas troszeczkę deklarując, że ich sprzęt posiada automatyczną redukcję szumów, kiedy w rzeczywistości są to nie zdające egzaminu reduktory. Widocznie nie miałem przyjemności używać radia z tak porządną redukcją o jakiej piszesz. Jak mi wpadnie takie w ręce to już pewnie przy nim zostanę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra chłopaki, gadu gadu ale wreszcie coś doradźcie... :>

rozumiem że każde radyjko może mieć zwolennika i przeciwnika....

Ale czy w takim np; Harry II filtr przeciwzakłóceniowy ASC działa Ok, czy z definicji obcina po prostu taki zakres, ze i nie ma szumów, ale i także mało co słychać...

Może rzeczywiście kupić Alana 42 w gruszce jakiego ma Jasiek i jakąś porządną antenę i będzie OK.

Nie zamierzam konwersować na CB ale nie mogę znieść kręcenia pokrętłem na granicy szumów i słyszenia czegokolwiek i kogokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alana 42 w gruszce jakiego ma Jasiek i jakąś porządną antenę i będzie OK.

 

ok to pojecie wzgledne .. działa bez szumów na 2/3 skali ... na rozkreconym wszystko ... strzały trzaski alternator wtryski .. ale załozyłem od ojca harego II i stwierdzam ze to samo ... a mam choc mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to już jest postęp - jakieś porównanie.

nie szukam najtańszego sprzętu "na sztukę" żeby się nazywało że mam CB, ale przyznam że radio w w gruszce jest wygodne - do schowania, do przeniesienia do innego auta i do operowania nim...ale cały czas mnie męczyły te trzaski. A że mam Alana 42 pożyczonego tylko na trasy więc nie wiem czy te szumy to wynik braku dostrojenia, ewentualnie kiepskiej anteny czy po prostu CB tak działa....

rozumiem zatem Jasiek - że generalnie Alan 42 i Harry II są mniej więcej podobne....w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa bardzo podobne w działaniu ... a gruszke czasami wkładam sobie do autka mamusi i tam zakładam sobie 60 cm antene na magnesie .. i mam w obu radyjko zawsze

 

a szumy moga byc z braku dostrojenia ale jak pisałem do 1/3 skali mam nawet po dostrojeniu ze swoja antena w navarce ( a jest to 92 cm president powlekany)

 

p.s 4 anteny sprawdziłem z tym radiem i wszedzie tak samo było , i harego II i nic niezmieniło

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zestrojenie anteny niema nic wspólnego z tym co radio odbiera

ma to wpływ tylko na nadajnik SWR czyli WFS współczynnik fali stojącej

alan 42 to szumofon polecam SUPERCOM 400 wygląda jak WALKER .Pr JOHNSON.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam SUPERCOM 400 wygląda jak WALKER .Pr JOHNSON.

jest nas coraz więcej i sprzęt jest różnej jakości więc w eterze jest masakra zwłaszcza w dużych miastach,właśnie zmieniłem Walkera na Valerego mimo jego rozmiarów bo miałem dość Walkera nawet po wizycie w Sinadzie w Częstochowie, ASC w mieście można używać jeśli RF-gain jest mocno skręcony i zasięg mamy mizerny,najgorsze jest to że jak ASC coś puści to z takim szumem w tle jakby wyłączone były wszystkie filtry,prawie 600 zł. za Walkera :/ żałuję że wydałem tą kasę,rok temu z Unidenem 520 zrobiłem trasę Sanok-Gdynia ze słuchawką w uchu z Walkerem tego sobie nie wyobrażam dlatego wybrałem Valerego bo jest podobny odsłuch jak w Ubocie w czasie odbioru w tle nie słychać takich szumów jak w Walkerze a do Unidena nie wróciłem z powodu braku homologacji,FMu i siania po kanałach :/

na temat Johnsona się nie wypowiem bo go nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Pr johnson Pr walker JMC supercom 400 na płycie głównej mają napisane

UNIDEN :D dokładnie jest to model 68XL ;) różnica to wygląd i układ sterowania (johnson) .

Johnson ma najlepiej wyregulowane ASC lecz na setki osób nadających w tym samym

momencie nikt nie wymyśli nic pomoże tylko kultura to nie telefon :diabel2:

73 dla ciebie 88 dla koleżanek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no i stałem się posiadaczem Presidenta Walkera + antena President Alaska.

po tygodniu użytkowania dosłali mi odpowiednią podstawkę na magnes, i po dostrojeniu

i paru próbach (ni zdążyłem zaliczyć dłuższej trasy) mogę stwierdzić:

- wady:

1. troszkę duże CB. Przy zakupie wziałem pod uwagę wymiary pudła, a zapomniałem o wtyczkach anteny, zasilania i mikrofonu - zatem jesli radio jest w schowku podłokietnika, to tenże się nie zamyka :< Zatem cały czas pojawiają się koncepcje montażu radia...

2. ASC nie do końca działa - ale i tak jest nieźle, można tak ustawić radyjko że łapie tylko czyste komunikaty, może nie z najdalszego dysttansu...ale czyste

 

- zalety:

1. filtr szumów - działa. Zanikają zakłócenia od pompy wtryskowej (jeśli2 to pompa ;)

2. ASC - działa

3. Jest wyjście na zewnętrzny głośnik :D - zawsze to daje mozliwość zganienia kogoś za nieprawidłowe zachowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone takie radyjko :

 

zdjęcie:

http://www.midlandradio.com/comersus/store...?IDProduct=5534

 

i nie narzekam , że jest duże a wręcz się z tego cieszę bo wygląda zaje..scie a w razie czego grucha może być wykorzystana do celów obronnych. (waga gruszki to jakieś 300g no i przewód rozciągniety to 3m - można spokojnie z tylnego siedzenia rozmawiać) :D

 

a tu opis:http://www.midlandradio.com/comersus/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=5534

 

Przedtem miałem Unidena , poszedł do innego samochodu , ale złego słowa Unidena nie dam powiedzieć - super jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to i ja się pochwalę...

od kilku dni mam ERMES Laffayete bardzo małe radio, które mieści się między tunelem a siedzeniem pasażera. W każdej chwili można je wyjąć i schować. Działa super. gorzej było z antenami. Miałem Wilsona na magnesie ale dziwnie gwizdał miedzy relingami i nie pomagało przestawianie w inne miejsce. Teraz mam LEMM jakiś tam poand 1,5 długości. Trzeba uważać na drzewa, ale nie gwiżdże na wietrze i ładnie ściąga sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem po najmniejszej linii oporu. Radio: Uniden 520XL PRO, mały i tani (pewnie dlatego, że bez homologacji ) Reduktor i antena skręcona na 2/3. W trasie słyszę wszystko co potrzebuję i mnie słyszą bez irytujących szumów, w miastach więcej szumów, ale i tak jak ktoś Cię prowadzi do adresu, to i tak się ucieka z "19" i jest komfortowo. Radio między konsolą a fotelem pasażera, luzem. Gdy chcę je ukryć odkręcam gruchę i wsuwam radio głębiej. Nazwy anteny nie pamiętam. Bat ok 1,5m na stałe. Dziura w dachu w miejscu tylnej lampki dachowej, wszystkie kable pod tapicerką, montaż trwał 40 minut i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogliście przeczytać w poprzednich postach miałem problemy z radiem. Miałem antenke LEEM ale mi skaradzino. Pozostało tylko radio UNIDEN 520XL pro. Postanowiłem zakupic nowa antenke. Okazało się, że nie można opanowac szumów od wtrysków. Napisałem do przedstawicielstwa firmy President i gościo odpowiedział mi, że na Navare nie ma sposobów na całkowite usunięcie szumów, gdyż ma źle ekranowane przewody zasilające od elektrozaworów od wtrysku. Zaproponował takie rozwiązanie: albo kupić stare radio President (może byc kłopot z kupnem) lub radio TTI 770 lub 880i. I spróbowałem. Zakupiłem radio TTI 880i za 250 zł!!!, antenkę SIRTEL 100 cm i panowie!!! problem zniknął. Wymiarami radio jest porównywalne do Unidena, ale jakość odbioru jest nieporównywalna. Jakby redukcja szumów działała ciągle. Może trochę za duża jest gruszka, ale wkładam ją w miejsce na napoje w tunelu i jest ok. naprawdę polecam. Wjeżdżając do Warszawy nie trzeba bardzo skracać radia i można spokojnie podróżować. Radia UNIDEN kupowaliśmy razem z kolega. Porównywaliśmy niedawno jakość odbioru i nadawania bu odbiorników. TTI jest naprawdę dobry. Kasa śmieszna ale jakość dobra. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, niedawno zaopatrzyłem się w radyjko Alan 48 Exces i antenę President WA 27. Antenka zamontowana na stałe w dachu (wzmocnienie z blachy 20cm x 20cm o grubości 2mm), radyjko podwieszone pod schowkiem na okulary (nie da się go otworzyć, a ja i tak go nie używałem). Lusterka nie zasłania. Kable wszystkie w podsufitce, prąd z oświetlenia schowka poprowadzony bocznym słupkiem, pod poduszką powietrzną. Wszystko działa idealnie, nie zbiera syfu z wtryskiwaczy ani wycieraczek. SWR na kanale 20 1.1. Oto fotki:

ac210007de2f1216m.jpg927f0b684c2a69d3m.jpg

Edytowane przez faja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...