Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cee'd czy Tiida??


lukeswirus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Miałem podobny dylemat. Na początku miała być Kia Cee'd. Z tego auta dość szybko się wyleczyłem po lekturze wpisów na forum użytkowników tego auta. Generalnie: dość awaryjne a o serwisie też dobrych opinii nie było. Potem miał być Hyundai i30, ale też nic z tego nie wyszło (brak modeli z rocznika 2008) i koniec końców kupiłem Tiidę. To, że jest mało znana na polskim rynku to mnie akurat mało rusza (Tiid jeździ po świecie 1 000 000 sztuk), najbardziej popularna jest Skoda Fabia, która mi się totalnie nie podoba. Fakt, Tiida też nie jest może najpiękniejsza (zwłaszcza w wersji sedan), ale poza tym wydaje się być całkiem porządnym autem. W każdym razie, dysponuje tym wszystkim co przyzwoite auto mieć powinno - klima, radio itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupilem tiidę......9 lat jeżdzilem almerką n15 i było super,w tamtym roku kupilem najnowszy model civica 1.8(140KM) w wersji U.S.A. i wielki zawód.silnik i własności jezdne rewelacja ale jakość plastikow i wykonania porażka.farba z plastików zaczela schodzić,niedorobki uszczelek,usterki oświetlenia i centralnego zamka.połasilem się na super wypas i sylwetkę (uwazam że jest super)ale już po 2 miesiącach ją pchnołem.mialem do wydania max 45000zł i jeżdziłem po salonach,forda,kia,hiunday,toyota,honda,inic co by mialo ręce i nogi za tą kase nie moglem kupić.same najtansze i najslabsze koreańczyki lub city,jazz,yaris i.t.d. ale one dla mnie za male.tiida mi sie nie podobala do pierwszej jazdy testowej.kto nią jechał wie o co chodzi.cicha,dobrze wykończona,z świetnym wyposazeniem,i z ooooogroomem miejsca.tył to kanapa a mam 184cm wzrostu.zaczelem szperać i znalazlem nowego salonowego z pelną gwarancją ale z 2007 roku za 43900 "dizelka "w wyposażeniu acenta(klima automatyczna ,pełna elektryka,podlokietniki,leprza tapicerka,stereo z 6 glośnikami i wiele innych dodatków +metalic,alusy i światla przeciwmgielne .rabat wyniusł 30250.pozdrawiam i polecam.nie szata zdobi auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pewnym sensie żałuję, że nie kupiłem "dizelka". Niestety, jak przyjechałem do dilera to się dowiedziałem, że do wzięcia są tylko słownie cztery Tiidy benzynowe i tylko w wersji Visia. Ale dobre i to biorąc pod uwagę, że poprzednio jeździłem autem z jedną poduszką powietrzną, bez klimy i innych bajerów takich jak np. bluetooth i zestaw głośnomówiący wbudowany w radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupilem tiidę......9 lat jeżdzilem almerką n15 i było super,w tamtym roku kupilem najnowszy model civica 1.8(140KM) w wersji U.S.A. i wielki zawód.silnik i własności jezdne rewelacja ale jakość plastikow i wykonania porażka.farba z plastików zaczela schodzić,niedorobki uszczelek,usterki oświetlenia i centralnego zamka.połasilem się na super wypas i sylwetkę (uwazam że jest super)ale już po 2 miesiącach ją pchnołem.mialem do wydania max 45000zł i jeżdziłem po salonach,forda,kia,hiunday,toyota,honda,inic co by mialo ręce i nogi za tą kase nie moglem kupić.same najtansze i najslabsze koreańczyki lub city,jazz,yaris i.t.d. ale one dla mnie za male.tiida mi sie nie podobala do pierwszej jazdy testowej.kto nią jechał wie o co chodzi.cicha,dobrze wykończona,z świetnym wyposazeniem,i z ooooogroomem miejsca.tył to kanapa a mam 184cm wzrostu.zaczelem szperać i znalazlem nowego salonowego z pelną gwarancją ale z 2007 roku za 43900 "dizelka "w wyposażeniu acenta(klima automatyczna ,pełna elektryka,podlokietniki,leprza tapicerka,stereo z 6 glośnikami i wiele innych dodatków +metalic,alusy i światla przeciwmgielne .rabat wyniusł 30250.pozdrawiam i polecam.nie szata zdobi auto.

 

No wlasnie ja znalazlem auto za identyczna cene tylko ,że sedana w takiej samej konfiguracji wyposażenia.

Gdzie kupiles swoje auto i jak sie tym smiga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie też szukałem auta (w pewnym sensie nadal szukam) Kia Cee`d też była brana pod uwagę - głównie ze względu na 7 lat gwarancji, ale jak przeczytałem oceny tego auta na forach to stwierdziłem, że raczej nie bo nie mam ochoty kupować auta z 7 letnią gwarancją żeby przez 7 lat stała w serwisie ...

zdecydowałem się na Note, ale trochę za późno - bo jak się okazało to ich już nie było, sprzedawca zaproponował mi Tiide ... i złożyłem zamówienie na ten samochód, zaliczke muszę wpłacić jutro albo pojutrze więc będzie Tiida

a z japońskimi mam w miarę dobre doświadczenia, wczesniej miałem subaru i Nissanem Sereną, sporo też jeździłem Mazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie też szukałem auta (w pewnym sensie nadal szukam) Kia Cee`d też była brana pod uwagę - głównie ze względu na 7 lat gwarancji, ale jak przeczytałem oceny tego auta na forach to stwierdziłem, że raczej nie bo nie mam ochoty kupować auta z 7 letnią gwarancją żeby przez 7 lat stała w serwisie ...

zdecydowałem się na Note, ale trochę za późno - bo jak się okazało to ich już nie było, sprzedawca zaproponował mi Tiide ... i złożyłem zamówienie na ten samochód, zaliczke muszę wpłacić jutro albo pojutrze więc będzie Tiida

a z japońskimi mam w miarę dobre doświadczenia, wczesniej miałem subaru i Nissanem Sereną, sporo też jeździłem Mazdą

Gratuluję wyboru t82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Odyssey w W-wie. Podobnie jak Ty jeszcze czekam. Umowę podpisałem, zaliczkę wpłaciłem. Teraz czekam tylko na fakturę, rejestruję, ubezpieczam, dopłacam resztę kasy i... jeżdżę. Prawdę powiedziawszy już przebieram nogami z niecierpliwości. Dzisiaj po raz pierwszy widziałem na ulicy Tiidę w takim kolorze w jakim będzie moja (tj. zielony groszkowy metalic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałem groszkowy metalik, ale ktoś mi sprzed nosa sprzątnął i został tylko niebieski ... może to TY? żartuję, ja zamawiałem na toruńskiej czy krasnobrodzkiej czy jakoś tak w nissan japan motors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biloowa, TAM GDZIE I TY RZESZOTARY KOLO LEGNICY,I TEŻ CZEKAM

 

Czy Tobie też zaproponowali alarm za 1600 zl lub blokade skrzynii za 1200 zl??

Na południu coś ceny wyższe. Ja za blokadę płacę 650 zł a za alarm 950 ("normalna" cena 1200 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biloowa, TAM GDZIE I TY RZESZOTARY KOLO LEGNICY,I TEŻ CZEKAM

 

Czy Tobie też zaproponowali alarm za 1600 zl lub blokade skrzynii za 1200 zl??

nie ,ale alarm u mnie w szczecinie też tyle kosztuje ale mi po negocjacjach zaloza za tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biloowa, TAM GDZIE I TY RZESZOTARY KOLO LEGNICY,I TEŻ CZEKAM

 

Czy Tobie też zaproponowali alarm za 1600 zl lub blokade skrzynii za 1200 zl??

nie ,ale alarm u mnie w szczecinie też tyle kosztuje ale mi po negocjacjach zaloza za tysiąc.

 

Ja po przykrych doświadczeniach związanych z dokładanymi w salonach alarmami zdecydowalem sie na blokade skrzyni , zjechali z cena na 750 zl ( W Luboniu w serwisie u producenta blokad chca za blokade 610 zl z montazem).

Manix kiedy zamawiales i na kiedy masz obior ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix kiedy zamawiales i na kiedy masz obior ??

zamawialem w grudniu,a odbiór "do 30 stycznia".więc niedługo:)już nie mogę sie doczekac.już dawno nie bylem tak długo bez auta.jak wczoraj dzwoniłem to twierdzą ze że czekają już tylko na dokumenty celne.a kupujesz w ciemno tak jak ja, czy byleś tam na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix kiedy zamawiales i na kiedy masz obior ??

zamawialem w grudniu' date='a odbiór "do 30 stycznia".więc niedługo:)już nie mogę sie doczekac.już dawno nie bylem tak długo bez auta.jak wczoraj dzwoniłem to twierdzą ze że czekają już tylko na dokumenty celne.a kupujesz w ciemno tak jak ja, czy byleś tam na miejscu?[/quote']

 

Ja tez zamowilem w grudniu i tez mam do konca stycznie w umowie . Nie bylem tam , zamawialismy tak samo jak ty. Heh moze sie spotkamy na miejscu przy odbiorze hehe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na odbiór ;-)

Dałem się namówić sprzedawcy na aluminiowe felgi - i trochę żałuję bo tylko z nimi kłopot: bardziej się niszczą, mogą kogoś kusić i szkoda tych 2,5kPLN ;-)

Jakie opony powinni mi założyć? Standardowe 195/65/R15? Czy jakieś inne? Jakiej firmy opony daje Nissan? W Almerze miałem oryginalnie chyba Bridgestone, ale już nie pamiętam.

 

pozdrawiam

nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówili to standardem są (opony letnie) są Continentale. Jako zimówki zaproponowali mi Daytony.

zgadza się. conti premiumcontact 2 lub 3.

za daytony ,dzięki ale wolę GOOD YEAR U.G.7+.są rewelacyjne a przez neta tanie:kupowalem i o.k na 100% whttp://www.cargum.pl/szczegoly/7550/goodyear_ultra_grip_7_195_65_r15_t_91

http://www.opony.com/opony/55147_goodyear_ultra_grip_7_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mówili to standardem są (opony letnie) są Continentale. Jako zimówki zaproponowali mi Daytony.

zgadza się. conti premiumcontact 2 lub 3.

za daytony ,dzięki ale wolę GOOD YEAR U.G.7+.są rewelacyjne a przez neta tanie:kupowalem i o.k na 100% whttp://www.cargum.pl/szczegoly/7550/goodyear_ultra_grip_7_195_65_r15_t_91

http://www.opony.com/opony/55147_goodyear_ultra_grip_7_.html

 

ja kupilem opony Nokian W 195/65/15 za 640 zl nówki i felgi stalowe udało mi sie kupić oryginalne od Tiidy 5,5x15 na allegro używki za 200 zl z przesyłka. A felgi alu zostaną na sezon letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to wybrałbym oczywiście kijanke a idąc dalej postarałbym sie za proceed-em

 

tylko ,że proceeda nie dostaniesz za 43900 w porzadnym wyposazeniu i dieslem pod maska ponad 100 konnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruje nowego Fiata Bravo z silnikiem JTD. W promocji z 2008 mozna kupic to autko za 55000. Przejechałem tym autkiem 2500 km w ciągu tygodnia i naprawdę rewelacja. I spalanie przy 170 km/h to chyba 6,5 litra. Poza tym pakiet stylistyczny z alufelgami 17" - REWELACJA.

 

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 13:09 ]

Sorry, silnik Multijet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruje nowego Fiata Bravo z silnikiem JTD. W promocji z 2008 mozna kupic to autko za 55000. Przejechałem tym autkiem 2500 km w ciągu tygodnia i naprawdę rewelacja. I spalanie przy 170 km/h to chyba 6' date='5 litra. Poza tym pakiet stylistyczny z alufelgami 17" - REWELACJA.

 

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 13:09 ]

Sorry, silnik Multijet.

auto ładne ale ja nigdy więcej fiata nie kupię.mam przykre doświadczenia.a jak bym mial kupić to za tą kasę wybral bym aurisa lub mazdę.łatwo sprzedać i jakość 1 klasa. a tak za ponad 10000 tysięcy mniej mam też oszczędne dci z świetnym wyposażeniem,alu,metalic klimatronic,itd.3 letnia gwarancją, i o 5,5 centymetrów dłuższym wnętrzem od pasata(miejsca ogrom jak na klasę kompakt.)poniżej ciekawy tekst,a i ceny w nissanie poszly ostro w dół

http://www.wysokieobroty.pl/auto/1,71358,4194737.html

 

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 19:09 ]

ja kupilem opony Nokian W 195/65/15 za 640 zl nówki i felgi stalowe udało mi sie kupić oryginalne od Tiidy 5,5x15 na allegro używki za 200 zl z przesyłka. A felgi alu zostaną na sezon letni.

 

to już wiem kto mi te felgi sprzątnoł z przed nosa:).takie srebrne z versy.alu są ciut szersze 6.5x15 postanowile dać na nie zimówki a na lato kupię 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...