Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cee'd czy Tiida??


lukeswirus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wpłaciłem na Tiida i czekam ... odbiór w połowie lutego,

 

dzisiaj widziałem Tiida pierwszy raz w życiu i nie żałuję że zdecydowałem się na ten samochód a do wyboru był Tiida i Note, oczywiście mówią tu o pierwszym wrażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, zycze powodzenia w kupieniu nowego Aurisa w cenie nowego Ceed'a :one:

a kupisz i to bez problemu:tyle że bidulka:)miałem na myśli auto za 55000 alternatywa dla bravo, a oferta tego ceeda jest super.

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.a...p;Artykul=23159

musisz przyznać że tida i ceed mają prawie identyczne ceny o te 2 auta chodziło w tytule.

pelen cennik kia promocyjny:

http://www.autoefl.pl/autokatalog.asp?mark...ly=693#cartable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, sam sobie przeczysz. Roznica miedzy Ceed'em, a Aurisem w najtanszej wersji to 10 tys.

Wiem, ze chodzi o Nissana i Kie, ale zaproponowalem trzecie auto do porownania w tej samej polce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, zycze powodzenia w kupieniu nowego Aurisa w cenie nowego Ceed'a :one:

a kupisz i to bez problemu:tyle że bidulka:)miałem na myśli auto za 55000

Trzeba poszukać. Ja mierzyłem w przeceniony rocznik 2008.

2 stycznia, w Toyocie zaproponowali mi białego (więc bez lakieru) Aurisa HB 1,6 5M/T w wersji LUNA za 50k PLN...

Porownywalny Ceed wychodził drożej, nie mieli żadnej promocji na rocznik 2008, ale dawali pelne ubezpieczenie.

W końcu skusiłem sie na Tiide. Ze względu na sentyment, 1.8, 6 bieg, przestrzeń w środku i ... zaufanego mechanika który specjalizuje się w japończykach.

Pluję sobie w brodę że jak skończony frajer dałem sobie wcisnąć alufelgi - skończy się pewnie dokupieniem zwykłych stalowych felg na sezon zimowy ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem niedawno takie stalowe felgi na allegro, ja też zastanawiałem się nad alumami, ale stwierdziłem, że teraz w ziemie pojezdze na stalowych, a na lato kupi się i tak jakieś i niekoniecznie oryginalne nissana, w każdym razie nie w tej cenie co w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, sam sobie przeczysz. Roznica miedzy Ceed'em, a Aurisem w najtanszej wersji to 10 tys.

Wiem, ze chodzi o Nissana i Kie, ale zaproponowalem trzecie auto do porownania w tej samej polce cenowej.

przeczytaj uważnie ,mialem na mysli alternatywę dla bravo za 55000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do tematu-u mnie w firmie są te Kie i po 45 tyś przebiegu zawieszenie klękło...Pozdrawiam

 

Bo pewnie są traktowane jak samochody klasy WRC :one:

U mnie siostra ma Ceeda 1,6 40tyś i nic nie ma zamiaru klękać nawet stuknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może...Wiadomo jak jeżdżą ludzie nie swoim samochodem ...Też niekiedy mnie szlag trafia jak widze "firmówkę" co wyprawia cuda na drodze...Od razu poznać,że samochód taty,pożyczony lub firmowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, zycze powodzenia w kupieniu nowego Aurisa w cenie nowego Ceed'a :one:

a kupisz i to bez problemu:tyle że bidulka:)miałem na myśli auto za 55000

Trzeba poszukać. Ja mierzyłem w przeceniony rocznik 2008.

2 stycznia, w Toyocie zaproponowali mi białego (więc bez lakieru) Aurisa HB 1,6 5M/T w wersji LUNA za 50k PLN...

Porownywalny Ceed wychodził drożej, nie mieli żadnej promocji na rocznik 2008, ale dawali pelne ubezpieczenie.

W końcu skusiłem sie na Tiide. Ze względu na sentyment, 1.8, 6 bieg, przestrzeń w środku i ... zaufanego mechanika który specjalizuje się w japończykach.

Pluję sobie w brodę że jak skończony frajer dałem sobie wcisnąć alufelgi - skończy się pewnie dokupieniem zwykłych stalowych felg na sezon zimowy ;-))))

nie rozumię,jeśli dokupiłeś alu to przecież na stalowych jest więc po co masz dokupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, a gdzie on pisze że dokupil :kosci:

Dałem się namówić sprzedawcy na aluminiowe felgi - i trochę żałuję bo tylko z nimi kłopot: bardziej się niszczą, mogą kogoś kusić i szkoda tych 2,5kPLN

 

to co dal 2,5 kafla i stalowe mu zabrali?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, dostał pewnie alu w miejsce stalowych

 

Szczerze mówiąc to w ciemno założyłem że te cholerne alu są zamiast zwykłych.

Nigdy nie brałem dodatkowych felg. Że niby dodatkowy komplet wrzucają do bagażnika?

Tylko nie róbcie sobie jaj ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalowe zabierają, bo 2,5 tyś PLN to różnica w cenie między stalowymi a alumami :)

 

a gdyby zostawić stalowe to za 2.5 tyś PLN można kupić bardzo fajne nowe alumy, albo używane za sporo mniej ... (z tym, że kupując na allegro można mieć prawie pewność, że kilka dni wcześniej ktoś właśnie takie stracił ;)) ...

 

rzeczywiście, szkoda tych 2,5 tyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby zostawić stalowe

 

była taka opcja, tylko wtedy nie ma lampek przeciwmgielnych.

 

to za 2.5 tyś PLN można kupić bardzo fajne nowe alumy,

 

tiaaaa, widzę że deal mógłby być lepszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, dostał pewnie alu w miejsce stalowych

WIELKIE DZIĘKI ZA TAKI 'prezent" za który trzeba zapłacić 2500 zł.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Wśród konkurentów jedynie Leon i nowy Focus są warte uwagi.

 

Ja bym się nie zachwycał tym fordem. dla mnie ford g.... wort - stare wiejskie powiedzonko, ale wciąż aktualne.

Jeżdżę focusem II kombi z 6.2008 i mam 38 000 km.

Dziś byłem w serwisie.

 

silnik 1,8 tdci 115 km

robocizna 300 PLN

Filtr klimy 103,5

Filtr paliwa 144

oleju 50

olej 5,5 litra 178

filtr powietrza 60

+ parę dupereli wyszło 861 PLN

 

Mam doświadczenie z serwisem citroena i podejście u forda jest identiko.

Serwis trwał 1 godzinę 20 minut, z czego 20 to sprzątanie auta.

 

Auto zabrali na warsztat i nawet nie mam pewności czy odkręcali koła. "wylata mi osłona przy lusterkach prawe/lewe na zewntrz (ten trójkącik) zgłosiłem.. ale nie mieli zaczepów.

Na prośbę sprawdzenia amorków machanik mówi, że nie ma sensu bo musi być ok.

100% nie kontrolował świateł, bo pokrętło wysokości jak ustawiłem na 4 tak było na 4 :diabel2:

 

Jakość serwisu to wg mnie kicha. Serwisant przyznał, że wiele osób mówi, że focus I jest lepszy od focusa II.

Moje doznania powodują, że osobiście bym sobie forda nie kupił (bo cały czas mówię o autku służbowym).

Dla mnie nr 1 to lancer (mazda 3 za droga), nr 2 hyundai, nr 3 civic, 4 ceed.

 

Focus w kilku słowach. Niezdarny, miekki, komfortowy, cichy, pospolity do bólu, zdecydowanie do stateczniej jazdy - przez zawieszenie, wspomaganie ok, bardziej bezpośrednie niż w n16, mniej niż w lancerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...