Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara i NCAP


Gość osiemzero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zajcew83

jesli ktos znajdzie nowe zdjecia z crash testu (bez feleru poduszek) to prosze o zamieszczenie adresu tutaj, chetnie bym je zobaczyl i nietylko ja. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to czujniki przednich poduszek są montowane na przednich podłużnicach, które tu wydają się być nietknięte.

Problem z poduszkami w Navarze dotyczy opóźnionego zapłonu (o jakieś części sekundy) a nie tego że się nie odpalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu dla porównania bliźniaczy wątek dot. L200 :D Miłej lektury

 

http://www.mitsubishi-grafix.pl/forum2/viewtopic.php?t=21614

 

Wyższość Swiąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy :D

 

Zauważyć się da coraz więcej pickupów na drogach i coraz większe szybkości są przez kierowców tych pojazdów rozwijane.

 

Wyższa pozycja za kierownicą oraz większe wymiary pojazdu dają iluzję większego bezpieczeństwa. Potem coraz więcej pickupów nadaje się tylko na żyletki :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czy to L200 czy to Navara, problemy te same :)

 

A mój pionierski pomysł z krawężnikami to już chyba obrósł brodą jako legenda nie tylko na tym forum ;-) (dobrze że już ich nie wożę)

 

Na pocieszenie, Navarka naprawdę super zniosła crash-test w porównaniu z tym:

 

Szok :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ja już jestem po akcji serwisowej - całość trwała 15 min. Dostałem oczywiście potwierdzenie wykonania usługi :) Pan mechanik powiedział że wgrany soft przyspiesza odpalenie poduszki powietrznej o 20 milisekund - 0,0020 ( chyba dobrze go zrozumiałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hubeeert

Myślę, że to naturalna reakcja właściciela na fakt, że to na co wydał pieniądze jest lepsze niż to co oferuje konkurencja.

Jak jest naprawdę?

 

Myślę, że potrzebne byłoby porównanie.

Szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przekonany, że w wielu przypadkach to kwestia gustu, w innych technikaliów a nawet w niektórych przypadku. I nie wiem jak szczegółowo byś porównywał, nie dojdziesz prawdy, które jest lepsze.

 

Wg mnie najcenniejsze są uwagi użytkowników w konkretnych zastosowaniach i na tej podstawie każdy musi dobrać sobie to co mu pasuje. Na szczęście żyjemy w czasach, że można już pojazd kupić pod siebie, a nie taki na jaki dostaliśmy talon :)

 

Najlepsze co można zrobić, to umówić się na spocik z kolegami posiadającymi L200 i po prostu pomacać swoje furki, wymienić się doświadczeniami, pojeździć razem i wszystkim by wyszło na dobre!

Bo nic tak nie irytuje jak to, że najwięcej opinii wyraża ktoś kto zna temat wyłącznie teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu - bo OT nam się zrobiło i trzeba będzie ciąć- zapraszam na film :

 

http://www.etransport.pl/film133.html

 

... nawet 100 gwiazdek nie pomoże :kosci:

 

A tutaj mały pokaz , że duży może więcej. Trzeba tylko Navarkę trochę podnieść i dać koła z 35`

 

http://www.etransport.pl/film187.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hubeeert

domadm, zgadzam sie w 100%.

 

 

Najlepsze co można zrobić, to umówić się na spocik z kolegami posiadającymi L200 i po prostu pomacać swoje furki, wymienić się doświadczeniami, pojeździć razem i wszystkim by wyszło na dobre!

 

Zaraz tu kogoś zaproszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda słów:

 

"Nie zmienia to faktu, że właściciele Nissanów do czasu wymiany modułu dysponują jednym z najniebezpieczniejszych samochodów na rynku. "

 

Usikałem się ze śmiechu, normalnie zaraz sobie kupię seicento żeby czuć się bezpieczniej na drodze :D:D:D

Nie życzę tego drogi Kolego, ale jak walniesz Navarą w słup lub betonową ścianę mniej z Ciebie zostanie niż z gościa w Punto jadącego z tą samą prędkością. To, że jeździsz wielkim wozem wcale nie znaczy, ze jesteś w nim lepiej chroniony niż w compakcie...

Dlatego są te testy... i bardzo dobrze. Po raz kolejny Nissan pokazał swoją klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika z tego że trzeba kupić coś co ma więcej "gwiazdek" i czuć się bezpieczniej.

A to co zazwyczaj wożę załaduje na przyczepkę która mnie zmiażdży...

A pomyśleć, że kiedyś człowiek pomykał z całą familią 126P i nie dbał ile miał "gwiazdek" w testach, tylko myślał żeby jechać, jechać...na wczasy, nad morze...z walizkami na dachu....

A teraz rozmyślania..kto poniesie większe i mniejsze szkody i w jakim w zderzeniu...

Dobrze że są leki uspokajające bo bym z nerwów nie wsiadł do Navki :D

 

[ Dodano: Sro 12 Mar, 2008 23:34 ]

ps. jak poo lekach to jako pasażer, i to zawsze w pasach....dla ścisłości.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wniosek mam taki:

Producenci aut, szczególnie pickupów i dostawczaków powinni wymyślić jeszcze jakiś sposób na to, aby towar wieziony na pace podczas ewentualnej kolizji nie szedł w kabinę, tylko jakoś rozjeżdżał się na boki, w górę, na dół albo jeszcze jakoś inaczej.

Bo nie chciałbym oglądać crash-testu navary, l200 czy jakiegoś innego hiluxa w przypadku kiedy na pace jest np,. 500 kg towaru (o jakichś znormalizowanych parametrach).

 

Tak się zastanawiam czy na filmiku z miażdżącym się VW nie ukryli na pace jakiegoś ciężaru!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. tak sobie czytalem te wasze wpisy i wiem ze bedac w aucie typu matiz czy innej male osobowce na bank nie czulbym sie tak bezpiecznie jak w navarze. uato przekonuje mnie gabarytowo i nie chcialbym sie z nim spotkac oko w oko bo wiem ze jakby przejechal moje malenstwo to wygladalbym jak plama oleju.

widzac foty i znajac wyniki testow raczej wybralbym ten samochod.

pzdr dla kierowcow pick upow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew83

NO!! wkoncu zrobili 2 test i mamy 3 gwiazdki :630: ,a jesli znowu jakis czort bedzie sapal jaka to nawara jest wadliwa, to zrobie mu tak :wpale:

:D :diabel: :D :diabel: :D :diabel: :D :diabel: :D :diabel: :D :diabel: :D :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...