Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po DRUGIM roku - koszty


txm777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Łódź, Przyguccy: 550 zł (olej z filterm i korkiem, przegląd, płyn chłodniczy). Niestety wlali olej 0W30 Elfa, o czym wspominam w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Novellus Tarnów koszt przeglądu 277 pln.Olej shell 5w30 filtry mann zakupiłem sam.Zgłosiłem brak ograniczników opadania zaczepów pasów bezpieczeństwa(brak części,nie występuje zamiennik) Wymiana pasów na gwarancji,lecą z Amsterdamu.Koszt ok.2500 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Novellus Tarnów koszt przeglądu 277 pln.Olej shell 5w30 filtry mann zakupiłem sam.Zgłosiłem brak ograniczników opadania zaczepów pasów bezpieczeństwa(brak części,nie występuje zamiennik) Wymiana pasów na gwarancji,lecą z Amsterdamu.Koszt ok.2500 zeta.

 

Ale to chyba nie był przegląd po drugim roku tylko po pierwszym? Drugi przegląd tzw. duży obejmuje spro rzeczy do wymiany. Ten wątek dodtycz cen przeglądów po drugim roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie był przegląd po drugim roku tylko po pierwszym? Drugi przegląd tzw. duży obejmuje spro rzeczy do wymiany. Ten wątek dodtycz cen przeglądów po drugim roku.

Note ma dwa lata,przegląd był tzw.mały przebieg 16 tkm w serwisie powiedzieli,że przy takim przebiegu nie jest wymagany duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note ma dwa lata,przegląd był tzw.mały przebieg 16 tkm w serwisie powiedzieli,że przy takim przebiegu nie jest wymagany duży.

 

No to chyba nie do końca tak. Dla Note przeglądy robi się co 20000 km lub co rok - w zależności co nastąpi wcześniej. Przebieg nie ma tu zatem znaczenia. Powinien być wykonany pełny duży przegląd po 2 latach. Podczas tego przeglądy wymienia się min. płyn hamulcowy i chłodzący. Dla tych płynów interwał wymiany to też 40 tys. km lub co 2 lata. Nie wydaje mi się, żeby zmiana czynności obsługowych ze względu na przebieg była właściwym podejściem serwisu.

Wyobraź zsobie sytuację, ze ktoś jeździ tylko po mieście. Samochód po dwóch latach takiej ekspoaltacji na pewno jest bardziej "zjeżdżony" niż autko śmigające na trasie. Ale z racji jazdy po miescie ma ułamek przebiegu tego drugiego. A serwis mówi, ze robi mały przegląd, bo auto ma mały przebieg. To jakś paranoja.

Uważaj, bo inne ASO może zakwestionować gwarancję. Proponuję w Twoim przypadku kontakt z Nissanem, żeby potem nie było problemów.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po 4 latach zrobiony (~47kkm).

Wymiana oleju i płynu hamulcowego 350zł w Feuvert Katowice + filtr powietrza Filtrona za 30 zł we własnym zakresie.

Przy wymianie okazało się że rura doprowadzajaca powietrze (od spodu przy puszczce) była uszczelniania silikonem, czyli panowie z ASO tuszowali swoją niszczącą działalność :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ta rura sama w sobie jest dość luźna. U mnie poruszając nią, czuć lekki luz pomiędzy samą rurą a otworem w puszce. Może kiedyś reklamowałeś jakieś "świerszczenie", no to ją potraktowali silikonem na wszelki wypadek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest luźna to ja wiem, ale silikon jest przed tą częścia rozszeszajacą się, czyli pewnie nie odpinali przy wymianie filtra, a jedynie w dół dali z takim skutkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam-ja swojego Notka 1.4 benzyna sprowadzony z niemiec marzec 2009,zaprowadziłem po 40.tys we wrocławiu na ul Wilanowską,i tylko kazałem wymienić olejw silniku .Zapłaciłem za olej 3.5l jakiś olej dali Shell Heliks HX7 półsyntetyk.w papierach miałem z niemiec napisane po 20tys km że niemcy wlali mi Castrol10W40.Zapytałem się dlaczego w instrukcji pisze ze olej ma być 5 W30 ,a tu leją 10W40,Powiedzieli że niemcy wlali olej o takiej numeracji to oni nie bedą tego zmieniać ,o co tu chodzi.Jak się na początku wlało taką wartość to należy na takich wartościach już do końca jeżdzić.Czytam że komuś tu wlali 5W40 to już bliżej wartość jest wg instrukcji.Czy to jest samowola na stacjach obsługi że leją co chcą.i za wymianę oleju filtra oleju i uszczelki pod śrubę zapłaciłem 300zł w tym robocizna 120 zł,rozbój .bo np znajoma z opelkiem korsa za taką samą czynność,tylko 1 litr oleju mniej zapłaciła 155zl w tym robocizna 55zł.Wcale się nie dziwię że pustki na tej stacji są ,nie ma chętnych do obsługi-pozdrawiam

 

Witam-jeszcze raz bo zapomniałem dopisać do poprzedniej wiadomosci ,o numerach i jakiej firmy założyłem sam filtry.Filtr powietrza silnika m-ki IC-Premium opakowanie kolor pudełka ciemno złoty nr są dwa 821027PR oraz drugi numer IC-A90057 w sklepie będą wiedzieć o co chodzi cena 16zł,tylko oryginał jest wkład papierowy nasączony olejem jest to tzw filtr mokry.a polski jest suchy,w eksploatacji nie ma to znaczenia. Drugi filtr tak zwany pyłkowy wentylacji f-my Bosch pudełko żółte produkcji czech republik,ale papier w wkładzie taki sam jak oryginał Nissana ,mała różnica miedzy nimi jest taka ze jest w obydowie plastykowej tak jak polski filtr,ale gabaryt papieru taki sam jak w oryginale ,polski ma słaby papier.wkłada się trochę cieżko,ale nie przejmować się nie połamie się >Cena filtra Boscha 50zł .Kupione we Wrocławiu na pl.Solidarności tam się znajduje sklep który sprowadza części -Pozdrawiam a68.

 

Jak kto by już znał numer i firmę filtru oleju w silniku do Notka 1.4,to bardzo proszę o wiadomość na forum-a68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto by już znał numer i firmę filtru oleju w silniku do Notka 1.4,to bardzo proszę o wiadomość na forum-a68.

 

Proszę bardzo - np. filtr oleju KNECHT-MAHLE OC 218,

FILTRON OP 612,

JC Premium B11017PR.

Edytowane przez notek-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a68- Dziękuję nissanmaniakowi ,za odpowiedz na temat marki i numerów katalogowych filtrów oleju.Przepraszam za zwłokę w podziękowaniu za tą informację ,nie wchodziłem w tą rubrykę ostatnio ,jeszcze raz dziękuję-a68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech latkach wykonałem przegląd Nota w ....serwisie fiata :D

Wymiana oleju,wymiana płynu hamulcowego(miałem jeszcze nie wymieniać,ale....)Przegląd zawieszenia i podwozia,Koszt 174zł,z moimi materiałami oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Powiedzcie mi - dlaczego cienkie spod pokrywy w 1.4 ? Uszczelka jest wypalona czy jakieś zmęczenie/odkształcenie materiału silnika nastepuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by rzec,że TTTM - ta przypadłość czasem dotyka tego silnika. Trzeba poprawić uszczelnienie pokrywy zaworów. Wydaje mi się - niech mnie poprawi któryś z użytkowników 1,4, że tam nie ma uszczelki. Stosują jakiś uszczelniacz

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa zaworów w 1.4 jest uszczelaniana "na silikon". TTTM - większość 1.4 poci się pod pokrywą zaworów. Ba - poci się w tym samym miejscu. Albo do poprawki albo zostawić. Czasami jest to tak niewielkie pocenie, że spokojnie to można zbagatelizować.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam robione 2 razy i w końcu to olałem, bo i tak się poci

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. pytam bo dzwoniłem do dwóch serwisów: Wrocław i Wałbrzych i oba proponują inne rozwiązanie tego problemu. Wałbrzych "specjalną masą uszczelniającą" czyli silikon czerwony? :) Wrocław- nowa uszczelka; ceny też mocno się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "specjalna hiper mega extra cosmic technic" czerwona masa :) nie zdaje egzaminu to może lepszym wyborem będzie serwis we Wrocławiu. Tylko o jakiej uszczelce mowa bo fabrycznie chyba jej tam nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...