Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po DRUGIM roku - koszty


txm777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro "specjalna hiper mega extra cosmic technic" czerwona masa :) nie zdaje egzaminu to może lepszym wyborem będzie serwis we Wrocławiu. Tylko o jakiej uszczelce mowa bo fabrycznie chyba jej tam nie było?

 

Oni zapewne jeszcze nie wiedzą, że tam nie ma uszczelki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko zależy jak berdzo Ci "cieknie". Jeżeli to tylko zapocenie, to osobiście bym sobie darował. Jeżeli faktycznie cieknie, może warto pojechać. Jest możliwe, że są wpełni świadomi jak to jest zrobione, tyle tylko, że posługują sie terminem "uszczelka", żeby nie mieszać klientom w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie duza- "specjalna masa" (Wałbrzych) ok 170zł, "uszczelka" (Wrocław) - nie pamiętam dokładnie ale coś powyżej 400 chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pokrywę nie ma możliwości wsadzić uszczelki.Jest klejona pastą silikonową.Gdyby mi przyszło oddać samochód do takiego uszczelnienia do serwisu,głęboko bym się zastanowił.Nacięcie klienta jest potężne:

http://allegro.pl/masa-pasta-uszczelniajaca-dirko-silikon-brodnica-i2225066653.html

Zastosowana masa ma koszt od 20-70 zł,reszta ceny to fantazja serwisu,gdzie niekiedy graniczy wręcz z czarnym humorem..."uszczelka "za 400zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wlasnie jestem po dużym przeglądzie w Belgii i zapłaciłem 260 euro, wymienili filtry, olej i uzpełnili płyny. Mogłem być przy przeglądzie. Pomimo 2letniego auta, to był 4 przegląd, bo trzasnąłem 15tys. przez 4 miesiace, a w dieslu przegląd jest zalecany co 15tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj Notek skończył 2 lata :) (w sumie od produkcji to 2,5) i ASO Wilanowska 2 we Wrocławiu mnie podliczyło:

- Uszczelka [5,69 zł]

- Filtr oleju [41,62 zł]

- Filtr powietrza [70,74 zł]

- Środki smarne i mat. eksploatacyjne [37,81 zł]

- Olej półsyntetyczny 10w40 [170,60 zł]

- Przegląd 2 lata 2,30*195,13(netto) [552,02 zł brutto]

 

No i w sumie mam dwa zastrzeżenia, czy nie powinni lać oleju 5w40 oraz wymienić płyn hamulcowy?

W sumie w tamtym roku nie zwróciłem na to uwagi bo też wlali 10w40, w sumie lepiej niż 0w coś tam :)

 

Suma sumarum 878,49 zł więc za rok zawitam chyba do Bosch Serwis.

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie a w zasadzie trzy sprawy są dziwne:

 

- nie wymienili filtra kabinowego

- nie wymienili płynu hamulcowego a powinni zwłaszcza, że w Note płyn hamulcowy to także płyn sprzęgłowy

- 10W40 to tak raczej nie bardzo - zwłaszcza za 170 PLN... Zalecanym olejem jest 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie ,płyn hamulcowy wymiana po 2-ch latach wg książki serwisowej,olej nie zgodny z zaleceniami producenta.Więc zachodzi pytanie,czy serwis działa na szkodę klienta?Czy po prostu strzelają sobie w kolano odchodząc od zaleceń producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 latach powinni ci zaproponować obsługę klimatyzacji - nie zrobili tego???

 

Poruszyłem tą kwestię przy okazji drugiego przeglądu. Dowiedziałem się, że klimatyzacja jest sprawdzana pod kątem skuteczności. Jeżeli wszystko jest ok, producent nie przewiduje obsługi polegającej na "dobijaniu" czynnika. Oczyszczają przewody nawiewowe, zmieniają filtr kabinowy i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie miałem na myśli: sprawdzenie szczelności, wymiana filtra kabinowego, ew. odgrzybienie i dezynfekcja układu. Po 2 latach nieźle już capi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinowy powinno się co najmniej raz w roku wymieniać (po roku potrafi już na prawdę zatrzymywać 50% przepływu powietrza). U mnie w X-Trailu klima po roku już nieźle waliła grzybem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

------------------------------ 16 PAŹDZIERNIK 2012 -----------------------------------------------------------------------

Przepraszam, że nie odpisałem wcześniej, serwis klimatyzacji zrobiłem sobie wcześniej u nich w czerwcu, notabene zapłaciłem 270zł (chyba trochę za dużo jak za wymianę filtra i odgrzybienie bez zmiany czynnika). Dodam też, że sam wymieniam filtr kabinowy co 6 miesięcy, bo mniej więcej po tym okresie już nie spełnia swojej roli. Dziwi mnie jednak zalanie olejem 10w40 chyba za rok przejdę na zalecany i czemu nie zmienili płynu hamulcowego?. Mogę tylko powiedzieć, że za rok już u nich nie zawitam a po 3 roku wymienię wszystkie płyny i będę się trzymać instrukcji, w sumie i tak robię niewielkie przebiegi więc powinno być ok. Ogólnie serwis na Wilanowskiej po 2 latach współpracy (Pierwszy przegląd, wyważanie kół zimowych, ustawienie zbieżności kół, założenie świateł dziennych, złożenie auta po kolizji, drugi przegląd), mogę polecić, ale trzeba byłoby do niech jeździć z własnym olejem i uzgadniać wcześniej co mają wymienić i jaki będzie tego koszt. Ja niestety nie miałem za dużo czasu, jakoś się tak złożyło i tego nie dopilnowałem.

------------------------------ EDIT 17 PAŹDZIERNIK 2012 ----------------------------------------------------------------

Dziwnym trafem akurat dzisiaj zadzwonił do mnie Pan z nissana z pytaniem czy jestem zadowolony z usług po przeglądzie, oj chyba przeglądają nasze forum :) Przy okazji zapytałem się czemu został wlany olej 10w40 i czemu nie wymieniono płynu hamulcowego. Według Pana z ASO zalecany olej do Note 1.4 to 10w40, jednocześnie zaznaczył że można oczywiście wlewać olej 5w40, ale oczywiście wiązałoby się to z większymi kosztami których wolą nie generować jeżeli nie ma takiej potrzeby. Podobno też wytyczne dostają elektronicznie. A na pytanie z płynem hamulcowym, Pan odpowiedział, że płyn jest sprawdzany i jeżeli nie ma dużego przebiegu (> 60 tyś km) to nie jest wymieniany. U mnie było to 27 tyś km więc nawet nie połowa. Cieszy mnie w sumie taka postawa, czyli telefon i opinia o jakości świadczenia serwisu, tylko teraz pytanie czy to był zbieg okoliczności czy jednak ktoś z ASO :nissan: Wilanowska przegląda nasze forum :)

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko płyn się po prostu starzeje (wilgoć) i nawet jak nie wykorzystujesz jego potencjału do końca to nalezy go wymienić. Jezli się tego zaniedba efektem moze by korozja, zresztą jest milion artykułów na ten temat

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas drugiego przeglądu płyn hamulcowy wymieniono przy przebiegu ok. 22000 km. Dla płynu hamulcowego nie jest istotny przebieg tylko czas bytności w układzie ze względu na jego higroskopijne właściwości - szczególnie pochłanianie wilgoci. Po dwóch latach powinien być wymieniony i przebieg nie ma tu nic do rzeczy. Sprawa jest o tyle ważna, że płyn hamulcowy w Note jest też płynem sprzęgłowym. Zaniedbanie jego obsługi rzutuje nie tylko na układ hamulcowy ale i sprzęgło, które w Note jest hydrauliczne.

Argument z kosztami wydaje się śmieszny. Różnica w cenie pomiędzy 10W40 a 5W40 nie jest na tyle istotna, żeby była argumentem w obsłudze czegoś tak kosztownego jak dwuletni samochód. Co to za argument ??

Olejem zalecanym do Note jest 5W30. Takie zalecenie było praktycznie od zawsze. Nie wierzę, że przez lata nikt by tego nie zmienił w instrukcjach obsługi, gdyby była taka konieczność czymś podyktowana.

 

Reasumując - nic się nie stało. Na 10W40 możesz się spokojnie przekulać do następnego przeglądu. Możliwe, że faktycznie sprawdzili stopień zawilgocenia płynu hamulcowego bo są przyrządy do tego celu. Na następnym przeglądzie jednak wymień płyn hamulcowy i dopilnuj aby wlano Ci właściwy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem na przeglądzie rejestracyjnym po 5 latach,hamulec przedni obydwa równiutko!Tył lewy mocniejszy o ok5% :D

Zero luzów,amory git.Przeszedłem jak burza :D w zamian za dobry stan dostałem 2 l płynu zimowego :D

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jeden ważny aspekt o którym zapomniałem, po wypadku praktycznie cały płyn hamulcowy wyleciał, więc musiał być wymieniany. Nie zmienia to jednak faktu, że za rok dopilnuje aby wszystko było jak w instrukcji razem z olejem 5w40 który już sam sobie zakupie.

Edytowane przez Tobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedługo 2gi przegląd, i podobnie jak na pierwszym chcę sam zakupić wymieniane elementy. Olej nie stanowi problemu, ale mam pytanie odnośnie filtra oleju. Znalazłem bowiem dwa typy:

  • Mann W610/4 Średnica [mm]: 66,
  • Bosch 0 986 452 060 Średnica [mm]: 68.

Oba filtry opisane jako "15208-70J00" (zgodnie ze specyfikacją Kaszubowskich z Gdańska). Skąd różnica w średnicy i który lepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jak ja to zrobiłem. Otóż na pierwszy przegląd pojechałem do ASO, ze względu na gwarancję. Na drugi nie jeździłem. Zakupiłem olej, filtr oleju. Podjechałem do stacji ASO w pobliżu miejsca zamieszkania(nie nissana), wymienili przyłożyli pieczątkę i to wszystko. Ponieważ nissanik przeszedł przegląd rejestracyjny bez uwag, chodziło mi o stempel przeglądu ASO. Jedynie brak mi stempla dot. przeglądu corocznego karoserii. Olej zastosowałem shell helix ultra 5W40 syntetyk. A filtr oleju został zamówiony przez znajomego mechanika w inter-carsie po podaniu marki, rocznika, pojemn. silnika notka. Nie zastanawiałem się czy on taki czy inny. Pozostałe materiały i części jak filtr p/pyłkowy, filtr powietrza płyny wymieniam sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No ale cena jest za sam przegląd,za filtry świece,olej niestety trzeba będzie zabulić.Samarytaninami to oni nie są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...