Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

max rozmiar opony do navary???


Gość niss-wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taransan

teraz rozgladam sie za drugim kompletem opon typowo drogowych i felg aluminiowych, 16 lub 17 a nawet myslalem nad 18 od armady(o ile pasuja) tylko opony na 18 by juz drogie wyszly. moze ktos sie chce pozbyc fabrycznych kolek?:)

 

 

:) daj mi chwilę na zastanowienie. chyba moje fabryczne już mi nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz rozgladam sie za drugim kompletem opon typowo drogowych i felg aluminiowych, 16 lub 17 a nawet myslalem nad 18 od armady(o ile pasuja) tylko opony na 18 by juz drogie wyszly. moze ktos sie chce pozbyc fabrycznych kolek?:)

 

 

:) daj mi chwilę na zastanowienie. chyba moje fabryczne już mi nie są potrzebne.

 

ok nie ma pospiechu:) puki co to pogoda taka, ze MT zdecydowanie rządzi!

 

post-21294-1267487309,7278_thumb.jpg

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna fotka. sam czyściłeś w photoshopie? ;)

musialem troche bok podczyscic bo same lampy jeszcze nie daja w pelni rady, ale pracuje nad tym zeby surowe zdjecie wygladalo lepiej niz to:)

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość taransan

musialem troche bok podczyscic bo same lampy jeszcze nie daja w pelni rady, ale pracuje nad tym zeby surowe zdjecie wygladalo lepiej niz to:)

 

 

to rozumiem, że masz jakiegoś dużego softa na lampę. na boku widać, że świeci coś dużego. widać, że to nie tak z lotu zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem, że masz jakiegoś dużego softa na lampę. na boku widać, że świeci coś dużego. widać, że to nie tak z lotu zrobione :)

mam softy, jednak duzo za male jak na takie zdjecia.

mysle ze tu taki 4x7m by byl akurat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nowe 17" + 265/70/17 BF AT sa juz przygotowane do zalozenia. niedlugo testy drogowe:)

post-21294-1272973417,1348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Też się właśnie czaję na te oponki w tym rozmiarze ( ino mój mechanik jest brzydszy B) B) ) Prośba o zdjęcie jak to będzie wyglądać na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownanie:

z przodu: 265/76/16 BFG KM2

z tyłu: 265/70/17 BFG AT

 

 

 

 

 

 

 

 

Też się właśnie czaję na te oponki w tym rozmiarze ( ino mój mechanik jest brzydszy B) B) ) Prośba o zdjęcie jak to będzie wyglądać na gotowo.

post-21294-1273329706,395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie przod bardziej podoba:) KM2 wizualnie, bardzo pasuja do tego samochodu. jak bedzie z komfortem na AT dopiero ocenie. z KM2 nie bylo az tak tragicznie na czarnym.

 

 

Szczerze mówiąc to przód wygląda lepiej ( bardziej hardkorowo ) ja bym miał zagwostkę czy poświęcić komfort jazdy dla wyglądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy nie rozumiem czemu upieracie się przy BFG AT dla mnie te opony są kiepskie to znaczy głośne gombczaste przy hamowaniu i w miarę się szybko z używają jedyne co dobre to cena średnia

w podobnych cenach można kupić lepsze np. takie jak ja mam przejechałem na nich już 35tyś i z czystym sumieniem mogę je polecić bieżnik większy od AT mniejszy od MT przede wszystkim są ciche nawet

powyżej 150km/h poprzednim autem jeździłem na BFG AT więc wiem co piszę BFG są przereklamowane tak jak HILTI wśród elektronarzędzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Pathfinderze mam założone tohttp://www.oponeo.pl/model/49/ubca/bridgestone_a_t_694.htmlx w rozmiarze 265/65/17. Opona miodzio :dribble:

 

Ja w Pathfinderze mam założone tohttp://www.oponeo.pl/model/49/ubca/bridgestone_a_t_694.htmlx w rozmiarze 265/65/17. Opona miodzio :dribble:

 

Coś się link źle zapisał. Chodziło mi o BRIDGESTONE 694 AT REVO. BFG to produkt z dalekiej przeszłości, mocno przereklamowany. Jego zaleta jest jedna. Jedziesz w Afrykę to w 16'' wszędzie go kupisz. Ale czy ktoś z nas jedzie w tym kierunku na długo?! Ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bridgestony 17" tez kupisz, nawet w Kenii (zdjecie)

 

ja juz zakladma 3 model BF na nissanie. zaden nie byl porazką.

przywiazalem sie juz do tej marki.

maja fajne biale napisy :) z cenami raczej nie szaleją.

reklama maja bardzo rozbudowana, wiec nawet mocno przereklamowane nie musza byc zle :)

 

Ja w Pathfinderze mam założone tohttp://www.oponeo.pl/model/49/ubca/bridgestone_a_t_694.htmlx w rozmiarze 265/65/17. Opona miodzio :dribble:

 

 

 

Coś się link źle zapisał. Chodziło mi o BRIDGESTONE 694 AT REVO. BFG to produkt z dalekiej przeszłości, mocno przereklamowany. Jego zaleta jest jedna. Jedziesz w Afrykę to w 16'' wszędzie go kupisz. Ale czy ktoś z nas jedzie w tym kierunku na długo?! Ja nie

post-21294-1273394435,6016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz zakladma 3 model BF na nissanie. zaden nie byl porazką.

przywiazalem sie juz do tej marki.

maja fajne biale napisy :) z cenami raczej nie szaleją.

reklama maja bardzo rozbudowana, wiec nawet mocno przereklamowane nie musza byc zle :)

 

Przecież nie napisałem, że ta opona jest porażką. Są jednak już nowsze, lepsze konstrukcje. A białe napisy - to jeden z powodów dla których nigdy bym jej nie kupił. Ale ja jestem dziwny - tuningowe zawieszenie w kol. czerwieni/ zółci kazałem wycenić z malowaniem na czarno. Każdemu może się jednak podobać co innego. Ważne żeby coś robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruje, ze pisales. po prostu pisze jakie sa moje odczucia:) BGF AT to juz leciwa opona i z pewnoscia masz racje, ze sa doskonalsze modele:)

chyba az tak dziwny nie jestes, ja tez bym zamalowal czerwone zawieszenie, no chyba, ze to by byl woz strazacki ;)

 

Przecież nie napisałem, że ta opona jest porażką. Są jednak już nowsze, lepsze konstrukcje. A białe napisy - to jeden z powodów dla których nigdy bym jej nie kupił. Ale ja jestem dziwny - tuningowe zawieszenie w kol. czerwieni/ zółci kazałem wycenić z malowaniem na czarno. Każdemu może się jednak podobać co innego. Ważne żeby coś robić ;)

 

post-21294-1273530306,9068_thumb.jpg

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a mam pytanie jakie macie opony zimowe i w jakim rozmiarze? interesują mnie opony na felgę 17 cali mysłem o trochę węższych niż 255 coś ok 235 a;e są tylko na 65 i największy wybór ale bedzie chyba za niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie jakie macie opony zimowe i w jakim rozmiarze? interesują mnie opony na felgę 17 cali mysłem o trochę węższych niż 255 coś ok 235 a;e są tylko na 65 i największy wybór ale bedzie chyba za niska?

taki sam rozmiar co letnich... i bez kombinowania z węższymi

 

zresztą..

ustawodawca wychodzi na przeciw takim pomysłom "oszczędzania" i nie długo rozmiar opon będzie wbity w dowód rejestracyjny

 

zła strona..

uderzy to też w osoby które przygotowują samochody do jazdy w terenie, choć może zostanie to jakoś rozwiązane sensownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sam rozmiar co letnich... i bez kombinowania z węższymi

 

zresztą..

ustawodawca wychodzi na przeciw takim pomysłom "oszczędzania" i nie długo rozmiar opon będzie wbity w dowód rejestracyjny

 

zła strona..

uderzy to też w osoby które przygotowują samochody do jazdy w terenie, choć może zostanie to jakoś rozwiązane sensownie

 

Dlaczego uważasz, że jest to sposób oszczędzania?

I nie jest to chyba tylko kwestia przygotowania auta do warunków terenowych, ale również i specyficznych drogowych, i tutaj zastosowanie węższych opon w zimie ma swoje uzasadnienie.

Edytowane przez mors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że jest to sposób oszczędzania?

bo węższa opona to mniejsze koszty zakupu

 

swego czasu Niemcy na zimę zakładali małe stalówki i wąziutkie opony... i nie ze względu na lepsze prowadzenie a na oszczędność

 

ale również i specyficznych drogowych, i tutaj zastosowanie węższych opon w zimie ma swoje uzasadnienie.

a jakie to uzasadnienie ?

- wąska opona bardziej się zapada w śnieg

- wąska opona ma gorszy uciąg

 

po za niższą ceną nie ma nic merytorycznego co uzasadniało by stosowanie wąskich opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jakie to uzasadnienie ?

- wąska opona bardziej się zapada w śnieg

- wąska opona ma gorszy uciąg

 

po za niższą ceną nie ma nic merytorycznego co uzasadniało by stosowanie wąskich opon

 

Wg mnie wąska opona na śniegu zapewnia lepszą sterowność i mniejsze opry toczenia na ośnieżonej nawierzchni, lepszy stosunek nacisku do powierzchni (ta sama masa na mniejszej powierzchni), co wg mnie ma ogrome znaczenie zwłaszcza przy rozmiękłym sniegu, lub tzw błocie pośniegowym. Nie liczyłbym na to, że szerokie opony pozwolą jeździć bez zapadania sie w śnieg, no chyba że będą miały po ponad pół metra szerokości.

Moje doświadczenie z jazdy (możliwe, że odosobnione :) jest takie, że zimą przy wąskich oponach jazda jest lepsza i jeśli mam taką możliwość to zakładam najwęższe opony jakie się da. A co do oszczędności to "za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze" pozwalam sobie na lepszy bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że producent wie gorzej od użytkownika jaka opona i o jakich parametrach powinna być używana do jego auta ? B)

 

Kiedyś kilka razy robiłem testy z właścicielami bliźniaczych samochodów (ostatnio ze 2 lata temu test na Vectra C + nowe opony) i zawsze ja na szerokich oponach dalej zajechałem w śniegu niż inni na wąskich, lepiej przyspieszałem i lepiej hamowałem.

Zimą nie tylko jedziesz po śniegu.. ale też i po suchym asfalcie.

 

 

Możemy robić różne testy.. ale jedynie 2 argumentów nie podważę w praktyce/porównaniu:

- niższa cena zakupu takiej opony

- niższe spalanie

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...