Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

!!! NISSAN MURANO !!!


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akie rybki się zasadzasz? na drapieżne czy na "białe" rybki?

 

pstrągi oraz liny to moja specjalność :D choć uwielbiam również karpiowe zasiadki nocne :diabel2:

 

[ Dodano: Pon 16 Lut, 2009 20:58 ]

Panowie, nowy temat chciałbym poruszyć: :!!: OPONY :!!:

 

jakie macie opony letnie? ja kupiłem na nowych zimówkach a wiosna za pasem i trzeba będzie kupić letnie gumy. co radzicie założyć? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Artbud! czemu zamówiłeś olej i filtry w USA? Przecież w Poland tez są do zdobycia. :)

 

[ Dodano: Wto 17 Lut, 2009 08:30 ]

Romanista! Ja jeśli już się wybiorę na rybki, to raczej wolę drapieżniki - szczupak, okoń, sandacz. :) Tylko jakoś się cholery nie łapią ostatnio. Chyba się....potopiły te ryby? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

czy może ktoś wie lub ma link do strony gdzie można oglądac nasze murańce po tuningu lub gdzie mażna coś ewentualnie zakupic bo na ebayu nic nie ma to samo na allegro :diabel: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś wie lub ma link do strony gdzie można oglądac nasze murańce po tuningu lub gdzie mażna coś ewentualnie zakupic bo na ebayu nic nie ma to samo na allegro :diabel: :D

 

jestem również żywo zainteresowany, wiec przyłączam się do prośby :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy!

jeśli macie jakieś pytania, propozycje, problemy etc to prosze o tworzenie nowych tematów a nie pisanie w tym. Da nam to przejrzystość dzialu Murano. Każdy bedzie wiedział gdzie i czego szukać. Ten temat ""NISSAN MURANO" stworzyłem tylko dlatego że było nas malo na forum i nie mieliśmy tego dzialu. Był on alternatywą do naszego autonomicznego miejsca na tym forum. Teraz skoro juz mamy swoje podwórko to korzystajmy z niego:)

 

pozdrawiam:)

 

 

 

P.S dr slawooo, zrobilem temat pt akcesoria i tam wkleilem zdj grill tuning:)

 

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2009 12:25 ]

Szanowni koledzy!

jeśli macie jakieś pytania, propozycje, problemy etc to prosze o tworzenie nowych tematów a nie pisanie w tym. Da nam to przejrzystość dzialu Murano. Każdy bedzie wiedział gdzie i czego szukać. Ten temat ""NISSAN MURANO" stworzyłem tylko dlatego że było nas malo na forum i nie mieliśmy tego dzialu. Był on alternatywą do naszego autonomicznego miejsca na tym forum. Teraz skoro juz mamy swoje podwórko to korzystajmy z niego:)

 

pozdrawiam:)

 

 

 

P.S dr slawooo, zrobilem temat pt akcesoria i tam wkleilem zdj grill tuning:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam"]Artbud! czemu zamówiłeś olej i filtry w USA? Przecież w Poland tez są do zdobycia.

Zamowlem olej do skrzyni i wszytkie filtry jakie sa do wymiany w murancu.Na wiosne planuje wszytko wymienic. Jesli bedziesz potrzebowal cos do swego muranca do moge pomoc w zakupie i wysylce.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Artbud! A olej w skrzyni masz żółty czy czerwony?? Bo rozmawiałem z polecanym mechanikiem na forum NKP i on powiedział, że: jeśli olej w skrzyni jest koloru żółtego, to nie wymienia się tylko dolewa !!! a jeśli jest koloru czerwonawego (lub spalony) to wtedy wymiana :/ Ponadto poświęciłem troszkę czasu i pojechałem w Wa-wie do serwisu który robi TYLKO I WYŁĄCZNIE skrzynie automatyczne od ...hohohohohoho a może i dłużej :diabel: i tam usłyszałem informację, że: jeżeli już chcę wymienić olej w skrzyni, to mam to robić statycznie a nie dynamicznie ???? Statycznie, czyli przyjechać z rozgrzaną skrzynią i wjechać od razu na kanał i ...zacząć spust oleju. Ile się wyleje, tyle samo wlać - przy założeniu że stan oleju był ok. Nie polecają dynamicznej (za pomocą specjalnego przyrządu) wymiany oleju (przynajmniej w aucie dla siebie) gdyż potem, podobno dzieją się "rożne" rzeczy ze skrzynią - zazwyczaj pada. :( Ile zamówiłeś tego oleju do skrzyni ile cię to będzie kosztowało? O ile to nie tajemnica? Wymiana oleju w skrzyni w tym serwisie warszawskim(co to robi od hohohohoho), to pieniądze rzędu 500; zł Natomiast w ASO NISSAN około 1200; zł Natomiast ja za wymianę oleju i filtrów tzw. mały przegląd zapłaciłem u siebie 800; zł Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam - ja tam się na mechanice nie znam, ale ten mechanik chyba troche coś ściemnia z tymi kolorami...

Na forum nissanmurano.org wyczytalem, ze kolor plynu/ oleju w skrzyni biegow zalezy od producenta i generalnie ten sam producent moze zabarwiec dokladnie ten sam (chemicznie) olej na rozne kolory. Troche na ten temet pod linikem:

http://www.nissanmurano.org/forums/showthr...cvt+fluid+color

 

Zgadza sie, ze bezpieczniejsza jest wymiana statyczna - czyli "naturalny wolny splyw", a nie jakies tam odsysanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artbud! A olej w skrzyni masz żółty czy czerwony?? Bo rozmawiałem z polecanym mechanikiem na forum NKP i on powiedział, że: jeśli olej w skrzyni jest koloru żółtego, to nie wymienia się tylko dolewa !!! a jeśli jest koloru czerwonawego (lub spalony) to wtedy wymiana :/ Ponadto poświęciłem troszkę czasu i pojechałem w Wa-wie do serwisu który robi TYLKO I WYŁĄCZNIE skrzynie automatyczne od ...hohohohohoho a może i dłużej :diabel: i tam usłyszałem informację, że: jeżeli już chcę wymienić olej w skrzyni, to mam to robić statycznie a nie dynamicznie ???? Statycznie, czyli przyjechać z rozgrzaną skrzynią i wjechać od razu na kanał i ...zacząć spust oleju. Ile się wyleje, tyle samo wlać - przy założeniu że stan oleju był ok. Nie polecają dynamicznej (za pomocą specjalnego przyrządu) wymiany oleju (przynajmniej w aucie dla siebie) gdyż potem, podobno dzieją się "rożne" rzeczy ze skrzynią - zazwyczaj pada. :( Ile zamówiłeś tego oleju do skrzyni ile cię to będzie kosztowało? O ile to nie tajemnica? Wymiana oleju w skrzyni w tym serwisie warszawskim(co to robi od hohohohoho), to pieniądze rzędu 500; zł Natomiast w ASO NISSAN około 1200; zł Natomiast ja za wymianę oleju i filtrów tzw. mały przegląd zapłaciłem u siebie 800; zł Pozdrawiam

KOLOR podchodzi po zoltawy ale jak pisalem wczesniej 94 tys na liczniku czas na wymiane bo nie wiem czy bylo robione, wiec aby byc spokojnym w czasie jazdy to wymiane czas dokonac.Bylem w serwisie Nissana rozmawialem z mechanikiem na temat wymiany czas jakas godzina i wspominal o jakiejsc uszczelce ze trzeba wyminic bo odkrecaja dekielek plus filtry. koszt robcizny 150 zl

JA zamowilem 6 butelek 1 litrowe sztuka 15,63$ plus filtry 28$ dwa rodzaje plus paski oslny na amorki komplet amorkow koszt wsylki do polski 25$

czekam cierpliwie jeszcze 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

W ubiegłym tygodniu stałem się właścicielem Nissana Murano 2006.

Ma w sumie nieco ponad rok, bo poprzedni właściciel kupił go na początku 2008.

 

Pozdrawiam

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Witaj Jack99! Gratuluje zakupu. :) Pochwal się jaki kolor, przebieg, napęd? Tylko nie rozumiem jednego. Piszesz że Murano jest 2006 a potem że ma nieco ponad rok!! Skoro dzisiaj jest 2009 a Muran jest 2006 to ma 3 lata a nieco ponad rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już informuję:

kolor czarny, przebieg 32000 km, napęd 4x4 silnik (jedynie słuszny) 3,5. rocznik 2006, ale 2 lata przestał w salonie, bo poprzedni właściciel kupił go 8 stycznia 2008 roku; wersja europejska.

Jest z windykacji - ma przetarty przedni zderzak i błotnik, btw. nie znacie dobrego blacharza w Warszawie :).

 

Jeszcze jedno pytanie: czy ma ktoś z nawigacją i komputerem pokazującym spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

znam blacharza w wa-wie. Dam ci znać na PW żeby nie nikt mnie posądził o krypto-reklamę. 2 lata przestał w salonie??? :/ Powiem ci szczerze, że to nie za dobrze jak auto stoi tyle czasu. Większość z nas ma komputer, ale nawigację nieliczni z tego co pamiętam. A o co chodzi z tym kompem i nawigacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o blacharzu.

No cóż, nie najlepiej, niemniej te złe rzeczy, które miałby wyjść z tej przyczyny, że przestał w salonie 2 lata, czy ponad rok (bo nie wiem dokładnie, kiedy został wyprodukowany) powinny się ujawnić w trakcie 3 lat gwarancji, więc ufam, że będzie dobrze :).

 

Co do nawigacji i komputera:

wchodzę w menu: Drive computer i mam w nim tylko 3 pozycje: czas, przebieg i średnią prędkość.

Przed chwilą ściągnąłem instrukcję po polsku (bo jej nie miałem) i widzę, że tak jest faktycznie: komputer pokazujący spalanie jest tylko w wersji bez nawigacji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Jeśli był wyprodukowany w 2006 roku, to gwarancja kończy się w tym roku. Więc proponuję zobaczyć kiedy był wyprodukowany i z jaką datą sprzedany pierwszemu właścicielowi, żebyś wiedział do kiedy masz bezpłatny serwis? Nie wiem jakie możliwości ma komputer w wersji europejskiej, ale w mojej USA pokazuje troszkę więcej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack99, witamy w gronie muranomaniakow.

Odnosnie nawigacji i komputera pokazujacego splanie, pisalem o tym wczesniej w tym wątku kilkanascie postow wczesniej. Generlnie jak masz wbudowana nawigacje, to masz komputer, ktory nie pokazuje spalania, zasiegu itp. Tak przynakmniej jest tez u mnie i jest to w zgodzie z instrukcja obslugi (wersja europa, 2006 rok). Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Bilro! Wymieniłem olej w skrzyni na NS-2 :) Załatwiłem go sobie z rabatem co prawda z niewielkim ale jednak. Zamiast zapłacić 880; zł za 8 litrów to zapłaciłem 748; zł. Dobre i te 15% ;) Ale skrzynia mam wrażenie, że lepiej chodzi - tzn. szybciej przerzuca biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam, tez bym tak zrobil. Lepiej nie ryzykopwac, a nawet wydatek 1200 zl raz na 90 tys km jest wg. mnie akceptowalny w takiej furze jak Murano, tym bardziej, ze Nissan wszedzie pisze, ze wlanie innego oleju niz NS-2 spowoduje (a nie ze moze spowodowac) uszkodzenie skrzyni.

 

Na nissanmurano.org czytalem o przypadku, gdzie po wlaniu przez serwis w Polsce oleju NS-1 zamiast NS-2, uzytkownik o nicku "adriadrian" wywalczyl 1,5 roku dodatkowej gwarancji na skrzynie CVT. Wiecej na ten temat pod linkiem (ang) - polecam - ciekawa historyjka:

http://www.nissanmurano.org/forums/showthr...mp;pagenumber=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No to faktycznie problem!! :) A przy wielkości naszych "wielorybów" to cofanie na np. parkingu przy hipermarkecie to jest już spore wyzwanie. :/

 

[ Dodano: Nie 15 Lut, 2009 13:20 ]

Ale coś kolega makaron przestał się odzywać w ogóle!! Czyżby sprzedał Murana?

 

heheh nienie ;p ;) Ja to falami tu przybywam jak mam czas,a mało go mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopcy Muranowcy,

 

Jako, że pierwszy raz tu witam, kłaniam się nisko. Od blisko roku jestem posiadaczką Murano z 2005r sprowadzonego z USA.

Mam problem z nawigacją, już trochę na ten temat węszyłam, ale wciąż bezskutecznie. Może umiecie pomóc?

 

Płytę oczywiście póki co mam z mapą USA (mogę sobie ją w buty wsadzić), w pamięci nawigacji skasowałam zapamiętane trasy poprzedniego użytkownika i próbuję gdzieś nabyć mapę Polski, którą owa nawigacja przeczyta.

Okazuje się, że w amerykańskich wersjach jest z tym duży problem. Bo nawet jeśli jakąś mapę przeczyta (ale na taką jeszcze nie trafiłam) to możliwe jest wskazanie na niej punktu gdzie chcesz dojechać i nawigacja poprowadzi, ale nie działa wskazywanie adresu.

 

Póki co szukam dalej i jeżdżę w razie potrzeby z mapą książkową na kierownicy, ale jakoś słabo wyprofilowali kółko - mapa lubi spadać ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...