Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reanimacja TurbnyNysy Coobcia


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DZiśejsze zakupki które wyniosły mnie dokadlnei 128zł - nie oszczędzałem i wziolem to co sprawdzone i niezawodne :D

 

czescizJC.jpg

 

Ps. coś mi sięwydaje że moge meić klopoty z wybiciem starego sworznia z dolnego wachacza :? no mam niby mlotek 1kg - okaże się czy to wystarczy :wink:

 

PODZIEKOWANIA DLA KOGUTA który to załatwił mi dobry upust na części oraz dostawę do domu.

 

Bardzo mi miło zę tyle osób się angarzuje i mi tak bardzo pomaga w upożądkowaniu tego co tak nabałaganiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA pitole ale sie namachałęm zeby wybić i wymienić sworznie na wachaczu dolnym.

 

Ale udało się, teraz odpoczywam i leniwiąc się w szkole na lekcjach :wink:

Powrót do pracy o 18:00, nie spoczne puki koło nie znajdzie sie na swoim miejscu.

 

Młot 1kg poszedł ostro w ruch, a oto efekt końcowy:

wachaczdol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie ze szkoły za bardzo się nie napracowałem - nie moglem zlorzyć do konca zawieszenia bo okazało się ze skrzywyeniu uległ także wachacz górny - cholera jasna no !!

 

A oto zdjęcia po dzisejszej niespalna godzinnej robocie:

ZAWIASPRZOD.jpg

 

Wachacz dolny siedzi na miejscu, zmieniony uszczlniacz półosi w skrzyni, przegób oczyszczony i zlorzony wraz z nową osłoną wsadzony na miejsce, końcówka maglownicy od Dożdżo także siedzi tu gdzie trzeba.

 

 

A to przyczyna tego dlaczego moja Prima nie stoi dziś na 4 kołąch:

wachaczgora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz podziękowania dla Koguta za wywojowanie pięknego rabatu na wachacz góny.

 

Dla porówannia wachacz który ucierpiał i wachacz nowy - oczywiście 555

wachaczstarynowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio - co to za firma 555? Czytałem, że polecasz części tej firmy. Może zdradzisz, gdzie się można w nie zaopatrzeć na terenie Warszawy???

 

W czesci tej firmy mozesz zaopatrzec sie w JapanCarsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokadlnei czesc są dostepne miedyz innymi w JC.

Jakość wzorowa, nawet na opakowaniu jest napsaine HIGHEST QUALITY.

Zresztą to jest wytwarzane oraz malwaone w JAPAN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 - to nie jest ta firma co przypadkiem spopnsoruje ekipę subaru w rajdowych mistrzostwach swiata :?:

 

Tak dokłądnie to jest ta firma :)

 

PS. wczoraj złorzyłęm caly zawias do kupy z kolegą blacharzem pomeirzyliśmy wszytko i jestem w szoku ! ! !

 

Zawieszenie jest w stanie nie ruszonym i spelnia normy dla auta prosto z fabryki czyli lepiej jak przed stluczką bo przed stluczką mialem cofnięty Lewy przedni wacahcz o 7,2mm a teraz niecale 2mm które skorygowałem na śrobach mocujących dolny wachacz wiec JEST SUPER JEST SUPER ! ! !

Kocham moją PRIME :D

 

 

Narazie sobei odpuszczam zwiększanie mocy, jak juz wyajde z garage - zeby to uczynic musze tylko wsadzic chldonice ktora zreanimoawlem w domu no i kupićniestety drugi Intercooler, po dokonczeniu zabiegów kosmetycznych udam sie na hamowanie i drobne strojonko... 200 koni to granica która w danej chwili powinna mnie zadowolić.

 

Po tym wszystkim rusze w ślady DZODZO i usune te cholerne kolektory siły hamowania i rozejrze sie za przednimi zaciskami z primery P11 GT, lub 200SX S13 po 92 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróće ze szkoły do domu to porozmawaimy na GG :)

Kuba silniki 1.6 w p10 rózniął sie mocą jedne mają 90 a drugie 102km. Jakmozna odzyskać te 12km próczEGR,katem i dolotem :?: Gdzie tkwi jakas blokada albo cóś takiego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak:

 

- Maske z deka wyprostowalem skacząć po niej :)

- to lekkie skrzywienie po prawej stronie naprostowałem linka holowniczą i samochodem taty - Skoda Octavia hehe... (jest OKEY)

- po prostowaniu moglem zamontować chłodnica - też jest okey

- jutro ma do mnie przyjść intercooler od IVECO

 

Teraz tylko wymienie sobie uszczlniacz z prawej strony w skrzyni beigów i zaleje wyczynowy olej CASTROL 75W140 bo niestety podczas wyskoczenia przeguby wylalo sie go troche nad czym bardzo boleje - Litr kosztuje ponad 60zł o ja beidny w tym tyg chyba nie wyjade z Garage :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intercooler już jest, niestety ma nieco wiekszej srednicy mocowanie ze strony tloczącej i musze zasowac na plac III krzyrzy po takowe...

 

Od 11:00 siedze w garage i już wszytko poskladalem, silnik odpalony (narazie bec IC), w miedzy czasie neico przerobiłem dolot do turbiny i przenioslem akumulator w inne miejsca oraz zbiorniczek na plyn wyrówawczy - ale teraz to jest luz bluz pod maską i co najwarznijsza skrócilem uklad ssacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ic już zamontowany, na krótszym dolocie wydaje mi sie jakby silnik wkręcał sie szybciej :)

 

Na jutro zostawiłem sobie - zakup i dolanie oleju do skrzyni biegów, odpoweitrzenie ukaldu hamulcowego do tego jeszcze pozbęde się tych wstrętnych kolektorów sily hamowania...

 

A bym zapomniał oczywiście pojade ustawić zbierznoć bo narazie ustawilem tak na oko, a w wolnej chwili poprawie doprowadzenie oleju do turbiny- zamontuje wspanialy przewod w metalowym oplocie ktory dostalem od bliskiego kolegim dzięki temu obejdzie się bez takiem wielkiej dziury w mase no i o wiele poprawi sie image pod maską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fotki zamieszczam :)

 

Wiec tak po calym dniu uporzadkowalem ten burdel pod maska oraz wywalipem tego bay pasa ktory tylko redukowal mi doladowaie, wyszlko to tak:

calosc.jpg

 

Przyjrząc sie z bliska mozna zaowarzyc ze innaczej stoi akumulator oraz supelnie gdize indziej znajduje sie zbiorniczek wyrownawczy od chlodznicy oraz skrucony zostal dolot do turbiny

porzadkipod.jpg

 

A tutaj mamy to miejsce ktore udalo mi sie zdecydowanie naciagnac za pomoca linki holowniczej oraz taty Skody w wersji traktor 130koni+

ponaciagnieciu.jpg

 

Aha no a tak to wyglada w calosci na nowym IC - jeszcze bez mocowac ale to jutro...

przodnaciagniety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...