Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej czy dobry


Gość filtron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tonek, hm.. są oleje rozlewane w Polsce, a valvoline do nich nie należy... reszte dopisz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, a majac wlany obecnie mineralny (Castrol 15W40) moge zmienic na polsyntetyk, np Valvoline 10W40 Max Life, Motul lub Castrol? Silnik nie bierze oleju, auto nie kopci nawet na zimnym silniku no i nie ma wyciekow ale przebieg t0 250000km :) . warto zaryzykowac?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Witajcie Klubowicze!

Kupiłem właśnie P12 2,2dci 2004,nie wiem jaki olej był lany wcześniej,przejechane ma

160 t km,proszę o poradę co mam wlać,żeby nie zaszkodzić,podpowiedzcie proszę!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód z 2004 nie ma w ksiązce wpisanego oleju !?!?

dobry olej full syntetyczny. troche młode auto żebyś mial cokolwiek zepsuć fullsyntetykiem.

a jak podbierałby ci jednak olej to zawsze wtedy wlejesz pólsyntetyk

 

p.s. naprawde nie przejmuj sie opisami typu: nie wiesz co było to lej połsyntetyk. dokładnie z 10 lat kombinuję z różnymi olejami na własnej d..ie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elemenateur
Panowie, a majac wlany obecnie mineralny (Castrol 15W40) moge zmienic na polsyntetyk, np Valvoline 10W40 Max Life, Motul lub Castrol? Silnik nie bierze oleju, auto nie kopci nawet na zimnym silniku no i nie ma wyciekow ale przebieg t0 250000km :) . warto zaryzykowac?

pzdr

 

możesz zalać półsyntetyczny olej Motul 4100 Power 15W50 który będzie lepkości takiej jak Twój minerał a silnik powinien zdecydowanie lepiej na takim półsyntetyku śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a majac wlany obecnie mineralny (Castrol 15W40) moge zmienic na polsyntetyk, np Valvoline 10W40 Max Life, Motul lub Castrol? Silnik nie bierze oleju, auto nie kopci nawet na zimnym silniku no i nie ma wyciekow ale przebieg t0 250000km :) . warto zaryzykowac?

pzdr

 

Ja rok temu zrobiłem dokładnie taki manewr - Castrol HM 15W40 zmieniłem na Valvoline MaxLife 10W40. Tuż przed wymianą zrobiłem też płukankę (LiquiMoly chyba). Nic złego się nie stało. :one:

 

Silnik niestety wcześniej przez całe życie zalewany był olejem mineralnym, nad czym ubolewam. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana oleju i zastanawiam sie czy wlać Valvoline Max Life 10w40 czy lepiej Motula 6100 Synergie+ 10W-40.

Samochód to maxima a32 ma 170 000 km przebiegu.

Cena oleju praktycznie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej więc powtórze raz jeszcze, moja Maxima jest z roku 91, mam ją ponad 4 lata i według zaleceń poprzedniego właściciela zalewam Castrol RS 10W60 Sport, teraz po zmianie nazwy Castrol EDGE Sport 10W60 http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7028277

Pomimo wieku auta oleju nie dolewam, wymieniam co 8 kk i to wszystko, nie wiem ile auto ma tak naprawde przejechane, na liczniku 260 kk, być może w rzeczywistości ponad 300 kk, nie wiem i wiedzieć nie chce, ważne jest dla mnie to że do auta z tego roku leje taki właśnie olej i wszystko jest ok.

Więc olej ten uważam że jest dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem tak ja zawsze sugerujac sie reklamami myslałem że najlepszy bedzie Mobil 1 albo shell.moja primka z niemiec przyjechała na shelu 5w40 przy przebiegu 174000km ale od kolegi usłyszałem o jakims oleju motul bo jemu polecił mechanior pomyslałem a tak sobie gada,potem wpisałem w goglach i co forum to wszedzie polecaja tego motula że to najlepszy olej do silników co dostaja w d.... więc zobaczymy własnie leje do mojej primki motul syntetyk zobaczymy co bedzie. Jak pan mechanik spytał sie jaki olej i powiedziałem mu że zalejemy chyba motula to pojawił sie uśmiech na jego twarzy coś w stylu wkońcu cos normalnego wleja :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem na czym jezdzilem , tysiac km temu wymienilem olej na semisyntetyk Castrol Magnatec 10W40, jak narazie nie zaoserwowalem nic nie nie pokojacego , wiec jestem zadowolony :D Koles chcial mi wlac mineralny ale go powstrzymalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś próbował tego zamiast płukania silnika olejem ? :

http://moto.allegro.pl/item360134914_liqui...ilnika_hit.html

 

CZy to daje efekt, tzn po kilku tys km olej nie jest tak przepracowany (czarny) ?

Sceptycznie podchodze do takich rzeczy ale to może jakaś alternatywa dla płukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś próbował tego zamiast płukania silnika olejem ? :

http://moto.allegro.pl/item360134914_liqui...ilnika_hit.html

 

CZy to daje efekt, tzn po kilku tys km olej nie jest tak przepracowany (czarny) ?

Sceptycznie podchodze do takich rzeczy ale to może jakaś alternatywa dla płukania

 

Ja to cudo użyłem. Silnik wcześniej całe życie zalewany był minerałem :/ z jednorazowym epizodem semisyntetic (przy założeniu, że książka serwisowa prawde mówi. )

 

Zdecydowałem się na zmianę na valvoline maxlife 10-w40 przy przebiegu ok. 147000. Przed wymianą zalałem preparat wg zaleceń, ten o kótrym wspominasz. Nie wiem czy coś to pomogło , ale szkody nie stwierdziłem. Nie mniej jednak nowy olej zrobił się czarny bardzo szybko, możliwe że syfu było dużo. Niebawem będę wymieniał olej i tym razem również zamierzam wykonać płukanie. Tym razem preparatem Valvoline.

 

Dodam, że mechanicy odradzali... po pierwsze zmianę na półsyntetyk bo niby się rozszczelni, że uszczelki stwardnieją i takie tam cuda i w ogółe dramat będzie straszny, a po drugie preparaty płukające bo będzie to samo co powyżej :)

Nie powiem, długo szperałem i czytałem żeby się upewnić czy aby sobie nie strzelam w stopę i doszedłem do wniosku, że nie :) ale to tylko moje "widzi mi się" i nie biorę odpowiedzialności za Twoje eksperymenta. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...