Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pomoc w liczeniu obudowy.


danolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki wielkie !! czlowieku jestes wielki,masz u mnie porządnego browara !!

Nie ma za co - od tego jest forum. Na przyszłość: ściągnij i zainstaluj BB6 jak ci napisałem na PW i pobaw się nim - warto się nauczyć jego obsługi. Oprócz tego warto jeszcze poczytać na innych forach trochę teorii na temat audio. Była kiedyś stronka DYIAudio może jeszcze jest - poczytaj FAQ itp.

 

Mam nadzieję, że pochwalisz się swoim dziełem w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danolek, oczywiście na przewodach sygnałowych (RCA) nie ma co oszczędzać, tu daj np. nawet najtańszą linie Stinger'a czy AudioQuest'a.

Głośnikowe to OFC, np. Thomson (bardzo dobre jak na taką cenę), Metronic, Vivanco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danolek,

20mm (nie koniecznie Dietz) to taki przewód wyjściowy (nie polecam cieńszych).

Takie przejściówek "Y" potrzebujesz 2szt. i jedną parę RCA

 

przejsciowka Y - masz na mysli rozdzielacz sygnalu 1>2?

a czy do mojego zestawu nie wystarczy kit 10mm dietza? wzmacniacz nie jest demonem mocy,nie zagra mi to na 10mm?

 

i kwestia podlaczenia - jak rozdziele sobie sygnal to wtedy podpinam jeden kanal rozdzielony juz przejsciowka np. na przod a drugi na suba,czy moze jedna 'odnoga' rozdzielonego sygnalu idzie na przod a druga na suba i analogicznie drugi kanal? chyba niejasno sie wyrazilem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie mam jeszcze pytanko.

wiem ze jest schemat ulozenia kabli w instalacji,ale chcialbym puscic kable glosnikowe lewy-lewą stroną a prawy prawą,a podobno RCA nie powinno sie puszczac obok glośnikowego wiec ktoredy mam go puscic? nie za bardzo usmiecha mi sie puszczanie srodkiem bo nie chce az tak rozbierac auta.a prądowy wtedy jak polozyc?

 

prosze o konkretną propozycje.

 

aha-gdzie pod maska p11 szukac przejscia ktorym moge przeciagnac kable do srodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj moze byc problem z tymi zaslepkami na nimi jest gruba warstwa chyba filcu. ja przebilem sie przez gume od kolumny kierowniczej 9u gory) i przeprowadzilem kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
DJSzmer napisał/a:

RCA nie może leżeć z napięciowo-prądowymi

 

dlaczego???

 

Z prostej zasady:

 

Kazdy przewodnik w ktorym plynie prad el. wytwarza pole magnetyczne dookola niego. A im wiekszy prad (natezenie) tym silniejsze pole. A jak juz wiadomo instalacja samochodowa jest nisko napiecioawa (12V) i przez to potrzebuje duzego pradu (natezenia) by sprawnie zasilic odbiornik. dla porownania by zasilic zasilacz 450W z pradu sieciowego potrzebujesz natezenia rzedu ok 2A, w samochodzie chcac zasilic o tej samej mocy odbiornik ptrzebujesz ok 37A. Ale podkreslam ze to tylko czysta teoria, bez uwzgledniania oporow itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie...

 

 

chcialem zaprezentowac skrzynke ktora powstala dzieki Wam a najbardziej dzieki Theantowi,ktory mi ja policzyl.wielkie dzieki za pomoc !! dorzucam takze pare innych zdjec z mojego 'sprzetu',zdjecia wzmaka wrzuce jak tylko uprzątne plątanine kabli :P

 

 

gra super ! gra,a nie tupie,i dopiero teraz zauwazam,ze najladniejszy bas jest w spokojnych utworach,a nie w techno czy elektro,hh. W porownaniu do np. sprzedawanych w marketach zestawow skrzynia blaupunkt i wzmacniacz tej samej marki... to niebo a ziemia.gra,a nie stuka. poprostu muzyka plynie i sa podkreslone wszystkie tony,a nie tylko zalewajacy wszystko nawet nie bas,a jakis 'wyżyg'.

 

sprzet : PB 6-SC,sony xm 2545,tonsil sw 2302 w skrzyni closed wytlumionej w srodku gabką.kable 10mm2 dietz zestaw,glosnikowe OFC 1,5mm2 2,5mm2 i 4 mm2.

 

img0851fc6.jpg

 

img0860fw4.jpg

 

img0869pq6.jpg

 

img0872al5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie... ale: wydaje mi się że z wysokotonówkami jest coś nie teges - takie wystające grzybki. No chyba że przymierzasz się do zabawy z pończochami i żywicą? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wogole bede je wymienial,tragedia nie wykonanie,juz dwa razy odpadly od nich przewody,jakos tam je zlutowalem - feralna seria PB. zenująco niskie wykonanie. i profil grania zmienilbym na bardziej cieply. narazie niech siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, podpinam sie do tematu aby nie zasmiecac forum. Czy moglby mi ktos pomoc w wyliczeniu obudowy pod glosnik Alpine SWX-1243D. Dane jakie posiadam to:

-12''

-1000W RMS

- 24-200Hz

-Sealed Box Volume Range - 0.65-1.25 ft3

-External Box Dimensions - 14.5" x 14.5" x 11.75"

-Gross Internal Volume - 1 ft3

-Net Internal Volume - 0.8 ft3

-F3, Qtc - 36Hz, 0.94

 

Mi niestety te dane nic nie mowia:( Czy bylby ktos tak mily i pomogl mi w tym?? Z gory dziekuje:)

 

1.Z tego co wyczytalem lepiej oplaca sie dac skrzynie zamknieta, w moim przypadku tez tak bedzie?? Slucham muzyki z duzym,glebokim basem ale niezbyt szybkim!!

2.Skrzynie zamierzam zrobic sam tylko nie wiem o co chodzi z wzmocnieniami?? Jakie wzmocnienia nalezy zastosowac w srzyni??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g parametrów z manuala:

skrzynia zamknięta:

25l, mocno wytłumiona, f3=45Hz, GD=6ms (całkiem, całkiem jak na zamkniętą - ja mam 90Hz ale tylko 4ms i gra zajebiaszczo jak za cenę 180PLN - głośnik z podpisu)

skrzynia BR:

84l, wytłumienie minimalne, f3=20Hz, GD=42ms (o f**ck), tunel BR: średnica 15cm, długość 122cm (sic!)

skrzynia BR w/g alpine:

28l, wytłumienie minimalne, f3=31Hz, GD=20ms (słabo), tunel BR: powierzchnia przekroju 12 cali, długość 24cale (1cal=2,54cm)

 

Tak więc jak dla mnie to tylko zamknięta (z resztą Qts mówi samo za siebie =0,59).

 

Ad.1) A lubisz ból głowy?

Ad.2) Wzmocnienia daje się w postaci poprzecznych płyt lub belek pomiędzy naprzeciwległymi ściankami, płyta na której jest montowany głośnik jest sporo grubsza od reszty, można wnętrze obudowy wykleić matami bitumicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki tylko jesli mozesz to powiedz mi jak mam zrobic skrzynie 25L skoro przednia scianka musi byc najmniej 30cm na 30cm a dlugosc glosnika ma 22cm wiec najmniej (chyba) trzeba dac z 30cm?? Oczywiscie jestem amatorem wiec moze sie myle i prosze o wyrozumialosc.

 

1.Czyli w moim przypadku BR odpada, tylko i wylacznie zamknieta??

2.A mocno wytlumione tzn??

3.Czy musi byc plyda z MDF czy mozna ja czyms zastapic?? i jaka grubosc??

 

Dzieki za szybka odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...