Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na moje to jest jakiś problem z filtrem, albo czujnikiem ciśnienia... miałbym stan przedzawałowy jak by mi kontrolka za każdym razem świeciła kilka sekund... zgaśnie czy nie.... ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
.......

Awaryjnie wsadzenie na okres czyszczenia to tak, aleee na co dzień nie!! zamula silnik .......

Po włożeniu świeżo wymytego i naoliwionego K&N , pięknie zero dławień po upuszczeniu gazu i mniej go potrzeba dodawać aby płynnie jechać ,silnik cichszy w wyższych obrotach i prędkościach- dziękuję wolę myć i oliwić  :D

 

Edek co ile kkm czyścisz filtr  K&N , tak z ciekawości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość nindustrialny

Witam. 

QQ sprowadzilem 27 stycznia. Odpukac, wiekszosc wydaje sie w porzadku. mam jednak pytanie, poniewaz czytalem ksiazke serwisowa. I jest tam wpisane ze raz lali ELF 5w40 a innym razem Total 5W40. Co powinienem wlac kiedy bede sie wybieral w czerwcu na wymiane oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

QQ sprowadzilem 27 stycznia. Odpukac, wiekszosc wydaje sie w porzadku. mam jednak pytanie, poniewaz czytalem ksiazke serwisowa. I jest tam wpisane ze raz lali ELF 5w40 a innym razem Total 5W40. Co powinienem wlac kiedy bede sie wybieral w czerwcu na wymiane oleju?

Praktycznie możesz lać co chcesz aby parametry oleju były dobre. Szkoda że nie masz wiedzy jaki olej był zalewany do autka. Samochód - silnik nie jest nowy więc niewłaściwy olej  może wpływać na jego przyszłą eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdnioslem dzisiaj maske. Ostatnio lany olej to jednak TOTAL. I co teraz? Musze sie jakos dowiedziec czy to syntetyk itp ?

Sam napis TOTAL czy są jakieś dopiski typu ENERGY, QUARTZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

...czytalem ksiazke serwisowa. I jest tam wpisane ze raz lali ELF 5w40 a innym razem Total 5W40.

 

 

POdnioslem dzisiaj maske. Ostatnio lany olej to jednak TOTAL. I co teraz? Musze sie jakos dowiedziec czy to syntetyk itp ?

 

W końcu czytałeś tą książkę serwisową, czy nie?

Kup dobry olej i tyle.

Mój od początku był zalewany 10W40 i jeszcze żyje ;) Aktualnie jeżdżę na Motul-u Synergie+ 6100

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

 

 

W końcu czytałeś tą książkę serwisową, czy nie?

Kup dobry olej i tyle.

Mój od początku był zalewany 10W40 i jeszcze żyje ;) Aktualnie jeżdżę na Motul-u Synergie+ 6100

 

Pozdrawiam.

Motul to dobry olej. Sam na nim jeżdżę od początku. Problem z kolegą, przypuszczam, jest taki że autko ma jakiś przebieg i pytanie brzmi jaki był zalewany olej? Zalanie silnika Motulem syntetykiem z dodatkami płuczącymi .......   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdnioslem dzisiaj maske. Ostatnio lany olej to jednak TOTAL. I co teraz? Musze sie jakos dowiedziec czy to syntetyk itp ?

Nalejesz Elf 5W40 SXR z stajni Total i nic się nie stanie  :D

Oczywiście płukanka 15min i dopiero nowy olej.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy kolejnej zmianie i czyszczeniu mam lac ten ktory polecasz?

Po co zmieniać dobry olej. Masz syntetyczny to lej syntetyczny a najlepiej ten sam który masz na wywieszce. Total quartz ineo jest dostępny w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oczywiście płukanka 15min i dopiero nowy olej.................

Bez przesady z tą płukanką. Jeśli ktoś od początku jej nie stosował to może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Lepiej wymieniać regularnie olej co 10kkm lub co rok, niż stosować jakieś specyfiki płuczące.

 

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu coś odmiennego dotyczącego oleju total QUARTZ INEO MC3  http://dobierz-olej.totalpolska.pl/pl/equipment/cars/nissan/2010/petrol/qashqai_1_6i_j10_hr16de_qashqai_EFt8Pe01c    wyglada na rekomendowany.

Edytowane przez zaba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Warto pooglądać testy na tym kanale https://www.youtube.com/channel/UCLQb2UdBzX_lgTzaz4Ua1IA czasem sa zaskakujace wnioski..

ps

dla ułatwienia link do zestawienia https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit#gid=0

Edytowane przez jarvik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...