Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

myślę o shell, elf, motul. Pisząc do najtańszych nie należy nie chce lac nic z frytek tylko po co przepłacać to az a dwa co zdecydowanie ważniejsze o castrolu juz z rożnych źródeł słyszałem złe opinie. Więc wysoka cena nie zawsze równa sie wysoka jakość !!! I zapytałem czy zmiana marki oleju nię będzie miała niekorzystnego wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana marki nie będzie miała wpływu o ile obecny i nowy olej jest dobrze dobrany.

 

O opiniach o castrolu lub ogólnie jaki olej, można by nie jeden doktorat napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie oleju, zostawiacie na całą noc żeby olej spłynął jest jakiś sens tego?

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wlaniu świeżego oleju nie uruchomisz silnika to olej nie wypełni filtra i wykonany pomiar będzie błędny.

Moim zdaniem po wlaniu oleju należy uruchomić silnik, sprawdzić czy "złapie" ciśnienie (kontrolka), sprawdzić czy nie ma przecieku pod uszczelką korka spustowego oraz uszczelką filtra, wyłączyć silnik i po 20 -30 min sprawdzić poziom oleju.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile oleju wleje się do filtra, jeśli po wlaniu na bagnecie będziesz miał 3/4 miarki,jak zapełni się filtr to poziom zmieni się niezauważalnie. Po odpaleniu musisz poczekać ze dwie godziny aby w miarę pomiar był prawdziwy, fachowcy twierdzą że sprawdzamy po nocnym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlewam olej  na  odpowietrzonym silniku całe 45min ,na końcu z kapania, 200ml zlatuje  ciurkiem z charakterystycznym dźwiękiem !

Wlewam lwią cześć oleju 4l i odpalam silnik właśnie aby filtr oleju zassał olej, wyłączam silnik sprawdzam stan i dolewam  Milicjanta do stanu MAX na bagnecie :)

Oczywiście zawsze przed zlaniem starego oleju musowo 500ml płukanki na 25min!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek Mechanik, powiedział ze auto musiało by postać całą noc żeby cały olej zleciał u mnie wlał 4 litry oleju a książka pokazuje że musi wejść te 4,3litra....?

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stosuję się płukankę  ona bardzo rozrzedza olej!!

U mnie w 45min zlatuje wszystko bo jak zalewam 4l i odpalam silnik, to szklanki grają koncert gdyby nie milicjant to Panie było by nie wesoło  :)

Karolek1 dolej 300ml aby mieć na bagnecie MAX!!

Zapomniałem dodać że na Milicjancie zimny silnik pracuje jak rozgrzany a rozgrzany bzyka jak pszczółka  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukankę również stosuje co wymiane oleju.. tylko i tak nie wejdzie te 4,3 litra co książka serwisowa pisze...

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam ten silnik co ty i po wlaniu 4l świerzego oleju ,odpaleniu i zgaszeniu sprawdzam bagnet to zawsze do stanu max brakuje 300ml .

U mnie 4.3l to na bagnecie stan oleju jest równo na kresce Max i zawsze w każdym samochodzie utrzymuje taki stan oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i tak nie wejdzie te 4,3 litra co książka serwisowa pisze...

nie przejmuj sie, w moim silniku wg instrukcji pojemnosc z filtrem oleju to 7,4 l. a weszlo tylko 7 l, celowo nie dolewalem 'pod korek' zeby moc kontrolowac wskazania elektroniczne, czy nie przybywa (takie 5 kwadracikow na zegarze)

zreszta w instrukcji obslugi jest adnotacja 'w przyblizeniu'

skoro pomiar poziomu oleju w silniku na bagnecie wypada pozytywnie, nie masz sie co martwic

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Możecie napisać, co daje Wam i waszym silnikom stosowanie płukanek przed wymianą oleju? Czy aby na pewno jest to dobre dla silnika? W jakich interwałach czasowych i "kilometrowych" wymieniacie olej?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka to rozpuszczalnik , dla wszelkich laków .

W "brudnym " silniku może przynieść więcej szkody niż pożytku bo zaklei kanały olejowe np na panewkach , jesli uwolni wiele brudu , taka miażdżyca silnikowa.

Jesli stosuje sie wymianę oleju co 10-15K km olej jest w stanie wypłukać sam lub nie dopuscic do odłozenia się złogów np wokół pierscieni tłokowych lub kanałach olejowych co pozwala zachowac pełne cisnienie oleju w magistrali i na korbowodzie .

Płukanka to tylko dopełnienie procesu samooczyszczania , kosztuje niewiele , a uspokaja sumienie , że zrobiłeś wszystko aby nie było problemów z panewkami , wałkami rozrządu czy jesli wystepują kasatorami luzu zaworowego /popychaczami hydraulicznymi i czystością pierścieni , uszczelniające /zgarniające itd. itp.

I miejmy nadzieje że filtr oleju powstrzymuje cały ten syf próbujacy powrócic do układu smarowania .

 We wszystkich swoich autach stosuje 5W30 -5W40  pełny syntetyk , tak przynajmniej napisano na opakowaniu (technologia syntetyczna to mieszanka i chyba mineralny hydrokrakowany olej)  więc takie pomijam . Interwał wymiany to 10, max 12K km 45€ za bańke oleju + filtr 5€ i płukanka około 7€ to w sumie niewiele , a może odwdzięczyć się bezawaryjną eksploatacja silnika 

Mam taka nadzieję :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje płukanie silnika każdorazowo przed wlaniem świeżego oleju -czystość silnika dającą dłuższoś działania jednostki napędowej :)

Fergul ja płukałem trupy disel z klawiaturami zatowotowanymi dwie Forte 800 ml na 40 minut pracy i zlanie żaden się nie zatkał i nie zatar :)

Błędem jest przy zasyfionym silniku trzymanie krótko płukanki która nie wszystko dokładnie rozpuści!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukankę również stosuje co wymiane oleju.. tylko i tak nie wejdzie te 4,3 litra co książka serwisowa pisze...

zawsze jest różnica tzn mniej się wlewa niż książka pisze, aja tak jak Borge wlałem 7 zamiast 7,4 i po odpaleniu ilość oleju jest ok

przy wymianie oleju lepiej dolać dwa trzy razy niż przepełnić układ co może spowodować wypchniecie jakiegoś uszczelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje płukanie silnika każdorazowo przed wlaniem świeżego oleju -czystość silnika dającą dłuższoś działania jednostki napędowej :)

Fergul ja płukałem trupy disel z klawiaturami zatowotowanymi dwie Forte 800 ml na 40 minut pracy i zlanie żaden się nie zatkał i nie zatar :)

Błędem jest przy zasyfionym silniku trzymanie krótko płukanki która nie wszystko dokładnie rozpuści!

Edwardzie , zgoda , ale nie jesteś w stanie stwierdzić czy coś nie przytkało kanału pod panewką i zamiast pełnego ciśnienia jest połowa i przyciera powoli ...?

Ale to gdybanie :) 

Jeśli chodzi o eksploatację silnika z płukanką , brat kolegi jeździ z zaaplikowaną substancją do 100km , jemu nie wystarcza 15 min pracy na wolnym biegu i robi tak od kilku lat .Bez analiz laboratoryjnych trudno stwierdzić czy lepiej czy gorzej .

Jak silnik z DPF dostaje do oleju dawkę ON i jeżdzi na takim rozrzedzonym oleju parę tyś km to tak jakby jeżdził na płukance , wszak te środki czyszczące są na bazie ropy ....Troche uprościłem , ale poczujcie logikę sami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam....jako nowy uzytkownik forum a od tygodnia QQ 2,0 PB/gaz .....w aucie ani jakiejkolwiek ksiazce zadnej informacji o zastosowanym oleju....na bagnecie poziom ponizej minimum ......wszystkie warsztaty zajete wymiana opon a jedzic sie chce :-) .....i teraz pytanie do Was: Jaki olej radzicie mu wlac?

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jaki ma przebieg.Chcesz dolac czy wymienic olej.Jesli to mozliwe proponuje skontaktowac sie z poprzednim wlascicielem qq i uzyskac info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....jako nowy uzytkownik forum a od tygodnia QQ 2,0 PB/gaz .....w aucie ani jakiejkolwiek ksiazce zadnej informacji o zastosowanym oleju....na bagnecie poziom ponizej minimum ......wszystkie warsztaty zajete wymiana opon a jedzic sie chce :-) .....i teraz pytanie do Was: Jaki olej radzicie mu wlac?

Z gory dziekuje za pomoc

jak się nie dowiesz co było wlane pozostanie Ci chyba spuścić całość wymienić filtr i zalać nowym olejem wskazanym w książce serwisowej lub instrukcji obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....jako nowy uzytkownik forum a od tygodnia QQ 2,0 PB/gaz .....w aucie ani jakiejkolwiek ksiazce zadnej informacji o zastosowanym oleju....na bagnecie poziom ponizej minimum ......wszystkie warsztaty zajete wymiana opon a jedzic sie chce :-) .....i teraz pytanie do Was: Jaki olej radzicie mu wlac?

zwróć uwagę czy olej jaki zechcesz kupić jest przeznaczony też do aut zasilanych lpg

bo nie na każdym oleju do benzyniaków jest to podawane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę czy olej jaki zechcesz kupić jest przeznaczony też do aut zasilanych lpg

bo nie na każdym oleju do benzyniaków jest to podawane

Z tego co wiem (jeździłem samochodem z LPG w sumie 10lat) oznaczenia LPG nie znajdziesz na olejach ze średniej i wyższej półki(o ile się nie mylę będzie trudno o olej syntetyczny 5W30 z takim oznaczeniem za wyjątkiem olei producentów tj. K2, Qualit, Selenia) ewentualnie  znajdziesz je na olejach półsyntetycznych 10W40 i mineralnych 15W40. Do silnika zasilanego LPG używałem w Mitsubishi syntetyka 10W60 Castrol a w Hyundai syntetyka 5W30 Motul. Spełniały zadanie i są to dobre oleje. Nie widzę potrzeby szukania oznaczenia LPG. Uważam to za chwyt marketingowy, bo co niby miałby takiego ten olej zawierać - po prostu spełnia specyfikacje olejowe i tyle, ma swoja lepkość itd.

Edytowane przez marinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...