Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo to zainteresuję się tym jutro(i tak bede tankował)Co do Motula,to zapewniam Cię na 100% że w Niemczech kupawałem w tamtym roku znajomemu i tez miał nalepkę dwuwarstwową.oryginał MADE IN FRANCE

 

być może, i tak prawdy dowiesz się tylko wtedy, gdy oddasz olej do Motula, oni zechcą go sprawdzić i poinformować czy fake, czy niekoniecznie

 

mówię, pewne przesłanki zawsze są - sklep stodoła, brak rachunku za zakup, arogancja i piana w ustach na wygodne i niewygodne pytania - takie zachowania widujemy, a nie każdemu zapala się wtedy czerwona lampka

na allegro komentarz pozytywny wystawiany jest jak tylko listonosz/kurier przywiezie olej. poczekajmy do zalania...

 

ja kupuję tylko w oficjalnej hurtowni typu Intercars, Autoland, Fota

lub po wyszukaniu info o dystrybutorach danej firmy na moje województwo

lub na stacji benzynowej

lub w... SUPERMARKECIE... tak, tylko uważać na datę produkcji, bo droższe oleje nie są produktami często kupowanymi. entuzjaści kupują w sklepach moto, właściciele stosunkowo nowych aut kupują w ASO, u mechanika, a gro nabywców to ci, którzy kupują minerała 15w40 lotos do lanosa (nic do nich nie mam jakby co :) )

 

w efekcie stoi sobie taki Mobil1 Peak Life 5w50 w Carrefour Gdańsk z datą produkcji 2009, niby ważny, ale wolałbym kupić coś nowszego ;)

 

akurat firma w której zrobiłem zakupy miała certa na Millersa, ale skoro mieli certa na Millera to uznałem, że Motul też będzie ok, i kupiłem, i fake na podstawie info z netu to nie jest

 

raz jeszcze napiszę, bo umknęło

bardzo dobre i niepodrabiane praktycznie oleje sprzedaje na stacjach (i nie tylko) Statoil

http://statoil.pl/files/Statoil_Lubricants_Products_Poland_2009.pdf

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie watpię. :wave: P.s.U sąsiadów z za miedzy ,tez kupuję w marketach :thumbsup:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym wolał kupić u zachodnich sąsiadów, ale mam daleko, czasem rodzina jedzie to przywiezie

generalnie chemię Niemcy mają bardzo dobrą, świetne smary Wurtha, które uwielbiam (stosować, nie jeść), nawet środki do usuwania pozostałości po emblematach - niczym nie mogłem usunąć 12 letnich śladów w Yarisie po tym, dopiero preparat Sonaxa, a nie żadne benzyny, nafty, itp. (nie miałem możliwości podgrzania)

 

co do Motula, to reakcja na podróby, nie wiem czy było, jak było to usunę foto, co by bez sensu nie dublować

 

Nowe%20etykiety%20na%20produktach%20MOTUL.jpg?1319808664

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wurtha,To maja najlepsze smarowidła różnej maści w sprayu (jak dla mnie)Do kupienia w castoramach.(smar alu czy miedź,teflony i.t.p-miodzio)Sonaxa używam od 10lat-tyle komentarza.Jedyne rozczarowanie-sztyft do uszczelek-twardy jak skała.Wurtha silik o niebo lepszy.Płyn do alu drogi i cholernie skuteczny

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik pracujący nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze, prędzej czy później rozgrzeje się do swojej temperatury pracy - czyli w przybliżeniu ok 90 stopni C.

Mowa o rozróchu silnika i pierwsej liczbie oleju, proszę nie mieszać pracujący silnik z rozruchem w ekstremalnie niskiej temperaturze. Pracujący silnik rozgrzewa się +X°C i wtedy określa parametr oleju druga liczba i to jest pewniak.

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Wurtha,To maja najlepsze smarowidła różnej maści w sprayu (jak dla mnie)Do kupienia w castoramach.(smar alu czy miedź,teflony i.t.p-miodzio)Sonaxa używam od 10lat-tyle komentarza.Jedyne rozczarowanie-sztyft do uszczelek-twardy jak skała.Wurtha silik o niebo lepszy.Płyn do alu drogi i cholernie skuteczny

 

silikon Wurtha potwierdzam, jest nie do pobicia

a w ogóle ja nie mogę chodzić do tych budowlanych marketów, bo za każdym razem bym tam całą kasę zostawił :) chodzę między tymi pułkami jak w transie, tyle fajnych rzeczy jest

 

w olejowym też chyba z godzinę siedziałem :D

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o rozróchu silnika i pierwsej liczbie oleju, proszę nie mieszać pracujący silnik z rozruchem w ekstremalnie niskiej temperaturze. Pracujący silnik rozgrzewa się +X°C i wtedy określa parametr oleju druga liczba i to jest pewniak.

Pozdr...

 

Niestety nie - druga liczba jest liczbą letnią. W olejach całorocznych które mamy na naszym rynku używa się dwóch liczb i to sprawia, że nie do końca rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Same liczby - zimowa i letnia są osobnymi parametrami i nie mają ze sobą nic wspólnego. I dajmy już temu spokój. Jeżeli tak rozumujesz jak piszesz i uważasz, że to dobre myślenie, to nie moją misją jest wyprowadzenie Cię z tego przekonania ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, czytam te nasze wszystkie posty o olejach i ...zgłupiałem.

 

Mam silnik 1.5dCi, QQ z 2009 bez DPF i według instrukcji olej ma być 5W30 ACEA A1/B1.

 

Jak korzystam z wyszukiwarki LOTOSA to wychodzi olej jak do forda Qazar F 5W30. Natomias Shell Helix Ultra Extra to 5W30 A3/B4 C2/C3.

 

A w przytoczonej na forum "Oil Brochure 2009" dla 5W30 jest ACEA C3 (dla autek z DPF - bez DPF nic nie ma dla 5W30)

 

I jak tu się nie pogubić ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź a5/b5 z c2, albo nawet lepiej bez c2 jeśli twój silnik w instrukcji nie wymaga występowania aprobaty c2 lub c3 (nie masz DPF)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samochodzik z wyższej półki, olejku pewnie Ci nie bierze i chcesz sie bawić w jakieś lotosy????

Zainwestuj tradycyjnie z zaleceniami - tak jak w silnik japoński, tzn. ELF-a SXR 5/30, tym bardziej że masz z turbo. Teraz w marketach SELGROS, na ten olej jest promocja!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qq jest z wyzszej polki ? nie przesadzajmy,, zwykly miejski killer,, ma swoj urok, ale to normalny kompakt, nie zaden pojazd z wyzszej polki ,, :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samochodzik z wyższej półki, olejku pewnie Ci nie bierze i chcesz sie bawić w jakieś lotosy????

Zainwestuj tradycyjnie z zaleceniami - tak jak w silnik japoński, tzn. ELF-a SXR 5/30, tym bardziej że masz z turbo. Teraz w marketach SELGROS, na ten olej jest promocja!!!!

 

nie chciałbym Ci niczego sugerować, ale w/w ELF jest lany najprawdopodobniej w Polsce, i... kupowany od Lotosa (dodatki ELF)

nie mam linków na poparcie, bo nikt się do tego nie przyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qq jest z wyzszej polki ? nie przesadzajmy,, zwykly miejski killer,, ma swoj urok, ale to normalny kompakt, nie zaden pojazd z wyzszej polki ,, :wave:

 

Miałem na myśli oczywiście cenę, np. do mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym Ci niczego sugerować, ale w/w ELF jest lany najprawdopodobniej w Polsce, i... kupowany od Lotosa (dodatki ELF)

nie mam linków na poparcie, bo nikt się do tego nie przyzna

 

Ale popadajmy w skrajną przesadę. Jeżeli nawet, to przecież to nic nie znaczy. Jeżeli olej spełnia wymagania jakościowe Elfa i firma Elf się pod nim podpisuje (i bierze odpowiedzialność) to pewnie olej jest ok. Bo idąc tym tropem, ciężko będzie gdziekolwiek kupić olej - bo ten jest nalewany tam a ten produkowany tu itp...

 

To w takim razie Petronas ?? Wiele osób go sobie chwali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie piszę, że nie jest ok :) tylko zwracam uwagę, że kolega "jedzie" na Lotos, a bierze ELF za olej premium, i to z tym się nie zgadzam :)

 

poza tym SXR Evo nie spełnia ani C2 ani C3, a Nissan kazał mi zalać olej spełniający jedną z tych norm do benzyny także (brak logiki, ale takie ma stanowisko)

 

nie słyszałem w sumie niczego o Petronas, jaka to produkcja? Podobno produkują też Selenię (Fiat/AR)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie słyszałem w sumie niczego o Petronas, jaka to produkcja? Podobno produkują też Selenię (Fiat/AR)

 

.. Mam ten olej od pewnego czasu, ale w innym samochodzie (A8) .. wczesniej Castrol Edge.. naprawde pozytywna zmiana.. ta najbardziej wymierna to fakt, iz silnik nie bierze w ogole oleju, gdzie wczesniej od wymiany do wymiany dolewalem nawet do 3 litrow,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Castrolem było i jest różnie. Od 2009r zniknął z oficjalnej grupy olejów dedykowanych do silników VW...

Natomiast, co do ELF-a, to na tej "firmie" jeżdżę już 14 lat i jakoś się nie zawiodłem.

Na temat tych olejów, to można dyskutować, tak jak, o oponach, akumulatorach, tarczach, klockach itd., itp. Co osoba, to opinia. A ja stosuje sie do 10 przykazań i to mi wystarczy..

 

Jedno z 10 przykazań dieslowskich......

Przykazanie 4......

 

4) pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska niewielka, niźli w dieslu twoim, malutka usterka.

Olejem syntetycznym lej turbo-traktora ziomie, bo minerałem poić go będziesz tylko na złomie.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Castrolem było i jest różnie. Od 2009r zniknął z oficjalnej grupy olejów dedykowanych do silników VW...

Natomiast, co do ELF-a, to na tej "firmie" jeżdżę już 14 lat i jakoś się nie zawiodłem.

Na temat tych olejów, to można dyskutować, tak jak, o oponach, akumulatorach, tarczach, klockach itd., itp. Co osoba, to opinia. A ja stosuje sie do 10 przykazań i to mi wystarczy..

 

Jedno z 10 przykazań dieslowskich......

Przykazanie 4......

 

4) pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska niewielka, niźli w dieslu twoim, malutka usterka.

Olejem syntetycznym lej turbo-traktora ziomie, bo minerałem poić go będziesz tylko na złomie.

- Amen ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź a5/b5 z c2, albo nawet lepiej bez c2 jeśli twój silnik w instrukcji nie wymaga występowania aprobaty c2 lub c3 (nie masz DPF)

Ja ma mten sam silnik tez bez DPF i instrukcja mówi wyraźnie, C3 WYMAGANE(2007r)QQ znajomego analogicznie (2008r)również C3 Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma mten sam silnik tez bez DPF i instrukcja mówi wyraźnie, C3 WYMAGANE(2007r)QQ znajomego analogicznie (2008r)również C3

no i bzdura, że wymagają, ale w sumie tego się spodziewałem jak wymagają tego też w benzynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiem jałowej dyskusji. jest instrukcja, można olej dobrac. Jest doświadczenie tez się moożna na nim skupić, A co DPF. No jest i to nawet w dwóch rodzjach , na razie dopalamy z olejem LOW SAP czyli DPF. C4, ESP itp. lub płynem jak ma to miejsce w autach francuskich i niestety w niektórym Nissanie.

Markowy olej, z pewnego zródła sprosta waszym silnikom.

Edytowane przez glo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd jałowej dyskusji (na złość koledze glo) ;)

fajny filmik dostałem od kolegi, tak jak i on chciałbym zobaczyć 10w60 zimą :) polecam od 2:20 part1

 

http://www.youtube.com/watch?v=OWiQyR7PWII

http://www.youtube.com/watch?v=ETKECO86VS4

Edytowane przez paba
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejecie do 2.0 dci?

Przejechałem służbowym combo 1.7di ok 150000km na Panolinie i od wymiany do wymiany nie dolałem ani mililitra choć autko miało już prawie 250000km.

Teraz zastanawiam się czy nalać go do Qashqaia! Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moja opinia

 

1) to, że oleju nie ubywa, nie jest to dla mnie żadna rekomendacją

2) marka egzotyczna jak dla mnie, nie mają w ofercie 5w30 a5/b5

3) strona internetowa, na której brak kart charakterystyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się żę te poniższe mają dobre parametry.

 

 

 

itemszczalka01.gif PANOLIN AVANIS C1 5W/30 Syntetyczny http://www.panolin.pl/up_images/ zamkniecie.jpghttp://www.panolin.pl/up_images/ zamkniecie.jpg Syntetyczny, lekkobieżny olej silnikowy typu „Low SAPS” do silników benzynowych i Diesla.

Posiada bardzo niską zawartość popiołów siarczanowych, fosforu i siarki.

Efektywnie chroni systemy oczyszczania spalin z filtrami cząstek stałych (DPF)

Gwarantuje pewne smarowanie zarówno w ekstremalnie niskich jak i wysokich temperaturach

 

Zastosowanie:

  • Jako olej silnikowy przeznaczony specjalnie do najnowszych modeli samochodów Ford, Jaguar i Mazda, benzynowych i Diesla.
    Jako całoroczny olej silnikowy do silników benzynowych i Diesla ( z i bez filtrów cząstek stałych – DPF), gdzie wymagane jest spełnienie standardów ACEA A5/B5, C1

Normy, specyfikacje, dopuszczenia: ACEA A5/B5, C1 Mazda JASO DL-l Ford WSS-M2C934-A Ford WSS-M2C913-B Kategoria: Oleje silnikowe do samochodów osobowych i dostawczych

Rodzaj: Syntetyczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

itemszczalka01.gif PANOLIN AVANIS C3 5W/30 Syntetyczny http://www.panolin.pl/up_images/ zamkniecie.jpghttp://www.panolin.pl/up_images/ zamkniecie.jpg Lekkobieżny, syntetyczny olej silnikowy typu „Low SAPS”, przeznaczony do stosowania w nowoczesnych silnikach benzynowych i Diesla wyposażonych w systemy recyrkulacji spalin i filtry cząstek stałych.

 

Zastosowanie:

  • Jako olej całoroczny do silników benzynowych i Diesla w samochodach osobowych
    z i bez systemów recyrkulacji spalin i filtrów cząstek stałych
    Specjalnie zalecany do nowoczesnych samochodów osobowych
    Mercedes z silnikami Diesla, wyposażonych w filtry cząstek stałych,
    gdzie wymagany jest olej spelniający dopuszczenia MB 229.51

Normy, specyfikacje, dopuszczenia: ACEA A3/B4,C3 API SL/CF VW 502.00 505.00 505.01 Kategoria: Oleje silnikowe do samochodów osobowych i dostawczych

Rodzaj: Syntetyczny

Dopuszczenia producentów maszyn:

Mecedes-Benz 229.51

BMW Longlife - 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...