Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai przepalajace sie zarowki


Robko30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma Pan rację. Kupiłem na allegro Hella long life 2 sztuki za 15 zł. Święcą 5 miesiąc - nie widzę różnicy między osramem które w założeniu dawały więcej światła.

Ja uważam że problem żarówek to po części wina dróg, producentów żarówek oraz (wiem że się wielu narażę) idiotycznemu przepisowa jazdy na światłach w dzień. Pokonuję codziennie dystans do pracy, stoję w korkach po 30 minut a światła cały czas się palą - tylko po co?

 

 

jazda na światłach zdecydowanie obniża zywotność żarówek, zwlaszcza w korku jest bez sensu, ale zastawiam się co ma większy wpływ na zużycie: czas świecenia czy ilość włączeń/wyłączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczy chyba wszystkich marek pojazdów z ostatnich lat. Eksploatuję na bieżąco nowe modele Opla Meriva i Corsa oraz Forda Focusa i też co kilka miesięcy wymieniam te nieszczęsne H7.Przyczyna główna to chyba złe odprowadzanie ciepła z komory reflektora .Teraz tam to tylko plastik. Dawniej było szklo na zewnątrz, a H4 były masywniejsze i w większych bańkach. Oczywiście jazda dzienna też ma na to wpływ!

Pozdrawiam w oczekiwaniu na swojego QQ ale z "xenonami".Po odbiorze pomyślę o światłach do jazdy dziennej już chyba w technice diodowej. Czy Ktoś z szanownej "frekwencji" już to zastosował w QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Ten problem dotyczy chyba wszystkich marek pojazdów z ostatnich lat. Eksploatuję na bieżąco nowe modele Opla Meriva i Corsa oraz Forda Focusa i też co kilka miesięcy wymieniam te nieszczęsne H7.Przyczyna główna to chyba złe odprowadzanie ciepła z komory reflektora .Teraz tam to tylko plastik. Dawniej było szklo na zewnątrz, a H4 były masywniejsze i w większych bańkach. Oczywiście jazda dzienna też ma na to wpływ!

Pozdrawiam w oczekiwaniu na swojego QQ ale z "xenonami".Po odbiorze pomyślę o światłach do jazdy dziennej już chyba w technice diodowej. Czy Ktoś z szanownej "frekwencji" już to zastosował w QQ?

 

Mam ten sam dylemat, odbieram QQ z xenonami, też rozważam dzienne na ledach.

Tylko uzasadnienia logicznego....brak.

Xenony pobierają mniej mocy od halogenów i są "wieczne".

Oczywiście ledy jeszcze mniej i jeszcze bardziej długowieczne, ale

jaka to różnica ?

I co z gwarancją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat, odbieram QQ z xenonami, też rozważam dzienne na ledach.

Tylko uzasadnienia logicznego....brak.

Xenony pobierają mniej mocy od halogenów i są "wieczne".

Oczywiście ledy jeszcze mniej i jeszcze bardziej długowieczne, ale

jaka to różnica ?

I co z gwarancją ?

to Kolego znajdż na Forum posty z przypadłościami "xenonowców" QQ.Też się zużywają i psują, a kosztują trochę więcej od "halogennych".

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na światłach zdecydowanie obniża zywotność żarówek, zwlaszcza w korku jest bez sensu, ale zastawiam się co ma większy wpływ na zużycie: czas świecenia czy ilość włączeń/wyłączeń

 

Faktycznie mogłem wypowiedzieć się precyzyjniej co do mojej oceny jazdy na światłach w dzień. Otóż moja droga do pracy to średnia prędkość 40km/h. Więcej stoimy w korkach niż jedziemy, założenie jazdy na światłach w dzień to przede wszystkim lepsza widoczność. Droga do pracy to ok 25-30 minut - tak więc w tygodniu to min 5 godzin świecenia w kit bo trzeba być chyba ślepym żeby przy prędkości dopuszczalnej w mieście nie widzieć innych użytkowników drogi. Dlatego nie ma się co dziwić że w takich okolicznościach żarówki wytrzymują ok 4 miesięcy. Za miastem oczywiście jestem zwolennikiem jazdy na światłach choćby dlatego że pokonujemy drogę większą prędkością. tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wymieniam żarówki w QQ średnio 2 razy do roku (co około 12 tys.km). Wcześniej zdarzało mi się wymieniać 3-4 razy do roku.

Problemem okazuje się funkcja Auto (włącznik zmierzchu), który działa wielopozycyjnie. W okresie zimowym lub w ciemnych garażach przekręcając włącznik świateł przechodzimy przez funkcję Auto, wówczas na krótko zapala się światło, następnie przekręcenie włącznika powoduje wyłączenie się świateł mijania a włączenie świateł pozycyjnych, po czym jeszcze jedno przekręcenie włącza światła mijania. Syntetyzując, układ czynności powoduje zapalanie się świateł mijania na krótki czas, po czym światła się wyłączają i znowu się włączają. Działa to bardzo niekorzystnie na żywotność żarówek.

 

W serwisie Nissana w Białymstoku :) poradzono mi, abym nie przekręcał włącznika świateł po uruchomieniu silnika. Włącznik należy pozostawić w pozycji włączonych świateł. Każde wyłączenie silnika i późniejsze otwarcie drzwi powoduje automatycznie wyłączenie się świateł mijania.

 

Mogę stwierdzić, że ten sposób na 100% wydłuża działanie żarówek.

 

Ostatnio jeździłem około 6 m-cy na żarówkach PHILIPS H7 POWER 2 NIGHT GT150.

Teraz zamontowałem Osram NIGHT BREAKER H7, mogę stwierdzić, że Philipsy świeciły na drodze dalej, Osra'my dają bielsze światło i "walą" mocno na boki.

 

QB

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Normalnie dziś 14.10. stała się sytuacja przepalenia obu żarówek podczas jazdy.Pierwsza poszła przy jezdzie porą prawie nocną i po 15 sek. poszła druga.Ciemność widzę.Na stacje benz.na halogenach dotałem.Obie H7 do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam żarówkowo.

Widze tu lekką histerię na temat żarówek.

Moje zdanie:

H7 są mniej żywotne niz H4.

Dlaczego? nie wiem ,może bańka H4 jest większa ?

W lagunie miałem (miałem ją od nowego)H7 i faktycznie paliły się

co jakiś czas dość systematycznie.

W obecnym aucie przepaliła mi sie jedna raz(w ciągu 2,5 roku-drugą wymieniłem przy okazji),

nie patrząc na markę i jak psięgam pamiecia wstecz H4 nie paliły sie często !!!

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Tak ogólnie do tematu wymiany żarówek...

Wiem że caly żal, że dzisiejsze samochody w tym i Nissan są gównianymi masówkami przelewacie na ludzi prcujacych w ASO.

Ale Serwis to nie tylko gwarancja ale i punkt uslugowy --- wiec czemu sie niektórzy dziwią że za wymiane zarówki trzeba zaplacić.

Wymiana żarówki jak i np wymiana klocków to uługa -- płatna. Jeśli nie masz ochoty tego robic, co rozumiem (albo jesteś matoł i nie potrafisz) to musisz zaplacić.

Proste, tak jest na całym świecie.

 

Bez urazy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

8600km dziś wieczorem poszła żarówka od strony kierowcy, wymieniłem na najbliższej stacji benzynowej, koszt 26zł Philips - za żarówkę, usługa gratis ale dałem dychę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

przepalające się żarówki to jedno, a sposób wymiany to drugie...

 

żarówki należy wymieniać parami - w przeciwnym razie wcześniej (i w krótkim czasie) przepali się żarówka założona jako nowsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie dziś 14.10. stała się sytuacja przepalenia obu żarówek podczas jazdy.Pierwsza poszła przy jezdzie porą prawie nocną i po 15 sek. poszła druga.Ciemność widzę.Na stacje benz.na halogenach dotałem.Obie H7 do wymiany

Ja miałem to samo w poprzednim samochodzie, ale w związku że było blisko do kwatery (Slowacja) to jechałem na awaryjnych, a dopiero w dzień pojechałem do hipermarketu po żarówki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziemy jeździć po drogach równych jak stół to żarówki będą się rzadziej przepalać. Ciągłe włączenie świateł też robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

P.S.

Tak ogólnie do tematu wymiany żarówek...

Wiem że caly żal, że dzisiejsze samochody w tym i Nissan są gównianymi masówkami przelewacie na ludzi prcujacych w ASO.

Ale Serwis to nie tylko gwarancja ale i punkt uslugowy --- wiec czemu sie niektórzy dziwią że za wymiane zarówki trzeba zaplacić.

Wymiana żarówki jak i np wymiana klocków to uługa -- płatna. Jeśli nie masz ochoty tego robic, co rozumiem (albo jesteś matoł i nie potrafisz) to musisz zaplacić.

Proste, tak jest na całym świecie.

 

Bez urazy.

Mała uwaga na temat - wg ASSISTANCE jakie mamy wymiana żarówki może być bezpłatna gdy sie powołać na to ASSISTANCE właśnie - nawet i szczególnie na drodze w czasie podróży (płacimy tylko za żarówkę dostarczoną przez serwis) podobnie jak gratisowe dowiezienie paliwa gdy utkwimy na autostradzie ;) więc jeśli ktoś ma czas i bardzo mu sie nie chce bądź nie umie, może skorzystać z tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8600km dziś wieczorem poszła żarówka od strony kierowcy, wymieniłem na najbliższej stacji benzynowej, koszt 26zł Philips - za żarówkę, usługa gratis ale dałem dychę.

Kolejna wymiana, tym razem po prawej stronie. 9030km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o bezpieczeństwo i uniknięcie ewentualnego zwarcia podczas wymiany. Wydaje się, że to dmuchanie na zimne, ale producenci muszą o tym informować, żeby uniknąć ew. procesów sądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I na mnie przyszło... po 7 miesiącach użytkowania i 13.400km przepaliła się przednia żarówka prawa świateł mijania. Pewnie można wymienić samodzielnie, ale w warsztacie wzięli za to 15 zł więc już mi się nie chciało bawić.

 

Wymieniłem od razu obie na OSRAM H7 "+90% światła" (tylko trochę drogo bo komplet to 85 zł). Zobaczymy ile poświecą.

 

Przy 19 tys. przepaliła się lewa żarówka świateł mijania, przy 22 tys. prawa żarówka. Pan w serwisie stwierdził, że "ten typ tak ma" tzn. żarówki H7 z natury szybciej się przepalają a wina tkwi w jakości naszych dróg, gdyż z powodu nierówności i dziur samochód podlega większym drganiom przez co żarnik żarówki pęka (sama żarówka się nie przepala). Powiedział też, że najlepiej kupować zwykłe żarówki H7, bo te o wzmocnionej sile świecenia nie dość, że droższe, to szybciej się przepalają.

 

Coś trudno mi w to uwierzyć. Ktoś może to zweryfikować?

Edytowane przez komalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 19 tys. przepaliła się lewa żarówka świateł mijania, przy 22 tys. prawa żarówka. Pan w serwisie stwierdził, że "ten typ tak ma" tzn. żarówki G7 z natury szybciej się przepalają a wina tkwi w jakości naszych dróg, gdyż z powodu nierówności i dziur samochód podlega większym drganiom przez co żarnik żarówki pęka (sama żarówka się nie przepala). Powiedział też, że najlepiej kupować zwykłe żarówki G7, bo te o wzmocnionej sile świecenia nie dość, że droższe, to szybciej się przepalają.

 

Coś trudno mi w to uwierzyć. Ktoś może to zweryfikować?

zdecydowanie mówił prawdę-te "+Xtam światła więcej" bedą się przepalały znacznie szybciej(grubość żarnika)Polecam żarówki longlife o wzmocnionym żarniku świcą nieco gorzej ale "żyją" 2x dłużej :devil:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Shirlack

Ja przestałem wyłączać światła. Problem z przepalającymi się żarówkami przestał istnieć (ostatnia wymiana przy 27000, teraz mam zrobione 43000 i nadal obie świecą).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

6700 km i pierwsza żarówka poszła - przednia od strony kierowcy, jutro jak kupię nową będe się za to brał, jestem ciekawy jak pójdzie. Po przeczytaniu kilku posyów powyżej trochę się obawiam, ale mam dobre nastawienie :)!!! Mam jednak pytanie czy w QQ nie ma żdnej kontolki wskazującej przepalenie się żarówki???? Wcześniej miałem Fiata Punto II z 2000 roku i tam o przepaleniu się każdej żaróweczki informowała mnie kontrolka na desce rożdzielczej!!!! A w QQ dopiero Zoneczka mnie o tym fakcie poinformowała, gdy wsiadała do samochodu!!!:) Strasznie mnie to dziwi, że takiego wskaźnika brak bo przecież budowa jak i koszt czegoś takiego jest taka sama jak CEPA,a człowiekowi w życiu się przyda. Myślałem że to w nowych autach to już standart a tu proszę ESP tak a głupiej kontrolki nie :)!

Edytowane przez wz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

6700 km i pierwsza żarówka poszła - przednia od strony kierowcy, jutro jak kupię nową będe się za to brał, jestem ciekawy jak pójdzie. Po przeczytaniu kilku posyów powyżej trochę się obawiam, ale mam dobre nastawienie :)!!! Mam jednak pytanie czy w QQ nie ma żdnej kontolki wskazującej przepalenie się żarówki???? Wcześniej miałem Fiata Punto II z 2000 roku i tam o przepaleniu się każdej żaróweczki informowała mnie kontrolka na desce rożdzielczej!!!! A w QQ dopiero Zoneczka mnie o tym fakcie poinformowała, gdy wsiadała do samochodu!!!:) Strasznie mnie to dziwi, że takiego wskaźnika brak bo przecież budowa jak i koszt czegoś takiego jest taka sama jak CEPA,a człowiekowi w życiu się przyda. Myślałem że to w nowych autach to już standart a tu proszę ESP tak a głupiej kontrolki nie :)!

tylko włosi kochają mnogość światełek i kontrolek:)takiej kontrolki trudno szukać u konkurencji z innych państw.do niedawna nissan nie dawał nawet kontrolki świateł mijania.(np.almery) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymiana polega na:

1. otwarci maski

2. Zdjęciu gumowej pokrywki

3. Wyjęciu żarówki

4. Włożeniu nowej żarówki

5. Założeniu gumowej pokrywki

6. Zamknięciu maski

 

W przypadku żarówki od strony kierowcy pojawiaja się punkty:

1.1 Podniesienie i odłożenie na bok rury dolotu powietrza (potrzebny śrubokręt do podważenia zatrzasku chyba że ktoś ma długie paznokcie)

5.1 Odłożenie na miejsce powyższej rury

Dzięki za podpowiedź. To powinno być w instrukcji a nie ma. Pierwsza żarówka po 5.600. Szybko ale oby tylko to się psuło. Przy okazji wyposażyłem nowoczesnego Nissana w ruski śrubokręt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...