Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai przepalajace sie zarowki


Robko30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszą żarówkę w ALMERZE N15(japońska)wymieniłem po,,,89tyś.km po 5 latach.Też był to Osram Gold.Akumulator bez dotykania trzymał 10lat(panasonic)w Tidzie mam H4 i 38000 przebiegu a żarówki wymieniłem już 3.w micrze K12 problem był podobny ale zmiana na longlife pomogła jak na razie ponad rok od wymiany i świecą.

Tak,ale dawniej wszystkie lampy miały szklane szyby i blaszane odbłyśniki ,które dobrze odbieraly ciepło, a teraz tworzywo-szkoda gadać.Almera N15 to był ostatni prawdziwy Japończyk!Też nie wiedziałem co to wymiana żarówek.

Teraz w QQ mam Xenony i na razie 1,5 roku spokój.Natomiast w innych eksploatowanych autach ten sam problem .W Oplu Merivie co 3 miechy zdarta skóra na rękach.Kiedyś za komuny na studiach uczono mnie, że możliwość bezproblemowej obsługi to jeden z kanonów prawidłowego konstruowania wyrobu. Widocznie dla kapitalizmu to herezja.

pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość bezproblemowej obsługi

Zapomniano o takim ważnym pojęciu jak ergonomia.

I niestety zdarzają się niedouczeni projektanci bez wyobraźni działający pod presją czasu i wydajności.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniano o takim ważnym pojęciu jak ergonomia.

I niestety zdarzają się niedouczeni projektanci bez wyobraźni działający pod presją czasu i wydajności.

do niedawna jeździłem hondą civic sedan(aktualny model)tam to dopiero zapomnieli o ergonomi(demontaż zderzaka i nadkoli by wymienić żarówkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za komuny na studiach uczono mnie, że możliwość bezproblemowej obsługi to jeden z kanonów prawidłowego konstruowania wyrobu. Widocznie dla kapitalizmu to herezja.

Niestety herezja. Bo jak coś można zrobić samemu, to nikt inny na tym nie zarobi. A jak nie można albo jest to trudne - to owszem (np. serwis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety herezja. Bo jak coś można zrobić samemu, to nikt inny na tym nie zarobi. A jak nie można albo jest to trudne - to owszem (np. serwis).

 

 

I o to chodzi do serwisu !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wcześniejsze wpisy:

8600km dziś wieczorem poszła żarówka od strony kierowcy,

Kolejna wymiana, tym razem po prawej stronie. 9030km.

 

 

Fajny temat bo często tu jestem.

18 000km po raz drugi wymiana lewej żarówki H7 <_<

 

Dziś spaliła się od strony pasażera 19.000km

23,800km poszła od strony kierowcy, następna pewnie już na urlopie w Chorwacji.

 

Koszmar, ponad 2 lata jazdy, 3 żarówka od strony kierowcy po 23.800kilometrach.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W temacie żarówek H 7 dużo napisano ,ale niestety palą sie szybko ,w poprzednim samochodzie Opel Zafira wymieniałem wiele razy.Jak na razie zamontowałem w Qaśce przy zakupie w serwisie światła do jazdy dziennej,żarówki są rzadko używane i na razie po ponad rocznym użytkowaniu nie przepaliły się.Może to jest jakiś sposób na częste przepalanie sie H 7.Jak sie przepalą mimo używania świateł dziennych na pewno napiszę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez zbigjar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W temacie żarówek H 7 dużo napisano ,ale niestety palą sie szybko ,w poprzednim samochodzie Opel Zafira wymieniałem wiele razy.Jak na razie zamontowałem w Qaśce przy zakupie w serwisie światła do jazdy dziennej,żarówki są rzadko używane i na razie po ponad rocznym użytkowaniu nie przepaliły się.Może to jest jakiś sposób na częste przepalanie sie H 7.Jak sie przepalą mimo używania świateł dziennych na pewno napiszę.

Pozdrawiam.

Masz rację, żarówki przepalają się głownie ze starości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, żarówki przepalają się głownie ze starości

 

Czas użytkowania żarówek H 7 jest rażąco krótki,więc uważam że "starości to one nie dożywają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w poprzednim samochodzie Opel Zafira wymieniałem wiele razy.

 

 

Czyli to nie wada instalacji czy regulatora napiecia w QQ. Prosze przeczytac tekst pod tym linkiem.

http://www.motofakty.pl/artykul/zarowki_do_zmiany.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I u mnie nadszedł czas na wymianę żarówki, spaliła się ta od strony kierowcy przy przebiegu 30 000. Chyba dobry to wynik ;) a druga cały czas świeci. Patrzyłem jak wymienić i po ściągnięciu tej rury od powietrza, zatyczki od klosza widzę czarną kostkę z kabelkami i żarówkę. Nie chce nic połamać i nie wiem czy to nalezy przekręcić czy ciągnąc do siebie ?

Wiem że to śmieszne i banalne pytanie .

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to trzeba tą kostke przekrecic jakies 1/4 obrotu odwrotnie do ruchu wskazówek zegara i wyciągnąc. Po wymianie żarówki przekręcic odwrotnie :)

 

Tylko nowej żarówki nie dotykaj palcami a nawet przemyj ja benzyna ekstrakcyjna lub .... spirytusem czystym.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

drogowe i mijania są realizowane za pomocą żarówki dwuwłókowej H7

 

pozycyjne (postojowe) to W5W

 

powyższe tyczy się QQ przed i po lifcie

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym reflektorze masz fizycznie jedną żarówkę typu W5W do postoju i jedną żarówkę H7, która posiada dwa włókna

 

zapalasz światła "raz" -> świeci z przodu pozycja W5W -> zapalasz "dwa" na manetce -> do pozycji dochodzi pierwsze włókno H7 -> dajesz dźwignią do siebie długie -> uaktywnia się drugie włókno H7

 

w jednym reflektorze masz 1x W5W i 1x H7

 

alles

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się koledzy tutaj wymądrzać na temat żarówek w QQ, ale H7 to zawsze była, jest i pewnie będzie żarówka jedno włóknowa. Typowa żarówka dwu włóknowa to H4. W reflektorach opartych o żarówki H7, funkcja świateł mijania i drogowcy jest realizowana przez parę tych żarówek - osobna na mijania, osobna na drogowe.

Jak oglądałem ostatnio QQ, to wyglądało na to, że jedna H7 jest w kloszu "z przodu" a druga za soczewką. Postojówka jest chyba w kloszu "u góry" w pobliżu kierunkowskazu. Mowa o wersji po FL.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli, że w jednym reflektorze siedzą 2 x H7, tzn. za soczewką też H7 ?

za soczewką jest palnik xenonowy

http://nissan4u.com/parts/qashqai/el_j10e/2007_9/type_3/body_electrical/head_lamp_front_combination_lamp_and_head_lamp_cleaner/illustration_3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie do końca, mam soczewkę, ale nie xenony.

Póki co obstawiam taki układ w jednym reflektorze: 2 x H7 + W5W ;)

Ale po to dałem link ,byś sobie wpiał dane swojego modelu,krok po kroku i wszystko będzie jasne :wave:

http://nissan4u.com/parts/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale w liku nie ma modelu po FL (2011)

łups???i tu mnie masz.Typ=Hella, Typ żarówki=H7+H7

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie do końca, mam soczewkę, ale nie xenony.

Póki co obstawiam taki układ w jednym reflektorze: 2 x H7 + W5W ;)

Dokładnie tak!

Podany link dotyczy reflektorów xenonowych.

Tu link dla "normalnych":

http://nissan4u.com/parts/qashqai/el_j10e/2007_11/type_14/body_electrical/head_lamp_front_combination_lamp_and_head_lamp_cleaner/illustration_1/

Żarówki 8 i 11 takie same - H712V 55W OSRAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...